Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kursy instruktorskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Witam
ja równiez jestem ciekawy które kyu trzeba miec żeby móc wziąsc udział w kursie instruktora ju jitsu ?
kiedys czytałem że minimum 3 kyu i srednie wykształcenie podbnie jest w karate
jak to sie ma do tego co piszecie ze sa osoby z białymi czy zółtymi paskami?
i jak to wygląda z ludzmi z bjj którzy chcą zrobic panstwowe uprawnienia instruktora ju jitsu majac np biały czy niebieski pasek w bjj mają stopnie troche inaczej niz w klasycznym ju jitsu inaczej tez sa nadawane ,w bjj jak narazie nie ma organizowanych panstwowych kursów instruktorskich
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Co do gości w różnych paskach to jest tak jak pisali wcześniej koledzy. Niektórzy mają w torbie po dwa pasy. Rozumiem jeśli się trenuje jj i idzie na zajęcia np. karate to wypada włożyć pasek biały (ewentualnie taki jaki jaki się ma w karate). Nieporozumieniem jest jeśli się trenuje jj i na zajęcia z jj nie wchodzi się w "swoim" pasie. To wygląda jakby się ktoś wstydził swojego stopnia.
Co do bjj to spotkałem kilku na kursie instruktorskim pzjj.
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Druga rzecz orientujesz sie moze gdzie robią kursy instruktora o specjalnosci jiu jitsu??


o ile mi wiadomo trwają zapisy na kurs instruktora sportu część ogólna i specjalistyczna który ma zostać uruchomiony na poczatku kwietnia jakoś tak. trzeba jaszcze zadzwonić do PZJJ i zapytać :)
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Wtedy, wg rozporządzenia Min. Sportu, poziomem minimalnym było 2 kyu.


o ile mi wiadomo to żadne Rozporządzenie dotyczące kwalifikacji, stopni i tytuyłów zawodowych te z 20.12.2002 MENiS oraz te z 27.06.2001 MEN jak i Ustawa z 18.01.1996 o Kult-Fiz oraz Ustawa z 29.07.2005 o sporcie kwalifikowanym oraz Ustawa o Sporcie z 25.06.2010 nie określały stopni kyu czy dan w sportach walki jako minimum kwalifikacyjne do kursu.
tylko regulaminy wewnętrzne Polskich Związków miały taka klauzulę np. w PZJ minimum 1 Dan kwalifikował do kursu Trenera II Klasy a 1 Kyu na kurs instruktorski.
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Marbie, przwdopodobnie masz rację. Jak pisałem wcześniej "wydawało mi się, że czytałem w jakimś rozporządzeniu o tym, iż warunkiem wstępnym do przystąpienia do kursu instruktorskiego jest posiadanie minimum 2 kyu". Nie pamiętam gdzie to czytałem bo było to kilka lat temu. Stąd moje pytanie o warunki wstępne na ww. kurs. Fajnie, Marbie, że włączyłaś się do rozmowy bo na pewno wiesz jakie są wsztępne warunki w Polskim Związku JJ jakie należy spełnić by przystąpić do kursu instruktorskiego. Pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Nie mam wiedzy co do wymagań od kandydatów na pewno musza mieć maturę.
Natomiast nawet jak nikt NIC nie umie to po to się odbywa kurs żeby nabyć niezbędnej wiedzy.

Jak ukazałem na filmie z fragmentem kursu, każdy jak tylko chce może wejść w posiadanie solidnej wiedzy z zakresu....
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Bogumil,
Pisales o kursach doszkalajacych z zakresu judo/jj... Cos wiecej mozesz napisac? Kto? Co? Gdzie? Kiedy i za ile?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Bogumil zostal wyslany na urlop za pisanie od rzeczy w innym temacie wiec jak wroci po urlopie to odpisze 8)
http://www.forum-kul...showtopic=97027
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Bogumil zostal wyslany na urlop za pisanie od rzeczy w innym temacie wiec jak wroci po urlopie to odpisze 8)
http://www.forum-kul...showtopic=97027


A duzo tego urlopu ma? :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
z automatu chyba idzie miesiac od pierwszego ostrzezenia
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Bogumil,
Pisales o kursach doszkalajacych z zakresu judo/jj... Cos wiecej mozesz napisac? Kto? Co? Gdzie? Kiedy i za ile?

Pozdrawiam!


Kursy odbywają się spontanicznie. Na zasadzie Bogumil dzwoni gdzie trzeba i prosi o zorganizowanie kursu doszkoleniowego np. z zakresu form kata. Tematykę ustala się w miarę potrzeb.

Wyznacza się termin, najczęściej sobotnio-niedzielny. Inforumje się członków o kursie ...i tyle.

Kursy doszkoleniowe prowadzi Trener Jasiński w klubie sportowym Budowlani Sosnowiec. Dla instruktorów i trenerów PZJJ są nieodpłatne.
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Bogumil,
Pisales o kursach doszkalajacych z zakresu judo/jj... Cos wiecej mozesz napisac? Kto? Co? Gdzie? Kiedy i za ile?

Pozdrawiam!


Kursy odbywają się spontanicznie. Na zasadzie Bogumil dzwoni gdzie trzeba i prosi o zorganizowanie kursu doszkoleniowego np. z zakresu form kata. Tematykę ustala się w miarę potrzeb.

Wyznacza się termin, najczęściej sobotnio-niedzielny. Inforumje się członków o kursie ...i tyle.

Kursy doszkoleniowe prowadzi Trener Jasiński w klubie sportowym Budowlani Sosnowiec. Dla instruktorów i trenerów PZJJ są nieodpłatne.


Ok, dzieki za info.
Napisz czy cos ciekawego szykuje sie w najblizszej (lub nawet dalszej) przyszlosci.
I dalej - ile wynosi zazwyczaj oplata za taki kurs dla osob nie bedacych z PZJJ. I dalej - czy posiadajaca uprawnienia instruktora sportu o spec. jj osoba jest postrzegana jako instruktor z PZJJ, czy musi z PZJJ scisle wspolpracowac :) ?

Pozdro!
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Za kursy się nie płaci w ogóle. Myślę, że nie było żadnych problemów żebyś wpadł i nie martw się nikt od Ciebie nie wołał by pieniędzy.

Jednak jest inny poroblem. Np jak zareklamuje profesjonalny bezpłatny, kurs doszkoleniowy z Judo. To założe się, że KAŻDY chętnie na taki dwu dniowy kurs by wpadł.

Najedzie się ze 150 osób i będzie lipa... Bo w założeniu kurs ma być doszkoleniowy dla aktywnych trenerów i instruktorów.... okazją do wymiany doświadczeń patentów itd...
Ponadto mata żeby dało się ćwiczyć to maksymalnie pomięści 40-50 osób.

Nie wiem co trener na to by powiedział.
Znowu nie wiem czy wraził by chęć organizowania nieodpłatnego kursu dla wszytkich chętnych.
Po pierwsze dla tego, że zajmuje się stricte sportem...

Po drugie ma dosyć ciasno w kalendarzu....i nie wiem czy chiałby swój prywatny czas poświęcać...

Jeśli było by więcej chętnych np 30 - 40 osób(więcej nie ma sensu za bardzo jeśli Ci co przyjadą mają coś realnie wynieśćę z tych zajęć) to mógłbym zapytać o orgazniację takiego trzydniowego seminarium z Judo czy JJ...o jakiejś określonej tematyce.
Tak czy siak jak będzie jakiś tam kurs to dam Ci jakoś znać. W uzgodnieniu z trenerem.

Jak będe miał jeszcze chwilkę to wrzuce jakieś fragmenty zajęć z trenerem Jasińskim żeby....nie co zareklamować.

Zrobił bym to od razu....ale muszę do kogoś iść "na internet" bo mam tak wolne łącze, że wyżej wklejony filmik Uploadował się dzień i noć i na końcu jeszcze wystąpił błąd...
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

...


Ok, dzieki za info. I czekam na info nt. ewentualnego kursu.

Pozdro!
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Jednak jest inny poroblem. Np jak zareklamuje profesjonalny bezpłatny, kurs doszkoleniowy z Judo. To założe się, że KAŻDY chętnie na taki dwu dniowy kurs by wpadł.

Najedzie się ze 150 osób i będzie lipa... ...


no co ty? wystarczy oglosic ze ilosc miejsc ograniczona, obowiazuje kolejnosc zgloszen i temat zalatwiony, kto zaspal to sie nie zalapie i tyle
w sumie jak cos takiego daloby sie zorganizowac to ja jak juz zaznaczalem bardzo chetnie rowniez wzialbym udzial
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Nie o to chodzi trener może się zapytać przepraszam bardzo ....kto zaprosił 150 niezrzeszonych osób na nasz kurs doszkoleniowy ?...i będzie lipa.

O to raczej mi chodziło.

Bede się widział z trenerem Jasińskim w ciągu najbliżyszych dni....to zapytam o osobne seminarium.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Ok prowadzę zapisy na seminarium z Trenerem Jasińskim.

Można się zgłaszać na PW.(w zasdzie tak by było najlepiej żebym nie szukał po całym temacie chętnych).
Jak się zbierze odopowiednia ilość osób to ustalimy termin żeby wszytkim pasowało.

Seminarium odbyło by się w Sosnowcu w Klubie Sportowym Budowlani (Sobota-Niedziela) nocleg na macie. Tematyka do ustalenia.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Ok. Zamykam zapisy na kurs doszkoleniowy z trenerem Jasińskim. Proszę nie nadsyłać już zgłoszeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024