Skocz do zawartości


Zdjęcie

bieganie a otylosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Ja po dlugiej przerwie zaczalem biegac codziennie z rana na czczo po godzine i z kazdym dniem coraz trudniej mi sie zebrac na ten trening. Myslalem, ze pierwszy dzien biegania bedzie najgorszym, a okazalo sie, ze bylo wrecz wysmienicie, taki przyplyw energii, ktory zostal na caly dzien. Niestety z dnia na dzien entuzjazm schodzi i czuje powolne wypalanie. Nie wiem czy to przez to, ze codziennie biegam, a powinienem zaczynac od 2-3 treningow tygodniowo. Jednak nie mam obecnie czasu na inne sporty, wiec przez to przerzucilem sie na codzienne biegi.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Może za mało jesz do tego ?
Ja 5 razy w tygodniu jeżdżę do pracy i z powrotem (w sumie jakaś godzina i 10 minut ruchu) i w poniedziałek po 2 dniowej przerwie zdecydowanie jest więcej energii.
Robił bym na twoim miejscu sobie przerwy i dorzucił do tego choć raz w tygodniu jakieś ciężary.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Sprobuj biegac po sniadaniu.

edytka: MI teraz tez sie ciezko trenuje, dzieci pochlaniaja wiekszosc sil witalnych. Moze to o to chodzi. jestes przemeczony praca i czyms tam jeszcze i stad ta zapasc.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Jak na moje oko, to po prostu zacząłeś zbyt ostro. Zrób tydzień przerwy od biegania, a potem zacznij od krótszych dystansów np. co 2-3 dni i stopniowo zwiększaj długości i częstotliwość.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc

Sprobuj biegac po sniadaniu.

edytka: MI teraz tez sie ciezko trenuje, dzieci pochlaniaja wiekszosc sil witalnych. Moze to o to chodzi. jestes przemeczony praca i czyms tam jeszcze i stad ta zapasc.


Warhead Ty chyba jakis wrozbita jestes z tymi dziecmi trafiles prawie w "dyche". Fakt, ze dopiero beda, ale spelnianie zachcianek lubej i jej zmiany charakteru wykanczaja mnie niemilosiernie :lol:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
"Jestem zonaty, wiem co to bol" ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
dla tych co z dziecmi


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

problemy z wrzuceniem zdjeica tutaj, sorki
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
ja mam ich 3 w hardcorowym zestawieniu 5 3 1 :-)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc

ja mam ich 3 w hardcorowym zestawieniu 5 3 1 :-)


np to perfect - wage bedzies mogl w ramach progresji zmieniac :lol:
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc

Warhead Ty chyba jakis wrozbita jestes z tymi dziecmi trafiles prawie w "dyche". Fakt, ze dopiero beda, ale spelnianie zachcianek lubej i jej zmiany charakteru wykanczaja mnie niemilosiernie :lol:


Jaasne, najlepiej zwalić na żonę, jak się tyłka nie chce ruszyć ;-) Ja mojego "lubego" już od miesiąca próbuję wyciągnąć na bieganie, i zawsze jakaś wymówka :evil:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc



Warhead Ty chyba jakis wrozbita jestes z tymi dziecmi trafiles prawie w "dyche". Fakt, ze dopiero beda, ale spelnianie zachcianek lubej i jej zmiany charakteru wykanczaja mnie niemilosiernie :lol:


Jaasne, najlepiej zwalić na żonę, jak się tyłka nie chce ruszyć ;-) Ja mojego "lubego" już od miesiąca próbuję wyciągnąć na bieganie, i zawsze jakaś wymówka :evil:


A na kogo innego mam zwalic jak nie na zone? :) Co do Twojego lubego, to zaproponuj mu algidkę po wspolnym joggingu, to zobaczysz jak szybko w trampki wskoczy :lol:
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Taa, jasne, tak byście chcieli, najlepiej jeszcze za sprzątanie i wynoszenie śmieci :roll:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
koniec OT.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
powiedzcie mi jak to jest z tym bieganiem i utratą tkanki mięśniowej. Czy u wszystkich można zauważyć tak olbrzymi spadek? Ile trzeba biegać żeby ta tkanka mięśniowa rzeczywiście uciekała? Spójrzcie na Pudziana. Podczas przygotowań do ksw miał w założeniu zrzucić dość sporo kilogramów i zbudować kondycję oraz szybkość. Zaczął biegać, zgubił pewnie z 15 kilogramów mięsa ale dalej jest to kawał chłopa o wadze koło 125 kg. Nadal podobno dużo biega przygotowywując się do kolejnej walki a waga stoi. Więc jak to jest należy się obawiać tego biegania? Ja jako swój cel mam osiagnąć powien stopień tkanki tłuszczowej i starając się go w miarę utrzymać na jednym poziomie zrobić około kilograma może 2 mięśni, zachowując przy tym dobrą kondycję oraz siłę przede wszystkim eksplozywna. Czy takie coś jest do zrobienia? Aktualnie biegam dość dużo (ale też bez przesady). Teraz będę zmieniał plan na sprinty i 1-2 razy w tygodniu wybieganie po ok 12 km dobrym tempem. Do tego trening siłowy całego ciała 3x w tygodniu. Czy moje cele przy takim założeniu treningowym są realne do osiągnięcia?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Wszystko da radę póki wyrabia organizm. Przy takim wybieganiu możesz oczekiwać niższego poziomu mocy (eksplozywności/dynamiki, jak zwał), niż gdybyś np robił w zamiast tego jakieś kombosy typu M50 itp. Mnie dłuższe bieganie przeszkadzało w osiągnięciu moich celów treningowych, zarówno pod względem osiągów jak i estetyki. Jeśli bieganie traktujesz tylko jako narzędzie, to ja bym się zastanowił. Jak sprawia Ci mnóstwo radości, to biegaj :)

Wiele zależy jednak od tego, jak sobie zorganizujesz trening i dietę(!). Ostatnio poszedłem bliżej paleo (+nabiał) i widzę efekty. Do tego przy treningu siłowym proponowałbym taki układ jednostki:

A) moc (1:30 odpoczynku między seriami)
B1) siła nogi (1:00 odpoczynku między ćwiczeniami)
B2) sila nogi
C1) siła góra (j.w.)
C2) sila góra
D) finisher

Ciężary będą siłą rzeczy minimalnie mniejsze niż klasycznie, ale będzie działać ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
dysponuje jedynie kb więc plan treningowym i tak muszę kombinować ;) Ja po prostu lubię biegać co prawda nie jakieś maratowny czy półmaratony ale 5, 10-12 kilometrów starając się robić jak najlepsze tempo albo robiąc biegowe interwały. Czasami biegam też sprinty i sprinty pod górę.
W treningu eksplozywny standard wszelkiego rodzaju wyskoki, podciagniecia ze zmianą chwytu, snatche, push press, dynamiczne siady itd. No nic zobacze jak to będzie funkcjonować przez jakieś 2-3 tygodnie. Jeśli zaobserwuję zbyt szybką utrate wagi to trochę powstrzymam się z bieganiem ale najpierw waga musi wogóle ruszyć :D
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Spoko, nadal można, łącząc superserie siła/dynamika, np siad na jednej nodze/skoki, pompki jednorącz, pchnięcie kulą(kettlem), a'le Never Gymless Rossa.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Ja jak zacząłem biegać regularnie (3 dni w tygodniu po ok 10 km, później 1 dzień robiłem interwały i 1 dzień wybiegania ok 15 km) to straciłem ok 5 kg. Później je właściwie "odzyskałem" ale straciłem znacznie w pasie, zacząłem mieścić się w stare spodnie i muszę nosić pasek. Biegi długodystansowe są świetne (ja je bardzo polubiłem - może faktycznie efekt wydzielania endorfin) ale przy SW brak później energii na pełne zaangażowanie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
dziwne. Ja się przyzwyczaiłem do długodystansówek i jakoś mnie nie wyprówają. Rano potrafię biegać na czczo koło 10 km i wieczorem iść na trening sw i nie czuję się zmęczony. O ile dbam o regenerację: dobra dieta, rozciąganie mięśni po treningu itd.
Za to od 2 dni męczę program interwałów i najbardziej po tym nie lubię takiego masakrycznego bólu na języku po bokach... coś okropnego. No i żreć się potem chce cały dzień...
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie a otylosc
Witamy w świecie podwyższonego metabolizmu i uzupełniania zużytego glikogenu w mięśniach :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024