Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biodra i przysiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Biodra i przysiad
Hej!

Nie wiem czy to warte pytania, ale nurtuje mnie od dawna. Robiac przysiad ze zlączonymi nogami nie jestem w stanie zejść zbyt nisko - z wypchnieciem kolan maksymalnie do przodu i wielkim garbem dochodzę tylkiem do poziomu kolan. Wbrew pozorom odczuwam ten brak ruchomości dosc czesto podczas treningów i może macie jakiś pomysl, jak cwiczyc i pogłębić zejscie tylkiem do pięt bez utraty rownowagi i ekwilibrystyki? Wydaje mi sie, że to kwestia budowy bioder, chociaż - może i naciąg? Nie wiem.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Ale o co dokładnie chodzi? Chcesz zejść niżej w pozycji z fotki nr 1 czy 2?

Jeśli chodzi o 2, to polecam takie coś po porządnym rozgrzaniu nóg: (w Starting Strength jest chyba mowa o podobnym ćwiczeniu).

Jeśli o 1, to to jest raczej kwestia rozciągnięcia mięśni łydek i możliwości wychylenia podudzi bardziej do przodu. Ewentualnie długości kości udowych, ale tego już raczej nie zmienisz. ;)

Jak dla mnie w pozycji nr 2 masz dość dobrą głębokość (pamiętaj tylko, żeby kolana były w jednej linii z palcami stóp i ciężar nie spoczywał głównie na przedniej części podeszwy), a schodzenie niżej w pozycji nr 1 nie jest do niczego potrzebne (ale nigdy nie ćwiczyłem capo ani żadnego chwytanego SW, więc może tam się jednak do czegoś przydaje ;) ).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad

Nie wiem czy to warte pytania, ale nurtuje mnie od dawna. Robiac przysiad ze zlączonymi nogami nie jestem w stanie zejść zbyt nisko - z wypchnieciem kolan maksymalnie do przodu i wielkim garbem dochodzę tylkiem do poziomu kolan.

Jak nisko możesz zejść przy ścianie?
Dołączona grafika
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Spodnie masz za ciasne :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Spodnie są elastyczne :) Dałem fotkę nr 2, zeby pokazac, ze zejscie nisko w rozstawie nóg nie jest problemem, natomiast w 1 pozycji mam tak wysoko jak widać.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
stawiam teze, ze masz za cięzka dupę :) i za wielki brzuch
i mówię to całkiem powaznie

a jeszcze bardziej powaznie to moze masz skrócone zginacze bioder

jak mi wzrosła spastycznośc na skutek rwy barkowej to tez miałem wrażenie ograniczonego ruchu przy pochylaniu się i przysiadzie- po schudnieciu i rozciągnieciu zginaczy problem zniknął
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
ja sie zastanawiam czy to moze dysproporcja czwórek do dwójek, czy coś
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Wydaje mi się, że z elastycznością to ma mało wspólnego. Raczej faktycznie z ciężką dupą/długimi kośćmi udowymi. Moja luba jest sporo lepiej rozciągnięta ode mnie, ale ma długie nogi, zwłaszcza część udową, w związku z czym podwozie przy przysiadzie mocno ciągnie ją do tyłu ;-) Też nie zejdzie niżej niż Ty - zwykle kończy się to kołyską. Ja jestem sztywny jak aluminiowa rama z tematu o rowerach, ale przysiądę na łydkach ze złączonymi stopami. Zresztą spróbuj na leżąco złożyć się do takiej pozycji jaką byś chciał mieć w siadzie.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
a po co łączyć nogi w przysiadzie ? dla mnie od zawsze naturalniejszy był rozkrok , zarówno na początku zejścia i jak na końcu

osobiście nigdy nie zwracałem na to uwagi ( przed chwilą wypróbowałem na sobie :D moge zejść tak nisko jak chce ze złączonymi kolanami i udami ) więc nie mam pojęcia od czego to zależy
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
to raczej jedna z pozycji, przez ktora czasem przechodzę w capoeira. wkurza mnie zwyczajna niemoc wykonania tego niskie- żyć będę, ale myslalem, ze mozna to w jakiś prosty sposób dopracować. Również przy leżeniu na plecach i dociągnięciu kolan do klaty, a stóp do pośladków czuje pewien dyskomfort z tym związany, jest napięcie duże.
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
spróbuj zrobić to samo oparty plecami o ścianę lub drzwi i daj znać jak poszło.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
pozostaje mi 10-15cm do pięt i jestem BAARDZO oparty o ścianę
  • 0

budo_duran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Ja nie mam pojęcia czy to mięśnie ud, czy może biodra, ale miałem/mam to samo. Schodzę do końca, ale bez ściany nie daję jeszcze rady (choć parcie na ścianę dużo mniejsze niż na początku). W każdym razie, właśnie to ćwiczenie i przysiad, który prezentujesz na drugim zdjęciu (w rozkroku) pozwoliły mi polepszyć mobilność w tym zakresie.
Polecam ćwiczenia z tych filmików Cottera:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mam nadzieję, że pomoże.

Edit: przysiad z oparciem o ścianę najwygodniej robić przy użyciu piłki gimnastycznej.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad

pozostaje mi 10-15cm do pięt i jestem BAARDZO oparty o ścianę

Jak nisko możesz zejść przy ścianie, gdy dotykasz ściany rękoma (trzymając się drabinki lub pchając ścianę tak jak na zdjęciu, które zamieściłem we wcześniejszym poście)?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
przyczyna moze lezec w zginaczach bioder, nie rozciagnietych lygkach badz posladkowych, w sumie warto rozciagac te miesnie chociazby zeby poprawic mobilnosc...sensowne wydaje sie tez to cwiczenie z pilka pokazane wyzej albo przysiady ze sztanga trzymana na barkach z przodu ale rece proste na wysokosci czubka glowy
  • 0

budo_audi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biodra i przysiad
Moż espróbuj porobic przysiady tak jak Pavel

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024