Skocz do zawartości


Zdjęcie

zatoki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

zatoki
Od ok. tygodnia w czasie skakania i krecenia glowa czuje bol zeba, jednak mysle, ze jest on zwiazany z zapaleniem zatok. Znacie poza ibubrom zatoki skuteczne srodki farmaceutyczne na takie bole? Dentysta nic nie poradzi, a laryngolog zaproponuje punkcje, wiec i tak pozostaje w punkcie wyjscia...
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki

Dentysta nic nie poradzi, a laryngolog zaproponuje punkcje, wiec i tak pozostaje w punkcie wyjscia...


A byłeś u dentysty albo laryngologa? Czy tylko tak dywagujesz? Bo ibuprom/ketoprom/paracetamol i inne leki dostępne bez recepty możesz sobie brać tygodniami, aż Ci się wrzody porobią, nerki wysiądą, a jeśli nie zlikwidujesz przyczyny, to i tak Ci to nie przejdzie... Może masz zepsutego zęba i dlatego bolą Cię zatoki? Może masz zapalenie zatok i wtórnie ból zęba? Możemy taką dyskusję prowadzić godzinami, a dopóki ktoś Cię nie zbada, ewentualnie nie zrobi choćby prześwietlenia zatok i nie zacznie leczyć prawidłowo, to i tak nic Ci nie pomoże.
Ja bym chociaż odwiedził dentystę, żeby zobaczył zęba, bo to może być przyczyną. Mnie np. zęby nie bolą, dopóki nie popękają z próchnicy (już kilka razy tak miałem), a leczyć je trzeba było :oops: .
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki

Dentysta nic nie poradzi, a laryngolog zaproponuje punkcje, wiec i tak pozostaje w punkcie wyjscia...


Ostre słowa. Przede wszystkim - albo niezbyt uważnie przeczytałem, albo nie napisałeś, który to ząb.
Drugie - dentysta zaproponuje panoramę szczęczki, przy okazji sprawdzając co dzieje się nie tylko z bolącym zębem, ale też z innymi.
Laryngolog zaproponuje prześwietlenie zatok, a jak go dobrze przebłagasz to może nawet TK.
Poza tym może przydać się też neurolog, a może jeszcze jakiś inny specjalista... więc nie wiem, czy jest sens się diagnozować przez net.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki

czy jest sens się diagnozować przez net.


Tym bardziej, że to niemożliwe... Żaden lekarz przez internet Ci nie pomoże, a inni, jeśli będą próbowali, to znaczy, że nie są lekarzami... Więc i tak jesteś na straconej pozycji ;-)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki
dzieki za odp.
Bylem u dentysty, ktory stwierdzil, ze wszystkie zeby sa zdrowe, wiec pozostaje zrobienie rtg calej szczeki. Co do zeba jest to gorna 6-tka, ktora dokucza tak jak wczesniej pisalem przy ruszaniu dynamicznie glowa, skakaniu itp.
Podejrzewam zapalenie szczekowe zatok i jeszcze raz chce sie udac do laryngologa, bo mialem niedawno problem z zapaleniem ucha od przewiania.
Jest jeszcze jedna kwestia mianowicie po wielu latach znalazlem odpowiedniego dentyste, a wczesniej leczyl mnie konowal, ktory miedzy innymi tak mi zrobil kanalowe leczenie, ze potem bedac w robocie za granica spuchla mi facjata i okazalo sie, ze zle wyczyscil kanal i byla infekcja, ktora prawie roz*ierdolila mi wszystkie zeby, bo prawie doszlo do gangreny. Takze te bole moga byc spowodowane rowniez tym, ze ten konowal usuwajac mi innego zeba mogl przebic kanal zatokowy jak wyciagal korzen. Tesciu mial podobnie i dopiero jak szumialo mu w uszach to mu dentysa laskawie zaszyl kanal zatokowy, ktory wczesniej przebil wyrywajac zeba z korzeniami.
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki
No to faktycznie współczuje,generalnie to dentysta który robił pierwsze leczenie kanałowe popełnił błąd,stąd też mogło wynikać samopoczucie i ból. Poczekaj na rtg całej szczęki,dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki
Zapalenie zatok przynosowych, nie tylko tych szczękowych, stwierdza się badając istnienie wielu jednocześnie występujących objawów. Sam ból zęba, i to w dodatku tylko jednego, chwilowy, nie wskazuje na jakiś rozległy stan zapalny w tym rejonie.

Piszesz, że "przewiało Ci ucho". Czy leki brałeś zgodnie z zalecaniami i wystarczająco długo? Być może nie doleczyłeś poprzedniej infekcji i to w okolicach ucha środkowego coś się jeszcze dzieje?

Chciałem się rozpisac, ale już ktoś to zrobił na stronie Wiki, więc nie ma sensu. Pewnie już czytałeś, więc sprawdź jak to wygląda u Ciebie i zauważ, jakie są objawy zapalenia zatok.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja gdybym miał obstawiać na odległość i z tych danych, to może być to jeszcze problem stomatologa. Jeśli ten ząb nie był wcześniej leczony, to być może przez jakieś mikropęknięcie doszło do infekcji miazgi - czy ząb reaguje jakoś mocniej na zimno/ciepło?
Jeśli on lub jego sąsiad został niedokładnie wyleczony kanałowo, to rzeczywiście jest szansa na jakieś niewielkie zapalenie tkanek okołowierzchołkowych (torbiel przy korzeniu?), ale i przy tym droga do zatoki szczękowej nie jest taka szybka - takie zakażenia lubią się szerzyć szybko i bardzo miękkimi tkankami.
Zrób sobie normalną, dużą panoramę zębów, na dobrym sprzęcie, żeby jakość fotki była jak najlepsza. Potem do stomaty i razem wpatrujcie się w podejrzane okolice.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki
Zapalenie ucha mialem dwa razy i za kazdym razem bylo solidnie wyleczone. Jest jeszcze problem pokroju takie, ze w trakcie leczenia kanalowek, a jakis rok temu robilem je kilka naraz pod narkoza, niestety zalezalo mi na czasie, wiec standardowe leczenie nie wchodzilo w rachube....wiec dentysta, ktory czyscil kanaly taka jakby sprezynka, nie wiem jak sie to fachowo nazywa, zostawil ze 3 malenkie zakonczenia tych sprezynek w srodku czyszczonych kanalow. Potem tlumaczyl sie tym, ze kanaly byly krzywe i niestety koncowki mu sie polamaly :|
Swoja droga po tym zdarzeniu mialem niezla zabawe w czasie wakacji na bramkach celnych w Izraelu, kiedy wk*rwialem celnikow, bo mysleli, ze jakas spluwe przemycam, a mi wlasnie te sprezynki piszczaly :lol:
Jednak zauwazylem, ze piszcza tylko na podrasowanych bramkach, bo na tych europejskich mam wzgledny spokoj...
Coz stomatolog powiedzial, ze one rowniez moga w przyszlosci powodowac stany zapalne i wtedy robi sie u niego jakies naciecie dziasla i probuje te kawalki jakos wyciagnac na wierzch.
Narazie rtg nie moge zrobic, bo jakis wirus mnie dorwal, ale jak sie wykuruje to lece na zdjecie i maszeruje do swojego stomatologa zobaczyc co ciekawego mi powie :?: Narazie telefonicznie powiedzial, ze takie bole zeba badz zebow, bo ja mam nadwrazliwosc na cieple i zimne zarcie, moga byc spowodowane przez niewyleczona infekcje i przeziebienie. Jesli nie przejdzie to mam jechac do niego po recepte na antybiotyk i dopiero jak wyzdrowieje moze dzialac.

pozdro
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatoki
Feniks,
Dwa lata temu mialem bole lewej czesci twarzy - podejrzewalem zab, lub oko. Bo to byl taki bol ze ciezko bylo stwierdzic od czego - niby zab niby oko, niby bol glowy. Szczegolnie po treningach Aikido mnie to lapalo (duzo turlania ) i trzymalo dzien dwa. Poszedlem do laryngologa bo mi ktos powiedzial ze to zatoki moga byc. laryngolog wyslal na przeswietlenie i sie okazalo ze mam prewlekle zapalenie zatok. Dostalem antybiotyk i chodzilem przez dwa tygodnie codziennie na pare minut do przychodni na naswiatlanie twarzy. Generalnie mialo to na celu nagrzewanie .
Po paru tygodniach mi przeszlo. Teraz jak czuje ze cos jest nie tak nagrzewam przez pare minut policzek suszarka przez recznik - w aptece babka mi to poradzila.
Radze isc do laryngologa - pani laryngolog na mnie ''nakrzyczala'' ze zwlekalem tak dlugo i ze z nieleczonych zatok rozne powiklania moga byc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024