Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska - Boks,K1 i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Bez sensu jest ta dyskusja. Bez mediów nie ma sponsoringu, a bez sponsoringu nie ma kasy. Dopóki nie sporty walki nie zagoszczą na stałe w mediach np. wniedzielne popołóudnie zamiast skoków narciarskich dopóty to będzie zajęcie dla pasjonatów.
Z drugiej strony pasja znaczy robić coś z zamiłowania czyli nie dla kasy (kasda może być efektem ubocznym ale nie głownym) i sporty walki wspierają się w głównej mierze na pasji dla tego jest tak wielu dobrych zawodników z Polski mimo braku wsparcia.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Sally, lubię Cię za Twój otwarty umysł, głęboki szacunek dla rozmówców i nieustające próby znalezienia płaszczyzny porozumienia. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tyle osób wrzuciło Ci ignora.

Mówisz, że bredzę. Bo ja wiem? Pokazuję, jak wygląda rzeczywistość. Ty opowiadasz o swoich marzeniach, które z rzeczywistością niewiele mają wspólnego. Choć nie przeczę, że są to wizje całkiem urokliwe.

Z tymi szachami to trochę pojechałaś. Nie za bardzo masz pojęcie ile czasu i pracy wymaga osiągnięcie arcymistrzowskiego poziomu, prawda? Obstawiam, że zdziwiłabyś się również, gdybyś wiedziała jakie honoraria są w stanie zainkasować czołowi zawodnicy za pojedynki. I jaką popularnością ten sport się cieszy. Że mniej widowiskowy niż MT? A to kwestia gustu. Jedni lubią oglądać jak dwóch gości w piżamach obściskuje się na materacach, inni śledzą z zapartym tchem kolejne rozdania Texasa. Piękno różnorodności, itd. Nie obraź się, ale świat urządzony po Twojemu byłby bardzo nudnym miejscem. Albo strasznym, nie mogę się zdecydować.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
ja nie neguje szachów tylko nie zgadzam sie z klasyfikacja ze sa one jako sport
jest to rozgrywka czysto intelektualna nie wymagająca pracy nad przystosowaniem ciała do tego typu rywalizacji

widowiskowość szachów ma miejsce tylko wtedy kiedy widz jest specjalistą w tej dziedzinie, do pewnego stopnia jest tak w kazdej dyscyplinie ale w wiekszosci przeciętnym widz jest się w stanie połapac o co chodzi po tygodniu, w szachach nie

a co do ilości osób i ingnora mnie to nie dziwi, niewiele osób jest w stanie zrozumiec co ja pisze, wiec w cale mnie to nie zaskakuje ani nie przeszkadza, jak mi wyskakują dzieci z jakimiś debilnymi tekstami bo mysla ze wiedza o co mi chodzi to mnie tylko drazni wiec tak jest ok


BLT nie bedzie bo sportów walki sa dyskryminowane bardziej niż geje i żydzi w tym kraju
żeby osiagnąc cokolwiek trzeba by zaczac walczyc z tą dyskryminacja
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Zreszta jak moge nie doceniać szachów skoro SW to są szachy na poziomie intelektualnym tylko do tego dochodza jeszcze elementy ruchowe i psychiczne.
Sztuki walki to sport doskonały
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Dobra, mi się nie chce spierać o definicje. Dla Ciebie szachy sportem nie są, dla mnie są. Kwestia kryteriów oceny, jak mniemam. Z ciekawostek - gracze zawodowi przygotowują organizmy do wytrzymywania kilkugodzinnego intensywnego wysiłku umysłowego, ćwicząc, między innymi, na siłowni. Z dużymi ciężarami, żeby centralny układ nerwowy dostał kopa.

Napisałaś, że sw to szachy na poziomie intelektualnym. Jasne, tak się mówi, żeby zobrazować, że walka to coś więcej niż bezmyślne kopanie się po głowach, że chodzi o rozpracowanie przeciwnika, pokonaniu jego taktyki swoją, do tego dochodzi jeszcze strategia przygotowań, itd. Zgadzam się, jasne. Z tym że sama skala wysiłku intelektualnego w walce na ringu ma się nijak do wysiłku przy planszy szachowej. Ilość wariantów rozwoju sytuacji, które musisz przeanalizować w krótkim czasie jest nieporównywalna.

SW sportem doskonałym? Czym takim istotnym różni się od tenisa, na przykład? Jestem fanem sw, ale nie fanatykiem.
Ale jak już sobie żartujemy o sportach doskonałych, to warto doprecyzować. SW to dość szeroka dziedzina. Absolutnym szczytem perfekcji są kobiece walki w kisielu. Oprócz walorów wymienionych przez Ciebie wcześniej, dochodzą jeszcze doznania estetyczne.

Jaki w ogóle był pierwotny temat?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Z ciekawostek - gracze zawodowi przygotowują organizmy do wytrzymywania kilkugodzinnego intensywnego wysiłku umysłowego, ćwicząc, między innymi, na siłowni. Z dużymi ciężarami, żeby centralny układ nerwowy dostał kopa.

tu nei polemizuje. Podnoszenie ciężarów, z pewnością usprawni ciało, serce, przepływ krwi i nie wpłynie negatywnie na odruch przesuwania pionka na planszy
Ale szachy to nie boks, natomiast w druga stronę bardziej.

Co do wysiłku intelektualnego w ringu mylisz się bardzo, oczywiście wszystko zalezy od poziomu wyszkolenia zawodnika, metodyki szkoleniowej (sa trenerzy którzy uczą taktyki walki a sa trenerzy którzy nie wiedza co to jest) i od samej dyscypliny.

Poziom wyszkolenia czyli zasób technik jakimi dysponujesz jest bazą tego czym będziesz operował w myśleniu, im więcej znasz tym wysiłek intelektualny jest wiekszy i gra idzie bardziej w strone szachów niż dzikiego bezmyślnego ciągłego ataku jak w jakiejs furii.
Jezeli dysponujesz tylko 4 ciosami i jakims kopneciem, nie powiązanymi z techniką obron, balansu ciała i poruszania się na nogach, dziki furiacki atak jest jedyna metodą walki, ale to nie wyczerpuje tematu sportów walki, tylko wiedzę danego trenera na jej temat.

A sama dyscyplina, o ile boks i tak juz podchodzi poziomem komplikacji pod szachy a co dopiero takie muyathai, ilosc technik ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) które możesz zastosować wielokrotnie je przewyższa, ponadato działasz pod stała presją, nie czasu jak w szachach, ale zakłócającego aktywnie Twój tok działania przeciwnika, dodatkowo emocji bólu i ciągłego ryzyka że chwila nieuwagi może Cie kosztowac zdrowie i długotrwale leczenie.

jak mają się do tego szachy?


temat jest o boksie i k1
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

...ciągłego ryzyka że chwila nieuwagi może Cie kosztowac zdrowie i długotrwale leczenie.

To akurat jest minusem SW.

BTW Jest wiele osób, które uważają że boks i jego pochodne nie są sportami. Jak to tak bić się po głowie.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Okej, jeśli uważasz, że boks jest równie skomplikowany jak szachy, a MT poziomem skomplikowania szachy przewyższa, to mi pozostaje uznać się za przegranego. Zostałem znokautowany dawką absurdu przekraczającą wytrzymałość zwykłego użytkownika Budo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

...ciągłego ryzyka że chwila nieuwagi może Cie kosztowac zdrowie i długotrwale leczenie.

To akurat jest minusem SW.

jest ryzyko, jest zabawa :)

BTW Jest wiele osób, które uważają że boks i jego pochodne nie są sportami. Jak to tak bić się po głowie.

tak uważają tylko ci którzy nie maja zielonego pojęcia o tej sztuce

Thinspoon możesz przybliżyć zasady chess boxingu, tj według jakich kryteriów jest oceniania przewaga i mozliwe werdykty?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
W chess boxingu rundy następują na przemian: 4 minuty szachów, 3 minuty boksu. Rozgrywa się do 11 rund, nie jestem pewien, czy są od tego odstępstwa. Szachy gra się z zegarem - każdy z zawodników ma 12 minut na cały mecz. Możliwości zwycięstwa: mat lub brak czasu do wykorzystania w szachach, albo K.O., decyzja lekarza, tudzież zwykła decyzja sędziowska. Jeśli w szachach nie ma wyraźnego rozstrzygnięcia (mat, brak czasu), decyduje przewaga bokserska. Jeśli pojedynek szachowy zakończy się patem, również decydują punkty zebrane w boksie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
fajne, można zorganizować sa jacyś chętni?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Ja trochę gram w szachy ;-)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
To jak będziesz miał wolne w piątek przyszły albo weekend i żona Cie puści to wpadnij na sparingo -partyjke, młodych tez się weźmie niech sie rozwijają.

ps. i co tam koledzy ciezarowcy z wielka siła i znakomicie rozwiniętym mózgiem dużymi cieżarami, nikt nie jest chętny ? nie zeby wam dokuczać od internetowych wyjadaczy ;-)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Już pisałem o moich bokserskich umiejętnościach. Równie dobrze Twoje chłopaki mogą worek poobijać ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

ps. i co tam koledzy ciezarowcy z wielka siła i znakomicie rozwiniętym mózgiem dużymi cieżarami, nikt nie jest chętny ? nie zeby wam dokuczać od internetowych wyjadaczy ;-)

wiemy, ze nie wiesz o co chodzi, nie musisz sie chwalic swoja niewiedza :P
  • 0

budo_zapach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Każda dziedzina życia jest tak samo skomplikowana. Różnica polega tylko na charakterze wysiłku, odpowiednim stosunku pracy umysłowej do fizycznej.

Oczywistym jest, że szachy pod względem umysłowym są bardziej skomplikowane, a boks pod względem fizycznym...
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Przepraszam że odgrzewam kotlet ale są teksty na któe trzeba odpowiedzieć

dokładnie tak, podejrzewam ze wiąże sie to w jakis sposób z nadmiernym skatolicyzowaniem naszej kultury.
Chiny, tajlandia, japonia maja religijnie odgórnie narzucony prikaz rozwijania ciała i charakteru w drugiej kolejności intelektu.
U nas na skutek silnych wpływów religji i rozdziału duch -dobry, ciało złe nie wykształcił sie szacunek dla sportu jaki jaki przynależy czynnościom religijnym (a na wschodzie tak było), sport stał się rozrywka ale rozumiana jako zabawa- piłka i inne gonitwy, skoki
Sztuki walki natomiast kojarzone sa tylko z brutalnością a w tej religii seks i agresja to tematy tabu



Były religie które uznawały ciało za złe i nieczyste ale na pewno do nich nie zalicza się chrześcijaństwo.

Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
(Kor 6, 20)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Człowiek który jak ja, przejechał kawał kraju po różnych seminariach duchowych może powiedzieć że klerycy, księża oraz mnisi sporo trenują od boksu przez karate po zapasy. Więc wątpię żeby to katolicyzm odpowiadał za niechęć i niepopularność sportów walki. ;-)

Co do uduchowionego wschodu i jego "wielkiego" zamiłowania do walki to wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :twisted: Z tego co pamiętam czytając historie różnych stylów często wspomina sie o prawie wygięciu danej sztuki dlatego, że ludzi przestało to interesować. Więc cieszmy się że jest jak jest i nie zwalajmy czegoś na barki złej ideologii, kultury czy religii.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne

Przepraszam że odgrzewam kotlet ale są teksty na któe trzeba odpowiedzieć

Dlaczego trzeba :roll:
Od prawie trzech lat nikogo ten temat nie interesuje. I zabierający głos oraz czytający zapomnieli o nim.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-pier... Dominika "magistra"-księdza na podstawie wieloletniego studiowania materiałów Tsunami.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-no i problem jednego z vortalowych kolegów ;-)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska - Boks,K1 i inne
Trenowałem karate, judo, aikido, tae chi, boks tajski...

...jestem zgubiony.
;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024