Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No i jasne, wszystko zawodzi. Tylko że Sabre testuje swoje miotacze przed opuszczeniem fabryki minimalizując ryzyko do ułamka procenta. A inni? Nawet 2% szansa wpadki jest dla mnie nie do zaakceptowania.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Somebody skąd ty wziąłeś te 2% nieszczelności u innych marek niż Sabre ? :) :) :) Dla mnie Foxy , czy nawet KO są równie pewne pod tym względem ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A ta porażka UDAP-a co wynalazłeś to porażka breloczka , a te we wszystkich markach sprawiają niespodzianki .Ja tam nosze UDAP-a ( Sabre nie ma zbliżonej mocą formuły OC) i jestem zadowolony .
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Somebody skąd ty wziąłeś te 2% nieszczelności u innych marek niż Sabre ? :) :) :) Dla mnie Foxy , czy nawet KO są równie pewne pod tym względem ;-)

Z sufitu. :)

A 3/4 oz to nie taki mały bryloczek. Zresztą wpadki zdarzają się nawet gaśnicą (widziałem na YT jak CS Inferno w ogóle nie wypaliła).
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Znalazłem:

  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ruger aka lipton:


Nawet po takiej niewielkiej dawce (pierwszy strzał niecelny) nie powinien otworzyć oczu.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dziewczyny przygotowały konkretny materiał.

Bardzo przydatny test.
Ogólnie potwierdza on w wymiarze praktycznym większość, o ile nie wszystkie, założenia teoretyczne pojawiające się na forum dotyczące dystansu, celowania, wpływu warunków atmosferycznych na skuteczność użycia gazu, zalet lub wad konkretnego rodzaju dyszy czy konieczności praktycznego zapoznania się z zakupionym miotaczem.

Super.
Wielkie dzięki Somebody :cool:
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie ma sprawy, zawsze wstawiam co lepsze filmiki z tych które obejrzałem.

Aerco Freeze + P:


Jak dla mnie zbyt późno przestał otwierać oczy (za mało OC w formule). Filmik pokazuje też że strumieniem nie jest łatwo trafić nawet osobę która nie jest względem nas agresywna, w kompletnie bezstresowej sytuacji.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Filmik był wstawiany wielokrotnie ale może nowi forumowicze nie widzieli:

To jest dokładnie taki gaz jak masz Xarn, Sabre Red M-120L-OC. A kto jak kto ale Johnny to nie mięczak. :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Pamietajcie, ze oni zyja z aktorstwa ;) . Im bardziej cierpia tym wiecej kasy wplywa na ich konto ;) .
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Oni żyją (żyli?) z robienia kretyńskich rzeczy które ludzie chcą oglądać bo nie mają pomysłu na samego siebie i nadmiar wolnego czasu a nie z robienia z siebie cipek.

Marka gazu została zamazana, więc Sabre ich nie sponsorował.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie widziałem tego filmu.
Reakcja na gaz była jak najbardziej zadowalająca.

Krótki, celny strzał i mamy game over. I o to chodzi.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przymierzając się do zakupu paralizatora natknąłem się na możliwość kupna w Polsce pianowego gazu Streetwise:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co o tym sądzicie? Cizzia, znasz ten gaz/opinie o nim? Warto kupować?

Ps. W ofercie sklepu jest również Guard Alaska
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Niemal dokładnie takie pytanie zadałem kilka stron temu.
Stretwise ma ciekawą, teoretycznie, formułę 23% OC i 5ml SHU substancji czynnej, przy czym ostrość na dyszy to 230 000.
Brzmi zachęcająco. Ale na temat gazu brak opinii użytkowników. Szukałem informacji o tym produkcie także na stronach amerykańskich. Większość to marketing.
Megasnig zamieścił film z praktycznego testu streetwise 23. Czas reakcji był bardzo krótki. Efekt działania można określić mianem piorunującego. Ale to test na potrzeby YT. Nie wiem, w jakim stopniu jest miarodajny.

Sam zastanawiam się, czy nie nabyć tego produktu. Ale do sklepu zniechęca mnie brak kontaktu z BOK. Sklep jest zarejestrowany w Czechach. Przy zakupach obowiązują więc czeskie przepisy.
Co do BOK. to nie można się do nich dodzwonić. Nie otrzymałem także odpowiedzi na maila.
Chciałem nabyć pianę, ale póki co zadowolę się pianką Sabre Magnum. Tym bardziej że przekonałem się do niej i jej skuteczności.
Ale 80ml flip top za niecałe 60 PLN to bardzo atrakcyjna oferta.
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tam mają jeszcze tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeśli to stożek to bym jego wolał.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Moja opinia jest taka, że nie warto kupować wynalazków. Poczekajcie aż Cizzia otworzy sklep, będzie wtedy wybór i wybierzecie sobie coś sprawdzonego. Na tą chwilę kupowałbym Sabre, Foxy (choć nie jestem fanem Mean Green, choć spoijrzałem na niego łaskawszym wzrokiem po teście Megasmiga) i ewentualnie Walthera. Choć jak tak sobie poczytałem to i Fox nie unika wpadek, bardzo też nie podoba mi się ich marketingowy bajer że to SHU mają znaczenie. Figa z makiem.

Jeśli chodzi o Streetwise 23 to na amerykańskich forach nie są do niego przekonani, raczej nastawieni krytycznie a opinii faktycznie jest mało bo prawie nikt tego nie kupuje.

Tak naprawdę to w USA sprzedają się Sabre (absolutny numer 1, ciekawe dlaczego w takim przypadku nie ma w sieci wideo z kanisterkiem ich marki który nie wystrzelił a konkurencji która robi jakiś śmieszny ułamek ich obrotów owszem), Foxy, gazy Aerko (Punch i Freeze +P) i Def-Teca (First Defence, Mace, robią też na zlecenie UDAPa). Przy czym jeśli chodzi o te dwie ostatnie marki (First Defence, Mace) są mieszane opinie.

Vexory, Heatwavy, Wildfire, Inferno, Udapy, Streetwise, Police Magnum, Rugery, Smith & Wessony, Guard Dogi to margines rynku. Oni razem nie sprzedają tyle co Sabre. Kto chce być świnką doświadczalną niech kupuje, pozostałych kieruję w stronę sprawdzonych marek.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Uważam, że Rafał z racji pracy którą wykonuje, mógłby zainwestować i przetestować nowy sprzęt. I pewnie miałby ku temu okazję, czego mu oczywiście nie życzę. W żaden sposób nie chcę zachęcać do wyboru konkretnej marki. W ogóle nie chcę zachęcać do zmiany miotacza, bo PFHM-80 uważam za bardzo dobry produkt. Sprawdzony i skuteczny. I cieszący się zaufaniem użytkowników. Ma on jednak istotną wadę, bo to jest wada, czyli nieintuicyjny mechanizm spustowy. Flip top jest zdecydowanie lepszy i wygodniejszy. To może, choć nie musi, mieć istotny wpływ na skuteczność użycia gazu.
Czy streetwise to dobry wybór? Nie wiem. Może tak, może nie.
Gazy znajdujące się poza "głównym nurtem" polecanych produktów wcale nie muszą być gorsze.
Somebody mówi jak jest. Rankingi sprzedaży w USA wyraźnie dowodzą, która marka jest najpopularniejszą. Ale czy to znaczy, że także najlepszą?
Zostanę przy stwierdzeniu, które bardzo często przedstawiał cizzia. Sabre to dobry i sprawdzony standard. Jednocześnie świetny poziom startowy dla początkujących użytkowników RMG.

Osobiście uważam formułę Streetwise 23 za wartą zainteresowania. Nie ma argumentów, które jednoznacznie stwierdzałyby, że gaz jest kiepski. Ale brak argumentów także w drugą stronę.
Podobnie jest z innymi formułami.

Kiedyś przez forum przetoczyła się poważna dyskusja o skuteczności HI-POWER.
Przeciwko stawiano argument o małej popularności i niskiego poziomu sprzedaży produktu.
Okazał się on jednak oderwany od rzeczywistości, bo praktyka udowodniła, że to był świetny sprzęt. Bardzo mocna formuła i niezawodność.

Może zatem warto testować nowe rozwiązania?

Tak jak pisałem, mnie zniechęca podejście sklepu do klienta.
Ale sam produkt uważam za warty uwagi.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
UDAP to prawdopodobnie formuła Hi-Power. Ten sam producent, te same parametry, pojemność, wysokość puszki tylko inny zleceniodawca.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Naturalnie nie znam rynku gazów pieprzowych w USA. Ale rankingi sprzedaży wiele sugerują.
Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.
Zwrócę uwagę tylko na jeden. Gazy kupują nie tylko obeznani z tematem specjaliści, ale przede wszystkim amatorzy tacy jak ja.
Gdybym kierował się wynikami sprzedaży rmg publikowanymi w polskich rankingach, na pewno nie wybrałbym ani M-120L-OC ani PFHM-80.

Wymagający, lub raczej rozsądni klienci będą szukać rozwiązań gwarantujących określoną jakość przy korzystnym stosunku jakości do ceny.
Tu niewątpliwie Sabre radzi sobie doskonale. Stąd też i mój wybór.
Oczywiście rady uzyskane od użytkowników forum także były istotne.

Eksperci, znawcy tematu wybiorą te produkty, które sprawdziły się w praktyce lub oferują nieszablonowe rozwiązania. Cena nie koniecznie będzie miała znacznie. Tu jest miejsce dla tych niszowych produktów i niestandardowych formuł.
Myślę że w tej grupie znajdzie się np megasmig, który tak chętnie poleca Walthera.

Cała reszta zadowoli się tanią tandetą.
I to widać w rankingach sprzedaży.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024