Skocz do zawartości


Zdjęcie

Style wywodzace sie z Ashihara Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Style wywodzace sie z Ashihara Karate
Wszyscy znamy odlamy Kyokushin karate gdyz wszyscy uzywaja nazwy Kyokushin.
Tu wkleilem rozne systemy bazujace na Ashihara karate.
Wkejam bo moze ktos bedzie zainteresowany ;)
Wyborowa juz uprzedzam twoja wypowiedz "jaja opadaja" :)
Enshin karate

Shintaiikudo

Taizendo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Shinbudo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Hokubukan brak filmiku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Josuikaikan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to taka ciekawostka nie prowokacja, zapewne Poul bedzie zainteresowany wiekszosc robi otwarte turnieje.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate
na tym ostatnim filmiku oni cwicza w kiblu ? :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate
Jesli chodzi o Enshin Karate lepszy bylby filmik "What is Enshin?" nakrecony przez sensei Falcona ;-) (jest na You Tube :) ) wiekszosc tych szkol niestety chyba nie ma w Europie :cry:
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate
Mówisz masz:



Także:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Większość pozostałych filmików o Enshin na youtube to mix fragmentów DVD typu "Sabaki Method". Moim zdaniem to są materiały reklamowe bardziej niż szkoleniowe i to reklama jest dobrana do czasów kiedy filmy kręcono. Dlatego masz na przykład rozbijanie doniczek i rozmaite efekciarskie ale nie zawsze praktyczne techniki. Ja przynajmniej nie podjąłbym się przeskakiwania lowkingów w walce, jeśli ktoś to robi skutecznie na zawodach to wrzućcie koniecznie film.

Jeśli przyjrzeć się uważnie, Enshin to są tam ludzie o fenomenalnych umiejętnościach ale zaraz obok pojawiają się takie kaszaloty:



Nie chcę być okrutny, jedzenie to gorszy nałóg niż jakikolwiek inny, bo flaszki czy fajków można nie tykać, a jeść musisz. Są też inne przyczyny patologicznej otyłości (bo z taką się stykamy), może ja nie wiem wszystkiego. No ale jeśli człowiek przystępuje do rywalizacji karate, daje się filmować i sądząc po oklaskach jeszcze jest podziwiany, to z szacunku do siebie i innych powinien prezentować topową formę psychofizyczną, bo inaczej to się robi paraolimpiada. Bardzo nie lubię takich rzeczy w karate.

W kontekście sytuacji z przed lat tj. "Sabaki Method" to już wtedy się (w moim przynajmniej odczuciu) pokazywało, że są ludzie, zwłaszcza Japończycy (a przecież Enshin ma bazę w USA!), którzy prezentują bardzo wysoki poziom, natomiast nie każdy kto wystąpił tam w czarnym pasie zrobił na mnie dobre wrażenie. W moim odczuciu Enshin to taki styl, który jest w krytycznym momencie rozwoju, bo cieszy się fajną opinią ze względu na teorię i osobę twórcy, ma duże zawody w ciekawej formule, ale czy sprawdza się w sensie szkoleniowym? Czas pokaże.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Enshin lubię za takie treningi. Tarcze i worki idą w ruch. Ninomiya jest znany z zamiłowania do ćwiczeń z workiem, warto obejrzeć jego rutyny.

Pozostałe style to dla mnie egzotyka. Nie znam ale jak widać to ciężko się wypowiedzieć po jednym filmie. Czołem jakoś nie biję.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate

Jeśli przyjrzeć się uważnie, Enshin to są tam ludzie o fenomenalnych umiejętnościach ale zaraz obok pojawiają się takie kaszaloty:

Nie chcę być okrutny, jedzenie to gorszy nałóg niż jakikolwiek inny, bo flaszki czy fajków można nie tykać, a jeść musisz. Są też inne przyczyny patologicznej otyłości (bo z taką się stykamy), może ja nie wiem wszystkiego. No ale jeśli człowiek przystępuje do rywalizacji karate, daje się filmować i sądząc po oklaskach jeszcze jest podziwiany, to z szacunku do siebie i innych powinien prezentować topową formę psychofizyczną, bo inaczej to się robi paraolimpiada. Bardzo nie lubię takich rzeczy w karate.


Eee, zawody podwórkowe raczej to i dobór startujących adekwatny. Może później z takiego wyrośnie karatecki Rulon Gardner i dupy skopie wszystkim wyrzeźbionym narcyzom.
Formuła tych zawodów trochę dziwna i cunami przypominająca (bez obrazy).
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate
Jeśli przyjrzeć się uważnie, Enshin to są tam ludzie o fenomenalnych umiejętnościach ale zaraz obok pojawiają się takie kaszaloty:

Czlowiek ktorego sylwetke komentujesz jest poczatkujacym karateka (bialy pas) i pokazuje swoje kata na jak sie domyslam jakichs malych lokalnych zawodach.
Czy nie jest tak ze na treningi karate przychodza ludzie aby cwiczyc, pozbyc sie nadwagi, dojsc do formy, nabyc sprawnosci itd. itp.

Ja osobiscienie uwazam iz karate nie jest tylko dla: mlodych, pieknych, sprawnych, swietnie zbudowanych, utalentowanych, odpowiednio wysokich blondynow -blondynek najlepiej z niebieskimi oczami, karate jest dla tych ktorzy chca je trenowac.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style wywodzace sie z Ashihara Karate

Czy nie jest tak ze na treningi karate przychodza ludzie aby cwiczyc, pozbyc sie nadwagi, dojsc do formy, nabyc sprawnosci itd. itp.

No właśnie. :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024