Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

[Bardzo mnie to konfuduje zawsze dlaczego sie sam okradl nawet z tej najprostszej metody.

Okradł się sam, dlatego że nie rozumie skąd się bierze moc, dynamika, itp. Mnie też to dziwi.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Proponuję "Fizykę sportu" K.Ernsta i wszystkie odnośniki, które są tam podane i dotyczą karate.

[...]bo siła ciosu będzie zbliżone z nim jak i bez niego. ...

Jeśli przesunięcie będzie zrobione prawidłowo to dołoży do ciosu sporo energii :roll: i efekt będzie korzystniejszy niż bez przesunięcia.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Już sobie sam odpowiedziałem. Wszystkie punkty pasują do ITKF. Co mu Death-wish przeszkadza? Czemu pije tak do jego karate? Oj nieładnie i któryś punkt regulaminu złamany...


Niewiele o mnie wiesz, a już wydajesz osąd... a już najmniej znasz moje karate i co o nim sądzę.
:)
Chciałbym Ciebie zobaczyć wychodzącego do buhurtu przeciwko Rosjanom... jeśli nie wiesz co to poszukaj na Youtube.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Jeśli przesunięcie będzie zrobione prawidłowo to dołoży do ciosu sporo energii :roll: i efekt będzie korzystniejszy niż bez przesunięcia.


Tak, tak. Niezbyt jasno się wyraziłam. Chodziło mi o to, że czerpanie energii ze źródeł spoza przesunięcia całego ciała vs. czerpanie energii TYLKO z przesunięcia daje podobne rezultaty. Oczywiście, obie rzeczy do kupy dadzą większą energię. Dlatego pisałam o tym, że lepiej to skleić razem.

Proponuję "Fizykę sportu" K.Ernsta i wszystkie odnośniki, które są tam podane i dotyczą karate.


W sumie to tamto to była pierwsza lepsza fizyka, jaką znalazłam. Resnick chyba byłby lepszy od niej :) A za tytuł dzięki. Poszukam. Swoją drogą, "normalna" fizyka też sporo powie. Tylko, że nic nie będzie na talerzu. ;-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Już sobie sam odpowiedziałem. Wszystkie punkty pasują do ITKF. Co mu Death-wish przeszkadza? Czemu pije tak do jego karate? Oj nieładnie i któryś punkt regulaminu złamany...


Niewiele o mnie wiesz, a już wydajesz osąd... a już najmniej znasz moje karate i co o nim sądzę.
:)
Chciałbym Ciebie zobaczyć wychodzącego do buhurtu przeciwko Rosjanom... jeśli nie wiesz co to poszukaj na Youtube.


-no co Ty? :(
Przecież ja właśnie pozytywnie się wyrażam o tym co robisz i gdzie trenujesz, a że jesteś tradycyjny...zdziwiło mnie co Jorvik sądzi o Twoim stylu walki (sposobie) :o

a może to nie do mnie tekst???
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

czerpanie energii ze źródeł spoza przesunięcia całego ciała vs. czerpanie energii TYLKO z przesunięcia daje podobne rezultaty.

ostatnie moje wtracenie w tym temacie - nie jest to prawda.
Nawet jesli wezmiesz pod uwage bardzo uproszczony model - masa x przyspieszenie to nie ma takiej mozliwosci zeby najsilniejszy strzal ktory idzie z barku mial chocby zblizona sile do przesuniecia calego ciala - i nie musi to byc koniecznie krok ale np. praca biodrem - wystarczy spojrzec jak Silva kopnal w ostatnim UFC.

To co mnie czasem dziwi kiedy czytam o karate (mialem tez kilkuletni epizod z shotokan) to podstawowe informacje nt. koorynacji, praca bioder, skret ciala itd. sprzedaje sie czesto jako tajemnice dla czarnych pasow a na boksie tego ucza od 1 zajec. Moze mialem pecha po porstu.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

nie ma takiej mozliwosci zeby najsilniejszy strzal ktory idzie z barku mial chocby zblizona sile do przesuniecia calego ciala - i nie musi to byc koniecznie krok ale np. praca biodrem - wystarczy spojrzec jak Silva kopnal w ostatnim UFC.


Ale dlaczego założyłeś, że pisałam o strzale z barku? Pisałam o przesunięciu całego ciała (w sensie zrobienia kroku) w opozycji do czerpania energii z innych źródeł: np. praca biodra, użycie nogi zakrocznej, etc. Wiem, że ostatnio coraz rzadziej używa się pracy bioder i jest to niestety problem spotykany i wśród posiadaczy czarnych pasów, ale w życiu nie pomyślałabym o waleniu z bara :) :) :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
co do sportu osob niepelnosprawnych to podaje link jak w zapasach zdrowi ludzie dostaja baty od niepelnosprawnego :)


Sport profesjonalny wiec Wyborowa da sie :)
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
tutaj jeszcze jeden niepełnosprawny zapasnik

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czytałem tez o niewidomych lub niedowidzacych judokach któzy doskonale sobie radzą w walce
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Wiem, że ostatnio coraz rzadziej używa się pracy bioder i jest to niestety problem spotykany i wśród posiadaczy czarnych pasów


Gdzie? Ja odczuwam to wręcz odwrotnie.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Ja odczuwam to wręcz odwrotnie.


Mam nadzieję ;-)

I nie chodziło mi o tym rrrrooozzzztrzęsionych przez brak koordynacji osobników ;-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
Jersey
Nie widzisz że to żart... :)
Każdy ma prawo do własnego zdania. Poza tym jak mnie widza tak mnie piszą, ale tak naprawdę moje KT to bardziej skomplikowana kwestia niż się wydaje. Na ten temat pewnie RISK by się wypowiedział ale woli politycznie milczeć. :)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
dobra, to sobie wszyscy potrolowaliśmy, a teraz niech ktoś wódką poleje :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

co do sportu osob niepelnosprawnych to podaje link jak w zapasach zdrowi ludzie dostaja baty od niepelnosprawnego :)


Sport profesjonalny wiec Wyborowa da sie :)


a teraz to porownaj do tej tragedii na wozkach. facet sie rusza jak zbik a tamci muchy odganiaja.
gosciu robi zawodowa a nie udawany trening. nie ma zadnej ulgowej taryfy. ani on dla siebie samego nie ma.
niepelnosprawni to sa ci co robia kaszane i wode z mozgu innym ludziom. gosciu bez rak chce byc normalnie traktowany a nie chce zyby mu jakies "specjalne programy" dla niego aplikowac.
  • 0

budo_godan
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

1: Statyczne pozycja i poruszenie się = łatwiejszy cel dla przeciwnika.
2: Garda na wysokości pępka = jak powyżej.
3: Twarde bloki = nieefektywna obrona.
4: Nieefektywne uderzenia = słaba forma ataku.
5: Haniebna praca nóg i tułowia = wszystkie powyższe.
6: Unikanie jakiejkolwiek formy testowania umiejętności (sparring) = najczęściej brak …
7: Nierealistyczne techniki „samoobrony” = problemy ....


-o jakie karate tu chodzi? 8O Który to styl?
-co to jest haniebna praca nóg i tułowia?
-nierealistyczne techniki "samoobrony" czy nieumiejętność wykorzystania technik (vide psychika i taktyka)?

shotokan , shorin-ryu , tradycyjne i pare innych......


problem w tym, że tak wygląda w polskiej wersji :) . Oryginał na świecie (europejski) jest już inny (poza pewnymi wyjątkami). Rynek i duża dostępność wymuszają pewne działania...W naszym kraju też znajdziesz trenerów od np. shotokanu, którzy wyrobili sobie już "markę" i wiedzą gdzie szukać wiedzę bez nadymania się ilością danów :D

Jersey żeby zmienić te 7 punktów chociaż dość znacznie trzeba mieć odwagę pójść dalej w kierunku Sei-Budokai , Kudo ....chodźby Enshin , Kyokushin , Oyama Karate Tylko że do tego trzeba mieć jaja..... :wink: szukanie rozwiązań problemu np. w Shotokan to strata czasu......


Inhetos zawyrokował, ze chodzi o Shotokan, Shorin-Ryu , Tradycyjne i parę innych - skąd On to wie - GENIUSZ.
Zadam Ci proste pytanie czy Ty masz mistrzowską klasę w karate - odpowiem za Ciebie nie masz bo klasę mistrzowska w karate ma tylko w Polsce jedna osoba i jest nią przedstawiciel Shotokan. A może masz I kl. trenerska w karate , tez odpowiem za Ciebie - nie masz ale mają ją za to przedstawiciele Shotokan i Shorin-Ryu. A może macie w Polsce dużą i sprawną organizację taką z wielkim kompleksem treningowym ,największym w Europie - nie macie ale karate tradycyjne ma. A może w Sei Budokai można w Polsce zdobyć tytuł instruktora sportu ze specjalnością Sei Budokai - nie nie można zrobić ale w Shotokan, w Shorin-Ryu i w Karate Tradycyjnym można. TO KTO TY JESTEŚ , ŻE FORUJESZ TAKIE STWIERDZENIA. W Polsce powstało Tsunami a w Rumunii Sei Budokai. Można porównać Wasz tytułowy klip z walk i klip z tsunami z zawodów - prawie to samo. Wyśmiewasz niską gardę , zobacz na Waszym klipie taką samą macie. Śmiejesz się z tradycyjnego karate - dlaczego w Waszym emblemacie widnieje symbol Okinawy? Stawiasz się razem w rzędzie z Kyokushinkai i Oyama Karate. Który lider tych styli z Wami współpracuje? Wiesz co myślą o Sei Budokai ? To dla nich obraza takie porównania. Shotokan to miliony ćwiczących na wszystkich kontynentach. To my tworzymy WKF jedyną organizację z którą rozmawia Międzynarodowy Komitet Olimpijski. A Wy co marzenia o wielkości o jedynej prawdzie, że to Wy znacie się na karate. ŻEBY SIĘ ZNAĆ I FOROWAĆ PEWNIKI TRZEBA SIĘ NAJPIERW WYEDUKOWAĆ. Możecie zabłysnąć tylko na forum internetowym i nigdzie więcej.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
Godan Zapraszam na zawody 2 kwietnia do Łasku możesz zabrać ze sobą swoich zawodników.....zweryfikujemy twoją klasę mistrzowską :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
Godan Wasze klipy są fajne przedstawiające stojących w skupieniu niedorobionych facetów...... :wink: he he
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

[
Inhetos zawyrokował, ze chodzi o Shotokan, Shorin-Ryu , Tradycyjne i parę innych - skąd On to wie - GENIUSZ.
Zadam Ci proste pytanie czy Ty masz mistrzowską klasę w karate - odpowiem za Ciebie nie masz bo klasę mistrzowska w karate ma tylko w Polsce jedna osoba i jest nią przedstawiciel Shotokan. A może masz I kl. trenerska w karate , tez odpowiem za Ciebie - nie masz ale mają ją za to przedstawiciele Shotokan i Shorin-Ryu. A może macie w Polsce dużą i sprawną organizację taką z wielkim kompleksem treningowym ,największym w Europie - nie macie ale karate tradycyjne ma. A może w Sei Budokai można w Polsce zdobyć tytuł instruktora sportu ze specjalnością Sei Budokai - nie nie można zrobić ale w Shotokan, w Shorin-Ryu i w Karate Tradycyjnym można. TO KTO TY JESTEŚ , ŻE FORUJESZ TAKIE STWIERDZENIA. W Polsce powstało Tsunami a w Rumunii Sei Budokai. Można porównać Wasz tytułowy klip z walk i klip z tsunami z zawodów - prawie to samo. Wyśmiewasz niską gardę , zobacz na Waszym klipie taką samą macie. Śmiejesz się z tradycyjnego karate - dlaczego w Waszym emblemacie widnieje symbol Okinawy? Stawiasz się razem w rzędzie z Kyokushinkai i Oyama Karate. Który lider tych styli z Wami współpracuje? Wiesz co myślą o Sei Budokai ? To dla nich obraza takie porównania. Shotokan to miliony ćwiczących na wszystkich kontynentach. To my tworzymy WKF jedyną organizację z którą rozmawia Międzynarodowy Komitet Olimpijski. A Wy co marzenia o wielkości o jedynej prawdzie, że to Wy znacie się na karate. ŻEBY SIĘ ZNAĆ I FOROWAĆ PEWNIKI TRZEBA SIĘ NAJPIERW WYEDUKOWAĆ. Możecie zabłysnąć tylko na forum internetowym i nigdzie więcej.


pierwszy post i od razu ostre wejscie na tatami... gratuluje...

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Oryginalne japońskie karate, zwane dzisiaj karate tradycyjnym, nigdy nie rozróżniało stylów.

W wyniku masowej mody na karate na świecie z powodów komercyjnych zaczęły pojawiać się liczne style i szkoły, które z oryginalnym karate nie mają nic wspólnego. Powstało wiele mało znaczących odprysków od oryginalnego nurtu karate tradycyjnego.

Zarządzaniem oryginalnym karate na świecie zajmuje się ITKF (International Traditional Karate Federation), a w Polsce PZKT (Polski Związek Karate Tradycyjnego). Jesteśmy dumni, że od 40 lat podążamy tą jedyną prawdziwą drogą.

Włodzimierz Kwieciński
Prezes PZKT


nie rozroznialo styow ale ma ich setki, na koncu sie okazuje ze to nie tradycyjne karate, tylko orginalne - czyli reszta to podroby. No, a ta "jedyna prawdziwa droga" to jest tekst z X Plenum KPZR.

Kon by sie usmial. Zadne dojo, ordery, certyfikaty, klasy tu juz nic nie pomoga.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate
inhetos
bez obraźliwych wycieczek proszę...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja osobista opinia odnośnie genezy współczesnego karate

Godan Wasze klipy są fajne przedstawiające stojących w skupieniu niedorobionych facetów...... :wink: he he

-przeczytaj jeszcze raz jego tekst :wink: :D .Tam nic nie ma o tym, że on jest od ITKF :) , wręcz przeciwnie.
Inhetos Ty masz najsłabszy materiał porównawczy w Polsce :D , ja jestem zażenowany tym co trenują (i jak) kluby shotokanu w Toruniu (jeden już chyba z tego powodu się rozleciał). Uważam, że powinni podjąć współpracę z jakimś solidnym (z nowoczesnym nastawieniem i wiedzą) TRENEREM shotokanu a dać se spokój z tym co robią (komisja techniczna PZK nic im nie pomoże-poszło wszystko w złym kierunku, został tylko taniec).

Godan dobrze gada, wódki mu :wink: :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024