Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skazany na trening...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Dzięki za wskazówki. Już mniej więcej łapię. Faktycznie większość ciężaru jest przeniesiona na jedną nogę. Pompki jeszcze nie zrobię, ale już się nie przewracam jak dwunogie krzesło ;)

Jet, ja robię więcej, przynajmniej na obecnym poziomie. Też co drugi dzień.
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

natomiast "atrakcyjny" wydaje się supermax, który jak twierdzi autor "może on dać poważnemu sportowcowi nieludzką siłę i hart", ale "nie przynosi jednak nic w zakresie siły".


Czyli, że daje nieludzką siłę nie przynosząc nic w zakresie siły? Pewnie chciałeś napisać "wytrzymałość".

Ciekawy jest rozkład progów do przejścia (na przykładzie pompek) - 50-40-30-25 i już potem po 20, żeby na 10 kroku zrobić wyczyn wytrzymałościowy:100 pompek na jednej ręce/każda strona.


Jest może wspomniane, ile czasu mniej więcej zajmuje dojście do takiego poziomu? 100 pompek na jednej ręce - dla mnie kosmos.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Czyli, że daje nieludzką siłę nie przynosząc nic w zakresie siły? Pewnie chciałeś napisać "wytrzymałość".

Tak, chodziło o wytrzymałość.

Jest może wspomniane, ile czasu mniej więcej zajmuje dojście do takiego poziomu? 100 pompek na jednej ręce - dla mnie kosmos.

To zależy jak szybko osiągniesz "progi do przejścia" wcześniejszych kroków.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Thinspoon,i jak,trenujesz "tym" programem?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
kupiłem jakiś czas temu i powiem tak - bardzo ciekawe metody treningowe ( jak choćby dochodzenie do podciągnięcia na jednej ręce ) ale jeśli chodzi o progresję ( trzeba wykonać 50powt tego czy tamtego ćwiczenia, żeby przejść do następnego ) no to autor wg mnie popłynął. pisze o rozwoju siłowym, o nie robieniu więcej niż kilka powtórzeń na jednej sesji ( nie pamiętam dokładnie, mogło mi się pomylić z tsatsoulinem ) a progiem do kolejnej fazy jest ilość powtórzeń która nie wiem na co ma działać ( no wybaczcie, nie do końca zgadzam się, że taka ilość powtórzeń powiedzmy robiąc brzuch powinna być wyznacznikiem przejścia dalej ).

natomiast - jak juz pisałem pozycja ciekawa ze względu na różne ciekawe ćwiczenia. spodobały mi się box jumpsy na jednej nodze z pełnego przysiadu na jednej nodze. trzeba będzie spróbować ;-)
  • 0

budo_kacperro
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Mam pytanie.
W rozdziale o programach autor pisze np. żeby w poniedziałek robić 2 serie pompek a w rozdziale o pompkach pisze próg początkowy 1 seria po 5 powt. Jak mam to rozumieć robić 1 serie po 5 czy 2 serie po 5.??

Pozdro.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Mam pytanie.
W rozdziale o programach autor pisze np. żeby w poniedziałek robić 2 serie pompek a w rozdziale o pompkach pisze próg początkowy 1 seria po 5 powt. Jak mam to rozumieć robić 1 serie po 5 czy 2 serie po 5.??

Pozdro.


Też się nad tym zastanawiałem.
W tej chwili robię w tygodniu tylko jedno z ćwiczeń które autor książki proponuje i wykonuje je zgodnie z tym co pisze w opisie danego ćwiczenia.
Jak bym robił cały program to i tak bym stosował się raczej do zaleceń z opisu ćwiczeń a nie tego z podrozdziału o programach.
  • 0

budo_kacperro
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Ok.
Mam drugie pytanie czy robisz serie rozgrzewkowe czy od razu treningowe ??
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Robię serie rozgrzewkowe.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Osadnik:
O ile pamiętam to już trochę czasu ćwiczysz tym programem. Jakieś zadowalające obserwację już masz?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Zacząłem ale przerwałem,nie dlatego że mi nie pasowało,ale zmieniłem swoje cele że tak powiem i co za tym idzie trening.Z tej książki od listopada robię sobie na spokojnie tylko jedno ćwiczenie(na brzuch)i efekty mnie zadowalają póki (na pewno najlepszy jak dotąd dla mnie program,a robiłem już takie cuda jak ABSII,Weiderysrajdery,i mnóstwo programów z Men's' Health :oops: czy książek sygnowanych ich logiem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
moglbys je opisac?(to cwicznia na brzuch) w jakis sposob je wykonujesz?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Rozumiem że nie masz książki ani wersji pdf?
Ćwiczenia na brzuch składają się z 10 "kroków",tak by na końcu wykonać idealnie techniczne wznosy wyprostowanych nóg w zwisie na drążku. Kroki te są bardzo proste póki co(jakiś tam staz treningowy mam;) ale co dziwne nie odczułem by brzuch stracił na sile/wyglądzie,raczej przeciwnie.
Na opisanie ćwiczeń trochę szkoda czasu,teraz wyjeżdżam na parę dni,jak wrócę i będziesz dalej zainteresowany a nie znajdziesz w necie jakiejś wersji postaram się zrobić jakieś skany tych ćwiczeń.

Ps.Może źle się wyraziłem,z książki robię tylko ćwiczenia na brzuch,nie to że wykonuję jedno to samo ćwiczenie od dwóch miesięcy: ) Jak pisałem wcześniej jeden krok,jedno ćwiczenie,robisz "próg przejscia" czy jak to tam nazwali i następny krok,itd itd.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
jakbys mogl to opisac bylbym wdzieczny ;) niestety nie moge znalezc pdf;/
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Wyślij mi na PW swój e-mail.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
ry-you,masz PW.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Tak się zastanawiałem niedawno, dużo się dzisiaj mówi na temat treningu siły maksymalnej (lub jak to Pavel nazywa, generowania siły maksymalnej). Trenerzy tacy jak Pavel czy Wade tłumaczą, że umiejętność ta jest jednym z najważniejszych elementów życia codziennego, nie tylko w walce. Jednak na dobra sprawę kiedy rzeczywiście mamy okazję z niej skorzystać? Jakby się zastanowić, najczęściej wykorzystywaną w praktyce życia codziennego i sportach walki siłą jest siła dynamiczna oraz wytrzymałość mięśniowa. W walce najczęściej nie ma miejsca na generowanie siły i wypychanie przeciwnika na spince wszystkich mięśni, a jedynie na szybkie, dynamiczne ruchy, ciosy, wypchnięcia. Tak samo w życiu codziennym, przenosimy różne przedmioty z miejsca na miejsce, ale najczęściej czynność ta wymaga pewnej wytrzymałości mięśniowej, a nie umiejętności podniesienia samochodu. Pracujemy nad czymś na budowie, remontujemy dom, wnosimy z sąsiadem szafkę - wytrzymałość mięśniowa.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Trenerzy tacy jak Pavel czy Wade tłumaczą, że umiejętność ta jest jednym z najważniejszych elementów życia codziennego, nie tylko w walce. Jednak na dobra sprawę kiedy rzeczywiście mamy okazję z niej skorzystać? Jakby się zastanowić, najczęściej wykorzystywaną w praktyce życia codziennego i sportach walki siłą jest siła dynamiczna oraz wytrzymałość mięśniowa.

To wszystko marketing. Systemy w których się zakłada, że tą jedną jedyną najważniejszą cechą wartą trenowania jest dynamika, wytrzymałość lub cokolwiek innego też istnieją i nieźle się sprzedają. Ba, istnieją przecież systemy w których się zakłada, że trzeba trenować wszystko naraz i też się takie systemy obrandowuje i sprzedaje jako rewolucję w treningu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...

Jednak na dobra sprawę kiedy rzeczywiście mamy okazję z niej skorzystać?

za kazdym razem gdy uzywasz jej %. jesli cos jest 50% twojej sily, to latwiej ci bedzie robic wytrzymalosc niz gdyby to bylo 70%. proste. sila maksymalna jest podstawa kazdej innej "sily". od pewnego jej poziomu oczywiscie nie jest juz najwazniejsza, ale ciagle jest wazna imo.
  • 0

budo_kacperro
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skazany na trening...
Mam kolejne pytanie. Autor pisze ze gdy dojdzie sie do 10 powtorzen w serii nalezy dodac kolejna wiec jesli zaczynam od 1 seri po 6 powt. to po dojsciu do 1 s po 10 powt. kolejnego dnia robienia cwiczen powinienem robic 2 serie po 6 powt. ???
Mam nadzieje ze w miare jasno wszystko wyjasnilem . Przepraszam za brak polskich liter ,ale pisze z telefonu :/

Pozdrawiam Kacperro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024