Skocz do zawartości


Zdjęcie

mity żywieniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

jak sie wylaczy trzecia grupe, to mamy prawie diete paleo ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe

Dla mnie się nie sprawdziło - testowałem. Tzn przy mojej częstotliwości i intensywności treningu nie da rady bez śniadania ;) ale jak ktoś ćwiczy 3x w tygodniu na plażę to czemu nie.



Nie rozumiem, czy on zaleca trening bez śniadania? Wiadomo po posiłku podczas treningu masz więcej energii, białko jest potrzebne do syntezy itd.

Chodzi o to by nie katować się posiłkami co trzy godziny i nie podporządkować życia jedzeniu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
My general position on the fasted phase is that it should last through the night and during the morning hours. Ideally the fast should then be broken at noon or shortly thereafter if you arise at 6-7 AM like most people. Afternoons and evenings are usually spent in the fed state.


Training is initiated on an empty stomach and after ingestion of 10 g BCAA or similar amino acid mixture. This "pre-workout" meal is not counted towards the feeding phase. Technically, training is not completely fasted - that would be detrimental. The pre-workout protein intake, with its stimulatory effect on protein synthesis and metabolism, is a crucial compromise to optimize results. The 8-hour feeding phase starts with the post-workout meal.

Sample setup

11.30-12 AM or 5-15 minutes pre-workout: 10 g BCAA
12-1 PM: Training
1 PM: Post-workout meal (largest meal of the day).
4 PM: Second meal.
9 PM: Last meal before the fast.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czyli jest 15-16 godzin postu, 8h "okna zywieniowego". intermittent fasting. ale rzeczywiscie ciezko to zrobic, jak sie np ma jeden trening o 8 rano, a drugi o 8 wieczorem :/

6 AM: 5-15 minutes pre-workout: 10 g BCAA.
6-7 AM: Training.
8 AM: 10 g BCAA.
10 AM: 10 g BCAA
12-1 PM: The "real" post-workout meal (largest meal of the day). Start of the 8 hour feeding-window.
8-9 PM: Last meal before the fast.

nie jest to za bardzo dla ludzi z normalna praca i treningami.

a tu darmowy ebook od berardiego, jak ktos jest dalej zainteresowany
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe

As you think about these different IF variations, don’t focus too much on the differences between them. Instead, take a second and ask yourself what’s similar about each program. You’ll find they’re all variations on a single theme.

Troche m,nie takie podjescie rozwala, no sa to jakies wariacje nt. glodowki ale nie znaczy, ze wszystkie maja taki sam sens...
Z tego co pamietam jak sobie o tym czytalem, to po okolo 16h (nie bylo tu 100% zgodnosci) postu zaczynasz palic miesnie a jeszcze nie jestes w ketozie wiec to ma znaczenie czy ktos jedzie w systemie 20-4, 16-8, czy 24-24, bo sie moze okazac ze jedyne co sie robi to traci miesnie i chec do zycia:) JA przestalem m.in. bo mnie denerwowalo ze nie mozna nigdzie jednoznacznie znalezc wlasnie ile to powinno trwac itd.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
Jak ci zależy na ketozie to starczy chyba mało węgli jeść, a połączenie głodówek z małą ilością węgli też będzie działać czy coś pomieszałem ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
no wlasnie nie wiem, czy czarny czegos nie pomylil. ketoze mozna miec jedzac non stop, 5k kcal dziennie, etc, ma byc tylko malo wegle i odpowiednie proporcje bialko/tluszcze.

przy IF w wersji leangains wegle jak najbardziej sie spozywa.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe

ketoze mozna miec jedzac non stop, 5k kcal dziennie, etc, ma byc tylko malo wegle i odpowiednie proporcje bialko/tluszcze.

Wiekszosc protokolow IF jakie widzialem to normalna dieta weglowodanowa polaczona z IF;
Nie jestem tego dokladnie pewien ale w takim scenariuszu najpierw wyczerpuje sie glikogen, nastepnie po okolo 16h glodowy wchodzisz w glukocostamgeneze (palisz miesnie?) a organizm nie przestawil sie jeszcze na ketoze wiec masz okres kiedy pozbywasz sie tego co bys nie chcial. Nastepnie w ketoze nigdy nie wchodzisz bo w zaleznosci od protokolu zaczyna sie kolejna faza kiedy zresz...

Ja jak juz gdzies pisalem stosowalem naprzemienna IF co 2 dzien - bedac non stop na low carb - w systemie 14-5h postu jako dodatek, to oczywiscie bylo wszystko na czuja wiec nie sadze zebym dzieki temu wszedl w ketoze. Przestalem wlasnie dlatego, ze nie ma jakis jednoznacznych protokolow jak mialoby to dzialac, ludzie cos kombinuja troche na czuja itd.

ps. przypominam, ze jestem architektem i na jedzeniu i biologii znam sie MOCNO amatorsko
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i znowu, jesli jestes robisz low carb i ketoze, to nie ma znaczenia kiedy i jak jesz. i tak kozystasz z innego zrodla energii. a jesli robisz carb cycling, to uzupelniasz glikogen i nie ma sie o co martwic.

glukoneogeneza jest z tluszczy na poczatku.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
O dzieki, fajny opis. Wynika z niego ze moje obawy byly bezpodstawne:)
Tak z ciekawosc - nie wiem czy dobrze wylapalem - kiedy w miesniach wyczerpuje sie zapas glikogenu - to czy to oznacza tez wystapienie ogolnego oslabienia?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
co rozumiesz przez ogolne oslabienie?
ale wydaje sie, ze tak. konczy sie zapas glukozy i trzeba ja "stworzyc" w watrobie od nowa albo przestawic sie na tluszcz.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
ej to w zasadzie czym się różni dieta low carb od ketogenicznej?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
keto jest specyficznym rodzajem very low carb, z duza iloscia tluszczy.
low carb to po prostu okreslenie wszystkiego, co jest "low carb". a co kto uzna za "low", to juz dosc subiektywne:
The term "low-carbohydrate diet" is generally applied to diets that restrict carbohydrates to less than 20% of caloric intake, but can also refer to diets that simply restrict or limit carbohydrates.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe

keto jest specyficznym rodzajem very low carb, z duza iloscia tluszczy.

Z duza to tez moze znaczyc roznie dla roznych ludzi.
Wlasnie mialem jeszcze pytac o te proporcje tluszcze/bialka co napomknales?
Taubes i chyba o ile pamietam Atkins twierdza ze zeby wejsc w ketoze to mniej niz 20g wegli dziennie?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
ja słyszałem 20-50g w sumie. czyli dodajesz i warzywa i wszystko co jesz i nie może wyjść ponad ten limit.

a dodatkowo przy ketozie ponoć śmierdzi z buzi i pot intensywniej...pachnie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe

keto jest specyficznym rodzajem very low carb, z duza iloscia tluszczy.

Z duza to tez moze znaczyc roznie dla roznych ludzi.
Wlasnie mialem jeszcze pytac o te proporcje tluszcze/bialka co napomknales?
Taubes i chyba o ile pamietam Atkins twierdza ze zeby wejsc w ketoze to mniej niz 20g wegli dziennie?


ketoza dla ludzi z padaczka ma 4:1 tluszcz:bialko+wegle.

tak jak matee pisze, na pewno <50g.

i nie ponoc, ale owszem jest specyficzny "ketonowy" zapach potu i oddechu.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
to samo jest przy diecie białkowej w której spożycie zarówno węglowodanów jak i tłuszczy jest minimalne... z ryja tak jebie, że nie da się wytrzymać ;/
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
i kupa niefajna, bo blonnika naturalnego bardzo duzo nie ma z mala iloscia wegli...
trzeba by wcinac albo naprawde wysokoblonnikowe produkty albo z pudelka blonnik.
te same mieliscie wrazenia pod tym wzgledem?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
Ja sie przyznam, ze zadnych specjalnych. Zona mi cos mowila ze mi sie zapach z ust zmienil ale podobno mi sie potem odmienil na taki do wytrzymania (albo sie przyzyczaila:):)

Jest taki psychologiczny efekt odstawienia wegli ze zabilbys za bulke albo paczka, ale jak sie w chwili slabosci nazresz to dosyc niefajne uczucie takiego oleistego zamulenia u mnie bylo - podobno normalny efekt odstawienia.

Ciekawe bardzo efekty opisywal Chris jak byl na diecie CKT - ale to dla hardcorow:) - podobno libido wali pod sufit np.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
CKD chyba?
Efekt który opisujesz nie jest psychologiczny według części naukowców a fizjologiczny i jest związany z uzależnieniem od łatwo przyswajalnych węgli właśnie. Podobno przechodzi :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mity żywieniowe
tak, tak, cykliczna ketogeniczna, (ketogenna?)
nie pamietam jak to chris robil dokladnie ale cos wspominal ze duzo tluszczu i troche bialka a potem prawie same cukry?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024