Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skazany na trening...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Osadnik: możesz zawsze skorzystać z mojego linka przed zakupem ;)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Wiem,dzięki:) Problem w tym że za młodu miałem ciekawsze zajęcia niż nauka języków obcych i teraz są tego skutki :wink:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Przeczytał ktoś może już książkę?
Ja jestem po i jestem ciekaw czyjejś opinii w paru kwestiach, bo rozmowy ze sobą nie przynoszą zamierzonego rezultatu;]
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Ja tylko fragmenty dotyczące samego treningu, bez otoczki fabularnej :wink:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
To nie wydaje Ci się na przykład że ten trening ma małą intensywność? (w nie występuję w nim "smarowanie gwintów"jakby ktoś się pytał: )
Co myślisz o tym by zaawansowani ćwiczący też rozpoczynali trening od 0?
Jeszcze mam jedno zagwozdkę ale do tego potrzebna jest już książka, a nie wiem czy masz do niej dostęp.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Czytałem tylko tę wersję wrzuconą przez któregoś z budowiczów. Zaczynanie od zera wydaje mi się nieporozumieniem. Sprawdzasz, który etap dasz radę robić i zaczynasz od niego. Ewentualnie sprawdzasz, który dajesz radę zrobić z zapasem. Nie widzę sensu w robieniu pompek przy ścianie, kiedy potrafisz wykonać normalną :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Zaczynanie od zera wydaje mi się nieporozumieniem. Sprawdzasz, który etap dasz radę robić i zaczynasz od niego. Ewentualnie sprawdzasz, który dajesz radę zrobić z zapasem. Nie widzę sensu w robieniu pompek przy ścianie, kiedy potrafisz wykonać normalną :)


Też to o czym piszesz wydaje mi się nie mieć sensu,z drugiej jednak strony pamiętam że "smarowanie gwintów" też wydawało mi się kiedyś dziwne a jednak zadziałało...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Jasne, tylko co innego jechać na pół gwizdka a co innego robić ćwiczenia, które nawet pulsu Ci nie przyspieszą.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Autor książki pisze że zaczynanie od 0 wzmacnia stawy,koordynację itd.Problem w tym że ja nie narzekam ani na stawy,ani na koordynację :wink: i następuję tutaj dylemat który mam często jak biorę się za jakiś nowy plan treningowy,zmieniać go pod siebie czy zaufać ślepo autorowi :?:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Spróbujmy :) Ja dopiero zacząłem ten program. Nie będzie to reprezentatywna próba, ale zawsze jakieś porównanie. Zaczynam ćwiczenia od tego etapu, który faktycznie daję radę robić. Ty zacznij od parteru. Umówmy się na za dwa miesiące na ocenę postępów,
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Spróbujmy :) Ja dopiero zacząłem ten program. Nie będzie to reprezentatywna próba, ale zawsze jakieś porównanie. Zaczynam ćwiczenia od tego etapu, który faktycznie daję radę robić. Ty zacznij od parteru. Umówmy się na za dwa miesiące na ocenę postępów,


Oki,możemy spróbować ,ale nie ręczę za moją wytrwałość: )
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Ja miałem ostatnio z różnych powodów niemal pół roku przerwy od regularnych treningów. Też mi się wydawało, że zaczynanie od poziomu 1 to przesada... ale mimo to na razie jadę od 1, tylko pierwszy program zmodyfikowałem - robię co drugi lub co trzeci dzień (wychodzi 3 razy w tygodniu), cztery ćwiczenia. O dziwo - po takiej przerwie zrobienie 50 pompek przy ścianie w takim tempie jak podane w książce nie jest takie zupełnie proste :)

Jak ktoś chce - tu są filmiki z ćwiczeniami: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

... ale mimo to na razie jadę od 1, tylko pierwszy program zmodyfikowałem - robię co drugi lub co trzeci dzień (wychodzi 3 razy w tygodniu), cztery ćwiczenia.


Czyli jednak Ty zmodyfikowałeś go pod siebie: )
Ale ja zostanę jednak przy lajtowym opierdalaniu się od pierwszego poziomu,a co :D
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Panowie, jak się ćwiczy? :-) Mam pytanie, robicie maksymalnie tyle serii i powtórzeń co w książce (np. przy pełnych pompkach 2x20)? Dwie serie to wydaje mi się trochę mało...
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Po macoszemu przeczytałem część książki i poleciałem na koniec, gdzie są proponowane programy treningowe. Jest nawet podział 6-dniowy i każdy jeden dzień, to wybrane ćwiczenie z "wielkiej szóstki", natomiast "atrakcyjny" wydaje się supermax, który jak twierdzi autor "może on dać poważnemu sportowcowi nieludzką siłę i hart", ale "nie przynosi jednak nic w zakresie siły". Docelowo po tysiąc powtórzeń danego ćwiczenia.

Ciekawy jest rozkład progów do przejścia (na przykładzie pompek) - 50-40-30-25 i już potem po 20, żeby na 10 kroku zrobić wyczyn wytrzymałościowy:100 pompek na jednej ręce/każda strona.

Podoba mi się propozycja hybrydy, tylko trochę nijak się ma do podejścia autora do sztangi, którą od samego początku odradza i neguje, gdyż trening z takim sprzętem wymaga nienaturalnych ruchów, które z kolei łatwo i szybko mogą doprowadzić do poważniejszej kontuzji.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Ja teraz jadę na przemian z 5x5 na siłowni, który wypada mi w poniedziałki, środy i piątki. Wtorki, czwartki i soboty CC. Ćwiczę ABA,

A - podciąganie, wznosy, pompki
B - przysiad, mostek, pompki w staniu na rękach

Jadę systemem 3-5 serii ćwiczenia. Ilość powtórzeń - do maksa potrzebnego do progresji.

Jest sympatycznie, chociaż w chwili obecnej nie wyobrażam sobie specjalnie podciągnięcia na jednej ręce i pompki w staniu na jednej :wink:

Co do zwykłej pompki, to mam spory problem z utrzymaniem równowagi nawet w samym podporze. Ktoś robi pełną, poprawną technicznie i może udzielić jakiejś drobnej wskazówki?

Z finałowych jestem w stanie zrobić wznosy i przysiad na jednej nodze.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
ja robie pelna na jednej rece wedlug wskazowek P.T.. Wazne jest zeby napiac brzuch i skoncentrowac sie na tym aby piety wskazywaly sufit a nie schodzily gdzies na boki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
ja robie... rob najpierw na dwoch nogach, pozniej lekko odstawiaj te druga, tak, ze w kazdej chwili mozesz podeprzec sie, ani sie zorientujesz, jak bedziesz na jednej nodze i rece robil.

K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
o dziwo na lewej rece jak robie to latwiej mi z jedna noga uniesiona ;) a tak btw jak masz duzy problem z utrzymaniem rownowagi to dobrym pomyslem jest zaczac robic z kolan, a potem podkadac cos pod piszczele i powoli to odsuwac coraz bardziej w strone stop.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Panowie, a co myślicie o robieniu tylko 2 serii jak poleca autor książki? Nie lepiej 3? A może 3 serie przy treningu na siłę to byłby już overkill? Zakładam trening co 2 dzień.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024