Skocz do zawartości


Zdjęcie

taki tam skinner


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

taki tam skinner
Kosztował mnie sporo potu i łez, dwa brzeszczoty oraz kawałek pilnika. Jest to kolejny nóż na forum z Gabowego D2. Wiem, że jesli chodzi o precyzję wykonania do Dagorna mi daleko - no ale się uczę. Okładziny z drewienka na którym są zdjęcia. Pin mozaikowy + rurka pusta (oczywiście tylna). Nacięcia na kciuk znacznie poprawiły ergonomię chwytu. Czekam na sugestię co można jeszcze poprawić. Czy polerkę kończyć teraz czy po hartowaniu?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Nóż jest całkiem fajny. Jestem raczej zwolennikiem prostych konstrukcji niż jakichś wymyślnych noży z nie wiadomo jakimi bajerami. Jeszcze trochę się poduczysz i będziesz robił naprawdę fajne sprzęty :D

A jak na początek nauki to całkiem nieźle.

Polerkę koniecznie po hartowaniu, bo podczas rozgrzewania do hartowania cała powierzchnia Ci się utleni i dostaniesz ją w postaci ciemnobrązowej rdzy (tlenków). Także nie ma sensu się teraz wysilać. Poza tym będziesz musiał chyba zjechać ok. 0,3 mm czy jak to melonmelon mówił ze względu na to, że powierzchnia się odwęgli i będzie znacznie miękksza.

Nie wiem czy w profesjonalnych hartowniach też tak jest, ale wydaje mi się, że jest to raczej nie do uniknięcia. Dawaj do hartowania, spiłuj wierzchnią warstwę tak długo, aż Ci się ostrze nie będzie bardzo tępić (co znaczy, że ten obszar o małej ilości węgla już skasowałeś), a następnie pięknie wypoleruj, okładzinki, ładne piny i nożyk gotowy.

Czekamy na efekt końcowy ;)
  • 0

budo_marcin_s
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 461 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Jeszcze przed hartowaniem popracuj nad nim ( co nagle to po diable)
naklej na rówym płaskownik powiedzmy 300x30x4 taśmą dwustronna papier 250 a z drugiej strony 500 i pracuj nad szlifem, po paru minutach tarcia bedziesz wiedzał już gdzie sa nierówności i gdzie "zabiela" sie szlif .
to najtrudniejszy etap , jednak zlekceważenie go może zemścić sie na końcu , będą krzywo załamywać sie refleksy świetlne i na pierwszy rzut oka będzie widać ze jest krzywo . nie śpiesz sie a zobaczysz co z tego wyjdzie .
:)
życzę wytrwałości
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner

Polerkę koniecznie po hartowaniu, bo podczas rozgrzewania do hartowania cała powierzchnia Ci się utleni i dostaniesz ją w postaci ciemnobrązowej rdzy (tlenków). Także nie ma sensu się teraz wysilać. Poza tym będziesz musiał chyba zjechać ok. 0,3 mm czy jak to melonmelon mówił ze względu na to, że powierzchnia się odwęgli i będzie znacznie miękksza.


hartowałem d2 w visie, gdzie robią to w atmosferach ochronnych itd i wypolerowane ostrze na surowo było tylko trochę matowe
  • 0

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Fotki z tego co wyszło. Pochwę szyłem dzisiaj (wszystko hand made). Wrażenia z Visu super. Zahartowane aż miło i to za 10zł. 59HRC. Następnym razem trza poprawić szlif i troszkę jeszcze dokładniej dopasować okładziny. Jednak pomoc jakieś taśmówki by się przydała, pilnikami jest niezły hard core.
Myślę o jakimś jeszcze barwniku do skóry na tą pochwę.
Dzięki za porady!!! - przydały się

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
pieknie!
gratuluje i niech nastepny bedzie lepszy od poprzedniego.
  • 0

budo_tuco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Gratulacje. Naprawdę ładny nóż. :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Nozyk rewelka, ino pochwa mi kolorystycznie ciut nie pasuje, za rozowa. No ale to ja :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Mam tylko pytanie. Co to za urządzonko na tych zdjęciach? :D
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
gps reczny
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Mi się osobiście bardzo nożyk podobuje - i piny i wykończenie. Mam takie pytanko - jak wygląda metal po hartowaniu w VIS'ie? tzn czy trzeba z nim jeszcze coś robić potem (szlifowanie, polerka) czy może oddają w takim stanie jak dałeś?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Ładniutki wyprawowy kuchenniak. Naprawdę gratulacje.

PS: Jakbyś zmniejszył próg i wyprowadził fingergroove'a to rekojeść ładniej i naturalniej przechodziłaby w klingę. (czepiam się :wink: )
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Sliczny... na prawde mi sie podoba lubie wlasnie takie spokojne nieduze nozyki... widac ze uzyteczny. Pochewka tez mi sie podoba (no moze poza kolorem ale to szczegol...) pasuje do niego... Swietne wykonczenie gratuluje cierpliwosci :)
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
LUDZIE !! ale wy zdolni jestescie !! ja bym mial problem nawet z wykonaniem rękojesci, nawet nie mam pojęcia jak się do tego zabrać!!
GRATULUJE takiego pięknego noza.
  • 0

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Wielkie dzięki, jeszcze muszę popracować na właściościami tnącymi tego narzędzia. Jak na razie trochę za tępy.

Mam takie pytanko - jak wygląda metal po hartowaniu w VIS'ie? tzn czy trzeba z nim jeszcze coś robić potem (szlifowanie, polerka) czy może oddają w takim stanie jak dałeś?

Hartownie wygląda tak, że odnajdujesz hartownię, a w niej szefa. Jest to na prawdę spoko koleś i raczej się zna na rzeczy. Dałem nóż już trochę wypolerowany, ale nie lustro (troche bardziej niż jest to widoczne na pierwszych fotach w tym topicu) . Dostałem, z cienką warstwą tlenków, która zchodziła bardzo szybko jak się ją papiurem potraktowało, dopiero po tym właściwa polerka.

Co to za urządzonko na tych zdjęciach?

GPS- Garmin12, stary ale jary. Podobno ta seria jest bardziej dokładna niż ETrexy tegoż samego producenta.

pochwa mi kolorystycznie ciut nie pasuje, za rozowa.

Bo to była różowa świnka wcześniej :wink: Jest to naaturalny kolor tej skóry, może światło troszkę wpłynęło na to, że na fotce tak śmiesznie wygląda, w realu jest lepiej. Noszę się z zamiarem maźnięcia pochwy jakimś barwnikiem, albo olejem lnianym. To będzie ciemniejsza.

Nie wiem czy to prawda, ale mój znajomy powiedział dziś, że to drzewo na rękojeści to mahoń. Ja tam się nie znam ale dumnie brzmi "mahonny skinner" :lol:
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Ano - wygląda na machoń.
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
1. Nozyk rewelka.
2. Drewno mahon,
3. gps to garmin 12, cos w stylu porshe 911 - stare ale ma klase. uzywalem go kiedys w roli aniola stroza w ciezkich sytuacjach i sie na prawde spisywal.
  • 0

budo_vooda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Robi wrażenie. Projekt i wykonanie rewelacja.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam skinner
Zdecydowanie mahoń na zdecydowanie zaj.......stym nożu . Gratuluję . Ja dostałem zadyszki i cierpiałem straszliwie , dopolerowując prezent od Jumbo.

Pełen podziw, psze Pana nożoroba .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024