Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
Prowadzicie jakieś dzienniki treningowe? Interesują mnie zwłaszcza dzienniki pod sztuki walki, choć siłowniane czy inne też mogą być ciekawe. Korzystacie z jakiś portali? Macie jakieś ciekawe linki czy porady na ten temat? Widzieliście cudze dzienniki?

Zawsze prowadziłem luźne notatki z treningów, ale chciałbym to usystematyzować. Może cudze pomysły i inne podejście otworzy mnie na jakieś nowe idee, bo mam wstępny szkic jakby miało to wyglądać, ale chcę to zrobić jak najlepiej i od razu unikając błędów. Tak żeby pierwszy i ostatni wpis w 2012 roku był zrobiony według tej samej, doskonałej formuły. A to może być trudne, zwłaszcza, że chcę połączyć SW, siłownię i wszystko inne w jednym miejscu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
A jak wyobrażasz sobie prowadzenie dziennika pod SW?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mam 10 zaproszen.
i masz moj w moim podpisie, chociaz na macie mnie dawno nie bylo :/
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)

A jak wyobrażasz sobie prowadzenie dziennika pod SW?


Przede wszystkim jako notowanie poznanych technik, progresu umiejętności. W momencie pisania jest dobry moment żeby uświadomić sobie z kim idzie mi najgorzej, co warto pooglądać na youtubie, w którym momencie nie wykorzystuję w pełni treningu. Do tego zapisywałbym wszystkie luźne obserwacje, żeby móc kiedyś sobie spojrzeć wstecz, przyjrzeć się temu z góry i zobaczyć pewne zależności.

Oprócz tego myślałem nad przyznawaniem każdemu treningowi oceny samopoczucia od 1 do 100 z krótkim komentarzem. Trochę lamerskie, ale mogą wyjść ciekawe rzeczy - kiedy dokładnie się przetrenowuję, co potrafi mi spieprzyć trening, co daje mi dobrego kopa, a może nie zdawałem sobie z tego sprawy. Jakie są odpowiednie przerwy i kombinacje treningów, żebym czuł się jak młody bóg.

To wszystko chciałbym uzupełnić tagami. Jedno kliknięcie i mogę zobaczyć jaki program robi trener od judo, jak wyglądały moje postępy na basenie, albo jakie mam techniki w kimonach, o których zapominam.

Dużo trenerów i zawodnikach mówi o notatkach z treningu i dziennikach - Draculino, trenerzy judo z AZS UW, Nic Gregoriades i wielu innych, których w tej chwili nie pamiętam. Ale żaden z nich nigdy jasno nie określił jak to ewoluowało i jak udoskonalali swoje zapiski. Albo to po prostu ściema ;)
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
faktycznie brzmi troche lamersko, ale nie przejmuj sie. ;) w takim dzienniku treningowym jest duzy potencjał. Prowadze cos podobnego od ostatniego roku. Nie myslac za duzo kupilem zwykly kalendarz i po kazdym treningu pisalem co uznalem za sluszne. I tak mam dni o silowni, o sw, moge sprawdzic jak sie czulem na treningu, powtorzyc techniki, zobaczyc co mnie powstrzymalo od pojscie na trening itd. wszystko na papierze, bez tagów i bajerow, ale sprawdza sie znakomicie. mam wszystkie plany ktore robilem, obciazenia, sprawdzam progresje. zacznij pisac, a forma sie sama sprecyzuje z czasem.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
novo, zapodaj. mick(dot)costg(at)gmail(dot)com
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
ja jeśli chodzi o siłownię od ponad pół roku wszystko zapisuje w excelu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
moj log jest od stycznia 2009 ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
Ja kiedyś prowadziłem log w zeszycie, trenowałem wówczas bjj, ale zrezygnowałem z niego z kilku powodów. Po pierwsze jeśli coś zapomniałem, to prościej było zapytać trenera. Po drugie trudno było kilka miesięcy później coś znaleźć - oczywiście format elektroniczny sporo by tu ułatwił. Ale co najważniejsze, nigdy nie miałem czasu do niego wracać, tak samo jak do dziennika dietetycznego. Zawsze było coś nowego do przemyślenia i do powtórzenia.

Teraz chodzę na siłownię i też nie zapisuję przeszłych treningów. Mam w telefonie notatkę z aktualnymi obciążeniami. Zwiększam je po każdym treningu i od razu nadpisuję notkę i tyle. Nie mam, co prawda, konkretnych celów do których dążę, zależy mi tylko na tym żeby na każdym treningu dźwignąć ciut więcej, ale nawet gdybym miał takie cele, to też bym nie notował poprzednich treningów. Bo w sumie po co mi wiedzieć, że dwa miesiące temu podniosłem tyle a tyle, skoro i tak już teraz podnoszę sporo więcej? Wystarczy mi wiedzieć, ile było na ostatnim treningu.

Diety również nie zapisuję, ponieważ nawet jeśli jem to samo, to proporcje i tak się zmieniają zależnie od rozmiaru steku, rodzaju orzechów i wielu innych rzeczy. Mam więc tylko rozpiskę na jeden dzień lub kilka dni pod rząd, ale potem i tak ją wywalam. Prościej mi policzyć od nowa, zwłaszcza że wystarczy mi podać wagę danego pokarmu i wszystko się liczy samo.

Oczywiście w przypadku treningów walki sprawa wygląda ciut inaczej - mogę zrozumieć, że ktoś chciałby zapisać pewne istotne szczegóły technik, żeby je sobie potem w razie czego przypomnieć. Ale koniec końców na macie czy w ringu nie ma czasu na sprawdzanie zapisków, więc też mi się nie chce tym zajmować. ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)

Teraz chodzę na siłownię i też nie zapisuję przeszłych treningów. Mam w telefonie notatkę z aktualnymi obciążeniami. Zwiększam je po każdym treningu i od razu nadpisuję notkę i tyle. Nie mam, co prawda, konkretnych celów do których dążę, zależy mi tylko na tym żeby na każdym treningu dźwignąć ciut więcej, ale nawet gdybym miał takie cele, to też bym nie notował poprzednich treningów. Bo w sumie po co mi wiedzieć, że dwa miesiące temu podniosłem tyle a tyle, skoro i tak już teraz podnoszę sporo więcej? Wystarczy mi wiedzieć, ile było na ostatnim treningu.

nigdy nie zmieniasz metod treningu? zawsze jestes w stanie dolozyc i zrobic wiecej? ja np moge wrocic i sprawdzic, co glupiego zrobilem dwa lata temu, i nie zrobic tego znowu ;) albo co zrobilem dobrze w zeszlym roku, i zrobic to znowu.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
prowadziłem zeszyt siłowniowy przez prawie 1,5 roku, ale teraz jakoś nie mam zwyczaju zapisywać treningów. Ale to bardzo dobra opcja i ciągle sobie mówię żeby do tego wrócić.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)

nigdy nie zmieniasz metod treningu? zawsze jestes w stanie dolozyc i zrobic wiecej? ja np moge wrocic i sprawdzic, co glupiego zrobilem dwa lata temu, i nie zrobic tego znowu ;) albo co zrobilem dobrze w zeszlym roku, i zrobic to znowu.

Takie rzeczy się pamięta. To, co w głowie jest i tak dużo ważniejsze, niż to co na papierze.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
Za daaaawnych czasow judocy z klubu polonez warszawa prowadzili takie dzienniki, ale co w nich zapisywali to nie wiem
  • 0

budo_ring-sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzienniki treningowe (sztuki walki i nie tylko)
Ja także mam takie zapiski,a notuję tam to ile czasu spędzam na siłowni oraz wykonywane ćwiczenia. Dodatkowo można urządzić sobie rozpiskę diety wraz z kalorycznością posiłków. Przydaje się do obliczeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024