Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podskakiwanie (pulsing).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

Skakanie dla samego skakania jest ..... bez sensu?
Energię trzeba wydatkować z sensem, więc albo:
a) trener Ncro jest debilem
B) w skakaniu jest sens



Ciągle podskakują podczas walki, jakiś sens więc to raczej ma, nie?

Warhead, nie tylko w "liniowych", zejście na bok też ułatwia.


Skakanie jak skakanie, ale czemu rece wisza im tak bezwladnie???
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Bo bronią się pracą nóg i balansem ciała. Jeszcze się nachylają do przodu, by zrobić otwarcie i sprowokować atak. Tak przynajmniej było na początku, a teraz wielu robi to już z przyzwyczajenia. Dlatego jest tak ważne, żeby rozumieć co się robi i robić to właściwie.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Kogan "nie przeciekaj" :)
Prosimy o więcej postów prawdziwych fighterów, czy ma to sens 8) , czy może jest bez sensu ? :cry:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Te oposzczone rece spelniaja jeszcze i taka funkcje ze oslaniaja tulow przed kopnieciami okreznymi, trafienie w reke nie jest punktowane. W grze na trafienia jaka jest sportowe tkd jest to taktyka oplacalna. W prawdziwej walce bardzo ryzykowna.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

Te oposzczone rece spelniaja jeszcze i taka funkcje ze oslaniaja tulow przed kopnieciami okreznymi, trafienie w reke nie jest punktowane. W grze na trafienia jaka jest sportowe tkd jest to taktyka oplacalna. W prawdziwej walce bardzo ryzykowna.


bardzo ryzykowna... delikatnie powiedziane.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
prawdziwej, prawdziwej.

99% walk karateków to sport.

Proponuję sport traktować jak sport, jak bagbinton, siatkówkę itd.
Nie ma sensu ciągle wracać to walki realnej.

To że mi się formuła olimpijskiego TKD i Kiokushin z punktu widzenia widza zupełnie nie podoba, to nei znaczy, że mówię, ze jest do dupy czy coś. Ot sport i tyle. Carlingu też nei oglądam.

Wolę TKD ITF, kick box , enshin lub sei budokai, oraz bilard, boks, i gimnastyke artystyczną
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

prawdziwej, prawdziwej.

99% walk karateków to sport.

Proponuję sport traktować jak sport, jak bagbinton, siatkówkę itd.
Nie ma sensu ciągle wracać to walki realnej.

To że mi się formuła olimpijskiego TKD i Kiokushin z punktu widzenia widza zupełnie nie podoba, to nei znaczy, że mówię, ze jest do dupy czy coś. Ot sport i tyle. Carlingu też nei oglądam.

Wolę TKD ITF, kick box , enshin lub sei budokai, oraz bilard, boks, i gimnastyke artystyczną


jak sie startuje w zawodach to karate jest pasjonujace, jak sie to oglada to juz jest tej pasji mniej.
tylko hokej ogladam (wybiorczo i lepiej na zywo niz w telewizji - dwa razy bylem po calosci na MS ELity i raz w grupie gdzie grali Polacy). wszystkie dyscypliny gdzie jest jakis body contact sa ciekawe- dla mnie. Ale calosc zalezy od poziomu zawodnikow i sedziowania.
pilke nozna przestalem zupelnie ogladac jak na MS polmetrowy gol Anglikow nie zostal uznany i okazalo sie ze wszystko jest OK. W hokeju, na miedzynarodowym poziomie sie to wlasciwie nie zdarza - a jesli juz to sedziego juz nikt wiecej nie oglada. tu wygladalo tak jakby ktos Niemcow obstawil i nikomu nie zalezalo na sprawiedliwosci, tylko na kasie z bookmacherki.
Mafia FIFA siedzi w Zurichu i liczy w tej chwili Kuwejckie pieniadze z tytulu przyznania MS. Cyrk i kabaret, ale na bogato, w przeciwienstwie do karate, ktore wlasciwie dziala podobnie tylko na biedaka sa przeloty.

wracajac do podskokow. ogladanie dwoch gosci ktorzy sie czaja na jedna akcje przez minute i skacza jest jak ogladanie filmow Jarmuscha - dla pokretow.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

prawdziwej, prawdziwej.

99% walk karateków to sport.

Proponuję sport traktować jak sport, jak bagbinton, siatkówkę itd.
Nie ma sensu ciągle wracać to walki realnej.

To że mi się formuła olimpijskiego TKD i Kiokushin z punktu widzenia widza zupełnie nie podoba, to nei znaczy, że mówię, ze jest do dupy czy coś. Ot sport i tyle. Carlingu też nei oglądam.

Wolę TKD ITF, kick box , enshin lub sei budokai, oraz bilard, boks, i gimnastyke artystyczną


Ja sie z toba Laser zgadzam! Tkd to nowoczesny dynamiczny sport - gra, podobnie jak tenis, pingpong itd i nie ma sie co obrazac ze takie dyscypliny istnieja. Ale niestety jest i druda strona medalu: zapisujesz sie na takie np Tkd zeby trzymac sie w formie, ewentualnie miec cos w "zanadrzu" w samoobronie. Poniewaz nie wiesz o walce za duzo, ani jakichs wiekszych doswiadczen w tej kwestii przyjmujesz to co jest typowym sportem za miarodajne, w kwestii walki w ogole. Problem polega na tym ze b. rzadko uslyszysz od trenera zdanie typu: "to co my tu robimy to sport, sportowa gra, nie realna walka lub przygotowanie do niej..." Na tym polega problem.
Z mojego doswiadczenia wynika ze wielu ludzi cwiczy rozne bzdety, mysla ze cos potrafia, w rzeczywistosci sa jednak bezbronni. I to jest w tym wszystkim nieuczciwe. A kiedy tacy ludzie zostaja trenerami to kolo sie zamyka i "odrealnienie" poglebia sie jeszcze bardziej.

Odmiennym przykladem jest np boks. To tez "tylko" dyscyplina sportowa ale w skali walki pelnokontaktowej, czy samoobrony klasyfikuje sie zupelnie dzie indziej. Dlatego taki jestem dumny z naszycz przepisow bo pozwalaja cwiczyc dosc realnie a przy tym bezpiecznie. pozdrawiam Cie serdecznie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
no to fakt, możliwości obronne tkd wtf oceniam na równie z aikido, a może i aikido ciut lepiej ;)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

wracajac do podskokow. ogladanie dwoch gosci ktorzy sie czaja na jedna akcje przez minute i skacza jest jak ogladanie filmow Jarmuscha - dla pokretow.


Zgadza sie, chociaz pomijajac podskoki to wlasnie takie bylo (prawdopodobnie) dawne karate, duzo czekania i czajenia sie na jeden mocny strzal.
Podobnie jest w walce nozem i w walce na gole piesci. Bo ryzyko jest za duze zeby stosowac dlugie wymiany uderzen i dlugie kombinacje. Istnieje cos takiego jak box birmanski - mianmar lehtwei czy jakos tak. Walcza w ringu bez rekawic, dozwolone sa tez uderzenia glowa, lokciami i rzuty. Bardzo pouczajace...

Podskakiwanie to rodzaj poruszania sie, najlepiej poruszaja sie bokserzy i mowiac o dobrych wzorcach poruszania sie, podskakiwania, balansowania itd to od nich nalezaloby zaczac.
Pulsowanie w Tkd ma sens chociaz wyglada smiesznie, poniewaz uderza sie tylko nogami pulsacyjne ruchy (nie koniecznie podskoki) w gore i w dol dosc skutechnie ukrywaja moment rozpoczecia ataku.
W lekkokontaktowym Karate podskakiwanie to proba zwiekszenia mobilnosci, chociaz w polaczeniu z za krotkimi spodniami, dlugimi bluzami i poasami wiszacami ponizej kolan waglada to tak jak wyglada... :wink: Odnosze tez wrazenie ze czesto jest to po prostu konwencja, taka forma bez wyrazu ktora niektorym zawodnikom bardziej przeszkadza niz pomaga. Wszyscy skacza = w wakce nalezy skakac = ja tez skacze :lol:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

Wszyscy skaczą = w walce należy skakać = ja tez skaczę :lol:

To chyba najlepiej oddaje całą sytuację.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

W lekkokontaktowym Karate podskakiwanie to proba zwiekszenia mobilnosci, chociaz w polaczeniu z za krotkimi spodniami, dlugimi bluzami i poasami wiszacami ponizej kolan waglada to tak jak wyglada... :wink:


hahahaha :D :D:D:D

W kiokushin za to spodnie są za długi ;)

Ja zawsze byłem po środku, krótkie spodnie, krótki rękaw i krótki pas :D
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Ty to po prostu nosisz jeden ciuch od lat i z niego wyrosłeś :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
hehehehehe :) :):)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

W lekkokontaktowym Karate podskakiwanie to proba zwiekszenia mobilnosci, chociaz w polaczeniu z za krotkimi spodniami, dlugimi bluzami i poasami wiszacami ponizej kolan waglada to tak jak wyglada... Wink Odnosze tez wrazenie ze czesto jest to po prostu konwencja, taka forma bez wyrazu ktora niektorym zawodnikom bardziej przeszkadza niz pomaga. Wszyscy skacza = w wakce nalezy skakac = ja tez skacze Laughing

-Jan tak ładnie zaczął a skończył, tak jak skończył. To, że ktoś coś naśladuje a mu nie wychodzi jest też na bardzo wielu filmach Sei-Budokai :wink: , i jakoś nikt im nic nie zabrania. O "kosmicznych" kaskach z dyndającymi paseczkami też jest w archiwum dużo..."psy szczekają karawana jedzie dalej..."
Jan już całkiem nieżle podszedł do problemu (pewnie pomogło mu jego doświadczenie semi-contactowe :wink: :D ), chociaż na końcu ujawniły się skrywane "fobie" (niewłaściwe słowo ale nie mogłem wymyślić czegoś bliższego temu stanowi, przepraszam).
Co jest szybsze krok czy skok?
To co Jan napisał sądziłem, że będzie wiedział Wyborowa, wszak budowa stawu skokowego i płaszczyzny odbicia stopy to jego działka. Dla niedowiarków proponuje obejrzeć budowę zwykłych bloków startowych dla sprinterów i wyciągnąć wnioski.
Niestety to wszystko to jeszcze nie to. "Podskakiwanie" i wyczekiwanie ma przynajmniej jeszcze ze trzy bardzo sensowne funkcje.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Zapomniałem jeszcze dodać, że za cholerę nie mogę znaleźć filmu z zawodów rangi międzynarodowej, gdzie zawodnicy mają krótkie (lub za krótkie) spodnie :? . Dlaczego nosi się takie długie bluzy mogę chętnie wyjaśnić a długość pasów określają ściśle przepisy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

To, że ktoś coś naśladuje a mu nie wychodzi jest też na bardzo wielu filmach Sei-Budokai :wink: , i jakoś nikt im nic nie zabrania. O "kosmicznych" kaskach z dyndającymi paseczkami też jest w archiwum dużo..."psy szczekają karawana jedzie dalej..."
Jan już całkiem nieżle podszedł do problemu (pewnie pomogło mu jego doświadczenie semi-contactowe :wink: :D ), chociaż na końcu ujawniły się skrywane "fobie" (niewłaściwe słowo ale nie mogłem wymyślić czegoś bliższego temu stanowi, przepraszam).


Moja wstawka o "modzie" byla niezbyt serio, w sumie rara mnie kto w jakich portkach biega. Troche ponad 100 lat temu nie bylo kimona w karate tylko porteczki za kolana jak Wamdam w "Kickboxerze", i nie bylo pasow i tez bylo dobrze :wink: (a moze i lepiej) Probowac kiedy nie wychodzi jest jak najbardziej wlasciwe, mniej wlasciwe staje sie wtedy kiedy zawodnik sam nie bardzo wie o co chodzi a mimo to powiela schemat, ale to akurat w sztukach walki bardzo stara choroba, niektorzy robia z niej nawet zalete :wink:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
I tak to zrozumiałem.
Niestety całe karate opiera się na powtarzaniu w ramach zaufania do trenera :D . Pytania sensowne mają przyjść z czasem (bo początkujący mają ich zbyt wiele i niezbyt mądrych, na większość powinni wraz ze wzrostem umiejętności,i doświadczeniem odpowiedzieć sobie sami).
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).

Probowac kiedy nie wychodzi jest jak najbardziej wlasciwe, mniej wlasciwe staje sie wtedy kiedy zawodnik sam nie bardzo wie o co chodzi a mimo to powiela schemat(...)

Otóż to! Bardzo celnie ujęte.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Podskakiwanie (pulsing).
Nawyki ruchowe zamknięte a potem wiedza (jak pan Miyagi :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024