Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

hmm nie wiem, czy to pomoze, bo bol zalezy od ilosci krokow. a czy wolniej czy szybciej, to chyba nie ma roznicy? w kazdym razie sproboje.

Gdyby ból zależał jedynie od ilości kroków, to wolny spacerek powodowałby identyczny ból, po oddaniu takiej samej ilości kroków. Gdy biegniemy szybciej, nasze mięśnie wykonują większą pracę i są poddawane większym obciążeniom, zwłaszcza jeżeli wykonujemy ruchy, których do tej pory nie wykonywaliśmy i nasze mięśnie nie są do nich przyzwyczajone. Dlatego wydaje mi się, że zmiana tempa powinna pomóc. Z resztą, co Ci szkodzi? Sprawdź i sam oceń :) .

jako frajer z trzecia para VFF i czwarta para conversow (tak, za obie marki przeplacone :P ), dorzuce od siebie, ze efekt nie jest identyczny. ale pozostaje nam poczekac, az ktos podaruje ci pare. bo domyslam sie, ze nie miales nigdy VFF na nogach?

*nie, nie twierdze, ze VFF sa niezbedne czy najlepsze. ale roznica jest.

Rzeczywiście, możliwe iż wyciągnąłem zbyt daleko idące wnioski i użyłem zbyt mocnych słów. Faktycznie, nie miałem na sobie VFF, jednakże sama konstrukcja tego buta nie przekonuje mnie do jego ceny (a w PL są one horrendalnie drogie - nie wiem ile kosztują w UK) - gumowa skarpeta nie może być warta 450zł niezależnie od okoliczności.
BTW: gdybyś spróbował opisać różnice między trampkami, a VFF byłbym bardzo wdzięczny, być może jest coś co uzasadnia aż taką różnicę w cenie, a ja po prostu tego nie widzę.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
co do ceny, masz oczywiscie 100% racji. jest totalnie nieuzasadniona, i gdyby nie to, ze maja monopol, to na pewno bylaby co najmniej o 50% mniejsza. tutaj nie ma zadnej dyskusji.

jednak nie jest to "gumowa skarpet".

roznica jest glownie w tym, ze palce sa osobno. ostatnio chodze w vibramach do pracy; 30 min pod gorke do, 8h stania/dreptania i 30min z gorki ;) jak padal deszcz to musialem czekac az wyschna i bylem w conversach. po pierwsze od razu przeszkadzalo mi to, ze palce sa scisniete. jesli ktos duzo chodzi boso to pewnie tez to zauwazy. ale po miesiacu z palcami "wolnymi" poczulem wyraznia roznice. w bieganiu tez to czuc, kiedy juz sie czlowiek przyzwyczai. no i przez to, ze podeszwa jest duzo bardziej gietka to jednak jest duzo blizej do bycia boso niz w trampkach czy butach do biegania. fun fact: schodzac po schodach lapie paluchami za krawedzie.
pochodz chwile na boso, "poruszaj" palcami, sproboj "chwytac" podloge. potem zaloz buty i sproboj to samo. moze zauwazysz jakas roznice.

ale tak jak mowie, ze staram sie uzasadnic ceny, bo nie da sie jej uzasadnic - szczegolnie ze wzgledu na minusy, ktore zaraz przytocze. chodzilo mi jedynie o to, ze jest roznica miedzy nimi a trampkami.

minusy: najwiekszym plusem sa wolne palce i cienka podeszwa. jest to tez ich najwieksza wada - te 3mm mozna schodzic bardzo szybko. po 3 miesiacach uzywania (codziennie, po asfalcie etc) jestem bliski przetarcia na srodstopiu. nie widze, jak temu mozna zapobiec. ze wzgledu na cene bede zmuszony wrocic do ich uzywania tylko do treningow.
po drugie nie nadaja sie na deszcz. spod palcow jest z podeszwy, ale boki sa wyszyte materialem (mesh w wypadku speedow; to samo co u gory buta). no i jak jest deszcz, to ten mesh przemaka. gumy tam wstawic nie mozna, bo bedzie niewygodnie.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

cały post.

Czyli po prostu źle się wyraziłem - nie chodziło mi o to, że nie ma żadnej różnicy czy biegamy w trampkach czy w VFF, jednak nie jest ona na tyle duża, by uzasadniała taką różnicę w cenie. Miałem VFF w ręku i nie powiem, żeby były jakoś niesamowicie wykonane pod względem jakościowym, a sama podeszwa jest zbyt cienka (co sam przyznajesz), więc wytrzymałości również od nich oczekiwać nie można. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że miast kupować VFF, lepiej jednak kupić te trampki, a resztę kasy przeznaczyć np. na suplementację, albo kettle :) .
Oczywiście to, co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi to jego prywatna sprawa, jednak uważam, że kupowanie VFF przy obecnych cenach jest zbędnym wydatkiem, który bez szkody dla organizmu (a jedynie dla ego i częściowo wygody ;) )można zastąpić tańszym rozwiązaniem.
Swoją drogą - chyba taka jest też idea treningu minimalistycznego, w oparciu o jak najmniejszą ilość sprzętu i jego koszt? Jeżeli zaczynamy wydawać 450zł na minimalistyczne obuwie do biegania, to zachodzi tu pewien dysonans :) .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
zalezy jak rozumiesz minimalizm. ja widze mala ilosc = dobra jakosc. dlatego zamiast kupowac tanie kettle kupilem te "pro". koszt nie jest dla mnie elementem minimalizmu. ale to subiektywna sprawa.

podeszwa nie jest "zbyt cienka" - ma byc tak cienka :P tylko niestety jest to tez minus ;)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

zalezy jak rozumiesz minimalizm. ja widze mala ilosc = dobra jakosc. dlatego zamiast kupowac tanie kettle kupilem te "pro". koszt nie jest dla mnie elementem minimalizmu. ale to subiektywna sprawa.

podeszwa nie jest "zbyt cienka" - ma byc tak cienka :P tylko niestety jest to tez minus ;)

Nie no, pewnie, ale to forum dyskusyjne, dlatego dyskutujemy :) . Jaka jest różnica między tanimi kettlami, a tymi "pro"? I czemu tanie nie są pro? Ja ćwiczyłem tylko takimi najtańszymi - pamiętającymi PRL dzwonami z żeliwa.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Tanie są winylowe czy z innego szajsu z jakimś piaskowym czy innym wypełnieniem.
Drogie są żeliwne.
Winylowe są znacznie większe w stosunku do wagi, nie można nimi cisnąć i generalnie trzeba na nie bardziej uważać.
Tanie (stosunkowo) wyglądają tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
do tego pro sa wszystkie tego samego rozmiaru niezaleznie od wagi, i maja "prostokatne" rogi, ktore mi bardziej odpowiadaja

Dołączona grafika
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
No widzisz, nie miałem pojęcia :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Aaa, bajer. To w takim razie ja tylko z tych "pro" korzystałem. Nawet nie wiedziałem, że robią takie śmieszne wynalazki jak te winylowe. Człowiek się uczy całe życie :) .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
ano. wczeniej mialem takiego
Dołączona grafika
i nie dosc, ze toto niewygodne, to ten winyl sie nie slizga jak stal (?) i sie odciski na rekach robia duzo szybciej.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
novo te z obrazka to żeliwne prawda?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
tego pierwszego? nie wiem. stal, zeliwo, whatevah :P
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Dołączona grafika
Tak wygladaly najtansze jakie ja znalazlem - cwiczy sie tym ok, nic sie nie rozwala, mnie serce boliu jak mialbym placic po 50 funtow za co by nie mowic kawal zelaza.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - o dokladnie taka 16 kg jak moje ma w ofercie dragon doors za 100 dolcow tylko ze ja dalem 16 funtow:) Wlasnie z ciekawosci sprawdzilem onnit Rogana ale tez widze zdziera niesamowicie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
ja mam dokladnie takie szesnatki i 24-ki ;)
  • 0

budo_yvettee
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Tez z nich korzystam, super sprawa, ja mam takiego rozowego i nazywam moja swinka ;o)Wszedzie ja ze soba zabieram i moge cwiczyc zawsze kiedy chce ;o)
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Podstawą podczas takich ćwiczen jest wygoda,co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Te 16kg la mnie za cięzkie,ale 5 juz jak najbardziej tak:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024