Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nadaje się w 100% tyle, że trzeba używać z przyłożenia. Ostatnio zrobiłem sobie test tego gazu w celu sprawdzenia jego mocy a więc rozpyliłem niewielką chmurę w garażu po czym szybko przez nią przeszedłem. Efekt był niemal natychmiastowy - silne pieczenie, obfite łzawienie, gluty z nosa, lecz co najgorsze ledwo mogłem oddychać. Z całą pewnością nie byłem w stanie walczyć przez dobre parę minut, lecz podkreślam, że była to tylko niewielka chmura przez, którą energicznie przeszedłem, lecz po tym co przeżyłem nie odważyłbym się raczej prysnąć sobie tym prosto w twarz :)
Warto nadmienić, że stare i wysłużone RMG-75 są w użytku do dzisiaj, gdyż wielu policjantów, którzy używali tego miotacza jak również Hi-maxa (który także jest na wyposażeniu policji), twierdzą, że jest on zwyczajnie skuteczniejszy ;-)

Dodam, że moim skromnym zdaniem gaz ten bije na głowę wiele innych ogólnodostępnych miotaczy a jeśli ktoś z Was twierdzi, że nie jest skuteczny, to gorąco zachęcam do przetestowania go na sobie - gwarantuję, że zmieni zdanie :) :lol:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Dodam, że moim skromnym zdaniem gaz ten bije na głowę wiele innych ogólnodostępnych miotaczy a jeśli ktoś z Was twierdzi, że nie jest skuteczny, to gorąco zachęcam do przetestowania go na sobie - gwarantuję, że zmieni zdanie :) :lol:


:)

cizzia
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
testowałem Predatora do końca - ok 5 solidnych strzałów ładnie kryjących...a co do ostrości organoleptycznej
to powiem tyle ze testowałem juz na sobie ko, sabre red, tw 500 i 1000, bodyguard le-10, hi maxa, puissance 90
ale ten jest naprawde prawdziwy skurwiel-piecze jak jasna cholera :oops:
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
predator to będzie mój faworyt :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No widzisz, tak to jest z testami organoleptycznymi. Ten sam gaz Ty oceniłeś jako ostry, a ja jako co najwyżej przeciętny. Subiektywne wrażenia. Żeby można było TANIO zrobić gdzieś jakieś obiektywe testy (np. HPLC) zawartości kapsaicyny czy cs w roztworze, to mielibyśmy jakiś wyznacznik. Wybralibyśmy kilka najpopularniejszeych miotaczy i porównali wynik z danymi producenta. Tylko i tak można by trafić na jakiś felerny egzemplarz, więc trezba by przetestować więcej sztu konkretnego modelu. Tak czy siak TANIO to pewnie by nie było, choć tu nie mam wiedzy, może zgred by się wypowiedział.
Mnie jednak znacznie bardziej przekonuje np. ten DefTec OC/CS czy Sabre 3in1 niż taki Predator, co to jest oklejony świecącymi nalepkami jak choinka. Przeważnie jak coś jest opisane "super, hiper..." i ma oczojebne etykiety oraz szumne nazwy to za dobre nie jest. Nie zawsze oczywiście, ale dobry produkt nie potrzebuje krzykliwości marketingowej - popatrzcie np. na francuzy.
BO 11 może byś kiedyś sprowadził większą partię takich cacek i parę sprezentował użytkownikom forum, a oni by ci w zamian sprezentowali bilety NBP... :)
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
witam,
kupiłem dzisiaj w Inter Arku swój ARM II ( B011 dzięki za załatwienie dostawy :) ), ale zauważyłem dziwną rzecz - jest w nim zaskakująco dużo płynu, tzn sprawia wrażenie jakby był zatankowany pod sam korek, bez miejsca na gaz miotający. Po wstrząśnięciu ledwo czuć tam ruch cieczy, jakby sama piana była. Porównałem to z moim Puissance też gaz lourd i tam jest zdecydowanie więcej pustego miejsca w pojemniku.

Zastanawiam się, czy to oznacza,że ARM II może być wadliwy, rozszczelniony i przez to słabo sikać, albo w ogóle nie...
Czy Wasze egzemplarze też tak mają???

Puissance ma jakieś 2cm pustego miejsca w pojemniku, a ARM II może z 0,5 cm, to gdzie on ma ten gaz miotający? Zauważyłem to dopiero w domu i nie mogłem porównać z innymi egzemplarzami.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W ogóle dziwny ten gaz, tylko 50ml w 11,5cm pojemniku.
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panie i panowie, ladies and gentelmens :) w dniu dzisiejszym otrzymałem w końcu swoje upragnione ARM II CS :) Jako, że od samego początku byłem cholernie ciekawy ich mocy, postanowiłem więc od razu przejść do fazy testowej... :twisted: Jak to zazwyczaj robię, rozpyliłem w garażu tym razem solidną, dużą chmurę i po prostu w nią wlazłem a nawet się zatrzymałem... Gaz zadziałał po ok. 2 sekundach, gdy mnie sięgnął nie było już zmiłuj... nagle poczułem zajebiste palenie, moje oczy momentalnie zalały się łzami, które płynęły niczym rzeka aż po samą brodę, z nosa leciało dokładnie tak samo, przez chwilę nie mogłem oddychać, miałem wrażenie, że palenie wciąż rośnie aż w końcu zrobiło mi się nie dobrze do tego stopnia, że poczułem nawet ból w klatce piersiowej, już myślałem że to koniec... Ledwo i po omacku udało mi się trafić do łazienki, twarz przemywałem lodowatą wodą z mydłem przez około 10 min, po czym w końcu udało mi się otworzyć już oczy, chociaż nadal jeszcze odczuwałem pieczenie, które w lekkim stopniu nawet czuję do teraz...

Moja opinia?? ARM II CS to PRAWDZIWY SZATAN - WYJĄTKOWE I NIESPOTYKANE GÓWNO O NADZWYCZAJ SKURWIAŁEJ MOCY bo jest tak mocny, że nawet się tego nie spodziewałem i niewątpliwie jest to NAJMOCNIEJSZY CS z jakim się kiedykolwiek spotkałem!!! :) :) :) Współczuję każdemu kto nim dostanie z mojej lub Waszej ręki!!! :) :) :lol:
UŻYWAJCIE GO OSTROŻNIE!!!

PS. Jeśli ktoś z Was także odważy się zrobić test na własnej skórze, to warto zapewnić sobie drugą osobę do pomocy w razie czego ;-)

witam,
kupiłem dzisiaj w Inter Arku swój ARM II ( B011 dzięki za załatwienie dostawy :) ), ale zauważyłem dziwną rzecz - jest w nim zaskakująco dużo płynu, tzn sprawia wrażenie jakby był zatankowany pod sam korek, bez miejsca na gaz miotający. Po wstrząśnięciu ledwo czuć tam ruch cieczy, jakby sama piana była. Porównałem to z moim Puissance też gaz lourd i tam jest zdecydowanie więcej pustego miejsca w pojemniku.

Zastanawiam się, czy to oznacza,że ARM II może być wadliwy, rozszczelniony i przez to słabo sikać, albo w ogóle nie...
Czy Wasze egzemplarze też tak mają???

Puissance ma jakieś 2cm pustego miejsca w pojemniku, a ARM II może z 0,5 cm, to gdzie on ma ten gaz miotający? Zauważyłem to dopiero w domu i nie mogłem porównać z innymi egzemplarzami.


Nie przejmuj się tym - wszystkie moje ARM II (4 szt.) także przyszły pełniusieńkie po sam korek a test wykazał, że mają zasięg zajebisty - identyczny jak Puissance ;-)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przypomnij proszę kolego jaki ten Puissance ma zasięg. Swoją drogą ciekawy jestem jak szybko opróżnia się 50ml puszeczka, patrząc na głowicę daję jej 2-3s.
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Chmura wyrzucana jest z solidnym powerem, zasięg spokojnie 4 m, opróżnienie w ok. 3 sek.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
odnośnie nabicia puszki ARM II - mail od Producenta może wyjaśni troszkę tę kwestie

Bonjour,
FORCE 90 CS GEL, Puissance 90 et ARM II

Le CS en Gel est un produit donnant un jet sans générer un nuage de gaz. Seul le contact avec la

peau et les parties sensibles comme les yeux, les paupières et les commissures des lèvres permettent l’arrêt de l’agression.

Puissance 90 CS Gaz Lourd et ARM II
Aérosol lacrymogène gaz lourd PUISSANCE 90

La particularité de cet aérosol est d’envoyer un jet liquide concentré qui éclate en gaz lourd en fin de trajectoire, ce qui permet de se défendre sans subir soi même les effets du CS


Comme tous les produits de défense en aérosol il ne servira qu’une fois.
FORCE 80, FORCE 90, PUISSANCE 90 et ARM II ont la même puissance et elle est au norme Française.

FORCE 90, Puissance90 est plus concentré que ARM II.( ARM II attaque plus rapide que FORCE90, PUISSANCE 90, CS9000 )



DOUANES EST Réservée au force de l'ordre. INTERDIT AU PUBLIC ( elle est plus puissance que F90, P90 et ARM II )

Cordialement

PM CHIMIE

Tél. 0033 140 354 188
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Również mam moją sztuke ARM II :)
Nalany pod korek i dosyć wysoki jak na taką pojemność (od lewej arm II, Uzi, Sabre Cone, Fox 89 ml).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przepraszam, zdjęcia z komórki
  • 0

budo_kappa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
jaka jest data ważności (lub produkcji) tych ARM?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
30.06.2016 :cool:
P.S BO11 jeszcze raz dzięki za załatwienie :)
  • 0

budo_b011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie ma sprawy :razz:

A z tą datą to trochę akurat dziwne bo wcześniej na wszystkich francuzach była ona podana przez producenta a od jakiegoś czasu już nie - jest naklejona tylko nalepka Inter-Arku co daje możliwość manipulacji bo jak wiadomo na nalepce można napisać co się chce. Oczywiście niczego nie sugeruję, ale sami wiecie...
Pytałem nawet o to sprzedawcy czy nie jest to przypadkiem na ich życzenie - twierdzi, że nie i że od jakiegoś czasu producent podaje termin ważności tylko na fakturze a więc mroczna historia...
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Potwierdzam, mnie też się wydaje że Inter Ark robi wałki na terminach ważności. Jakiś czas temu kupiłem Puissance w żelu , na nalepce 31.05.2014, a pod nalepką nadruk producenta: "mar 2014". Inny Puisance, który kupiłem miał to samo, po zerwaniu nalepki okazało się, że wg producenta jest już 4 czy 5 mies przeterminowany, chociaż z nalepki wynikało, że ma jeszcze miesiąc przydatności.
Sam sprzedawca z tej firmy tłumaczył mi kiedyś, że francuzy mają krótki termin przydatności rok do półtora bo są żrące i działają agresywnie na uszczelki, poza tym sama substancja nie jest zbyt trwała i to typowe dla tej formuły... Teraz nagle coś im się zmieniło i już mają dwa i pół roku przydatności ;-)
Kilka tyg temu kupowałem tam kolejny gaz, wspomniałem sprzedawcy o różnicy w terminach, dogadałem się nawet, że jak na puszce będzie inny niż na nalepce, to biorę gaz za darmo, ale zerwaliśmy nalepkę i okazało się, że na puszce już nie drukują :-) Przypuszczam, że dogadali się z producentem, hehe

*możliwe oczywiście, że producent zmienił formułę i teraz ma dłuższą przydatność, ale w to wątpię (zawsze francuzy miały krótki termin)

Tak, czy inaczej uważam, że te francuskie CS są rewelacyjne i pomimo tej drobnej rozbieżności w terminach, dalej będę je kupował. Mam zwyczaj, że po półtora roku i tak wymieniam gaz, więc nie ma problemu. Wam rdzę to samo, wtedy będziecie mieli pewność, ze gaz zadziała prawidłowo
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Oczywiście są to tylko moje przypuszczenia.... może przypadkiem nakleili złe metki :roll:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Też miałem taką przygodę z Puissance z Inter-arku na nalepce był termin ważności pół roku dłuższy niż dawał producent , co do trwałości formuły to też prawda przeterminowane francuskie CS-y , są praktycznie bezużyteczne , wypryskałem kiedyś jeden przeterminowany w chmurze i zero efektu inhalacyjnego , z jedna czwarta wyciekła mi na rękę , gdyby na rękę wyciekło mi tyle RMG75 , czy Foxa byłby ostry kaszel , a tu nic .Wziąłem to na język i też efekt mizerny .Wniosek z tego taki ,że francuskie CS-y , są super ale tylko świeżutkie , po terminie ważności , nadają się niestety tylko do pryskania ćwiczebnego ;-) .
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja po roku noszenia gazu (zazwyczaj do max 18 miesięcy od daty produkcji) wymieniam na nowy. Koszt stosunkowo niewielki a mam 100% pewność, że zadziała jak powinien. Poza tym "stary" pojemnik można użyć ćwiczebnie co jest równie istotne jak posiadanie zawsze świeżego gazu.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

przeterminowane francuskie CS-y , są praktycznie bezużyteczne , wypryskałem kiedyś jeden przeterminowany w chmurze i zero efektu inhalacyjnego


Proszę pisać dokładniej. Określenie przeterminowany - może być 1 dzień, rok, dwa, pięć itd. I od której daty, oryginalnej czy na nalepce :?:

mam 100% pewność


Z tym 100% to lekka przesada :) Nawet Jarosław daje tylko 99% ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024