Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzywany rowerek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek


sam powiedziałeś, ze gdybyś złapłał małolata na swoim ro0werze top zrobilbyś mu kuku, mam nadzieje , ze bierzesz pod uwagę, ze ktoś będzie miał takie podejście jesli chodzi o twój "nowy" rower


a moze bedzie chcial mu go ukrasc ten sam koles ktory ukradl te pierwsza bryke. uira upiecze wtedy dwie pieczenie na jednym ogniu i zostanie z dwoma rowerami. dobro zatriumfuje :)



tiaaa... :roll:


21 to jest rozmiar dla wzrostu 185 plus- przy góralu

przy wadze 100 kg powinny być naprawdę dobre amory- jak mają być kiepskie to najlepiej żadne
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
100 kilogramow to juz spora masa przez co kiepski amortyzator bedzie poprostu niepotrzebnie rozpraszal energie z jaka naciskasz na pedaly;/ czasem ciesze sie ze jestem niski xD
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
dobra, kurde, cholerni budo-etycy, już skończcie ;) prosiłem - chce ktoś coś to na priv :)
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek

mój Giant Boulder miał ramę XL - 21 cali i bardzo wygodnie mi się na nim jeździło.


Obyś nie kłamał bo właśnie coś takiego kupiłem :oops:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
ech miałem cos napisać- ale są fora rowerowe...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
ten giant to naprawde wdzieczny rowerek do rekreacyjnych przejazdzek xD
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek

ech miałem cos napisać- ale są fora rowerowe...


Pisz tutaj, po to mamy ten dział na naszym forum. Fora rowerowe? Dzięki wielkie ale nie kupuje roweru za 10 000pln:P Chce nim do pracy jeździć:D
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
akurat na tych forach pisza, że na rower nalezy przeznaczyć 800 zł w górę ;P

gdybyś tam zajrzał dowiedziałbyś się m.in. ,że rower do dojazdów do pracy na terenie aglomeracji miejsckiej w zasadzie nie powinien być góralem- a zwłaszcza tanim góralem

bo amor tylko dodaje wagi ( boulder wazy coś koło 14,5 kg- a mój scott za 1000 zł waży 12 kg, kross produkuje fajny vado 1.0 który możan w necie wyłapać za 900 zł )

a w rowerze do 1500 zł amor jest słabo wydajny i tylko rozprasza energię z pedałowania- do tego dochodzą cieżkie koła i małe stawiające opór opony

na krótkichm iejsckich dystansach w ogóle z amora nie ma żadnej pociechy- znacznie lepie jamortyzują ramiona- nalezy kupić amor z blokadą skoku i stosować ją w mieście ( czyli de facto w mieście mieć rower ze sztywnym widelcem

amortyzacja ma znaczenie dopiero w np 40 kilometrowym wyścigu z szybkimi zjazdami po kamieniach gdzie trzęsie tak, że ramiona po prostu są potłuczone

ale w wyścigach górali na terenach płaskich np Mazovia- masę ludzi za cięzkie pieniadze wymienia amortyzatory na sztywne widelce carbonowe- bo amortyzator jest niemal nieprzydatny
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
P.S
a jak ktoś powie, że sie jak zwykle wymądrzam to odpowiadam, ze dzielę sie wiedzą z 3- miesiecznego drążenia tematu w celu wyboru rowerka do dajzdu po mieście- na poczatku tez uważałem górala za oczywistośc i najlepszy wybór

...ale w ostateczności wybór roweru to rzecz gustu :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
w zupelnosci sie z toba zgodze. Przez cale zycie jezdzilem na gorskich rowerach do xc. Pierwsza kolarke zlozylem sobie rok temu jak poszedlem na studia do krakowa. Przyjemnosc z jezdy niemalze bez oporow jest niesamowita. Jedzie sie szybko i gladko, napewno nigdy nie doskwieral mi w miescie brak amortyzatora czy grubych opon. Inna kwestia ze rowerek jest ciezki bo na starej stalowej ramie ze starymi przezutkami faworitkami jakie dorwalem na ryneczku ;] ale jezdzi sie duzo przyjemniej niz gorskim po asfalcie. Teraz jestem w trakcie skladania sobie ostrego kolka do krakowa powinno mi sie udac skonczyc do konca miesiaca.
PS. z tego co widze to teraz osprzet w tym giantcie jest duzo gorszy niz za czasow jak ja go bralem. A inna sprawa ze amor jest tam o wilee za miekki nawet jak na osobe okolo 75kilogramow wagi. Mimo to bardzo lubilem ten rower za jego geometrie. Jest zwrotny, dosc lekki jak na rower tej klasy i latwo nad nim panowac, fajnie uczylo sie na nim skakac ;)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
dokładnie! sam mam mało merytoryczny pociąg do malego zwinnego górala- njachetniej na ramie 16 przy wzroscie 177

a z drugiej łazi za mną ostre koło- ale kolana już nie te... ;P

powodzenia w kazdym razie i daj relację jak złożysz!

P.S ale klasyczna kolarka- stalowa rama, shimano 105 też ma niesamowity klimat na ulicy

w wiedniu widzialem kolesi w gajerach, którzy smigali tym do praccy- ale oni mają tak gładkie jezdnie i ścieżki rowerowe bez kostki...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
haha ja w gajerze na egzamin na swojej jechalem :D jak zloze to wrzuce zdjecie. Tylko do malowania proszkowego bedzie musial sobie poczekac gdzies do polowy wrzesnia :(
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
a ja mam coś takiego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chybe przerzucę go na cienkie opony
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
o a jakie tutaj masz 1.75? to sa 26 calowe? jezdzilem na takim czyms ale meridy calkiem spoko bylo na miasto i jakies wycieczki po asfalcie.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
to jest 28 cali czyli 700- 35- 1,4 cala semi slick- jest odczuwalnie szybszy niż góral- spokojnie daje radę na szutrach i kocich łbach i leżących policjantów przejeżdża grubo powyżej 30 tu ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
ej no fajny sprzecik ;) a powiedz mi tam dali v-ki czy szczekowe hamulce?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
v- ki - tarcze są w wyższych modelach ale tam są też amory

jak dlam nie scotty z erii sportster i sub ze sztywnym widelcem wypadaja najlepiej

pozdro! i daj foty swojego!
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
hehe moj czeka na mnie w krakowie (ta stara szosa) gianta xtc 3 sprzedalem w maju. Wiec zostal mi stary boulder i merida matts. Dam foty jak to ostre uda mi sie zlozyc ;)
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
Od jakiegoś czasu dochodzę do takich samych wniosków jak mort ;-)
Zastanawia mnie jak taki Scott jak Twój mort dawałby radę na innych drogach poza asfaltem czy polbrukiem, lekkie wycieczki poza miasto na utwardzane drogi leśne itp?
Bo nie stać mnie na dwa do różnych celów ;-)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzywany rowerek
myślę, że to przede wszystkim kwestia opon

poprzednio jeździłem starym authorem na sztywnym widelcu - 26 cali i opona 1, 95 ( czyli cieńsza niz w obecnych góralach) dawał radę zrobić w ciagu dnia ponad 100 km w lesie i to nie po ścieżkach tylko totalny przełaj przez parocie, błoto i tak dalej
jak przerzuciłem go na slemi slicki 1,75 to tak naprawde problemem zrobił się tylko piach na piaszczystych polnych dorgach

do 28 spokojnie można kupić oponę 45 c z grubym bieznikiem lub oponę 29 do górali nawet 2,2 cala ( tak naprawde to ta sama opona co 28)

na czymś takim wjedziesz wszędzie

obecnie w drodze na treningi na moich 1,4 cala semi slickach zdarza mi się ,ze musze zjechac z ulicy lub chodnika np na trawnik i tez daje rade bez większych problemów

Mysle ,ze jedyne ograniczenie dla takiego roweru to prawdizwa jazda w górach, ewentualnie po wąwozach jak np w okolicach sandomierza, szybka jazda po korzeniach, czy grubym kamieniu

ściezki leśne jesli nie ma na nich głębokiego piachu nie stanowią problemu nawet dla semi slicków 1, 4

w miescie natomiast jedyny problem to krawęzniki, ktore centruja koła na tak cienkich oponkach

dla mnie argumentem było to ,że za 1100 zł dostałem markowy rower sprawdzający się w 90 % zastosowań i bez słabości rowerów górskich czy szosowych poniżej 1500 zł (amor, ciężar i jakość)

do XC czy ostrzejszych wypraw w góry i tak trzeba kupić zupełnie inny sprzęt niż zwykły nawet markowy góral
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024