Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kursy instruktorskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
OT: wrzuciłem ten fragment w google:

Podobnej selekcji podlegały też techniki bardzo trudne, skomplikowane i wręcz niemożliwe do zastosowania w starciu bez kilkunastu lat praktyki


kurczę, i jak to fajnie widzieć, że mnóstwo poważnych serwisów prowadzonych przez poważnych ludzi korzysta pełnymi garściami z mojego artykułu"Judo w pigułce", pisanego jeszcze za studenckich czasów, bodajże w 2005 czy 6 roku (do tej pory jeszcze wisi w necie). panów z kodokan.pl kiedyś poprosiłem e-mailem o podanie chociaż źródła skopiowanego tekstu, ale nawet mi nie odpisali i tylko artykuł szybciutko przeredagowali żeby nie wyglądał na napisany metodą Copy-Pastego :lol: wstyd im było, czy co? ot, sławy wolą się nie przyznawać do własnego lenistwa.
inne serwisy podają jako źródło różne prace, np świetną ksiązkę Ruszniaka i Zieniawy.
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Bogumił dokładnie tak jak mówisz.

Nie mówię, że kursy PZJJ są do bani wskazuję tylko różnice między sportem a realem jj.
Sam podałeś przykład: Instruktor prowadzi kurs i pokazuje metodycznie jak zrobić rzut.
Nie mówi nic o tym jaka to technika skąd się wzięła i do czego służyła.

Metodycznie pokazuje co i jak - bardzo dobrze

ale rodowód techniki, jej zastosowanie to już ... tajemnica ... czy brak wiedzy
albo niechęć do dzielenia się nią z malutkimi którzy robią papier instruktora.
No chyba, że ja źle oglądam ten klip.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

inne serwisy podają jako źródło różne prace, np świetną ksiązkę Ruszniaka i Zieniawy.



No wiedzisz mags jak to jest. Wcale bym się nie zdziwił jak za jakiś czas przeczytasz swój tekst w jakiejś poważnej książce jakiegoś 10-danowego omnibusa.

Tak czy siak w takim razie Total Respekt !!!! Jestem pełen uznania.
To najlepszy opis istoty Paradoksu Kano w necie.

Krótki a pełen treści, całkowicie wyczerpujący temat.

Nabiłem się na niego jakiś czas temu już nie pamiętam gdzie.
Zapisałem go sobie w notatkach i no cóż.....korzystam ile wlezie, przy każdej okazji. :wink

Od dziś przy każdej okazji skorzytania będe podawał autora. 8)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

....ale rodowód techniki, jej zastosowanie to już ... tajemnica ... czy brak wiedzy
albo niechęć do dzielenia się nią z malutkimi którzy robią papier instruktora.


E ...rozczarowałeś mnie. Za szybko wkleiłem tekst o Paradoksie Kano (z artykułu"Judo w pigułce" autorstwa naszego forumowego Mags'a)

Myślałem, że będziesz zaciekle bronił tez o wyższości technik nauczanych w szkołach "tradycyjnego" Ju Jitsu nad technikami Judo czy Ju jitsu sportowego - w realnym starciu.
...że nawiązując do tradycji zorganizujemy turniej Ju Jitsu na kształt tego z 1886r.

Niestety artykuł Mags'a i tym razem okazał się na tyle dobry i przejżysty, że uciął dalsze batalie sporowadzając je jedynie do ....pominięcia w metodyce nauczania...rodowodu techniki.

Już Ci odpowiadam. Takie rzeczy omawiane są przy formach kata. Ewentualnie na kursach doszkoleniowych oczywiście jeśli jest zainteresowanie.

Ewentualnie na zajęciach z Duo Systemu gdzie w formie pokazowej stosuje się rzuty mające wyglądać destrukcyjnie.
Np rzuty na dźwigniach, itp

Na kursie Instruktorów Sportu tego nie ma bo po co ? ...są za to rzeczy podstawowe.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to jest link. tekst na judo-zabrze.pl został opublikowany w 2007 r, mój jakieś 2 wcześniej. kodokan.pl to 2008 rok, inne które wyrzuca google to 2010 i okolice.
kurczę, pisałem do któregoś z tych dwóch serwisów, w tej chwili nie jestem już pewien, do któego :?

koniec OT, bo i ten wątek zostanie zamknięty. :wink:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

heh
PS Słyszałem nawet jeden taki przypadek jak gość(Polak) podszył się pod autora książki o Judo którą napisał Japoniec i Francuz. Argumantował, że francuskie nazwisko to jego Judocki pseudonim we francjj :roll:


a tu masz calkowita racje - niejaki pan Hinczuk splagiatowal Haberzetsera i Inogai - zreszta to nie jedyne plagiaty na polskim rynku wydawniczym w temacie SW
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
te oszustwa mają długą tradycję. Kozakowski podpisał się pod tłumaczeniem książki Mageleina, żeby zostać przy klasykach.
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Bogumił tu nie potrzeba zaciekłego starcia.
Te dwie formy mają rację bytu a ścieranie się o to co jest lepsze mija się z celem.
Jedna i druga ma swoich zwolenników i przeciwników i tyle.

Co do samego kursu to poprostu mówię czego moim zdaniem brak w procesie szkolenia instruktora.

Z tym duo systemem nie przesadzaj. Tam jest wyłącznie pokazówka, która ma niewiele wspólnego z tradycyjnym jj. Wręcz techniki okrawane są do ogólnego ruchu żeby można go było zrobić dynamicznie i szybko a przy tym bezpiecznie. Wiem co mówię bo sam startowałem i moi zawodnicy również zdobywając MP w latach 90-ch. Miałem okazję też brać udział w szkoleniach sędziów.

Ładna formuła i dobra zabawa ale techniki jj w tym niewiele.
No chyba, że dyscyplina ta poszła w kierunku detali i techniki.
Pojadę na MP i popatrzę :-)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
prawieronin w tym watku na razie zgadzam sie z Bogumilem
to o czym piszesz jest zupelnie zbedne na kursie instruktorskim
z definicji kurs instruktorski/trenerski ma nauczyc uczestnikow jak uczyc*
i elementy skladowe "metody Jasinskiego" ktore wymienil Bogumil sa w zupelnosci wystarczajace
a cala dodatkowa otoczke o ktorej piszesz (min kontekst historyczny technik, ich "uliczne" zastosowanie) to uczestnik powinien wyniesc ze swojego klubu od swojego nauczyciela(chyba ze nauczyciel/klub sa dupiani - wtedy zdarzaja sie rozne smieszne sytuacje podczas kursu -np. brazowe paski nie umiejace padac - autentyk!)
ewentualnie ze stazy i szkolen tematycznych (sa takie robione min przez chlopakow z chi-ryu)

*kurde, na kursy instruktorskie przeciez (przynajmniej w teorii) trafiaja ludzie ktorzy juz powinni posiadac wiedze techniczna wystarczajaca zeby sie nie dzielic dalej, a nie poczatkujacy


taka edycja na szybko:
czego moim zdaniem brakuje w kursach instruktorskich (przynajmniej w tych w ktorych ja uczestniczylem) - nikt nie pokazuje roznic w nauczaniu doroslych i dzieci, kurde! temat uczenia dzieci jest zupelnie pomijany i lekcewazony
Bogumil wspomniales powyzej ze u was takie zajecia sie odbywaja - prywatna prosba - gdyby bylo tego typu szkolenie i mogl na nie sie wkrecic ktos spoza PZJJ to ja bardzo chetnie
  • 0

budo_prawieronin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolska
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Dla tego właśnie nie kruszę kopii z Bogumiłem :D

Anioł to co mówisz jest jak najbardziej ok i faktycznie od techniki jest rodzime dojo i sensei.
Natomiast sam podałeś przykład z którego wynika, że czasem miejsce gdzie robi się uprawnienia może być ostatnim w którym komuś otworzą się oczy na to co i jak robi :-)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

*kurde, na kursy instruktorskie przeciez (przynajmniej w teorii) trafiaja ludzie ktorzy juz powinni posiadac wiedze techniczna wystarczajaca zeby sie nie dzielic dalej, a nie poczatkujacy.....kurs instruktorski/trenerski ma nauczyc uczestnikow jak uczyc*


W praktyce większoć uczestników kursu sama nic lub nie wiele umie.
W praktyce więszość rzeczy z materiału który powini już umieć....widzą pierwszy raz w życiu.

Anioł. W praktyce tak jak mówiłem to na 100 kandydatów powino zdawać ten kurs w porywach do 10 -ciu.

Padać to nie umie połowa. Część w ogóle, cześć upada nieprawidłowo.
Kolor pasa już od dawna o niczym nie świadczy.

Regularnie na kursach trafiają się goście z czetwonymi pasami, biało czerwonymi....część gości ma w torbie dwa. Swój ....i np żółty, który przyodziewa na kurs.

Nietety tak to wygląda. Tak jak mówiłem jakby tak się do tego przyłożyć. To mało kto ten kurs by kończył.


czego moim zdaniem brakuje w kursach instruktorskich (przynajmniej w tych w ktorych ja uczestniczylem) - nikt nie pokazuje roznic w nauczaniu doroslych i dzieci, kurde! temat uczenia dzieci jest zupelnie pomijany i lekcewazony
Bogumil wspomniales powyzej ze u was takie zajecia sie odbywaja - prywatna prosba - gdyby bylo tego typu szkolenie i mogl na nie sie wkrecic ktos spoza PZJJ to ja bardzo chetnie


No ja myśle, że to jest doskonały temat właśnie na kurs doszkoleniowy. Prowadzenie z dziećmi zajęć to jest na prawdę sztuka.
Jakoś chyba w zeszłym roku była część kursu temu poświęcona.
... Od jakich rzutów zacząć naukę, jakie ćwiczenia. Jak łapać uchwyty żeby się nie podpierali przy rzutach, metodyka nauczania padów, przwrotów, ćwiczenia w formie zabawy.

Martyna Bierońska (złota medalistka z olimpiady sportów walki) jest bardzo dobra w te klocki.
Prowadzi grupe w której ma cztero, pięcio latki....i dzieci normalnie walczą rzucają, uczą się już wychwytów z karku itp. Przy czym Ju Jitsu dzieci nie uczy się w ogóle, przynajmniej w kręgach w których ja się obracam. Tylko Judo.

Powiem wam, że pare razy miałem przyjemność poprawadzić z tą grupą zajęcia. :roll:
W pewnym momencie tak mnie oblazły, że musiałem się o ściany obijać żeby poodpadały, inaczej by mnie nie zeżarły.
Jak by był basen to bym do niego wskoczył. A po godzinnych zajęciach byłem taki zjebany i mokry, gorzej niż po najciężyszm treningu.

Prezntowana przez Jasińskiego metodyka nauczania rzutów, idelanie się nadaje do nauki dzieci.

Dzieciaki uczą sie rzucać nawet takich rzutów jak ura nage..

Inna sprawa, że trzeba te dzieci uczyć wybranych rzutów na początek. Np Tomoe Nage metodą zaprezentowaną na filmiku nauczysz dzieci w wieku od 6- 7 lat na drugich zajciach jak tylko opanuje przerót z padem.

Tyle, że dzieciaki potem próbują od razu robić to w walkach....to jest główna przeszkoda do nauyczania.

Bo po jednych zajęciach, na randori potem mały zawodnik próbuje komuś zrobić tomoe nage i np wbija go głową w ziemie. Lecą obojczyki itp.
Trzeba mieć na prawde już zdysyplinowaną grypę żeby móć pewnych rzutów ich uczyć.

Tak czy inaczej nie bede się rozpisywał. Temat jest na pradę bardzo ciekawy. Postaram się zorganizować taki kurs doszkoleniowy z tej materii w tym roku. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Acha.... na kursy doszkoleniowe może (a nawet powinien) przychodzić ktokowiek związany z tymi SW...nie musi być zrzeszony. Chodzi min o to żeby "nie kisić się we własnym sosie."
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Natomiast sam podałeś przykład z którego wynika, że czasem miejsce gdzie robi się uprawnienia może być ostatnim w którym komuś otworzą się oczy na to co i jak robi :-)


A ja myśłe, że się po prostu czepiasz i szukasz dziury w całym.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

te oszustwa mają długą tradycję. Kozakowski podpisał się pod tłumaczeniem książki Mageleina, żeby zostać przy klasykach.


No niestety tak jak pisałem wcześniej. Niestety takie mamy grona naukowe. Nauka jako taka zeszła już dawno na psy. (tak na prawdę to na dzień dzisiejszy ludzkość żyje spowrotem w epoce kamienia łupanego- DOSŁOWNIE- jedynie konsumując kompletenie nie zrozumiałą dla nich wiedzę)

Goście piszą ksiązki o tym, że przeczytali książki. Na końcu biliografia zajmuje 30stron.
..ale mieni się potem taki dureń, że jest AUTOREM 10 specjalistycznych książek.

Mało kto na własną ręke prowadzi badania, wszyscy bazują na czyjeś pracy.

Ba co niektórzy piszą poważne prace naukowe, bazując jedynie na swoich wyobrażeniach i rzekomym autorytecie, za to nie poparte niczym i bez treści.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Chociaż w sumie to nie wrzucaj bo tu akurat nie ma oczym rozmawiać metodykę nauczania technik goście mają dobrą. Na pewno nie wszyscy ale większość.


Z Seminariów BJJ często filmików nie ma z innej przyczyny - nie każdy chce się dzielić swoją wiedzą na YT. :wink: Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście metodyka jest bardzo dobrze opracowana, bo większość oficjalnych szkoleniówek dotyczy jednej pozycji (np. półgarda, czy branie pleców) rozpracowanych w 100 wariantach w zależności od ruchu i reakcji przeciwnika...


*kurde, na kursy instruktorskie przeciez (przynajmniej w teorii) trafiaja ludzie ktorzy juz powinni posiadac wiedze techniczna wystarczajaca zeby sie nie dzielic dalej, a nie poczatkujacy


Tak być powinno, ale niestety nie jest...
Inna sprawa, że nie nie jest to wina niesportowych systemów, których Bogumił nie kocha ogólnie mówiąc. Patologie we wszystkich środowiskach to temat na osobną dyskusję

PS Przyłączam się do anioła prośby o wszelkie informacje na temat kursów od instruktorskich po doszkalające...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Z Seminariów BJJ często filmików nie ma z innej przyczyny - nie każdy chce się dzielić swoją wiedzą na YT.


Wcale się nie dziwie. Goście po pierwsze utrzymują się z seminariów po drugie utrzymują się ze zwycięstw na zawodach, czy to swoich,czy swoich uczniów.
Jak się ma jakiś dobry patetent opracowany to się dzięki niemu wygrywa na zawodach do czasu aż ktoś inny tego nie rozkmini. To zrozumiałe.

Szkodzi to natomiast ogólnemu progresowi zawodników w danej dysycplinie.

Inna sprawa, że nie nie jest to wina niesportowych systemów, których Bogumił nie kocha ogólnie mówiąc.


Ja wiem ...
Zachwycam się np nad Kung Fu zobacz na goscia ....prawdziwy Mistrz.



Z mniej usportowionych i bardziej przyziemnych Np bardzo mi się podoba to co prezentuje niejaki Sensei Jeremy Corbell



aż miło popatrzeć.

...ale wracając do meritum
Czyja według Ciebie to jest wina, że poziom nauczania jest taki niski ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
BTW obejżyjcie sobie wszytkie filmiki z pierwszego wklejenia. Z kanału YT EhsanShafiq.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jakieś trzy-cztery lata temu natrafiłem na walkę z nim. Od tego czasu jestem fanem tego gościa.

To jest prawdziwy MISTRZ. Wyskalujcie sobie poziom oceny. Do takiego poziomu powinno się zmierzać w tym co się w życiu robi.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

...ale wracając do meritum
Czyja według Ciebie to jest wina, że poziom nauczania jest taki niski ?


dobre pytanie, bardzo dobre i moze sie przerodzic w niezla dyskusje
tylko jeszcze sprecyzuj o nauczanie czego ci chodzi, zebysmy napewno rozmawiali o tym samym :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

W praktyce większoć uczestników kursu sama nic lub nie wiele umie.
W praktyce więszość rzeczy z materiału który powini już umieć....widzą pierwszy raz w życiu.

Anioł. W praktyce tak jak mówiłem to na 100 kandydatów powino zdawać ten kurs w porywach do 10 -ciu.

Padać to nie umie połowa. Część w ogóle, cześć upada nieprawidłowo.
Kolor pasa już od dawna o niczym nie świadczy.

Regularnie na kursach trafiają się goście z czetwonymi pasami, biało czerwonymi....część gości ma w torbie dwa. Swój ....i np żółty, który przyodziewa na kurs.

Nietety tak to wygląda. Tak jak mówiłem jakby tak się do tego przyłożyć. To mało kto ten kurs by kończył.


8O
Bogumił to dlaczego dopuszczacie takie osoby do robienia uprawnien instruktorskich w jj ?
Przecież są kursy instruktorów samoobrony które by mogli spokojnie robić i nikt by ich z techniki jj nie rozliczal.

Istnieją przeciez proste metody stosowania egzaminu dopuszczającego przed kursem.
Ktoś przecież te osoby musial dopuscic.
Mało osób z umiejętnościami to kurs robi się najwyżej co 5 lat a nie co rok czy dwa

Mam nadzieję, że po kursie potrafią cały wymagany program równiez z padami albo oblewają egzamin końcowy i nie dostają papierów ?

Przecież jak się zaniża poziom przyszłych instruktorow to zaniza sie poziom calego JJ.

A filmik bardzo fajny choc przedstawia klasykę metodyki treningu sportowego dla początkujących przy nauczaniu techniki nie widze w tym innowacyjnych form nauczania innych niz byly w judo w latach 80.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

8O
Bogumił to dlaczego dopuszczacie takie osoby do robienia uprawnien instruktorskich w jj ?
.


aj tam, teraz to ty szukasz kwadratowych jaj, ososby calkowicie nienadajace sie na instruktorow (zarowno sportu jak i rekreacji, i to tak w jj jak i w samoobronie) trafiaja sie zawsze i wszedzie, tak na kursach PZJJ jak i na tych AWFowskich, TKKFowskich i prywatnych
wiec prowokujesz sam kolejna pyskowke
zupelnie niepotrzebnie
a odpowiedz jest prosta - prawie zawsze chodzi o sciagniecie kasy z uczestnikow tych kursow
druga sprawa - nie masz nigdzie weryfikacji umiejetnosci uczestnikow kursu przed jego rozpoczeciem - a szkoda chociaz nie bardzo wiem jak cos takiego przeprowadzic

natomiast pytanie powinno byc postawione inaczej - dlaczego takim osobom pozwala sie ukonczyc kurs i wydaje sie im papiery instruktorskie
( tu uwaga do Bogumila - sam powiedziales ze na 100 osob powinno ukonczyc gora 10 - wiec niestety PZJJ tez nie jest bez winy)

a odpowiedz jest dokladnie taka sama - kasa
nie chce pisac nazwy pewnej prywatnej firmy organizujacej kursy ale mysle ze wiekszosc z was sie domysli o ktora chodzi - slynie z tego ze kurs konczy tam nawet najwiekszy idiota - i dzieki temu firma ta nie narzeka na brak klientow - gdyby zaczeli rzetelnie kosic na egzaminach, duza czesc przyszlych instruktorow poszla by do konkurencji
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Masz racje Aniol trafiaja sie wszedzie ale chyba dla dobra calego JJ powinno nam zalezec aby ograniczac te ilosci ?

Czy na Twoich kursach czy na Bogumila czy na moich czy innych.
Ale ograniczanie mozliwe jest tylko przy wspolpracy a nie na zasadzie byle szybciej zrobic kurs bo konkurencja ubiegnie.

Jesli kazdy z nas nie bedzie tego przestrzegal minimum to po co robic w ogole jakies kursy instruktorskie - zeby wypuszczac ludzi ktorzy nie beda i tak potrafili padac ?
Uprawnienia straca sens.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024