Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Somebody - się ostatnio rozkręca HE HE HE , a ja nie mając ostatnio chwili przeleciałem po łebkach ostatnie posty i widzę tu tendencje do deprecjonowania marek w Polsce nie znanych.

To że ma się dostęp do Internetu NIE ZNACZY JESZCZE że ma się konkretna wiedzę co jest dobre a co NIE , a już tym bardziej co się sprzedaje w stanach , w jakich ilościach i kto wiedzie prym - !

Pierdzielenie że SABRE to najlepszy i NAJLEPIEJ SIĘ SPRZEDAJĄCY GAZ W STANACH - to BZDURA JAKICH MAŁO !!! i choć to firma o ugruntowanej pozycji to jednak stawiał bym na dobry marketing w relacji do jej FAKTYCZNEJ / aktualnej pozycji - ot i wszystko.

Osobiście jest wiele marek które w realu BIJĄ NA GŁOWĘ Sabre , chwilowo nie mam czasu na rozpisanie się na czynniki pierwsze jednak jak tylko pozamiatam w robocie , to wysilę się na takie porównanie :)

cizzia

Pozwól że się z tym nie zgodzę. Dobry marketing (i rozpuszczalnik) to ma Fox Labs. :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wybralem sie dzis z moim felernym Arm ll do inter-ark, wczesniej telefonicznie Pan nie dowierzal i powiedzial ze jak przyjade bedziemy testowac :) Wiec wpadam, sprzedawca lapie swoja sztuke Arm ll i lecimy do smietnika obok :lol: daje czlekowi z inter-ark moj gaz, On wali wgore, chmura na nas opada iiiiii duuuupa :) koles niedowierza i znowu dupa. Sprzedawca bierze swoja sztuke,wali w gore no i byla ewakuacja ze smietnika :lol: Spytal czy chce kase, jakis inny gaz, wzialem nowa sztuke Arm ll i znowu do smietnika i jeb na sciane i tym razem prawidlowo czyli szatan.
A najlepsze ze jak gadalismy pod smietnikiem jakas kobieta chciala smieci wyrzucic :) wiec czlowiek z intera mowi ze lepiej on to zrobi :lol:
Mowiac krotko wpadki sie zdarzaja,moze trefna partia, polecam testowac kazdy nowy gaz. Sprzedaja tego Arm ll od cholery bo widzialem cale kartony. Sprzedawca mowil ze producent na 500 sztuk testuje 7 losowych, wiec pewnie mialem pecha. Ogolnie pogadalismy, bez paragonu i naklejki na gazie z data bezproblemowa wymiana, nie chowam urazy. Ten moj Gaz maja wyslac do producenta .
P.S sorki za bledy, pisze z telefonu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Someboby mogę ci z własnego doświadczenia powiedzieć , że teoria że silniej stężony gaz działa tylko dłużej a nie silniej to bzdura , ale żeby to wiedzieć trzeba od czasu do czasu wypróbować coś na sobie :) , a nie tylko czytać marketingowe opracowania sponsorowane najczęściej przez lobbujące firmy w internecie :) Ja w warunkach domowych z raz na pól roku coś testowałem na sobie ;-) i bzdur nie da mi się wkręcić ;-) Gdyby twierdzenie , że ilośc capsaicyny nie wpływa na skuteczność było prawdziwe to gaśniczka na niedzwiedzie nie zawierała by 2 % MC ;-) Tak naprawdę w USA liczy się rynek mundurowy , a tu Sabre nie odniosło miażdzącego zwycięstwa nad konkurencją , wystarczy popatrzeć czym pewien słynny policjant pryskał studentów ;-) Sabre ma bardzo dobrą formułe , robi świetne gazy dla służb , za to cywilom na ogół wciska mało przydatne breloczki i w ich sprzedaży ma niestety duże osiągnięcia .Expertem Sabre od samoobrony jest David Nance , który ma o samoobronie , tyle pojęcia , że przez miesiąc był w akademii policyjnej , i poznał techniki interwencyjne , które są dopasowane do określonych warunków i niezbyt nadają się do samoobrony ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jest też ciekawa sprawa z filmikami z porażek Sabre co ciekawe miałem na youtube ,aż 2 i dotyczyły tego samego modelu , na jednym gaz pryskał na przemian raz chmurą raz strumieniem , na drugim 3 osoby trafione z bliska były prawie nie ruszone ,jeden filmik był na stronie 426 starego tematu , a drugi na 462 ;-) ,w ciągu tygodnia obydwa filmiki zniknęły ;-) , czyżby firma nakłaniała osoby zamieszczające takie materiały do ich usuwania ? ;-) (oczywiście w sposób legalny )
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
:idea: Sorry że tak wtrącę, ale skoro tak wiele osób chce używać Sabre red w innych formach, niż te które są dostępne to dlaczego nie kupicie po prostu Walthera? Mówiliście przecież, że to Sabre tyle, że pod innym szyldem. :?:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Walther jest droższy :) no i zawsze zostaje ta nutka niepewności że to jednak nie sabre
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dokładnie, nie ma 100% pewności.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Moim zdaniem to obecne produkty Walthera śą tak pobobne czasem nawet z nazw do tych Sabre np Walther Home Defense i Sabre Home Defense , że gdyby nie było umowy między Umarexem i producentem Sabre , to ten drugi przed sadem , smialo udowodnil by plagiat i dostal milonowe odszkodowania :) :) :) Ocyzwiscie fajnie jest zyc marzeniami i czekac na sabre z nakleka sabre , zycze kolegom spelnienia, co niestety przy polskich importerach bedzie trudne
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dziwna ta nieskuteczność francuskich CSów czy też może kombinowanie przy dacie ważności w sklepie. Jak kupowałem swojego Sabre, czyli klasa sama w sobie :) to był on szczelnie zapieczętowany w oryginalnym plastikowym opakowaniu i miałem pewność, że zawartość i jej ilość jest odpowiednia oraz że sprzedawca w sklepie nie miał żadnej możliwości kombinowania z etykietą i terminem ważności.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co do psikania raz chmurą raz strumieniem to gdy się rusza miotaczem/na początku psikania coś takiego faktycznie występowało. Jednak rzadko, ogólnie o Sabre złego słowa nie powiem. Gdyby się uczepić to tylko to, że MK4 foam posiada mało substancji jak na taką objętość pojemnika. No i PFHM któremu to świetności brakuje tylko flip-topa.

Dlaczego nie kupię/kupimy Walthera? Po pierwsze to, że gazy z nowej serii są produkcji Sabre jest niemal pewne-wraz z nową serią wszedł ,,Home Defense" czyli odpowiednik gaśniczki na ludzi Sabre jak i ,,Bear Defense" czyli przemianowany Frontiersman. Żałuję, że zniknęła pianka bo to było coś w stylu PFHM-80 z flip-topem, 89ml udało się zmieścić w puszeczce 3oz. Ale cena też była coś ok 90 złotych a nie 40-50 jak przy PFHM więc różnica jest, szczególnie gdy ktoś używa gazu co najmniej raz na kwartał a w sezonie nawet raz w tygodniu.

Co do testowania miotaczy przed użytkowaniem to wychodzę z założenia, że kupując markowy gaz jest to bezcelowe, nowy to nowy, ja nawet po kilkusekundowym psiknięciu wymieniam na nowy a stary idzie do testów. I ciśnienie po kilku miesiącach w tym raz użytym już nie tak dobre jak w nówce. A w walce wszystko się liczy. Kupując gaśnice przeciwpożarowe też trzeba testować każdą przed użyciem? Coś tu nie tak.
  • 0

budo_dancingmen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe czemu Dzidki z Interu sprzedają UDAP bez opakowań ? a w U.S.A są w opakowaniach
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Ciekawe czemu Dzidki z Interu sprzedają UDAP bez opakowań ? a w U.S.A są w opakowaniach


Też o tym pomyślałem, to kolejne poparcie tezy ,,teorii spiskowej" sprzedawanych duplikatów UDAPa.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam

W dniu dzisiejszym postanowiłem zamienić głowice od Sabre Red foam (wersja z twist on lockiem na bazie oleju) :)
A więc zdjąłem tą nieszczęsną jak dla mnie końcówke i założłem Flip-Topa od pianki Sabre H20 :)
Udałem sie na test......co się okazało Flip top pasował idealnie .
Z puszki oddałem 8-9 konkretnych strzałów z pewnych 4 metrów.....moim zdaniem zwiekszył sie zasięg oraz wydajność miotacza :)
Jeżeli komuś przeszkadza Twist naprawde polecam go zamienić.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Co do psikania raz chmurą raz strumieniem to gdy się rusza miotaczem/na początku psikania coś takiego faktycznie występowało. Jednak rzadko, ogólnie o Sabre złego słowa nie powiem. Gdyby się uczepić to tylko to, że MK4 foam posiada mało substancji jak na taką objętość pojemnika. No i PFHM któremu to świetności brakuje tylko flip-topa.

Dlaczego nie kupię/kupimy Walthera? Po pierwsze to, że gazy z nowej serii są produkcji Sabre jest niemal pewne-wraz z nową serią wszedł ,,Home Defense" czyli odpowiednik gaśniczki na ludzi Sabre jak i ,,Bear Defense" czyli przemianowany Frontiersman. Żałuję, że zniknęła pianka bo to było coś w stylu PFHM-80 z flip-topem, 89ml udało się zmieścić w puszeczce 3oz. Ale cena też była coś ok 90 złotych a nie 40-50 jak przy PFHM więc różnica jest, szczególnie gdy ktoś używa gazu co najmniej raz na kwartał a w sezonie nawet raz w tygodniu.

Co do testowania miotaczy przed użytkowaniem to wychodzę z założenia, że kupując markowy gaz jest to bezcelowe, nowy to nowy, ja nawet po kilkusekundowym psiknięciu wymieniam na nowy a stary idzie do testów. I ciśnienie po kilku miesiącach w tym raz użytym już nie tak dobre jak w nówce. A w walce wszystko się liczy. Kupując gaśnice przeciwpożarowe też trzeba testować każdą przed użyciem? Coś tu nie tak.

Dokładnie. To jest po prostu śmieszne że trzeba upewniać się że gaz ma tą formułę co trzeba i że nie jest przeterminowany.

Przetestuję swojego ARM II na dniach, dam znać. To jest moja druga puszka, pierwszą wypryskałem ćwiczeniowo nie zbliżając się do chmury. Bez względu na wynik testu więcej nie kupię.

Cizzia, kiedy orientacyjnie ruszy sklep? W tym roku jeszcze?
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie, choćby ten ich UDAP był i oryginalny, to za to co zrobili niektórym użytkownikom tego forum. Nie kupię u nich nic nigdy w życiu, choćbym miał zostać gołymi łapami. Wolę siekierę w kieszeni nosić, niż wepchnąć tym oszustom choćby 1 grosz do ich zakłamanej kieszeni. Takich "przedsiębiorców" z dupy, to trzeba czyścić z rynku, nic od nich nie kupując. Jakim to trzeba być imbecylem, żeby w imię jednorazowego zysku z oszukania klienta rezygnować ze wszystkich przyszłych dochodów, jakie mogliby osiągnąć z klienta, gdyby go nie oszukali. Chyba biznesu ich Lepper uczył, albo matka natura. Niech giną. Ja mam prostą zasadę w życiu. Kupuję np. buty marki "kozioł", które rozlatują się po roku. Nigdy nic już tej marki w życiu nie kupię. Tak samo jak ktoś mnie oszuka bądź kogokolwiek innego i o tym usłyszę. Jak by tak każdy postępował, to dziadostwo znikałoby z rynku równie szybko jak by się na nim pojawiało.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
adamdanowski.wrzuta.pl/obraz/1Xj8uTWawjl/zdjecie-0198 , UDAP od Cizzy i Sabre 3w1 z Intera , tak naprawde w Polsce nie ma sklepu bez ,,grzeszków " :nie:
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dlatego nigdy nie miałem więcej niż jednej pary butów danej marki ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[Ciach]

Na prv masz tresc. Wyedytuj bluzgi i napisz jeszcze raz. WHD
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam pytanie dotyczące Sabre Red PFHM-80.
Kupiłem taki w Kalibrze, sprzedawca podaje, że zawartość MC jest 1,33%, strona producenta też sugeruje, że powinno to być 1,33/10%, na opakowaniu nie ma nic na ten temat, tylko, że "maximum strength"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jednak na filmiku, który był już nie raz omawiany na forum widać, że na puszce PFHM-80 jest napisane 10% OC 0,67%MC
Widać to dokładnie w 14 min 12 s



Na moim gazie nie ma takiej informacji, tylko data przydatności i nr seryjny. Czy ktoś z Was ma potwierdzone informacje ile ten gaz ma MC?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Oni mają dwie formuły Sabre Red. Sabre Red 1,33%MC i Sabre Red USA 0,67%MC. W tym katalogu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest napisane że jest to formuła Sabre Red.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024