Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Niby nic nadzwyczajnego.
Wychodziłem ze sklepu, w którym przy kasie jakaś starsza kobieta wdała się ze mną w kłótnię. A raczej sprzeczkę. Starsze panie chyba nie lubią, gdy ktoś zwraca im uwagę na ich nieodpowiednie zachowanie. W sumie banalna sytuacja.
Kiedy wychodziłem ze sklepu lekko zirytowany, ruszył za mną facet. Widziałem go w sklepie. Około 45-50 lat. Dobrze zbudowany. I wysoki. Ale dla mnie każdy jest wysoki, na sam jestem niski.
Chyba lekko wczorajszy, bo czuć było alkohol. Rzucił parę gróźb pod moim adresem, które dotyczyły wspomnianej wymiany grzeczności, i ruszył w moją stronę. W tym momencie gaz już był gotowy do użycia- ręka w kieszeni bluzy, palec na spuście. Gdy był na dystansie ok metra i szykował rękę do zamachu, zebrał dwusekundowe sypnięcie. Trafiłem czoło i policzek oraz wyciągniętą rękę, którą miał na wysokości oczu. Facet natychmiast się wycofał i nie wiedząc o tym, że gaz osiadł mu na ręku, wtarł go w oczy próbując zetrzeć gaz z czoła.
To go wyłączyło.

W sumie tyle.
Gaz zadziałał. Tzn skutecznie pomógł mi się obronić i dał szansę na bezpieczne oddalenie się z miejsca zdarzenia.
Piana sprawdziła się na terenie otwartym, ale tu pomogły okoliczności. Bo trafienie nie było dokładne.
Myślę, że stożek mgły, w tej konkretnej sytuacji,spisał by się lepiej.
Ale nie narzekam. W końcu nic mi się nie stało.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Brawo. Pianka to bardziej przydaje się gdy spędzasz czas w samochodzie czy komunikacji zbiorowej. Ewentualnie pętasz się po pomieszczeniach zamkniętych. Stożek jest bardziej uniwersalny.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trudno jest nie zgodzić się z powyższym.
Stożek, z racji swoich oczywistych zalet, za pewne wykazał by lepszą skuteczność, a jego użycie byłoby łatwiejsze w danej sytuacji. Ale akurat został w domu.
Pianka, mimo sowich ograniczeń, dała sobie radę. Choć zdecydowanie pomógł sam przebieg zdarzenia.
Tak jak napisałem wyżej, dla mnie najważniejsze są efekty.
Gaz zdał egzamin bojowy na 4.

Mam nowe, cenne doświadczenie.
Wnioski zachowam dla siebie.
  • 0

budo_tuhaj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cześć

Naczytałem się wielu dobrych opinii, a także polecono mi gaz FOX 5.3. Niestety mój problem polega na tym, że nie nie mam bladego pojęcia gdzie można go dostać. Zależy mi także na poradzie - stożek czy strumień?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Fox 5.3 został już niestety wycofany z dystrybucji w Unii Europejskiej i świeżego gazu (o ile w ogóle) nie dostaniesz już.

Strumień vs Stożek to dywagacja stara jak świat. Zastanów się gdzie będziesz go używać. Jeśli na otwartej przestrzeni i nie masz doświadczenia w stosowaniu gazów to jak najbardziej stożek. Jeśli gaz masz zamiar użyć w budynku, autobusie czy innym zamkniętym pomieszczeniu lub masz doświadczenie w miotaniu strumieniem wybierz strumień-jak dla mnie jest bardziej uniwersalny, nikt postronny nie oberwie w tym Ty. Osobiście stosuję piankę i nigdy się nie zawiodłem.
  • 0

budo_tuhaj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Okej, w takim razie co możesz polecić mi zamiast FOX'a.

Do tej pory w życiu nie miałem gazu w ręku. Ciężko jest trafić w napastnika strumieniem? Jakie jest ryzyko, że w przypadku stożka ja też oberwę?
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Okej, w takim razie co możesz polecić mi zamiast FOX'a.

Do tej pory w życiu nie miałem gazu w ręku. Ciężko jest trafić w napastnika strumieniem? Jakie jest ryzyko, że w przypadku stożka ja też oberwę?

Jest większe ryzyko, że w realnym starciu nie trafisz strumieniem niż że chmurka do Ciebie wróci.

Ja bym brał cone i foam. I nosił razem lub zamiennie.
  • 0

budo_tuhaj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Foam zachowuje się podobnie jak stream? Polecicie mi jakąś konkretna firmę? ;)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ryzyko że sam porażisz się stożkiem jest bardzo niewielkie musiałbyś pryskać bez przysłaniania twarzy drugą ręką ood naprawdę huraganowy wiatr . [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , hotspray.pl/p/1527/329/gaz-pieprzowy-police-magnum-oc-17-stozek-mgly-90-ml-gazy-police-magnum-gazy-obronne.html ,moim zdaniem bierz któryś z tych gazów ewentualnie chyba że możesz nosić większy gaz niż 12,5 cm , wtedy są jeszcze inne możliwości
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A jak już chcesz pianke to firmy Sabre ;-) , tu nie ma za bardzo obecnie wyboru ;-)
  • 0

budo_tuhaj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zapewne zdecyduje się na ten Magnum. Powiedzcie mi jeszcze jaka jest różnica między foam a stream? Jest jakakolwiek?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja polecam piankę PFHM-80 jeśli potrafisz się posługiwać strumieniem (choć trafić nie trudno, to bardziej wąski stożek pianki) albo inny gaz firmy Sabre bo lepszego gazu, póki co na polskim rynku nie ma.

Czy trudno trafić strumieniem? Niestety nie odpowiem na to pytanie, ja używałem 3 razy i 3 razy trafiłem perfekcyjnie może dlatego że z racji zawodu (kierowca nocnego autobusu) na co dzień mam do czynienia z awanturami i potrafię zachować spokój i opanowanie (a to też ma znaczenie w samoobronie) a zwykły człowiek na widok zdesperowanego pijanego gościa, który chce go pobić może nawet nie odbezpieczyć gazu. Dla mnie to kolejna ,,karta do kolekcji".
Fakt faktem gaz zawsze zadziałał perfekcyjnie. Po piance zostaje jedynie zapach pieprzu, a po stożku jak kiedyś użyłem Foxa to niestety po chwili musiałem się ewakuować z miejsca zdarzenia i była to ulica. Nie wyobrażam sobie użyć tego w autobusie. Ja wybrałbym noszenie 2 gazów jednocześnie, trening (najlepiej kupić po dwa egzemplarze i zaznajomić się co i jak szczególnie, że jesteś nowicjuszem). Sam nosiłbym dwa, jednak jeden starczy szczególnie że gaz traktuję jako broń pierwszego rzutu, czasami trzeba sięgnąć po inne środki które mam ze sobą bo jak jednocześnie 4 osoby wyciągają noże (co w nocy nie jest rzadkością) a Ty jesteś metr od nich to gazu nawet nie ma co wyciągać.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Zapewne zdecyduje się na ten Magnum. Powiedzcie mi jeszcze jaka jest różnica między foam a stream? Jest jakakolwiek?


Foam to gęsta piana która nie paruje i bardziej klei się napastnika. Stream to strumień płynnego gazu, które ma jakieś tam właściwości inhalacyjne jednak niewielkie. W stream jest także GEL który podobnie jak pianka nie odparowuje, jednak cholernie ciężko trafić bo strumyk jak ze strzykawki.
  • 0

budo_tuhaj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Raczej nie zdecyduje się na noszenie dwóch gazów. Wątpię, że kiedykolwiek będę musiał używać go w pomieszczeniu, więc wnioskuję, że wygodniej i bezpieczniej będzie mi wziąć stożek. Mówicie, że temu magnumowi można zaufać?
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zdecydowanie zgadzam się z opinią Rafała.
Sabre PFHM- 80.

Bardzo dobry gaz w formie piany.

Jest to gęsta, oleista ciecz która nie paruje. Momentalnie przylega do celu i naprawdę trudno jej się pozbyć.
Formuła 10%OC/2mln SHU/1,33%MC jest skuteczna i zyskała na forum miano "dobrego, sprowadzonego standardu". Dobrą opinię ma też sama marka Sabre Red.
Dodatkowy plus to rewelacyjny stosunek jakości do ceny tego produktu.

Jeśli zdecydujesz się na ten model, będziesz musiał opanować mechanizm działania spustu. Wymaga on trochę wprawy, ale warto.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Raczej nie zdecyduje się na noszenie dwóch gazów. Wątpię, że kiedykolwiek będę musiał używać go w pomieszczeniu, więc wnioskuję, że wygodniej i bezpieczniej będzie mi wziąć stożek. Mówicie, że temu magnumowi można zaufać?


Można, zdecydowanie. Żaden produkt Sabre Red mnie ani nikogo kogo znam nie zawiódł. Seria Magnum jest na bazie oleju co dodatkowo utrudnia pozbycia się substancji czynnej z twarzy czy ubrania. No i przemalowanie na uroczy, pomarańczowy kolor :D Jeśli zamierzasz używać na zewnątrz to jak najbardziej to trafiony wybór. Poćwić z Twist Lockiem. Pamiętaj, że gazem się nie straszy, tylko jak wyciągasz z kieszeni/kabury to tylko po to aby go użyć. Bez zawahania i oszczędności gazu nasyp komu trzeba i się oddal, ew wezwij policje. Tylko wtedy przygotuj się na przejście przez polską papierologię.
  • 0

budo_xarn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Wątpię, że kiedykolwiek będę musiał używać go w pomieszczeniu


Hmmm...
Należy spodziewać się niespodziewanego. Ja nie spodziewałem się, że mogę zostać zaatakowany w drodze ze sklepu na osiedlu, na którym mieszkam.
Przezorny zawsze ubezpieczony.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Wątpię, że kiedykolwiek będę musiał używać go w pomieszczeniu


Hmmm...
Należy spodziewać się niespodziewanego. Ja nie spodziewałem się, że mogę zostać zaatakowany w drodze ze sklepu na osiedlu, na którym mieszkam.
Przezorny zawsze ubezpieczony.


Dlatego najlepiej (najprościej) jest nosić 2 gazy lub inny środek jak np pałka teleskopowa (tylko tu uwaga, posiadanie pałki bez przeszkolenia może pogorszyć sprawę) lub gdy ktoś jest skrajnie narażony na niebezpieczeństwo postarać się o pozwolenie na broń.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia, jakie dokładnie parametry ma ten gaz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pytam, bo w sieci można znaleźć zbieżne informacje i chcę je potwierdzić. Interesuje mnie %MC. Może jakiś mix by mi się przydał po namyśle. Mace, Sabre i Aerko robi "słabe" mixy, dodam że przynajmniej na papierze, bo wiem że te dwa ostatnie działają.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jest jeszcze:
Dołączona grafika
Tutaj z kolei nie mam pewności ile ma %OC i SHU. Chyba aż 10%OC @1,3%MC, 2000000SHU. I 2%CS. Szkoda, że stream.

Porównując do DPS Black Label (2%OC, 1,06%MC 160000 ONH - ile to SHU?, 2%CS) na papierze wydaje się być mocniejszy. No ale DPS BL to mgła.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024