Skocz do zawartości


Zdjęcie

cisnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

cisnienie
Od wczoraj utrzymuje mi sie na poziomie 140/100

Wiem, ze to pierwsze jeszcze nie jest takie straszne, ale to drugie chyba jest troche za wysokie?
Probuje cos w necie znalezc, ale tam to tylko fora ciazowate, wiec jesli ktos sie zna to prosilbym o odpowiedz czy aby nie jest za wysokie.


pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
jest za wysokie, norma to 120/80
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
A ja z uprawianiem sportu mozna biegac przy takim cisnieniu?
Z tego co wiem to mam to uwarunkowane genetycznie.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Zalezy od stanu psychiocznego takze. norma to miedzy 70 - 130. 140 to podwyzszone ... czasami moze zdazac sie przy lekkim stresie. Jezeli sie utrzymuje idz do lekarza POZ. W miedzyczasie zapisuj wyniki oraz godziny mierzenia. To pomoze przy analizie medycznej.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Bylem u lekarki i powiedziala, ze przez 7 dni mam sobie mierzyc cisnienie i jesc zdrowo 5 posilko dziennie, nie laczyc przy jedzeniu bialka z weglowodanami, nie jesc slodyczy, napojow kolorywych itd. Co mnie zdziwlo to rowniez polecala sport, ale dynamiczny...a ja sadzilem, ze przy podwyzszonym cisnieniu bardziej spokojniejsze dyscypliny mozna uprawiac.
Z reszta babka miala jakis ruski akcent, coz jakos pechowo ostatnio trafiam do tych "specjalistow" :-)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie

nie laczyc przy jedzeniu bialka z weglowodanami

To jakiś suchar, mówiła czemu? Bo jeśli chodzi o rzekome nietrawienie białek i węglowodanów razem to jest to legenda o smoku wawelskim.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Przekichane masz w tych Sudetach :)

Zawsze myślałem, że każdy sport obniża ciśnienie, a nie że jest podział wskazany na szybsze i wolniejsze. Kumpel jest piłkarzem to jak mu lekarka mierzyła ciśnienie to od razu powiedziała, że ma takie, że na bank musi uprawiać często sport.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
No coz dobrych specjalistow to tu jak na lekarstwo, a przewaznie to lecza znachorzy i to dosc czesto z ruskim akcentem, jakby przyjechali swiezo z dalekiej syberii, gdzie zyli w lepiance i polowali na renifery.
Jedyne wyjscie to jechac jakies 80 km do Wrocka i uderzyc prywatnie do lekarza, no ale to juz koszta wieksze sa i czasu potrzeba tez troche.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Z tego co wiem sport dynamiczny jest OK na nadciśnienie- trening na siłowni z małymi ciężarami, cardio, bieganie, rower. Natomiast ćwiczenia z dużymi ciężarami są zakazane, ( one nawet u zdrowego człowieka mogą spowodować nadciśnienie).
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
przede wszystkim to powinienes odstawic sol i alkohol. sport zalecany ale w czasie wysilku cisnienie sie podnosi, wiec najlepiej to skontrolowac.
ja mam wlasnie takie lekkie nadscisnienie genetyczne i zrobilem sobie probe wysilkowa zeby nie miec watpliwosci co do uprawiania sportu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Zwracaj też uwagę na zawartość sodu w jedzeniu jakie kupujesz.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Myslalem, zeby sie wybrac do dobrego dietetyka, ktory ulozylby diete pod katem nadcisnienia. Fakt wszystko jest na necie, ale jest rowniez cala masa bzdur, wiec wole juz zabulic troche, ale przynajmniej isc do dobrego fachowca, chociaz w tym temacie, tez wypadaloby troche czasu poswiecic, zeby znowu nie trafic na jakiegos czarodzieja.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
to lepiej przedtem zrobic badania krwi na cholesterol i inne bzdury i dopiero z tym isc.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Zabawne jest to, ze lekarz internista pierwszego kontaktu po zbadaniu cisnienia nie daje skierowania na badanie cholesterolu, bo twierdzi, ze 140/100 jest w miare ok i zadne leki i badania potrzebne nie sa.
Coz pozostaje placic i isc samemu, bo na polska sluzbe zdrowia nie ma co liczyc.
Co do tej proby wysilkowej, to jest tutaj identyko, zadnego skierowania nie daja, bo tu tylko prywatnie mozna robic za kwote od 90 do 120 zl i nie odrazu czeka sie przewaznie ok. tygodnia :-)
W sumie to teraz od miesiaca biegam sobie z ranca bez pulsometru ok. 8 km, ale jak mowisz, ze warto by bylo zrobic sobie taka probe, to mozna by sprobowac.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
no mi sie utrzymywalo przez dluzszy czas takie 140/90 i stwierdzili ze w moim wieku (niewielem starszy od ciebie) to jednak za wysoko. nie udalo mi sie zbic cisnienia dieta itd to dali tabletki (przekichana sprawa, musisz je juz brac w zasadzie do usr.. smierci).
kardiologa zapytalem, czy nie ma przeciwskazan do uprawiania sportu to skierowal mnie wlasnie na probe wysilkowa i juz.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: cisnienie
Ja mam narazie drugi dzionek takie 140/95 ale tablety to dla mnie ostatecznosc, bo to chyba nie jest az tak wysokie cisnienie, zeby je leczyc farmakologicznie? Coz poczekamy, zobaczymy, najpierw sprawdze ten cholesterol i zobaczymy czy dieta cos da.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024