Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Stąd i od początku piszę o proporcji i nacisku na elementy treningowe i związane z nimi zapotrzebowanie energetyczne w konkretnych systemach. Stójkowicz, przykładowo pracuje bardziej aerobowo (praca z dystansem pomiędzy wymianami ciosów) niż chwytacz, który dużo więcej pracuje na oporze przeciwnika - większe zapotrzebowanie na węglowodany.

Przykład procentowy jakie podajesz (10% czasu jaki ciężarowiec poświęca na właściwe dźwiganie) nie bardzo trzyma się kupy. Gdyby ciężarowiec dodatkowe 10% czasu poświęcił na bieganie dłuższe niż ew zrywy do 6 sekund utrudniłby sobie życie, bo w jego przypadku zamiana najmniejszego nawet procenta włókien przejściowych w typ aerobowy oznacza spadek wyniku. Nie od parady osoby nietrenujące mają więcej włókien szybkokurczliwych niż trenujące (niespecjalistycznie pod ciężary/trójbój).

Podaż węglowodanów i czas podaży zależy od uprawianego sportu i od osobistych predyspozycji zawodnika (głównie hormonalnych), więc jest mocno zindywidualizowana. Wszyscy się uczymy, docieramy do literatury itp itd.

Temat jest o regulacji ilości tkanki tłuszczowej przez zmianę nawyków żywieniowych - tak, proporcje makroskładników i ich ogólna ilość i jakość (w zależności od konkretnej osoby, poziomu aktywności itd) pozwala na zmianę kompozycji ciała na korzystniejszą. elementy psycho-emocjonalne odgrywają tu również niepoślednią rolę, głównie w zakresie utrzymania nowego sposobu odżywiana.

Każdy powinien znaleźć swoje optimum pomiędzy żywieniem 'idealnym' a szarlotką i piwkiem z kolegami. Takie, które pozwala utrzymać dobrą formę i kompozycję ciała.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety

Przykład procentowy jakie podajesz (10% czasu jaki ciężarowiec poświęca na właściwe dźwiganie) nie bardzo trzyma się kupy.

To chyba nie do mnie?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Kogan na początku przytaczasz

dieta nie jest skuteczną długofalową metodą odchudzania.

Co przeczy moim doświadczeniom związanym z odchudzaniem/zmianą kompozycji tłuszcz/mięśnie.
Największe dostrzegalne zmiany jakie miałem zawsze były związane z zmianą diety.
Przejście na rozsądniejsze odżywianie się tzn: częstsze posiłki o stałych porach + odstawienie napoi słodzonych i słodyczy z małymi odstępstwami, dało mi spadek około 10 kg przy masie 75 kg na początku. Masę w okolicach 65 kg utrzymuję do dziś - 7/8 lat - bez problemów mimo, że po drodze miałem zerwane więzadło krzyżowe co uniemożliwiło mi jakikolwiek ruch przez jakieś 1/2 roku.
Mógłbyś się jakoś odnieść do moich doświadczeń?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Ile razy zmieniałeś dietę i dlaczego?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Zmiany miałem 2.
Pierwsza zmiana opisana powyżej spowodowana była chęcią startów w bardziej dla mnie naturalnej kategorii wagowej.
Druga była spowodowana przeczytaniem paru książek i chęcią poprawy stanu zdrowia. Zmieniłem dietę na paleo-podobną, więcej białek odzwierzęcych, nie jedzenie pieczywa i produktów zbożowych, węgle głównie po treningowo, ale to nastąpiło jakiś rok temu ( można sprawdzić na forum ) .
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Z tego co napisałeś możnaby wyprowadzić, że w skutek pierwszej diety miałeś jakiś problem ze zdrowiem. Alternatywnie też, że lektura tekstów o diecie, przekonała Cię, że możesz mieć taki problem. Jedna i druga perspektywa jest dosyć niepokojąca.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie możność regulacji tkanki tłuszczowej przy pomocy diety
Po wprowadzeniu pierwszej diety zdrowie się poprawiło - nie mam już prawie migren które przedtem miałem regularnie.
Jeśli chodzi o drugą ewentualność to raczej przekonało mnie, że może być lepiej czego przed wprowadzeniem pierwszej diety nie wiedziałem, a efekt pozbycia się migren był niespodzianką.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024