Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kursy instruktorskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Jesli kazdy z nas nie bedzie tego przestrzegal minimum to po co robic w ogole jakies kursy instruktorskie - zeby wypuszczac ludzi ktorzy nie beda i tak potrafili padac ?
Uprawnienia straca sens.


Uprawnienia są traktowane głównie jako dupochron w razie wypadku, bo jest to pierwsza rzecz, która jest sprawdzana. Np część trenerów BJJ ma kursy o specjalizacji samoobrona, podczas gdy na zajęciach uczą zupełnie czego innego niż było na kursie(i bynajmniej nie są przez to złymi trenerami.

Umiejętności to inna sprawa, ale tak jak ktoś napisał - tego się nie nabędzie na kursie. Na kursie powinno być to jak przekazać tę wiedzę, którą już masz. Umiejętności powinno weryfikować środowisko oraz rynek...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Uprawnienia są traktowane głównie jako dupochron w razie wypadku, bo jest to pierwsza rzecz, która jest sprawdzana.


Czyli potwierdza sie to co kiedys juz pisalem że nie powinno być specjalizacji tylko papier ogolny do prowadzenia zajec a papiery specjalizacyjne powinny byc dawane przez organizacje i wtedy na karb organizacji by szlo komu wydawane sa uprawnienia organizacyjne.
Np mam uprawnienia ogolne instruktora sportu (zezwalajace na prace z ludzmi) i jesli chce byc pod jakas organizacja mam dodatkowo uprawnienia organizacji XXX w JJ lub YYY w JJ ale te uprawnienia nie byly by wazne bez uprawnien ogolnych.

I wilk syty i owca cala.
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
To ja mam inne pytanie. Na moim kursie instruktorskim były osoby z zielonymi paskami. Osoby te twierdziły, że prowadzą zajęcia z dziećmi. Nie wiem czego mogły uczyć bo same niewiele potrafiły. Wydawało mi się, że czytałem w jakimś rozporządzeniu o tym, iż warunkiem wstępnym do przystąpienia do kursu instruktorskiego jest posiadanie minimum 2 kyu. Co Wy na to?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Kiedys do uprawnien sportu bylo wymagane 1 kyu a do uprawnien w rekreacji 3 kyu.
Druga sprawa co znaczy noszenie zielonego paska - moze osoby te nie mialy nawet takiego lub tez mialy ktorys tam dan. Zalozony pasek o niczym nie swiadczy bo organizatorowi i tak dostarcza sie kopie np certyfikatu (ktory i tak nie jest problemem dla niektorych zdobyc )

Nie wspominajac tego ze zielony pasek moze miec wieksza wiedze od mastera z bialo-czerwonym i niejednokrotnie dluzszy staz :)

Osobiscie az tak na pasek nie zwracal bym uwagi -test wstepny dopuszczajacy rozwiazuje takie dylematy 8)

Gorzej jesli naprawde malo potrafily ...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

...sprecyzuj o nauczanie czego ci chodzi, zebysmy napewno rozmawiali o tym samym :wink:


O nauczanie podstaw i ogólną sprawność fizyczną.
Kwestie techniki pomijam, bo na kurs przychodzą goście z różnych, że tak powiem styli.
Więc trudno do Aikidoki mieć pretensje, że ma blade pojęcie o praterze itp.

Rażą mnie natomiast takie rzeczy jak nieumiejętność padu czy przewrotu no i ogólnie niska sprawność fizyczna co niektórych. Kandydat na Instruktora nie potrafi poprowadzić poprawnie rozgrzewki - jakże ważnej. Boją się upadać....itd

O czym to świadczy ? O tym, że uczęszcza na zajęcia do jakiegoś chałturnika.

Oczywiście o jakiejś konkretniejszej wiedzy z zakresu prowadzenia zajęć sportowych to już w ogóle można zapomnieć.

O weźmy choćby przykład Martiusa

A filmik bardzo fajny choc przedstawia klasykę metodyki treningu sportowego...


Nie rozróżnia metodyki nauczania od metodyki treningowej. Sklecił zdanie w mentorskim tonie, a sam nie wie co napisał.
U mnie już by nie zdał.
Więc skoro Martius nie wie na czym polga różnica to nie powinien obarczać winną innych za niski poziom nie swoich uczniów.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Przygotowanie jest podobne. Sposób wykonania różni się podbiciem rzucanego i jego ściągnięciem do ziemi. Różnica jest podstawowa - metodyka nauczania tomoe-nage, prezentowana przez trenera Jasińskiego pochodzi od judo. Nie chodzi o to co jest lepsze, a co gorsze, ale o istotę techniki, stosowanej w jj, w rozumieniu sztuki wojennej.

Nie mam zamiaru występowac w roli arbitra. Mówię tylko o różnicach w metodyce nauczania techniki.

Pozdrawiam.


To może nagraj i wrzuć filmik z tą metodyką naczania. Na pewno nie tylko ja, chętnie bym obejżał.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

O weźmy choćby przykład Martiusa

A filmik bardzo fajny choc przedstawia klasykę metodyki treningu sportowego...


Nie rozróżnia metodyki nauczania od metodyki treningowej. Sklecił zdanie w mentorskim tonie, a sam nie wie co napisał.
U mnie już by nie zdał.
Więc skoro Martius nie wie na czym polga różnica to nie powinien obarczać winną innych za niski poziom nie swoich uczniów.


Bogumil odróżniasz słowo metoda od słowa metodyka jesli sie czegos czepiasz najpierw to sprawdz.

Metoda nauczania i metoda treningowa to dwie rozne rzeczy o czym wiadomo najczesciej najpierw pierwsza potem druga ale w metodyce treningu (calosciowej) miesci sie metoda nauczania i metoda treningowa.

z czego:
w metodzie nauczania zawiera sie:

metoda analityczna
metoda syntetyczna
metoda kombinowana (calosciowa)


a metody treningowe:

metoda powtórzeniowa
metoda zmienna
metoda interwałowa
metoda startowa
metoda ciągła
metoda uderzeniowa
itp

ale to dyskusja na inny temat który jesli chcesz nic nie stoi na przeszkodzie zebys zalozyl osobno wykazesz sie tam swoja wiedza 8)

Choc masz racje jak bym napisal "metody nauczania" to dla Ciebie by bylo bardziej czytelne ...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Nie "...,dla Ciebie by to było bardziej czytelne..."
Tylko metod treningowych ten filmik nie dotyczył w ogóle więc zainteresowało mnie dla czego o nich piszesz....ale nie ciągnjmy tego wątku bo pewnie sam nie wiesz.

A filmik bardzo fajny choc przedstawia klasykę metodyki treningu sportowego dla początkujących przy nauczaniu techniki nie widze w tym innowacyjnych form nauczania innych niz byly w judo w latach 80.


Jeśli już to rzekłbym, że od 86 gdzie Jasiński wraz z Janiszewskim i Ślawskim opracowywał program szkolenia dla PZ Judo.

W takim razie, na potwierdzenie, czekamy z niecierpliwością na materiał filmowy z omówieniem, jakiejś metody nauczania innego rzutu czy techniki, padu czegolokwiek.
Rozumiem, że na codzień w sowim Dojo stosujesz te metody...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Jeśli już to rzekłbym, że od 86 gdzie Jasiński wraz z Janiszewskim i Ślawskim opracowywał program szkolenia dla PZ Judo.


O ile pamietam juz w 1982 sie zetknalem wiec troche wczesniej ale nikt nie mowi ze prace nad tym wtedy juz nie trwaly. A troche wczesniej w sporcie nie zwiazanym ze sportami walki.
Nie mam 20 lat aby nie pamietac co bylo wczesniej 8)

Nie nie stosuje na codzien tych metod - nie codzien nauczam nowego ruchu
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Bogumił zapraszam na trening :)
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Nie wiem, czy dobrze to zrozumialem, tenn temat dotyczy kursów instruktorów rekreacji ruchowej o specjalności jiu jitsu??? Czy wogole sa takie kursy? Czy tylko są instruktor jiu jitsu (bez tej rekreacji ruchowej)???
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Teraz nie ma juz kursów instruktora rekreacji o specjalnosci Ju--jitsu - jest ogolna specjalnosc samoobrona a nawet i to sie konczy.
Sa kursy instruktora sportu o specjalnosci JJ.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Dziekuję za wyjasnienie. A co bedzie, jak się pokonczy juz mozliwosć robienia tego instruktora rekreacji ruchowej o specjalnosci samoobrona?? Druga rzecz orientujesz sie moze gdzie robią kursy instruktora o specjalnosci jiu jitsu??
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

A co bedzie, jak się pokonczy juz mozliwosć robienia tego instruktora rekreacji ruchowej o specjalnosci samoobrona??


A kto to wie - mało osob ustanawiajac jakies przepisy niestety mysli przyszlosciowo. Moze nie bedzie trzeba zadnych uprawnien oprocz organizacyjnych. Nie wiadomo - trzeba czekac.


Druga rzecz orientujesz sie moze gdzie robią kursy instruktora o specjalnosci jiu jitsu??


Aktualnie chyba zaden instruktora sportu nie jest robiony ale sprawdzaj i na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tutaj.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Dzieki za to info, jeszcze jedna sprawa - czy osoba z poza PZJJ moze uczestniczyc w takim kursie instruktora jj??? Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Może.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Bogumił zapraszam na trening :)


..ale Ja nie chcę iść na trening tylko zainteresowała mnie twoja metoda. Chciałem żebyś wrzucił filmik bo zastanawiam się czy wypracowałeś inny sposób nauczania Tomoe Nage, czy po porotu uczysz źle....a wydaje Ci się, że jest dobrze.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Zresztą przestałem się łudzić że ktokowliek wklei jakikolwiek filmik ze swojego ogródka.

Oczywście dla tego, że boi się kompromitacji własnej lub własnego mistrza.
Jak by się nie bał to by wrzucił.

Po prostu nie weryfikujecie tego czego uczycie w żaden sposób. A co dopiero weryfikować własną wiedze na forum. Gdzie autorytet można stracić jednym zdaniem jak już się to zdarzało nie raz.

Smutne ale taka prawda. Można by to chyba zdiagnozować jako wynik cięzaru pustych danów.

Strach przed weryfikacją rośnie wprost proporcjonalnie do ilości posiadania nie popartych niczym stopni.

Niektórzy "osiągnęli" już mase krytyczną.....dziwny jest ten świat.

To jest też pytanie dla czego poziom nauczania jest taki niski.... Właśnie dla tego!!!
Zamiast się samodoskonalić, doskonali się swój wizerunek.

Posumowując bo wątpie żeby ten temat się jakoś rozwijał...

Udowodniłem ponad wszelką wątpliwość, że Kurs Instruktora PZJJ - część specjalistyczna- jest prowadzony profesonalnie...(przez profesjonalistów) i w zasadzie nie skłame jak powiem, że lepszego kursu instruktorskiego i lepszych trenerów, instruktorów niż w PZJJ nie znajdziecie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

To ja mam inne pytanie. Na moim kursie instruktorskim były osoby z zielonymi paskami.....Co Wy na to?


To jest nic. Kilka razy byłem świadkiem jak goście mieli białe.
albo np czerwone a na następnych zajęciach białe. Albo białe...a biało-czerowne w torbie. Albo żółte a czarne w torbie.

Na początku pomyślałem, że goście właśnie zrozumieli, że nic nie umieją...a to pierwszy krok do prawdziwego rozwoju.

...ale huja. Szybko zorientowałem się, że po wykładach trenera Jasińskiego właśnie zataczali pełne krągi...i to po pierwszym zajęciach.:D Stąd ten biały pas.
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Te osoby miały 3 kyu, tak twierdziły. Wszystkie były z jednego ośrodka i prezentowały podobny poziom. Dodam, że to były młode osoby. Podobno prowadziły zajęcia za swojego trenera w grupie dzieci i przyjechały na kurs żeby zrobić uprawnienia.
Nie poddaję pod wątpliwość ich stopni. Myślałem, że są jakieś wyjątki kiedy można uzyskać uprawnienia instruktora sportu o specjalności JJ nie mając wymaganego minimalnego stopnia. Wtedy, wg rozporządzenia Min. Sportu, poziomem minimalnym było 2 kyu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024