Skocz do zawartości


Zdjęcie

IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

28-30 - Seminarium Shotokan z mistrzem Pemba Tamang 8 Dan w Brodnicy - seminarium, które jest przygotowane przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji w Poddębicach, MUKSK "Shotokan" z Brodnicy. Asystentem mistrza będzie shihan Maciej Grubski - 6 Dan. Podczas seminarium oficjalnie zostanie ogłoszone powstanie Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland. Wszystkie informacje o seminarium dostępne są na stronie organizatora...MUKSK "Shotokan" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].


Co ciekawe sensei/shihan Maciej Grubski w tym tekście ma 6 DAN, z fudokanu został wyrzucony z oficjalnym zakazem używania stopnia 5 DAN tam uzyskanego, a na stronie W.S.I. ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) ma 4 DAN.
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Żadne nowe
kolejna fabryka robienia danów i biznesu.
jak widać na plakacie już są egzaminy na dan.
Kto szybszy ten lepszy.
jeszcze zostało wiele organizacji których nie ma w polsce.
panowie pośpieszcze się bo zabraknie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Żadne nowe
kolejna fabryka robienia danów i biznesu.
jak widać na plakacie już są egzaminy na dan.
Kto szybszy ten lepszy.
jeszcze zostało wiele organizacji których nie ma w polsce.
panowie pośpieszcze się bo zabraknie.


Murat sie przepoczwarzyl.
Mnie urzekly wynurzenia 12 letniego gimnazjalisty (tak oceniam poziom tej rozprawki na temat karate do i karate sportowego).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Karate-dō a sport
"Pytanie jednak, czy na szali powinno pojawić się zdrowie lub życie? ".

Trzeba dorosnac do sytuacji, kiedy sie dostrzeze, ze co dzien zycie i zdrowie jest na szali. Mozna od tego uciekac i "podejmowac decyzje". Jak sam autor gimnazjalista pisze...

"Zapewne niewiele osób wie, że u swoich źródeł powstania Karate-dō Tsunami przez krótki czas zajmowało się rywalizacją sportową. Doświadczenia jednak były na tyle niepokojące, że natychmiast porzucono tę "drogę" na rzecz Karate-dō. "

Oferta dla gimnazjalistow jest gotowa.

Kur... czy w karate nie moze byc po prostu normalnie.... ????
Tak jak na przyklad w bieganiu maratonow...
W Europie co roku organizuje sie setki biegow na dystansie 42 km... Szacunkowo ok. 50 mln ludzi na swiecie biega MARATON...
W ostatnim maratonie berlinskim, w pazdzierniku 2010 bralo udzial przeszlo 50 tysiecy biegaczy. Szanse zeby wygrac ten bieg mialo kilkunastu, moze kilkudziesieciu zawodowych biegaczy. Cala reszta 99,9% biegla i wiedziala ze nie wygra, miala inny cel. I nikt z tego tak dupnej "filozofii" nie robil jak miszczu-gimnazjalista na tej stronie, ktory prawdopodobnie by umarl polowie trasy jakby sie wybral w maraton.
zeby trase maratonu pokonac trzeba wykonac specjalistyczny trening. Samo chodzenie do fitness klubu czy karate, nawet 5 razy w tygodniu nie pomoze...

Jak mozna dawac komus przyklad i byc sensei nie ryzykujac wlasnego zdrowia i zycia??
Jak mozna przyjmujac taka postawe szkolic sie w mestwie i w sztukach walki?

Po prostu jaja mi opadaja jak czytam takie ciulstwa i widze te powazne, skupine twarze niedorobionych facetow, ktorych w sekundy rozdupiam jednym kopem- nie wazne czy na sportowej macie czy ciemnym zaulku.

Jak czytam takie pierdoly, to trudno mi sie nie zgodzic z ludzmi z innych MA, ze karate to jest jakis kicz dla malolatow i imbecyli...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ciach...


Dobre.

Pewnie kandydaci na dany odbywali videokonferencje z mistrzem a on im udzielał videoporad co mają poprawić. Kolega mój mawiał o takich, że są dobrzy w c..j.

Powodzenia i krzyżyk na drogę
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ciach...


Dobre.

Pewnie kandydaci na dany odbywali videokonferencje z mistrzem a on im udzielał videoporad co mają poprawić. Kolega mój mawiał o takich, że są dobrzy w c..j.

Powodzenia i krzyżyk na drogę


i guru z Pakistanu....no comments.

w kwietniu parza herbate, chyba kaca beda po tych wszystkich szkoleniach leczyc... :)
bo na trzezwo to jest nie do przyjecia...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
A może faję sobie nabił dobrym zielem i mu się Poland z Holland pomyliło :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

A może faję sobie nabił dobrym zielem i mu się Poland z Holland pomyliło :)


chy ba napisze maila z zapytaniem co biora, ale takie odejscia to sa raczej po tabletach... zreszta jestes chemik, to wiesz lepiej.
to kolega Grubski, sie wypozycjonowal... szkoda gadac. bedzie sie teraz uczyl karate od goscia z Pakistanu, "ktory dawal z siebie wszystko"... zal mi go, ale dobrze mu tak... :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
"Człowiek dżungli nienawykły do naszej wódy" - że zacytuję
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

to kolega Grubski, sie wypozycjonowal... szkoda gadac.

Chociaż JKA gdyby wybrał... :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Risk
W JKA stołki już rozdane.

Co do Shodan. To nie jest klub PFDSzWiS.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Jak czytam takie pierdoly, to trudno mi sie nie zgodzic z ludzmi z innych MA, ze karate to jest jakis kicz dla malolatow i imbecyli...


Coraz bardziej mi sie podobasz panie Wyborowa, powiedzialbym raczej: dla hipokrytow, tchorzy i leni! Cociaz nie mozna wrzucac wszystkiego do jednego wora, SeiBudokai to przeciez tez karate :lol:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland



Jak czytam takie pierdoly, to trudno mi sie nie zgodzic z ludzmi z innych MA, ze karate to jest jakis kicz dla malolatow i imbecyli...


Coraz bardziej mi sie podobasz panie Wyborowa, powiedzialbym raczej: dla hipokrytow, tchorzy i leni! Cociaz nie mozna wrzucac wszystkiego do jednego wora, SeiBudokai to przeciez tez karate :lol:


Jan, smieszne jest to w karate, ze kazdy dyskutuje swoja "innosc" w domysle czytaj "lepszosc"... wor jest pojemny... niestety zadne doklejanie boksu, zapasow, judo, minimalizowanie kata nie robi roznicy.
Set up jest ten sam.
Mysle, ze feeling jest podobny, jesli nie ten sam... w momencie jak bokserzy tajscy challengowali japonskie karate... w 60 latach. karate juz wtedy bylo w dolku.
przeciez Nakayama Masatoshi, Nishiyama i inni... obrocili sie do problemu plecami...
Oyama i jego ludzie podniesli glowy, bo mieli jaja i widzieli w tym mozliwosc wzrostu.
Teraz... po tych kilkudziesieciu latach karate nie niesie ze soba w sensie walki juz nic nosnego (takiej w ktorej mozna stracic cos wiecej niz punkty).
Obym sie mylil.
Ja nie chce wszczynac starych dyskusji. Ja bez problemu powalcze w bezkontaktowych regulach, z bezkontaktowcami jest juz inaczej. To hermetyk. Zamkniete oczy na rezste swiata.
Nie chce byc zlosliwy...ale kto by chcial ogladac bezkontaktowy boks?

Mysle, ze w codziennym zyciu problemu nie widac. Masz treningi, dojo, wlasny krag znajomych. RZeczy sie dzieja. Konfrontacji nie ma nawet w myslach...
To usypia, a z wiekiem dupa robi sie ciezka. Pas brazowy zmienia sie w czarny, potem przybywa danow i robi sie nobliwa ciota...
Brzuch najpierw przykrywa jaja, a potem je skutecznie ugniata... do zaniku wlacznie.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Ja bez problemu powalcze w bezkontaktowych regulach, z bezkontaktowcami jest juz inaczej.


Sugerujesz, że oni nawet w regułach bezkontaktowych mieli problemy z walczeniem? Hm... jak się tak dłużej zastanowić to coś w tym jest ... :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Ja bez problemu powalcze w bezkontaktowych regulach, z bezkontaktowcami jest juz inaczej.


Sugerujesz, że oni nawet w regułach bezkontaktowych mieli problemy z walczeniem? Hm... jak się tak dłużej zastanowić to coś w tym jest ... :)


sugeruje, ze dla ludzi, ktorzy bezkontaktowe karate trenuja, przyjecie innych regul rywalizacji to jest opor materii nie do przejscia.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
zapewne tak jak dla ciebie start w MMA ...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

zapewne tak jak dla ciebie start w MMA ...



laserku ja pod piec dych dobijam... wiec troche juz na dawanie czadu za pozno.
mysle, ze nie bylbym ostatni, bo cwiczylem troche judo i boksu, ale i tak sprzedawalbym w pierwszym rzedzie kopy.
i na pewno robilbym to z wiekszym wypierdem niz na zalaczonych obrazkach. co do tego nie ma zadnych watpliwosci
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
to żebyś nie wymiękł to dla mnie jasne, raczej mi chodziło o zmianę formuły na bardziej kompletną, lub raczej bardziej wymagającą.

Dlaczego semi kontraktowcy nie startują w knockdown (zazwyczaj)?
Ja np, raz na kilka lat zdarzy mi się wystartować w semi, bo mam z tego zabawę ;) tylko i wyłącznie dlatego. Siedzę przed kompem po 12-13h/d, taka praca.

Nie mam czasu po prostu się przygotować wydolnościowo i siłowo, a to jest w knockdown mega ważne. Wolał bym w pełnym kontakcie, lub w jakimś lightowym mma (jak w sei budokai) niż w knockdown.

Knockdown poza tym wymaga zupełnie innego przygotowania taktycznego, to jest moim zdaniem główny powód braku chętnych.
Natomiast w mma lepiej się wiodło karatekom z przeszłością semikontaktową niż tym po kiokushin
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

to żebyś nie wymiękł to dla mnie jasne, raczej mi chodziło o zmianę formuły na bardziej kompletną, lub raczej bardziej wymagającą.

Dlaczego semi kontraktowcy nie startują w knockdown (zazwyczaj)?
Ja np, raz na kilka lat zdarzy mi się wystartować w semi, bo mam z tego zabawę ;) tylko i wyłącznie dlatego. Siedzę przed kompem po 12-13h/d, taka praca.

Nie mam czasu po prostu się przygotować wydolnościowo i siłowo, a to jest w knockdown mega ważne. Wolał bym w pełnym kontakcie, lub w jakimś lightowym mma (jak w sei budokai) niż w knockdown.

Knockdown poza tym wymaga zupełnie innego przygotowania taktycznego, to jest moim zdaniem główny powód braku chętnych.
Natomiast w mma lepiej się wiodło karatekom z przeszłością semikontaktową niż tym po kiokushin


W MMA licza sie tylko Stany, reszta nawet sie nie morze mierzyc jesli chodzi o warunki do treningu, media, kase za walki, itp. Za kasa idzie poziom.
Poza tym kluby sa inaczej zorganizowane. Zazwyczaj jest tak ze jest kilu instruktorow, kazdy jest specjalista od innej dyscypliny - boksu, judo zapasow, karate lub TKD i miks polega na tym ze idziesz do fachowca w danej dyscyplinie, ktory ci zapodaje dyscypline w najlepszym wydaniu, oczywiscie filtrowana pod MIX. wiec boser nie podaje ci rzeczy typu - pozycja "noga do nogi" bo wie ze w taka wystawiona noge but na dzien dobry poleci, TKD nie bedzie ci robil wody z mozgu i uczyl kata, bo to nie ta bajka, itd.
W Olsce zwykle jest tak, ze jest czlowiek orkiestra i tylko zmienia szorty na kimono lub wicewersa- cwiczy schizofrenie i podaje wiedze na co najwyzej srednim poziomie. Tak na prawde z grubsza znajac tajniki poszczegolnych dyscyplin.

Siermiezny Kyokushin z teoria "wszystko przyjmujemy" bo jestesmy twardzi to jest przede wszystkim mentalna zapasc. Ja tak nigdy nie walczylem. Ile mozesz w walce przyjac strzalow? Z mysla ze masz 4-6 walk w turnieju?
Taka filozofia hoduje sztywnosc fizyczna i umyslowa i przy probie z myslacymi elastycznie - zawsze przegrywa.
Ja sie napatrzylem na setki "zawodnikow" ktoryz przed walka robili "rozgrzewke" dajac sie po bruchu i nogach okladac. Zaiste jest to prosta droga do zwyciestwa. Dostawac po brzuchu... Ten debilizm pokutuje do dzis. niestety.
To sie przeklada rowniez na metody treningowe. Brak elastycznosci jest totalny. Glownie w mysleniu i utylizowaniu doswiadczen innych.
Wszystko sie sprowadza do "przekraczania barier" i "pokonywania samego siebie", a to zwykle oznacza zrobic 100 pompek wiecej. Jakby ilosc miala zrobic roznice. Te wszystkie slogany Kyokushin sa smieszne w zwiazku z tym...
99 procent cwiczacych, ktorzy maja siebie i swoje KK za wielka sprawe i maja o swojej kondycji, zelaznej woli i wytrwalosci jak najlepsze zdanie nie jest w stanie puscic sie z marszu w maraton. A ludzie, ktorzy z pozoru wygladaja skromniej i mniej gadaja i rzeczywiscie sie do treningu przykladaja wiedza ze to jest mozliwe przy specjalistycznym treningu. Ale on nie polega na tym ze bedziesz krzyczal i robil 100 pompek wiecej.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland
Wszystko prawda, choć z poziomem mma przesadzasz.

U nas oczywiście, jest to partyzantka, dlatego np. Mamed zamiast być mistrzem ostatnio raczej kiepsko walczy. Ewidentnie braki szkoleniowe.

Byłem na treningu MMA i jeden z judoków walczących w MMA prowadził (9 miejsce w rankingu PL w wadze lekkiej). Była akcja pod klatką, przygwożdżając i strzały. No to ja wale haki, siepry a on podchodzi i mówi, że tak to na treningu sobie mogę, a tu w klatce trzeba cepy walić...

masakra

To własnie to o czym mówisz, on nie ma pojęcia jak się uderza i w co, a tego uczy, ale są naprawdę niezłe pod tym względem teamy. W Copacabanie mają zapaśnika, gości od BJJ, i Igora Kołacina (kiedyś shotokan, a później MT) od stójki.

U Mirasa też są spece od poszczególnych fragmentów walki, u Nastuli to samo więc generalizujesz.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IDZIE NOWE ... Nihon Shotokan Karate-do Federation Poland

Wszystko prawda, choć z poziomem mma przesadzasz.

U nas oczywiście, jest to partyzantka, dlatego np. Mamed zamiast być mistrzem ostatnio raczej kiepsko walczy. Ewidentnie braki szkoleniowe.

Byłem na treningu MMA i jeden z judoków walczących w MMA prowadził (9 miejsce w rankingu PL w wadze lekkiej). Była akcja pod klatką, przygwożdżając i strzały. No to ja wale haki, siepry a on podchodzi i mówi, że tak to na treningu sobie mogę, a tu w klatce trzeba cepy walić...

masakra

To własnie to o czym mówisz, on nie ma pojęcia jak się uderza i w co, a tego uczy, ale są naprawdę niezłe pod tym względem teamy. W Copacabanie mają zapaśnika, gości od BJJ, i Igora Kołacina (kiedyś shotokan, a później MT) od stójki.

U Mirasa też są spece od poszczególnych fragmentów walki, u Nastuli to samo więc generalizujesz.


no jasne, ze generalizuje. moge tez podac pare przykladow na poparcie mojej opinii - gosci ktorzy maja po 10 roznych kursow instruktorskich - ze wszystkiego (no moze nie z szydelkowania i wycinanek kurpiowskich) - po prostu Mortal Combat.
Pare klubow jest, ale zaledwie pare. W zorganizowany sposob, przekrojowo - z kilkoma intruktorami? Kto tak na tym forum cwiczy? Juz nie mowie o jakis dodatkowych sportach poza MA, ktore rozne rzeczy dookola rozwijaja.
Jak patrez na ludzi ze SW, to widze, ze nie potrafia nawet szybko biegac, tzn. nie maja pojecia o technice biegu, sprintu...
Braki w ogolnym wyksztalceniu... z podstawowki, WF na korytarzu, albo zamiast tego matma lub "godzina wychowawcza"...
Z MMA jest troche jak z aktorstwem, zeby sie na prawde przebic trzeba wyjechac do Kalifornii.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024