Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Człowiek uczy się całe życie. :) ONH = Out the Nozzle Heat.

ONH = SHU x % czyli 160000 = X x 2%) a więc 8000000SHU gdyby tam był tylko pieprz ale pewnie liczą ostrość razem z CS. :roll:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak somebody masz racje ten czerwony mix Def Tech ma 2% CS i 1, 3 MC , firma zrezygnowała ze skali SHU , ale dawniej podawała w najmocniejszej formule standardowe 2000000 , czyli ten gaz to jakbyś do Bodyguarda LE-10 , wlał 2 % CS , natomiast ten mix DPS-a ma 2% CS -a i prawdopodobnie 0,26 % MC , jest podobno bardzo skuteczny głównie z uwagi na super efekt inhalacyjno -duszący
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ONH
W moim przekonaniu to niezbyt precyzyjna wartość. Jak liczy się ostrość gazu na dyszy? Jak wygląda metoda badawcza? Pytania można mnożyć. Ostrość na dyszy, czyli faktyczna ostrość, którą odczuwa się w zetknięciu z gazem, powinna być najważniejsza z punktu widzenia klienta.
Tylko ten brak możliwości weryfikacji danych trochę mnie zniechęca.
I z tego co rozumiem, ONH nie dotyczy CS. Bo oparty jest na SHU. Nie przekonuje mnie to. W moim odczuciu to marketing.
Jakiś czas temu na forum trwała dyskusja dotycząca tej kwestii.
Podobnie jest z formułą gazów Streetwise 23, które "na dyszy" mają mieć ostrość 230 000 SHU. Deklarowana przez producenta ostrość substancji czynnej to 5 000 000 SHU przy 23% OC. Jednak w tym przypadku metoda badań jest łatwa do sprawdzenia, gdyż jej skuteczność i wiarygodność gwarantuje Chromtec LLC. Link do wyników badań niedawno podał megasmig. Ale i w tym przypadku można się spierać.
Po zapoznaniu się z treścią całego wątku uznałem, że nie ma sensu napalać się na miliony shu. Skłaniam się raczej w stronę stężenia i jakości MC w finalnyn produkcie, a nie ostrości substancji bazowej.
Przy czym nie są to jedyne wskaźniki skuteczności działania gazu.
Samoobrona to nie matematyka. I to nie liczby a możliwość skutecznego użycia wydaje się być najważniejszym elementem.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co do dziwnej skali ONH firmy DPS to możemy ją sobie darować to wymysł marketingowy , poza tym mixem gazy DPS-a to nic ciekawego mają 0,67 MC ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Tak somebody masz racje ten czerwony mix Def Tech ma 2% CS i 1, 3 MC , firma zrezygnowała ze skali SHU , ale dawniej podawała w najmocniejszej formule standardowe 2000000 , czyli ten gaz to jakbyś do Bodyguarda LE-10 , wlał 2 % CS , natomiast ten mix DPS-a ma 2% CS -a i prawdopodobnie 0,26 % MC , jest podobno bardzo skuteczny głównie z uwagi na super efekt inhalacyjno -duszący


Skąd takie info?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 1,06%MC.

Jedyna sensowna forma dla CS czy mixu to według mnie fog lub ewentualnie cone. Także ten First Defense odpada. Jestem jednak zdania że idealny mix miałby właśnie taką formułę jak produkt Def-Teca, czyli dobry standard pieprzowy z dodatkkiem CS a nie zaniżanie % ilości MC czy OC jak to ma DPS BL (tylko 2%OC). Producenci chyba boją się efektów użycia takiego mocarza. Dlatego nic nie przebije nasypania UDAPem i poprawienia ARM II. :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wiesz somebody ten gość z linku dał się w sposób oczywisty wkręcić sprzedawcom ;-) , 1,06 % kapsaicyny w 2% roztworze pieprzu to nie ma nawet Fox 5,3 , a przecież to najczystszy i najbardziej stężona formuła przy 2% OC żaden inny gaz nie ma 0,71 % MC :) :) :) , obecnie gazy DPS mają raczej tendencje do wypadnięcia z rynku i ten Black Label to ostatnia deska ratunku , prawde mówiąc to mało kto w USA sprzedaje na chwilę obecną DPS . KIedyś było ich sporo i z tego co wtedy przeczytałem to Firma DPS używała dość standardowego olejku i 5 % dawało 0,67 MC , więć dość łatwo policzyć że dwa procent tej żywicy da około 0,26 MC , na OC czystsze niż w Foxach 5.3 dające 1,06 % MC przy dwóch procentach olejku naprawde bym w DPS-ach nie liczył :) :) :)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dlatego pytam. :) Ale też ciężko jest mi uwierzyć aby szczególnie w USA handlowiec reprezentujący własną firmę pozwolił sobie na kłamstwo.

Tak czy siak 2% OC znaczy brak większego zainteresowania z mojej strony.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co prawda obecnie genetycy wychodowali dwie papryczki ostrzejsze od bhut jolokia (żywica z niej jest używana w fox 5.3 ) ,ale na razie to nowości i nikt jeszcze nie wpadł na pomysł zastosowania tego wynalazku w miotaczach pieprzu ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dlaczego brak zainteresowania ja bym ten gaz chętnie łyknął , tego typu formuła sprawdzała się przy pacyfikacji zamieszek i jest skuteczna , poszukaj recenzję strażnika więżiennego którego ten gaz obezwładnił w zamkniętej celi po krótkim prysnięciu w powietrze ;-) , to jedna z najsilniejszych formuł mixów w wersji cone (obecnie Mace wprowadziło w takedown-ach formułe 0,18 MC i 2,5 % CS)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Widziałem. I czytałem co nieco. Ostatnio to nawet dużo. I zostanę przy OC, cone. Nawet piankę sobie odpuszczam, bo jak zrobiłem rachunek sumienia to okazało się że jest mało prawdopodobne abym faktycznie musiał użyć tylko i wyłącznie pianki. Prawda jest taka, że jak poczuję się zagrożony chociażby w pociągu to zagazuję cały wagon aby uniknąć wybicia zębów czy pchnięcia nożem. A jednak stożka czy mgły nic nie przebije jeśli chodzi o skuteczność. Po prostu nie ma bata, efekt inhalacyjny to jest to.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A że nie zawsze mam możliwość noszenia dwóch gazów, wybieram cone. Zresztą w praktyce zawsze pada na Foxa 5.3 (cone) gdy biorę ze sobą tylko jedną puszkę.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Z jakim sklepem? Cizzi?

Cizzia cały wolny czas poświęca na zachwalanie przyszłej oferty i groźby względem ewentualnej konkurencji - nie ma czasu na takie pierdoły jak założenie sklepu.


i Ty Brutusie przeciwko mnie ... ? :) oj nie ładnie nie ładnie , a ja tu chciałem promocje i upusty robić , dopieszczać , gifty rozdawać , a tu takie kwiatki - cóż będę musiał zweryfikować listę przyszłych pomazańców ... :P

wszak napisane jest Błogosławieni Ci co NIE widzieli a uwierzyli !!! :P

cizzia


My Ci tutaj robimy Troll reklamę a Ty wszystko psujesz. :lol: ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , oczywiście UDAP jest silniejszy od inferno , ale test jest śmieszny nie wszystkie gazy mają efekt inhalacyjny i z takiego testu wyjdzie np że Police Perfecta jest silniejsza od pianki Sabre :) :) :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , oczywiście UDAP jest silniejszy od inferno , ale test jest śmieszny nie wszystkie gazy mają efekt inhalacyjny i z takiego testu wyjdzie np że Police Perfecta jest silniejsza od pianki Sabre :) :) :)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wstawiając ten filmik chciałem pokazać dlaczego warto wybierać RMG mające również efekt inhalacyjny.

Wpadka Udapa :roll: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie ma to jak Sabre i Fox (choć akurat Foxy z pojemnościach breloczkowych są do dupy).
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wpadka Foxa była na forum , rozszczelnił se koledze , a i wpadke Sabre by znalazł gazy to nie kosmiczna technologia i ułamek procenta rozszczelnionych znajdzie się w każdej marce , Fox pisze zresztą o tym na stronie , zresztą broń palna też się czasem zacina ;-) , jak ktoś ma kosmiczne zagrożenie i liczy na gaz to niech nosi dwa ,ale przeciętnego Kowalskiego jeden zabezpiecza na 99,9 % ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , wpadka Sabre , nie twórzmy jakiejś swiętej marki , markowe gazy zawodzą rzadziej niż tandetne , ale czasem też ;-)
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To znajdź mi wpadkę Sabre. I to najlepiej opisaną lub sfilmowaną przez kogoś kto na gazach się zna i nie jest reprezentantem konkurencji. Koleś od tej opinii jest znany w gazowym światku.

Powiem ci tak, nie szukając tego specjalnie, po prostu czytając lub oglądając filmiki o gazach widziałem/czytałem wpadki różnych wynalazków które mają być super hiper zajedwabiste. Ale najwyraźniej albo produkt jest do dupy poza parametrami na papierze albo mają problem z kontrolą jakości. Tak czy siak, do dupy.

Im więcej czytam tym bardziej cenię sobie Sabre. Obroniłem się SR MK3.5 stream H2O, stąd pewnie sentyment. Ale za tą marką stoi jeszcze wiele czynników. Naprawdę chciałbym aby DPS cone był u nas dostępny. I nie, nie jestem powiązany w jakikolwiek sposób z importerem, kupiłem od nich tylko dwie sztuki...
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
"I bought this to discourage aggressive dogs, so I was disappointed with its limited range. Also after it was empty after five very short bursts."

To nie do końca jest wpadka, zresztą sam oceniający dał trzy gwiazdki. Nie wiemy czego on oczekiwał, zarówno zasięg jak i długość psikania są bardzo subiektywnymi parametrami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024