Skocz do zawartości


Zdjęcie

bielizna termoaktywna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_fortis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

bielizna termoaktywna
1. Potrzebuję kupić bieliznę termoaktywną na zimę, do chodzenia po mieście. Chodzi o to, że mam ciepłą kurtkę i kiedy wchodzę w tej kurtce do sklepu czy w ogóle do pomieszczeń zamkniętych to od razu zaczynam się pocić. I dodatkowo po treningu kiedy jestem jeszcze rozgrzany nie chcę szybko zmarznąć, ale też nie chcę od razu zakładać jakiegoś ciepłego swetra żeby utrzymać temperaturę bo też zaczynam się pocić.
Dlatego chcę kupić dwie warstwy bielizny termoaktywnej. Podkoszulek i coś pośredniego pod kurtkę. Coś w czymś będzie mi ciepło, ale nie będę zlany potem. I nie chodzi tu o samo odprowadzanie potu, ale o to żeby same ciuchy niejako regulowały temperaturę ciała, żeby do pocenia nie dochodziło zbyt często.

Czytałem o materiałach z jonami srebra i ten wynalazek mi się podoba, ale jest dużo różnych materiałów i dużo firm więc się trochę w tym pogubiłem. I przydała by się rada od osoby, która ma podobny problem i już używa takiej odzieży.
Czy koszulki do biegania będą do tego odpowiednie? Czy raczej szukać czegoś do sportów zimowych?

2. Druga sprawa to t-shirt termoaktywny na lato, w którym można normalnie po ulicy chodzić, niezbyt obcisły, nie wzbudzający sensacji kosmicznym wzornictwem czy typowym wyglądem bielizny, ale spełniający swoją rolę.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Under Armour :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Under Armour.
Teraz w sportsdirect.com są wyprzedaże i można kupić kilka zł taniej niż najtańsze oferty u nas na Allegro. Przesyłka z UK kosztuje 5 funtów.

Na zimę - seria Cold Gear:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to na lato - seria Heat Gear:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo są jeszcze loose - czyli luźne - jak zwykła koszulka i compression - czyli takie obciskające jak "rashguardy".

Zdecydowanie polecam - fantastyczne ciuchy mimo że sam uważałem je za lekko burżujskie bo tanie nie są (:
  • 0

budo_pielgrzym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kraina wilka

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Można się jeszcze zastanowić na bielizną z merino, ponoć nie łapie zapachów.
Heat Gear jest świetny na lato, ale w przypadku syntetyków z tym brakiem smrodu nie jest tak różowo ;) UA ma też koszulki bawełniane - Charged Cotton, niestety nie miałem okazji testować.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna

UA ma też koszulki bawełniane - Charged Cotton, niestety nie miałem okazji testować.


Najlepsza bawełniana koszulka jaką miałem.
I najdroższa :P
  • 0

budo_pielgrzym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kraina wilka

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Tharfin, używałeś może koszulek UA Heat Gear syntetyków ? Ciekawy jestem jak wypadają pod względem łapania zapachów w porównaniu z Charged Cotton.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Syntetyki łapią zapach o wiele szybciej. Na bawełnie zapach potu nie jest aż tak intensywny.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Mam kilka bawełnianych t-shirtów i polówkę syntetyka. Może i pod pachami pot widać,ale nic nie czuć - zero smrodu! To samo jest z gaciami. Czasami nie wiem czy to jest wyprane czy chodzone :) . A wszystko to zasługa wujka UA vel Kaprala :)
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Ja polecam poszukać wśród modeli Brubeck- to dobra i solidna firma,w kwestii finansów takze nie droga,wiec moim zdaniem warto.
  • 0

budo_pielgrzym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kraina wilka

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Kupiłem właśnie koszulkę z merino, długi rękaw. Firmy w tej chwili nie pamiętam, przetestuję. Mam nadzieję że było warto.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Na allegro jest sporo produktow firmy Nordcamp w przystepnych cenach, ktos moze to mial/uzywal ?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
ja mam troche termoaktywnych rzeczy:
- do sportow (BJJ, pilka nozna) uzywalem glownie CRAFT, syntetyk, mocno oddychajacy (meshowe panele)
- do hikingu jesienno-zimowego uzywalem glownie HELLY HANSEN, welna merynosa, ciepla, lekka, szybko schnaca

mam tez pare rzeczy z Under Armour i innych firm (np Bergson), ale najlepiej mi sie sprawdza wlasnie Craft na duzy wysilek, i HH na zimno z umiarkowanym wysilkiem

co do smierdzenia - syntetyki lapia smrod potu duzo szybciej i mocniej niz bawelna / welna - i obojetne czy maja srebro czy nie.. raz jak pojechalismy na trekking i chcielismy zminimalizowac ilosc ciuchow wzietych ze soba to sie troche przejechalismy bo drugiego dnia nie da rady zalozyc takiej uzywanej sztucznej koszulki, bez wstretu dla siebie i otoczenia.. plus taki ze sztuczne ciuchy szybka schna, wiec mozna to przeprac w strumieniu/pod kranem i do rana bedzie suchawe..

generalnie nie ma co sie oszukiwac - to nie jest kosmiczna technologia NASA ktora bedzie dzialac jak przenosna klimatyzacja - to po prostu kawalek ciucha ktory szybciej schnie..
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Ja polecam odzież oraz bieliznę termoaktywną Brubecka ,akurat do tej firmy mam zaufanie,jest solidna i sprawdzona. Jej dodatkowym plusem jest cena,zamawiając przez internet będzie taniej.
  • 0

budo_ciszewkm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bielizna termoaktywna
Przydatne rady, też skorzystam:) Ja przymierzam się do biegania zimą, więc chyba nie obejdzie się bez zakupu termoaktywnej bielizny. Choć jeszcze nie wiem, jak w praktyce pokonam zaspy śnieżne:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024