Skocz do zawartości


Zdjęcie

WKF, ITKF, JKA itp itd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Ale mój główny problem polega na tym:

Przeprowadziłem się do Niemiec a tutaj nie ma prawie wogóle Dojo ITKF, za to np. JKA jest wszędzie.

Nie czuję się jakoś szczególnie związany z ITKF czy jakąkolwiek organizacją i nie mają dla mnei znaczenia szczególiki przepisów sportowych takich czy owakich.

Chętnei zapisałbym się do JKA ale:

Ale to co nie mogę zdzierżyć to zenkutsu dachi w innych organizacja niz ITKF wykonywana z prostą lub prawie prostą tylna nogą.
W ITKF jest wysoka z równomiernie ugiętymi kolanami co daje bardzo dużą swobodę ruchu natomiast z prostym kolanem czy prawie prostym strasznie ogranicza.
Np wykonuję chociażby ageuke i gyakuzuki może się okazac ze po ageuyke (w zenkutsu) dystans jest troszka ze dlugi na gyakudzuki i tu strasznie ogranicza mnie taka zenkutsu, ciezko wykonac yori ashi poztym yoriashi w zenkutsu niszczy tylne kolano.

Albo po gyakuzuki chce zadac nastepny cios np. tzuki drugą ręką a dystans troszke za dlugi zebym dosiegnal i zenkutsu tradycyjne ogranicza.

np. mówię o tym:


Kontratakujący wykonał ageuke i teraz gyaku-zuki ale ups. dystans jest zbyt duży i na filmie nie dosięga :) a już na pewno nie na jodan. Wystarczyło by żeby kolano nogi tylnej było ugięte i gyaku-zuki z yoriashi było by natychmiastowe.

Poprstu yoriashi w zenkutsu tradycyjnym jest bardzo ciężkie i kurcze tylko do tego zenkutsu nie mogę się przekonać...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Przeprowadziłem się do Niemiec a tutaj nie ma prawie wogóle Dojo ITKF, za to np. JKA jest wszędzie.

Do Niemiec przyjeżdża często H.Shirai więc ma tam swoje dojo. A pewnie jest też coś z Okinawy. Może warto się tam rozejrzeć zamiast tkwić w JKA.
  • 0

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Przyjezdza. Ale jeśli chodzi o treningi to ciężko. Jest zaledwie kilka Dojo w całych Niemczech i żadne w wiekszym mieście :| Tak więc w Niemczech rządzi WKF.
  • 0

budo_loso_sam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
no tak Hamburg, Hanower, to w sumie wioski
  • 0

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

no tak Hamburg, Hanower, to w sumie wioski

Loso_sam, gdzie masz takie informacje. Na oficjalnej stronie DTKV są wypisane Dojo... jest ich zaledwie kilka. W małych mieścinach. Napisałem dzisiaj email'a do DTKV czy tylko te Dojo są w niemczech, czekam na odpowiedz.
Ale skąd wiesz, że tam są dojo gdzie ćwiczą techniki ITKF?

Oczywiście nie chodzi mi o szkolenia co są co jakiś czas, ale o dojo gdzie mogę tranować np. 2 razy w tygodniu.
  • 0

budo_loso_sam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Jeżeli kluby z tych miast organizują szkolenia z H. Shirai to być może błędnie rozumuję, że ćwiczą takie karate.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Ja przez jakiś czas miałem możliwość treningów z nimi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i bardzo miło sobie to wspominam. Jak już wcześniej pisałem pozycje niebyły niskie a kolano nogi zakrocznej w zenkutsu wyprostowane - wszystko było logicznie ułożone. ITKF poza Polską jest niszową organizacją i będzie ci trudno znaleźć fajny klub z tej organizacji.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Na tych fotkach nie widać żeby ćwiczyli jakieś niskie pozycje [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Na oficjalnej stronie DTKV są wypisane Dojo...

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby H.Shirai nie współpracował z DTKV.
  • 0

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Na tych fotkach nie widać żeby ćwiczyli jakieś niskie pozycje


Hmm troszkę zaskakujące bo przecież w JKA cwiczą tradycyjne zenkutzu z tylną prostą noga przynajmniej w kata o ile wiem.

Myslę, niech mnie kotś poprawi jesli się mylę ale wyprostowanie tylnej nogi w zenkutsu to kwestia zależna od sytuacji i uwarzam, że zawsze powinna być mniej lub wiecej ugieta, nawet przy gyaku-zuki nie jest do konca wyprostowana. generalnie w karate nigdy nie dochodzi do pełneych wyprostów.

A tak swoją drogą w berlinie było kiedyś dojo DTKV (ITKF) ale już go nei ma na oficjalnej stronie DTKV.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Z tego co pamiętam to w tym dojo ćwiczą JKA pod kierunkiem sensei Oty ucznia i następcy Enoedy a także sensei Tanaki z Honbu dojo - więc jest to JKA z pierwszej ręki. Nie kieruj się stereotypami które wtłoczyli nam nasi sensei tylko sam spróbuj albo ci się spodoba albo nie i poszukasz czegoś innego. Z tego co wiem to Shirai robi teraz coś swojego pod nazwą Instytut shotokan czy coś takiego.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
kris102
Ohta to jednak karate z drugiej ręki. Typowe japońskie karate: "kopiuj - wklej". Jeśli chcesz to wyślę Ci potwierdzenia egzaminów u Ohta...
Shirai i Kawasoe robia prawie to samo z małymi modyfikacjami.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
To, że gdzieś H. Shirai prowadzi treningi jeszcze nie znaczy, że w tym miescie i w tym klubie ćwiczy się karate wg H. Shirai. Przykładem Hamburg. Generalnie na palcach jednej ręki można policzyć kluby w Niemczech, które ćwicza stricte karate wg przekazu H. Shirai.
  • 0

budo_kanaliaffm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Witam serdecznie ja cwicze we Frankfurcie/M, cwicze w sekcji DKV, ale kierunek Nishiyamy.
Najbardziej mi pasuje i basta.....)))))
Niemiecka DTKV ma problemy juz sama ze soba, ludzie sa w jednej organizacji, ale cwicza dwa kierunki...Shiraia i Nishiyamy , narazie trzymaja sie razem.
W Berlinie musi byc sekcja ITKF .
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Myslę, niech mnie kotś poprawi jesli się mylę ale wyprostowanie tylnej nogi w zenkutsu to kwestia zależna od sytuacji i uwarzam, że zawsze powinna być mniej lub wiecej ugieta, nawet przy gyaku-zuki nie jest do konca wyprostowana. generalnie w karate nigdy nie dochodzi do pełneych wyprostów.

Jest caaaaaaaaaaały wielki temat o tym na forum.
  • 0

budo_viking1vip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
Kogan jakie argumenty spowodowały że zrezygnowałeś z treningów Shotokan na rzecz Kyokushin ? Pzdr
  • 0

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Jest caaaaaaaaaaały wielki temat o tym na forum.


Kagan, a czy mógłbyś mi wystać linka do tego tematu zenkutsu dachi? Bardzo chętnie poczytam.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

"Ohta to jednak karate z drugiej ręki. Typowe japońskie karate: "kopiuj - wklej"


Nie chcę rozpoczynać dyskusji o wyższości jednego kierunku nad drugim ale wystarczy wziąć udział w seminarium z sensei Otha by docenić jego umiejętności, wiedzę i zaangażowanie w karate. Nie bardzo wiem o co właściwie ci chodzi - przecież Otha to Shotokan z JKA uczeń i następca Enoedy a więc jakby nie patrzeć to jest to shotokan bez przekształceń i "ulepszeń" które każą np. jak sam gdzieś napisałeś "szczekać" i zatrzymywać rękę po ciosie. Niech każdy trenuje to co mu odpowiada, było pytanie o kluby w Niemczech to polecam ten z którym się zetknąłem. A i porównajcie sobie kokutsu-dachi to w tzw. karate tradycyjnym i to w JKA - podpowiem chodzi o długość i tylną nogę.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd

Kogan jakie argumenty spowodowały że zrezygnowałeś z treningów Shotokan na rzecz Kyokushin ? Pzdr

Po roku biatchingu i wypisywania rantów na forum, nie proś mnie żebym skazywał siebie, userów i moderatorów na przechodzenie tego procesu od początku :roll:

Powiem tylko tyle, że nie chodzi o jakąś supremację jednego nad drugim, tylko o to co rozumiem przez karate i co chcę osiągnąć.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF, ITKF, JKA itp itd
kris102
Tu nie chodzi o żadną wyższość stylową, po prostu napisałem to co widziałem. Pisze o człowieku,a nie stylu. Nienawidzę jak ktoś za sporą kasę sprzedaje to samo co jest za free na YTB. I bynajmniej nie miałem z nim styczności w Polsce.
Zaangażowanie? Wybacz, ale 3 razy przez jego nieudolność rozpadła się JKA England, której byłem członkiem. Są dwa typy nauczycieli. Dobrzy i źli. Resztę sam sobie dopowiedz.
Generalnie znam poziom jego uczniów i możesz mi wierzyć, albo nie, ale większe sukcesy odnoszą ludzie po odejściu od niego.
I jeszcze jedno oprócz KT, wciąż trenuję Shotokan.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024