Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska - Boks,K1 i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
jersey - tutaj poruszasz inny wątek który rozbija sie o duchowość chrześcijańską czy dana sztuka walki która ma jakieś naleciałości innej religii jest odpowiednia dla katolika, protestanta czy prawosławnego. To jest bardziej problem symboli i szukania wszędzie złego. Ale także głębokiej wiary ludzi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dlaczego trzeba :roll:
Od prawie trzech lat nikogo ten temat nie interesuje. I zabierający głos oraz czytający zapomnieli o nim.


Gdybym był na forum 3 lata temu to bym odpowiedział ;-)

Ktoś na początku tego tematu ktoś podał, że Meksyk przoduje w boksie a kraj katolicki tak samo Brazylia będą krajem chrześcijańskim z przewagą katolików jest ojczyzną BJJ czy Vale Tudo. A z tego co słyszałem zawodnicy Savate we Francji mają zwyczaj modlitwy w kościele przed walką. Więc gdzie tutaj sprzeczność miedzy sportami walki a katolicką kulturą danego kraju czy społeczeństwa.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Przepraszam że odgrzewam kotlet ale są teksty na któe trzeba odpowiedzieć

Dlaczego trzeba :roll:
Od prawie trzech lat nikogo ten temat nie interesuje. I zabierający głos oraz czytający zapomnieli o nim.


Cypis, powinieneś się cieszyć, że komuś chciało się odgrzebać dyskusję i szturchnąć trochę umierający dział umierającego forum ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
List W.Kirmiela

"...Kiedy przeanalizowałem rodziny i ludzi ćwiczących Aikido i inne sztuki walki stwierdziłem, że były w nich bardzo często zdrady małżeńskie i rozwody. Widziałem opuszczone dzieci, brak miłości, pokoju i harmonii w domach. Widziałem fałszywą dumę i fałszywe poczucie siły, obłudę i obmawianie ludzi. W końcu kłótnie pomiędzy klubami i organizacjami o wpływy i terytoria. Ja sam nie byłem bez winy i wiem ile zła wyrządziłem. Oczywiście nie można przypisać wszystkich tych klęsk i plag tylko Aikido, ale faktem jest, że jeśli drzewo jest złe, to i owoce są złe..."





-przedstawiciel oficjalny?
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

-przedstawiciel oficjalny?



Subiektywne opinie pojedynczych ludzi. Zresztą nie tylko katolicy maja wątpliwości ile ludzi tyle zdań .

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


W końcu kłótnie pomiędzy klubami i organizacjami o wpływy i terytoria.



Przecież to jest problem stary jak świat, że w jednej organizacji sportowej ludzie sie kłócą i obgadują w końcu odchodzą i zakładają to lepsze kung-fu. ;-)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Cypis, powinieneś się cieszyć, że komuś chciało się odgrzebać dyskusję i szturchnąć trochę umierający dział umierającego forum ;-)

Cieszę się
Zatem kontynuujmy.

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/n/2224

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Komentarze do przytoczonych wypowiedzi:

Zachęcam do przeczytania świadectwa byłego dyrektora technicznego ds. karate. Otwiera oczy i nie można powiedzieć, że uprawianie tego typu walki nie ma znaczenia dla naszej więzi z Panem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Płytki komentarz ojca Rosłonia. To, że ktoś chodzi na karate, to wcale nie znaczy, że mu to nie przeszkadza być dobrym księdzem...

nie dziwi mnie że ojciec nie widzi zagrożenia ztej strony. ale efekty przyjdą i nie od razu. J na studiach chodziłem na karate kyokushin. i jak ja mieszkałem z satanistami to jak przy nich powiedziałem że chodzę na karate i tam jest medytacja wschodnia to dziewczyna podeszła do chłopaka i cicho sie spytała cytuję" otworzył się już?" on spojrzał na mnie i mrygnął oczami o niej. Przecież to wy powinniście przestrzegać innych. Wiedziesz owce do rzeźni a nie do Jezusa.ma ojciec otwarte drzwi dla zła i ono nie od razu na drugi dzień wejdzie . ale przyjdzie na pewno.Trzeba się z tego wyspowiadać i udać do kapłana egzorcysty...


  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Komentarze do przytoczonych wypowiedzi:



Dobrze ale nadal są to subiektywne opinie a nie jakiś ogólny głos kościoła. W innym przypadku mój proboszcz jest wysłannikiem szatana bo używa żelu na włosy według nauk Natanka ;-) Panowie będziemy wyrywać każdy głos za lub przeciw z internetu to przecież nie ma sensu. Ponieważ jak na razie udowadniamy że kościół nie zajmuje się wszystkimi aspektami ludzkiego życia, więc może po prostu każe zostawić to swojemu sumieniu.

Ksiądz bokser o pozytywnych aspektach walki - piękna rzecz według mnie.

  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Ksiądz



i nie ksiądz :)


wielu Irlandczyków-bokserów zostaje księżmi ;-)
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

wielu Irlandczyków-bokserów zostaje księżmi ;-)



Dokładnie :) , właśnie przypomniał mi się taki jeden Hugh O'Flaherty.
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Fajnie się temat rozwinął, również w dziale FMA też jest fajna dyskusja. :)
Z katolickiego punktu widzenia trenowanie sztuk walki nie jest niczym złym, gdyż katechizm zakłada coś takiego jak np. wojna obronna, natomiast w kontekście "nastawiania drugiego policzka" to to zagadnienie już takie oczywiste nie jest.

Są środowiska katolickie (sam czytałem plakat przypięty na drzwiach kościoła) które uważają że wschodnie sztuki walki (także formy medytacji i sztuki) są szkodliwe bo przemycają azjatyckie wartości moralne i duchowe, a skoro nie są katolickie ewentualnie chrześcijańskie to wiadomo od kogo pochodzą.

Ps. "Nastawianie drugiego policzka" jest skuteczną formą walki grupowej, pokazują to pierwsze wieki chrześcijaństwa, a także nowożytna historia Indii.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Fajnie się temat rozwinął, również w dziale FMA też jest fajna dyskusja. :)
Z katolickiego punktu widzenia trenowanie sztuk walki nie jest niczym złym, gdyż katechizm zakłada coś takiego jak np. wojna obronna, natomiast w kontekście "nastawiania drugiego policzka" to to zagadnienie już takie oczywiste niejest
Ps. "Nastawianie drugiego policzka" jest skuteczną formą walki grupowej, pokazują to pierwsze wieki chrześcijaństwa, a także nowożytna historia Indii.


-po tylu krwawo stłumionych powstaniach w Indiach, co im jeszcze pozostało?

Chrześcijaństwo i nadstawianie policzka?

  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Chrześcijaństwo i nadstawianie policzka?



Nie, ale to była dobra ustawka :twisted: W internecie można sobie poczytać o nadstawianiu drugiego policzka i jego znaczeniu teologicznym - kto szuka, ten znajdzie. Nie trzeba od razu posiłkować się filmami z wypraw krzyżowych czy inkwizycji :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Chrześcijaństwo i nadstawianie policzka?



Nie, ale to była dobra ustawka :twisted: W internecie można sobie poczytać o nadstawianiu drugiego policzka i jego znaczeniu teologicznym - kto szuka, ten znajdzie. Nie trzeba od razu posiłkować się filmami z wypraw krzyżowych czy inkwizycji :)


-odwieczny dysonans między słowami i czynami? Dlaczego takiego postępowania się nie piętnuje?

Obawy o wpływy innych religii każą ludziom nie mającym już moralnego prawa, wyrażać się o nieznanym im bliżej tematach. Gdzie ekumenizm?

Czy kravmaga jest koszer?
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

-odwieczny dysonans między słowami i czynami? Dlaczego takiego postępowania się nie piętnuje?

Obawy o wpływy innych religii każą ludziom nie mającym już moralnego prawa, wyrażać się o nieznanym im bliżej tematach. Gdzie ekumenizm?

Czy kravmaga jest koszer?



Takie pytania to na forum religijne bo zaczyna nam sie robić Off-topic. A tego ostatniego to ja nawet nie rozumiem.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Czy kravmaga jest koszerna?

Przedstawiciele innych religii nie mają takich śmiesznych wyobrażeń o tym co dozwolone a co nie, wśród sztuk walki. Tylko katolicy (nie chrześcijanie) upatrują zagrożenia w nieznanym. Tylko hierarchowie kościelni nawołują do bojkotowania. Myślę, że człowiek samodzielnie myślący powinien łatwo rozróżnić pseudo-religijny bełkot od rzeczywistości na sali treningowej. Inną sprawą jest to, że nie chciałbym trenować z ograniczonym umysłowo religijnym fanatykiem. Już to przeszedłem i znam konsekwencje braku samodzielnego myślenia (przerzuca się to na wszystkie dziedziny życia i jest zagrożeniem treningowym).

Cenię ludzi zaangażowanych i posiadających pasję, ale uduchowienie często jest bliskie obłudzie. Czym innym jest życie wg. jakiś zasad a czym innym manifestowanie swojego sposobu na życie. Jeżeli instruktor narzuca jakąś modlitwę to jest niestabilny umysłowo, ale jeżeli zapoznaje z innym spojrzeniem na świat, które niesie pozytywne przesłania? Po co go piętnować pod zarzutami...(Natanek i spółka)?
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Czy kravmaga jest koszerna?



To zależy od rabina :)

Co do reszty już mi sie nie chce powtarzać :roll:
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Chrześcijaństwo i nadstawianie policzka?


Odpowiem pytaniem, czy to jest chrześcijaństwo?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Czy coś się zmieniło do dzisiaj (w katolicyzmie)?

Deus lo volt i kropka.


Fajne były te linki panzera od jezuitów.
Cenię ich, potrafią mieć dwa radykalnie odmienne zdania na jeden temat i jeszcze oba je obronić. To są prawdziwi mistrzowie dialektyki (dominikanie mówią, że manipulacji :cry: .).


no i pozytywny przykład ;-) też.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Panowie czy czytaliście te artykuły ? Poruszają temat zastoju (bo na pewno nie braku) popularności Kick- Boxingu ? Co o tym sądzicie ?

Czy kickboxing podbije świat sportów walki? cz. 2

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy popularni sportowcy to prostytutki ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Nie wiem czemu ale czytając to przypomnialem sobie flame wary z Sally :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024