Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Bieganie
Siemanko zacząłem od niedawna biegać, ale biegam bezpośrednio przed treningiem(1.5h tajski) póki co jest to około 5 km na rozgrzewkę i tak się zastanawiam czy lepsze efekty osiągnę biegając tak jak biegam teraz, czy w dni nietreningowe :?:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Myślę, że w dni nietreningowe, szkoda wypompować się przed treningiem SW. Ja teraz robię tylko siłownię i biegi i zawsze naprzemiennie, plus niedziela bez treningu i jest git.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
nigdy nie rozumialem, dlaczego ktos mialby cos robic zaraz przed treningiem. przeciez na trening trzeba przyjsc w miare wypoczetym, zeby dac z siebie wszystko na treningu. jesli ktos pamieta, to nawet przeszkadza mi za duzo elementow kondycyjnych/wytrzymalosciowych na treningu (jesli nie sa czescia nauki/drilli).
czy takie 5km nie ma wplywu na twoj trening?
wg mnie najlepiej w dzien nietrenigowy, ew rano w treningowy. ew po treningu. ale na pewno nie przed.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Właśnie o to chodzi, że nie odczuwam negatywnego wpływu tych 5 km na mój trening, wracam na sale zanim się przebiorę jestem już wypoczęty, rozgrzany i po krótkim naciąganiu i rozgrzaniu wszystkich stawów przechodzę do treningu właściwego.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Może za wolne tempo lub za mały dystans robisz, skoro nie wpływa to na Twoje zmęczenie. Trening ma dac Ci w kość, wtedy jest progres.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
jw, ja nawet nieraz jak rano zrobię porządnie 5km to po południu na treningu jeszcze to się trochę odbija na moim wypoczęciu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Właśnie o to chodzi, że nie odczuwam negatywnego wpływu tych 5 km na mój trening, wracam na sale zanim się przebiorę jestem już wypoczęty, rozgrzany i po krótkim naciąganiu i rozgrzaniu wszystkich stawów przechodzę do treningu właściwego.

ile czasu te 5km ci zajmuje?

jesli nie ma to zbytnio efektu - to po co tracic na to czas? lepiej w inny dzien i mocniej pobiec.

z drugiej strony, jesli masz czas i nie przeszkadza ci to w treningach, a lubisz - to biegaj.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Tempo nie jest jakieś wygórowane (dla mnie jest w sam raz) dokładnie jest tam 4.5 km wychodzi 21 minut, ale nie mierzę tego codziennie.Tak jak pisałem w treningu mi to nie przeszkadza, biegam dlatego przed treningiem, bo nie lubię biegać i raczej ciężko byłoby mi się zmobilizować żeby robić to w dni nietreningowe, no ale jeżeli twierdzicie, że lepsze efekty odniosę biegając w dni wolne to mocno się nad tym zastanowię.Docelowo i tak skończy się pewnie na interwałach tylko trochę tej formy trzeba złapać na początku.

Dodam, że biegam dopiero trochę ponad tydzień więc nawet jakbym chciał to raczej mocno czasu nie zbiję na tym dystansie.Dziś na 2.2 km wyszło 9 minut i nie był to raczej przyjemny bieg :oops:
  • 0

budo_olaalexis80
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Również bym polecała w dni nietreningowe, ja biegam na razie trochę wolno ale dopiero co wznowiłam trening.
  • 0

budo_cynamonowa
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Cóż, wszystko zależy jak stoisz kondycyjnie, można biegać nawet w dni treningowe, ale mniejsze dystanse - jeśli po prostu lubisz biegać i czujesz przez to przypływ energii. Spróbuj różnych konfiguracji bo każdy jest inny i nikt ci nie powie i nie da jednej recepty ;)
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Ja biegam 2 x w tygodniu w dni nie treningowe (weekend), tak 4-5 km, zajmuje mi to jakieś 30-40 minut, wieczorkiem co najwyżej jakaś gimnastyka, rozciąganko, walka z cieniem czy worek w domu. Bieganie jednak zjada mi za dużo energii, żeby zaraz potem lecieć na trening, no i nie zdążyłabym między pracą a treningiem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
ja ostatnio bardzo lubie, krótkie dystanse tak 5 km dobrym tempem raz w tygodniu biegam jakieś 12 co zajmuje koło 50 minut. Niestety ostatnio gps w endomondo mi wariuje i nie mogę dokładnie sprawdzic ;/
  • 0

budo_olenka88
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
ja też ostatnio sporo biegam, ale raczej, krótkie dystanse, tak do 2 km. no ale dopiero zaczęłam, trzymajcie kciuki:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
a mnie ciagle czeka "przelamanie" lydek do vibramow :/ bedzie bolalo. musze to jakos rozlozyc na czesciej a krocej, i zbudowac do 30minut.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
ja biegam w minimusach a to pewnie bardzo podobne i zaczynałem od 15 minut biegu dokładałem co trening jakieś 3 minuty jak doszedłem do 30 to już nie odczuwałem różnicy czy to minimusy czy but biegowy z amortyzacją. Za to kumpel od razu się szarpnął na długie dystanse (takie jak biega w normalnym obuwiu do biegania) i nabawił się zapalenia powięźi stopy...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
mnie to nie grozi, bo bol w lydkach jest za duzy po 10 minutach by kontymuowac.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
dziwne, a może zła technika biegu?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
(raczej) nie. po prostu nie biegam duzo, i mam lydki nie przyzwyczajone do takiego obciazenia jak jest biegajac na srodstopie.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie
Novo - biegaj biegaj, szybko się przyzwyczaisz. Jak po 10 minutach biegu masz dosyć, to po prostu biegaj wolniej i spokojniej.
Ja osobiście biegania nienawidzę, biegam bo muszę, niemniej jestem zwolennikiem biegania z techniką taką, jakby biegło się na bosaka, co zresztą wszyscy tu wałkują. Od siebie chciałem tylko dorzucić, że dla mnie VFF to wyciskanie kasy z frajerów (przynajmniej w Polsce, nie znam cen w UK), bo czym innym jest sprzedawanie ludziom gumowej skarpety za 450zł? Identyczny efekt otrzymamy mając trampki za 30zł, albo jakiekolwiek inne obuwie - IMHO bardziej liczy się technika w tym wypadku.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Novo - biegaj biegaj, szybko się przyzwyczaisz. Jak po 10 minutach biegu masz dosyć, to po prostu biegaj wolniej i spokojniej.

hmm nie wiem, czy to pomoze, bo bol zalezy od ilosci krokow. a czy wolniej czy szybciej, to chyba nie ma roznicy? w kazdym razie sproboje.

Od siebie chciałem tylko dorzucić, że dla mnie VFF to wyciskanie kasy z frajerów (przynajmniej w Polsce, nie znam cen w UK), bo czym innym jest sprzedawanie ludziom gumowej skarpety za 450zł? Identyczny efekt otrzymamy mając trampki za 30zł, albo jakiekolwiek inne obuwie - IMHO bardziej liczy się technika w tym wypadku.

jako frajer z trzecia para VFF i czwarta para conversow (tak, za obie marki przeplacone :P ), dorzuce od siebie, ze efekt nie jest identyczny. ale pozostaje nam poczekac, az ktos podaruje ci pare. bo domyslam sie, ze nie miales nigdy VFF na nogach?

*nie, nie twierdze, ze VFF sa niezbedne czy najlepsze. ale roznica jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024