Skocz do zawartości


Zdjęcie

problemy z oddychaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_madzia_aizdam
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

problemy z oddychaniem
Witam! Mam pytanie. Trenuje boks od dłuższego czasu i kiedy pod koniec treningu robimy worek 30 sekund uderzeń i 30 odpoczynku i kiedy jest odpoczynek brakuje mi tlenu, niemal się duszę, nie mogę wziąć powietrza. Tylko w tym momencie przez reszte treningu jest normalnie. Chciałam podkreślić, że oddycham w czasie ćwiczeń prawidłowo tzn. wydycham powietrze głośno z każdym ciosem i mimo wszystko mam problem..Czy to może mieć jakiś związek z moim zdrowiem?
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Pijesz? Polisz? A może Harry Potter?
Tak na poważnie ćwiczenia wykonywane w tak krótkim czasie to działają na beztlenie, tworzy się deficyt tlenowy i z każdą kolejną serią jest coraz trudniej (jeśli tylko 30sec przerwy). Czy wcześniej też miałaś takie problemy gdy wykonywałaś ćwiczenia na pełnej intensywności przez krótki okres czasu?

PS; w tych ćwiczeniach właśnie chodzi o to by doprowadzić organizm do takiego stanu o którym napisałaś.
  • 0

budo_madzia_aizdam
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
haha nie pije, nie palę, jak już napisałam trenuję a to raczej nie idzie w parze ;p Dziękuję za odpowiedz, masz zapewne rację. Ten problem pojawił się już dużo wcześniej, ale tylko na worku, tak jak obecnie. Więc widocznie tak musi być;) Nie wiem tylko jak temu zapobiec, bo momentami kiedy mam to 30sec przerwy nie mogę wziąć jakiegokolwiek oddechu a już za kilka sekund mam zaczynać kolejną serię..
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem

haha nie pije, nie palę, jak już napisałam trenuję a to raczej nie idzie w parze ;p

Ja znam takich co piją palą i trenują ale masz racje, jedno z drugim w parze nie idzie :P

Własnie dla tego stosuje się te ćwiczenia pod koniec treningu aby doprowadzić ciało do możliwie największego wyczerpania. Jeśli po serii jesteś tak zmęczona, że nie możesz chwycić oddechu to znaczy, że wykonałaś to dobrze (Niektórzy ściemniają :P ). Osobiście nie wydaje mi się by to była jakaś dolegliwość, czy podczas normalnej walki odczuwasz znacząco braki w kondycji w porównaniu z innymi zawodniczkami na twoim poziomie?
  • 0

budo_madzia_aizdam
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Niektórzy ściemniają, to fakt ;p no a ja zawsze staram się dać z siebie wszystko na treningach, inaczej nie potrafię. Podczas normalnej walki nie odczuwam tego. No może tylko podczas porządnego sparingu, ale wiadomo to podobnie- krótki czas , największy wysiłek, stosowany pod koniec treningu. Cieszę się że tak po prostu ma być niż bym miała jakieś problemy ze zdrowiem. Porozmawiam z chłopakami z mojej grupy, może mają podobnie, bo w sumie nie pytałam. Jeśli chodzi o część żeńską to raczej u mnie mało;p
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Pamiętaj zawsze, że jeśli nie jestem w twojej skórze to może mi się tylko wydawać, dawno nie trenowałem na tak wysokim poziomie (ostatnio same biegi) i sprawdzę czy też tak mam ale podejrzewam, że tak. Najlepiej zapytać się trenera, to on wie najlepiej jaki jest cel danego ćwiczenia ale według mnie po prostu dajesz czadu :)
  • 0

budo_madzia_aizdam
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
hehe dzięki :roll: ;-) za opinię również:))
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Organizm jest tak sprytny, że często sam, dużo wcześniej, daje znać jak coś jest nie tak. Dlatego moja rada - idź do jakiegoś lekarza sportowego, zrobi testy, sprawdzi i będziesz miała przynajmniej pewność, że podczas któregoś z treningów nie wyzioniesz ducha... Ci wszyscy sportowcy, ostatnio padający na murawach, też jeszcze kilka minut wcześniej byli przekonani o końskim zdrowiu.
Nie wyobrażam sobie treningów bez pewności, że mój organizm jest fizycznie zdrowy.
  • 0

budo_madzia_aizdam
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem

Organizm jest tak sprytny, że często sam, dużo wcześniej, daje znać jak coś jest nie tak. Dlatego moja rada - idź do jakiegoś lekarza sportowego, zrobi testy, sprawdzi i będziesz miała przynajmniej pewność, że podczas któregoś z treningów nie wyzioniesz ducha... Ci wszyscy sportowcy, ostatnio padający na murawach, też jeszcze kilka minut wcześniej byli przekonani o końskim zdrowiu.
Nie wyobrażam sobie treningów bez pewności, że mój organizm jest fizycznie zdrowy.


hmm może też masz rację, skonsultuję się z lekarzem i przynajmniej będę miała pewność, że jest ok:)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
A moze powinnas zrobic test wysilkowy?
  • 0

budo_s.lark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Ta sytuacja może być spowodowana kiepską kondycją, astmą, albo wieloma innymi. Ciężko diagnozować przez internet.

Tak jak poprzednicy - warto przejść się do dobrego lekarza. Dla 100% pewności czy wszystko jest w porządku.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Do pulmunologa sie przejdz, spirometrie zrob, koniecznie z lekiem. To po pierwsze. Po drugie - sprobuj popracowac nad wydechem - za chec wziecia wdechu odpowiada CO2 - jezeli masz go w organizmie za duzo, moze to powodowac chec gwaltownego wziecia powietrza, poczucie "braku tchu".
  • 0

budo_mardo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
Badania se zrób.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem
czy nie jest tak, ze w trakcie zadawania uderzeń starasz się oddycha biorąc bardzo głębokie hausty powietrza?

kiedyś miałem okazję wysłuchać opinii biegłego na ten temat- opinia dotyczyła dziecka. Pamietacie z dziecinstwa jak po atakach histerii , darcia ise i głosnego płaczu nie mogliscie nabrać swobodnie oddechu?
albo szkolne zabawy w branie 21 głębokich oddechów


jest to fizjologiczna reakcja na hiperwentylację- organizm odcina dostęp tlenu, aby wyrównać jegop poziom. Lekarz opisał przypadki utraty przytomności i zaniku oddechu nawet na kilka minut.

oczywiście jest to znacznei częstszy przypadek u dizeci, u ktorych układ nerwowy nie jest jeszcze własciwie skalibrowany, ale zdarza się tez dorosłym

druga przyczyną może być też astma- jak ktoś to zauważył wyżej
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem

(...) Tylko w tym momencie przez reszte treningu jest normalnie. Chciałam podkreślić, że oddycham w czasie ćwiczeń prawidłowo tzn. wydycham powietrze głośno z każdym ciosem (...)

Skąd pomysł, że to jest w ogóle warunek prawidłowego oddychania? Może zacznij od najprostszego założenia, że jeśli ci brakuje oddechu, to pewnie coś z tym oddechem robisz źle.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: problemy z oddychaniem

oddycham w czasie ćwiczeń prawidłowo tzn. wydycham powietrze głośno z każdym ciosem


Ja już wiem w czym problem. Musisz je też wdychać.


;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024