Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak usunąć frustratów z forum aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Akahige,
Ile razy trzeba napisać , ze aikido jest nieweryfikowalne ze wzgledu na "skutecznosc" rozumianą jako wynik walki polegajacej na sekwencji atak-obrona-kontratak- obrona-kontratak itd. itd.
W sekwencji atak-obrona-koniec Aikido jest zawsze, z załozenia "skuteczne".

Co tu ma do rzeczy "wspołpraca"? Uke atakuje shomen i albo shomen dochodzi ( tori zrobił cos żle) albo uke laduje na macie.

Aikia,
Trzymaj się tematu i nie rób offtopów. A temat jest o wyrzucaniu frustratów z forum aikido i o wolności słowa w internecie. To dużo poważniejsza sprawa niż jakaś tam iriminaga. :wink:
Jak chcesz, załóż temat "techniczny" ( może być bardzo konkretny i ścisły, np. "jak prawidłowo wykonać irimi nage z ataku shomen uchi"), to wtedy pogadamy jak zweryfikować sekwencję atak-obrona ( nawiasem mówiąc, zgadzam się z Tobą, że "aikido jest nieweryfikowalne ze względu na skuteczność rozumianą jako wynik walki polegającej na sekwencji atak-obrona-kontratak-obrona-kontratak, itd." Dziwne... :? 8O :roll: :wink: )

Propozycja wyrzucania ludzi z forum za brzytkie słowa jest żałosna. Sam nie używam brzytkich słów, ale nigdy mi nie przeszkadzało kiedy robił to mój adwersarz. Uczestniczę czasem w dyskusjach w innych działach vortalu, w tym w dziale "ulica", gdzie średnia wieku dyskutantów oscyluje w okolicy wieku mojego syna i brzydkie słowa są na porządku dziennym. Pracowałem też w przeszłości z "fizolami" ( także jako "fizol") i miałem okazję się przekonać, że Wojciech Młynarski miał rację mówiąc, iż używanie tzw. mocnych słów nie ma nic wspólnego z delikatnością uczuć.
Zamiast więc biadolić, jak baby, weźcie się za merytoryczną dyskusję z użyciem argumentów, zrezygnujcie z amatorskich diagnoz psychologiczno-psychiatrycznych, itp.
Zawsze też można wykorzystać funkcję "ignoruj" tego forum.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
[quote name="budo_Randall"]Powiedziałbym że powinniście się umówić na lody, pogadać, będziecie mieli dobrze i fanie w ciepłym grajdołku własnych urojeń i miłym uścisku, możecie się też po plecach poklepać.[/quote] tak to właśnie chcemy robić w dziale aikido tyle że bez twoich sfrustrowanych komentarzy[quote]Widzimy tu prosty mechanizm u Panów: zwalczanie własnego dysonansu poznawczego, wobec niemożności obalenia argumentami stanowiska owych "frustratów", odbywa się w jedyny możliwy sposób, deprecjacji wartości osoby każdego o odmiennym zdaniu. Całe szczęście nie da rady nas wysłać do domu wariatów ani na Syberię[/quote].
Jedyny dysonans jaki muszę zwalczyć to obrzydzenie z jakim odpisuję na twój post

[quote]Oczywiście, żeby postąpić uczciwie, trzeba zejść daleko w dół z piedestału budowanego dziesiątki lat, uwikłania się organizacje i całe towarzystwo wzajemnej adoracji. Rozdmuchaliście aikidową bańkę spekulacyjną i ratujecie ją jak się da, tak jak rządy bańkę kapitałową. Obie pękną prędzej czy później. Trzeba po prostu dokonać kompletnej rozbiórki i przebudować swoją wizję aikido i siebie. Wiemy że to nie nastąpi. [/quote]
lewicowy frustrat i do tego anarchista...
[quote]Niemniej nazywanie ludzi o odmiennych poglądach frustratami, sugerowanie kompleksów na tle seksualnym, doklejanie etykietek, jest żenujące. Czysta polityka, znać rękę fachowca. Przynajmniej wiemy za co większość Polaków ma tę kastę za najgorszy rynsztok. [/quote]
Twoje poglądy nie są odmienne, to światopogląd masz odmienny a to przy braku dobrej woli wyklucza dyskusję. Przypisałeś sobie rolę wielkiego inkwizytora d/s zwalczania aikido i póki stos nie zapłonie nie zaznasz spokoju.
[quote name="budo_Aiki"]
Hej Niedziel, Uwazasz , ze ludzie sa bezrozumni?[/quote]
[quote]On może nie, ale ja tak. Większość ludzi to głąby kapuściane.[/quote]
Tak to wszyscy tu wiemy, właściwie ta większość to wszyscy oprócz ciebie
[quote name="budo_Aiki"]
Przeciez w wiekszosci dojo mozna sobie przyjsc , popatrzeć, a potem za friko poćwiczyc jeden trening czy dwa. Pójsc do innego dojo, zrobic tak samo.[/quote]
[quote]Powiedz mi, czy idąc na studia, np. na politechnikę, masz podstawy by rozeznać się i ocenić czy to co pokazują profesorowie ma ręce i nogi? Oglądasz jak czarną magię, więc jasne że nie, dopóki sam nie zdobędziesz dużej wiedzy w temacie.
To samo tyczy się sztuk walki.
Ludzie przychodzący do dojo przychodzą z jakimś bagażem wiedzy powszechnej, dzięki której interpetują i nadają znaczenia temu co widzą. Opierają się na stereotypach i zdrowym rozsądku. Oni jeszcze nie wiedzą, nie potrafią i nie mają podstaw przedmiotowej do oceny tego co robią, przyszli się nauczyć. Muszą zrobić to co zazwyczaj się robi w takiej sytuacji i co robimy na co dzień - zaufać że "fachowiec" się zna i nie oszukuje. [/quote]
Po 35 latach rozwoju w Polsce profil zapisujących się jest bardzo zróżnicowany, na aikido zapisują licealiści ale i ludzie po 40-ce którzy już nie jedno w życiu robli i jakoś nie czują sie oszukani no chyba że ich inkwizytor oświeci
[quote]Aikido kwitło przez lata, bo dzięki przyklejonej mu łatce sztuki walki, mnóstwo ludzi przychodziło do dojo i wobec braku innej wiedzy i krytyki, przyjmowali na wiarę to co się im mówiło. 10+ lat temu na każdym www klubu, plakacie czy ulotce, pisało jaka to mordercza sztuka walki.
To było naciąganie i jawne oszustwo.[/quote]
Aikido kwitło i kwitnie, jest było i będzie sztuka walki. Obietnice reklamowe o których piszesz pojawiały się marginalnie i w wiekszości w klubach spod znaku aikido z którym ty sie zetknąłeś. Główny nurt aikido w Polsce nie obiecywał nauki mordobicia w ramah aikido
[quote]Dziś jest lepiej.[/quote]
Dziekuję w imieniu aikido
[quote]Nie znaczy że dobrze, [/quote]
a to wycofuję się z podziękowań..
[quote]pisałem o tym, obowiązuje domniemanie. Jeśli kupuję w sklepie żelazko, to spodziewam się że będzie ono prasować. Nawet jeśli o to nie zapytam, a sprzedawca nie powie wprost, że ono jest do prasowania, to jeśli okaże się inaczej (że to np. suszarka do włosów w kształcie żelazka), wina leży po stronie sprzedawcy. Bo to common sense, zdrowy rozsądek, nie tego oczekuję od żelazka.
Aikido nadal korzysta z tego schematu. [/quote]
A ja myślę, że jak się zapisuję na szermierkę to chcę sobie popykać szpadą, a jak na aikido to chcę pofikać na macie a jak na bjj to nie wiem szczerze po co ale ty mi zaraz powiesz hmm?[quote]Moja na forum działalność jest i będzie, dopóki nie pojawi się tu FAQ z rzeczowo opisanym aikido, nie znikną przyklejone bzdury. Dopóki bedą ludzie zakładać tematy, pytając o aikido, będą dyskusje sprowadzające się do tego czym trening aikido jest a czym nie. [/quote]
Inkwizycja przeminie a aikido pozostanie bo racja nigdy nie była po stronie frustratów
[quote]Będą się też pojawiać ludzie po przygodzie z aikido, którzy poszli na inne sw. Piszą o aikido negatywnie, bo gdy zdobyli podstawy wiedzy i umiejętności byli w stanie uczciwie ocenić co było im wciskane wcześniej. Nie dziwię się irytacji, złośliwościom i drwiącemu tonowi - byli przez lata oszukiwani. Normalną zdrową reakcją jest złość i zemsta.[/quote]
Złość i zemsta to źli doradcy, szczerze (może z odrobiną ironii) ci współczuję i wszystkim "oszukanym" . Zostań ich pełnonocnikiem i wystąp z pozwem zbiorowym o zwrot składek do wszystkich organizacji aikido w Polsce i nie tylko.
[quote]Dzięki temu że mówią i przyznają się do tego, zmienia się opinia o aikido i ogólna świadomość tematu.[/quote] Aikido nie ma patentu na filtrowanie frustratów i pokręconych ich relacje na temat aikido niestety wpływają na opinie o aikido, vide źródła na które powołuje się niejaki Tekieli. A zatem tu macie zupełną rację, całe szczęście, że nie każdy kto rezygnuje z aikido to frustrat. Wspominają oni miło aikido, chociaż dzisiaj wolą coś innego np. deskorolkę lub taniec towarzyski. Często namawiam swoich uczniów u których widzę zainteresowanie i smykałkę do sparingów, żeby sobie dla urozmaicenia na jakieś mordobicie pochodzili bo aikido to sztuka walki bez walki więc zanim się zestarzeją niech sobie posmakują wybitego zęba co by na starość nie żałowali, że tego nie zrobili za młodu (vide przypadek Akahige).
[quote]Gdzie leży odpowiedzialność za taki stan rzeczy? Oczywiście po stronie takich "oldbojów" którzy do tej pory nie mają jaj by przyznać się uczciwie do tego jak się sprawy mają. [/quote]
Sprawy się mają tak jak piszesz tylko już mnie nie łam kołem twego intelektu przyznam się do wszystkiego i wszystko podpiszę....aaa... [quote]Podoba Wam się aikido, proszę bardzo, ale mówcie też wszem i wobec że nie uczycie tam niczego co normalnie domniemywa się i oczekuje od sztuki walki. Bo w aikido tego nie ma. [/quote]
obiecuję solennie, że nie będę mówił, że uczę tego co niejaki inkwizytor domniemywa i oczekuje od sztuki walki.... może coś jeszcze obiecać? [quote]Sytuacja uzdrowi się sama[/quote]. Sytuacja tak frustrat nie!
[quote]Można sprzedawać suszarki w kształcie żelazka, tylko to trzeba napisać na etykiecie i nikt nie będzie miał pretensji.[/quote]
Wystąpimy do Brukseli o sformułowanie dyrektywy uijnej definiującej etykiete żelazka tfu aikido ma sie rozumieć
[quote]A tak, cóż, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, przyjmijcie chociaż to błoto jak faceci, bo się wam należy jak psu buda.[/quote] wysypiam się dobrze a dzięki takim jak ty błota jest pod dostatkiem i choć się bardzo starałem to jednak w nie wdepnąłem
PS. Redakcja, nie pisze się boldem bo to jebie po oczach[/quote].[/quote]nie pisz bzdur po to z kolei j...e po mózgu
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

nie pisz bzdur po to z kolei j...e po mózgu.

Hehehehehehehehehe! Buaaaaahahahahahahaha! : :lol: :lol: :lol:
Kochana Redakcja dała się wypuścić jak młody kot w wojsku! Aby nie było, żem cham, odpowiem za pomocą tak zwanej kultury wysokiej - cytatem z filmu Zanussiego "Barwy ochronne". Chodzi o tekst ( a i sporą część tej sceny ) w 8:00 ( tyczy się Redakcji, rzecz jasna!) :D :wink:


P.S. Cieszę się, że Redakcja powróciła na forum po dwumiesięcznej przerwie. Strasznie teskniłem. :D
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Nie ma sensu merytorycznie odpisywać na wszytko po kolei. Szkoda klawiatury. Poza tym i tak zdania nie ma ad rem, wszystko puste bełkotanie.

Nie wiem skąd wraca u ciebie motyw frustracji przyklejanej innym? Mawiają, że każdy swoim łokciem mierzy. Tak czy inaczej zajadłość z jaką zwalczasz to co napisałem faktycznie trąci inkwizycją. Jest też równie jak ona bezmózgie, jednostronne, bezcelowe i w końcu padnie.

Udało Ci się w jednym poście przypisać mi inkwizytora, frustrata, megalomana, lewicowca, anarchistę. Zapomniałeś że odpowiadam za dżumę, terroryzm, koklusz, 9.11, no i zestrzelenie tupolewa.

Robisz jakieś dziwne zabiegi różnicując pogląd i światopogląd - poproszę o cechy gatunkowe.

Retorycznie nieźle ci idzie, widać szkolona bestia, niestety w formie to poziom typowej telewizyjnej debaty pseudointeligentów, czyli bełkot bez treści. Jak ktoś się na takie bzdury nabiera, to znaczy że należy do wspomnianej wcześniej większości. Dlatego jestem za kontrolnym odstrzałem każdego kto para się polityką, zawsze to łatwiejsze niż wyedukowanie wszystkich do poziomu by nie łykali tego badziewia. Ot by ludziom żyło się lepiej :)

Podsumowując, jak chcecie zróbcie sobie forum z aktywacją za napisaniem podania z CV (nie zapomnijcie o składce), będą tam jedynie Wyznawcy Sekty Jaśnie Oświeconych, będzie Ład i Harmonia zapanuje Prawo i Sprawiedliwość.

Niestety, portal tu pozostanie otwarty, także na ludzi którzy nie zgadzając się z Jedynie Słuszną Opinią, głoszą poglądy... o przepraszam, światopoglądy odmienne. Ot taka niewygoda wolności dostępu do informacji.
Śmierdzi sekciarstwem kapkę, ale cóż zrobić. Na koniec taki dyplom dedykuję Redakcji, na zachętę do dalszej działalności krzewienia prawdy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
będzie równie śmiesznie.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
czytam to, czytam i nie wytrzymałem!!!!!!!!!!

brzytkie


Brzydkie!!!
Brzydkie!!!
Brzydkie!!!
Brzydkie!!!
Brzydkie!!!
Brzydkie!!!

do jasnej ciasnej - Brzydkie!!!!!!!!!!!!!!


:) :) :)

P.S. Wiedziałem ze to była kwestia czasu jak sie Redakcja włączy. I dobrze. Ja nie mam siły i mi sie juz nie chce.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Ale za to kumpel ryśka m. z redakcji nie ma problemu i może indoktrynować godzinami &-)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
No bo powinniśmy zrobić tak, żeby było dobrze (że się tak bez sensu wtrącę :) )...:



KILL'IM!!!
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Akahige,
Ile razy trzeba napisać , ze aikido jest nieweryfikowalne ze wzgledu na "skutecznosc" rozumianą jako wynik walki polegajacej na sekwencji atak-obrona-kontratak- obrona-kontratak itd. itd.
W sekwencji atak-obrona-koniec Aikido jest zawsze, z załozenia "skuteczne".

Co tu ma do rzeczy "wspołpraca"? Uke atakuje shomen i albo shomen dochodzi ( tori zrobił cos żle) albo uke laduje na macie.

Aikia,
Trzymaj się tematu i nie rób offtopów. A temat jest o wyrzucaniu frustratów z forum aikido i o wolności słowa w internecie. To dużo poważniejsza sprawa niż jakaś tam iriminaga. :wink:
.


:oops: Faktycznie. Przepraszam. Ale znasz mnie Akahige i wiesz , ze jak jakas wypowiedz dotyczy celu Aikido to nie mge sie powstrzymac. To Ty zacząłes ( chociaz nie zauwazyłem uderzenia w piersi).

a co do tematu:

Szczerze mówiąc ( z całym szacunkiem do moderatorów i włascicieli Vortalu), rozumiem , ze kazdy cierpi na brak czasu, ale reakcje na łamanie regulaminu sa niewystarczajace. Przeciez wszystko jest napisane:
CYTAT:

"Informacje o podstawowych zasadach panujących na Vortalu Budo (...)

3. Posty niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, lub kasowane.
4. Zakaz obrażania innych użytkowników.
5. Wszelkie słowne utarczki załatwia się listami prywatnymi.
6. Nadmierne kaleczenie języka polskiego jak rownież nadużywanie błedów ortograficznych będzie karane ostrzeżeniami.
7. Moderator i Administrator mają prawo do usunięcia postu który obraża w jakiś sposób innych użytkowników.

9. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

15. Zakaz zamieszczania odpowiedzi nie związanych z danym tematem (tzw. offtopic). Zakaz ten nie dotyczy knajpy i Poligonu Doświadczalnego.

17. Zakaz zamieszczania treści faszystowskich i rasistowskich, linków, banerów, grafik.

24. Zakaz umieszczania treści niezgodnych z polskim prawem i podejmowania działań które mogš zaszkodzić Vortalowi BUDO"


Zarówno chamstwo jak i zbytnie zjezdżanie z tematu jak i obrazanie sa tu uwzglednione.
Sa tez sankcje vide : Ostrzeżenia" i " Banicja".

Zadania moderatora sa trudne, bo zawsze moze narazic sie na zarzut stronniczosci, ale w przypadkach ewidentnych reakcja moderatora jest IMHO jedynym skutecznym srodkiem dyscyplinowania wszystkich , nie tylko "frustratów".
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Retorycznie nieźle ci idzie, widać szkolona bestia, niestety w formie to poziom typowej telewizyjnej debaty pseudointeligentów, czyli bełkot bez treści. Jak ktoś się na takie bzdury nabiera, to znaczy że należy do wspomnianej wcześniej większości. Dlatego jestem za kontrolnym odstrzałem każdego kto para się polityką, zawsze to łatwiejsze niż wyedukowanie wszystkich do poziomu by nie łykali tego badziewia. Ot by ludziom żyło się lepiej :)

.


Dlatego jestem za kontrolnym (przynajmniej czasowym) zbanowaniem kazdego, kto para się takimi wycieczkami osobistymi.

Lubie dyskusje z Randallem, ale choc z żalem, w tej sytuacji uwazam , ze ban sie nalezy. Nie za poglady ale za notoryczne arcychamstwo.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

bo zawsze moze narazic sie na zarzut stronniczosci,

No i co z tego? Moderator zawsze bedzie ten zły, co by nie zrobił to nie dogodzi każdemu po równo. Wiec nie powinien sie tym przejmować zbytnio tylko robić swoje.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Retorycznie nieźle ci idzie, widać szkolona bestia, niestety w formie to poziom typowej telewizyjnej debaty pseudointeligentów, czyli bełkot bez treści. Jak ktoś się na takie bzdury nabiera, to znaczy że należy do wspomnianej wcześniej większości. Dlatego jestem za kontrolnym odstrzałem każdego kto para się polityką, zawsze to łatwiejsze niż wyedukowanie wszystkich do poziomu by nie łykali tego badziewia. Ot by ludziom żyło się lepiej :)
.


Dlatego jestem za kontrolnym (przynajmniej czasowym) zbanowaniem kazdego, kto para się takimi wycieczkami osobistymi.

Lubie dyskusje z Randallem, ale choc z żalem, w tej sytuacji uwazam , ze ban sie nalezy. Nie za poglady ale za notoryczne arcychamstwo.

Przeczytaj jeszcze raz regulamin, przeczytaj moje wypowiedzi, bo jak wspominałem wcześniej masz problemy z ich zrozumieniem. Nie jest to wycieczka osobista a stwierdzenie faktu.
Jak przyjrzysz się zacytowanemu fragmentowi, okaże się że:
Na początku chwalę Redakcję za poziom retoryki jaką włada, zwrot "szkolona bestia" odnosi się do jego doświadczenia w temacie, jest żartobliwym uznaniem siły, nie obrazą.
Czepiłem się formy, ponieważ to co napisał w żadnej mierze nie było rzeczową odpowiedzią na moje zarzuty, a właśnie typowym politycznym bełkotem w TV, gdzie 5 gości przez godzinę obrzuca się błotem nic nie mówiąc. Nie mam szacunku do polityków, jak większość polaków, wręcz odwrotnie w pogardzie mam ich działania, więc wyraziłem czysto cynicznie swoją opinię o telewizyjnych "politykach" i polityce w ogóle. są czasy kolosów i czasy miernoty.
Nie ma odniesień do Redakcji ad personam.
A jak to już interpretujesz, to Twój problem.

Oczywiście mój post jest odbiciem piłeczki do Redakcji, chcesz banować, zbanuj też jego, bo on zaserwował. Gdy zajrzysz do mojej odpowiedzi wskazuję że zostałem wielokrotnie obrażony. Temida jest ślepa podobno.

Widzisz, problem polega na tym żeby w swojej dwulicowej moralności, potrafić się do swej dwulicowości przyznać. Ja nie Chrystus, i nie lecię do mamy, znaczy moderatora, jak mi coś nie w smak...
Szkoda tylko że co raz wpadacie w zastawione sidła i wychodzi zwierzę z kochających pokój tudzież nauczonych przez wieloletni trening duchowej harmonii ze światem aikidoków. Coś kuźwa to aikido nie działa w rozwiązywaniu konfliktów... To gdzie ono działa i się przekłada?
;)

Jak sfrustrowany tym co się dzieje musi być Redakcja, że założył taki topik? Topik który sam w sobie jest złamaniem przytaczanego przez ciebie regulaminu, bo to wycieczka osobista na całą grupę ludzi którzy tu piszą? Śmieszne, dlatego dedykuję mu dyplom ala R.M, za (nie)skuteczne działania propagandowe na Vortalu Budo.

Śmiechu warte i smutnie adekwatne.
I jeszcze jego pisanie boldem dla wyróżnienia jaki jest debest grand masta of polisz aykydo, i daje znać iż powinni wszyscy klękać i czapki z głów ściągać Mnie grzeje jak w życiu na chleb z szynką zarabiał, w necie równie dobrze może być po drugiej stronie kabla ania15, byle by z sensem pisał(a).
Ośmieszy się i zniknie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Jeżeli chodzi o przekleństwa, to tak wypowiadają się językoznawcy:

Zdaniem Bralczyka posługiwanie się brzydkimi słowami jest nie tyle oznaką emocji, co świadectwem nieudolności językowej. "Przeklinajmy, ale z umiarem" - radzi prof. Bralczyk. Również socjolog Krzysztof Łęcki nie wyobraża sobie języka polskiego bez przekleństw. "Ale tak jak zupę pieprzymy z umiarem, tak samo podczas mówienia powinniśmy pieprzyć tylko odrobinę" - mówi.

KATARZYNA ŚWIERCZYŃSKA: Razi pana powszechność brzydkich słów na polskiej ulicy

Prof. Maciej Grochowski*: Raczej denerwuje mnie, kiedy próbuje się udawać, że tych słów w języku w ogóle nie ma. Przecież jeszcze na początku lat 90. słowniki języka polskiego w ogóle nie odnotowywały wulgaryzmów.
A może po prostu nie ma ich zbyt wielu?
No, niezupełnie się z tym zgodzę. W moim słowniku przekleństw i wulgaryzmów jest zebranych ok. pół tysiąca haseł, ale każde z nich ma jeszcze całą masę kolejnych jednostek. Np. słowo chuj ma aż 48 jednostek. Jedno jest pewne: teraz przeklina się inaczej niż za czasów mojej młodości. Kiedy byłem trzydziestolatkiem, czyli jakieś 30 lat temu, dominującym przekleństwem było słowo kurwa i wszelkie jego derywaty. Teraz hitem są wszelkie pochodne słowa jebać, używane zarówno jako określenie negatywne, jak i pozytywne. Słowem-wytrychem jest przymiotnik "zajebisty". Dziś wszystko jest zajebiste. Owszem, na co dzień słyszymy kilka najbardziej powszechnych wulgaryzmów, ale zdarzają się i bardzo zabawne określenia.

Na przykład jakie?
Zawsze bawiło mnie powiedzonko "chuj bombki strzelił, choinki nie będzie". Albo określenie "kisiel w majtkach", które oznacza stan podniecenia. Do dziś wspominam też kapitana prowadzącego zajęcia wojskowe na studiach, bo przeklinanie w jego wydaniu było niezwykle twórcze: "Kompania na dupę siad i z dupy powstań!" albo "Rozpiździel na kompanii, aż ochujeć można. Syf tańczy na żyrandolach". Zabawne są też niektóre regionalne wulgaryzmy, np. słowo kuciapka.
Kuciapka?
To po prostu żeński organ płciowy. Znam je od pewnego polskiego emigranta z Kanady, który zbierał wszelkie nędzne wierszyki, m.in. taki: "Po orawskiej stronie kąpał się dziad z babką, utonęła babka do góry kuciapką. Nie tyle żal babki, ile tej kuciapki. Byłoby dla dziadka futerko do czapki".

Czy człowiek, który chce uchodzić za kulturalnego, może w ogóle przeklinać?
Wszystko zależy od tego, w jaki sposób to robi i jak często. Odnoszę wrażenie, że ostatnio coraz więcej ludzi używa wulgaryzmów tylko dlatego, że nie potrafi inaczej wyrazić swoich emocji. U części to po prostu oznaka braku kultury, ale u większości to raczej pewien prymitywizm umysłowy i wynik niezwykle ubogiego zasobu słownictwa. I niestety żaden odgórnie ustanowiony dzień bez przeklinania tego nie zmieni.

A jakich pan używa wulgaryzmów?
Żadnych wyszukanych. Jeśli coś doprowadzi mnie do szału, rzucam po prostu: "kurwa mać!"

*prof. Maciej Grochowski, autor "Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów", członek
PAU i przewodniczący Komitetu Językoznawstwa PAN.

Wak więc, więcej luzu, Panowie i Panie oraz dystansu do siebie. Na świecie głód i globalne ocieplenie, wielkimi krokami nadchodzi rok 2012, a wy tu się napinacie jak baranie pęcherze ( jak powiedział kiedyś do mnie Pmasz :D ).
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Wak więc, więcej luzu, Panowie i Panie oraz dystansu do siebie. Na świecie głód i globalne ocieplenie, wielkimi krokami nadchodzi rok 2012, a wy tu się napinacie jak baranie pęcherze ( jak powiedział kiedyś do mnie Pmasz Very Happy ).


Zapomniales dodać że Majowie przewidzieli globalną katastrofę w tym roku. :)
Wtedy sie dopiero napniemy. Zdechnie internet, satelity i cała elektronika to sie ludzie wezmą za treningi a nie pieprzenie glupot :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

nie pisz bzdur po to z kolei j...e po mózgu.

Hehehehehehehehehe! Buaaaaahahahahahahaha! : :lol: :lol: :lol:
Kochana Redakcja dała się wypuścić jak młody kot w wojsku! Aby nie było, żem cham, odpowiem za pomocą tak zwanej kultury wysokiej - cytatem z filmu Zanussiego "Barwy ochronne". Chodzi o tekst ( a i sporą część tej sceny ) w 8:00 ( tyczy się Redakcji, rzecz jasna!) :D :wink:


P.S. Cieszę się, że Redakcja powróciła na forum po dwumiesięcznej przerwie. Strasznie teskniłem. :D


Lubię ten film a odpowiedź młodego mógłbym zacytować jako odpowiedź... "gdyby wylazło...."

ps. mam prośbę wytłumacz koledze powyżej że strzelanie Muratem to pudło kompletne.
Właśnie tacy filozofowie jak on otwierają drogę dla muratów. Przecież taki Randall wie lepiej do czego służy i czego brakuje karate i dlatego stworzymy własne, lepsze, bardziej skuteczne i lepiej odpowiadajęce nam karate. No i Rysiek stworzył. Ja natomiast lubię zwykłe japońskie aikido a także kenjutsu.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

ps. mam prośbę wytłumacz koledze powyżej że strzelanie Muratem to pudło kompletne.

Ja bym to chętnie dla Redakcji zrobił, ale...
Wiem, że Redakcja nie jest jak Rysiek. Nie mniej jednak, Redakcja sama sobie strzeliła w stopę zakładając temat będący w istocie próbą wprowadzenia cenzury prewencyjnej.
Redakcja bezpodstawnie użyła słowa frustrat ( wszak Redakcja nie jest psychologiem/psychiatrą/psychoanalitykiem ), które to słowo ( razem z dewiantem ) jest niemal znakiem rozpoznawczym Ryśka, Który Nie Jest Jak Wszystkie Ryśki, Fajnym Chłopakiem.
Nie będąc fachowcem od frustracji Redakcja zapomniała, że w psychoanalizie frustrację (czyli niemożność zaspokojenia popędów i potrzeb ) traktuje się jako czynnik rozwojowy, który przyczynia się do dojrzewania osobowości.
Porównanie Randalla jako filozofa do Ryśka nie jest dla Randalla obraźliwe, bo on się nie obraża ( niestety, dla niektórych ), ale zwyczajnie bezzasadne i jako pomysł - nie do obrony. Stąd skojarzenie z filmikiem, na którym jakaś niemota wręcza Ryśkowi dyplom za walkę z Vortalem Budo, jest automatyczne. Podobnie jak emocjonalna reakcja Redakcji na post Randalla skojarzyła mi się z filmem "Barwy ochronne".
Dla mnie posty Randalla są jasne, zrozumiałe i oczywiste. Gdybym stał po drugiej stronie barykady, bardzo trudno byłoby mi merytorycznie odpierać jego argumenty. Jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza, to niech próbuje argumentować, a nie się obrażać. Jak Gość się na mnie obraził i nie chciał dalej gadać, to zastosował funkcję "ignoruj" i miał święty spokój tudzież sielankę na zielonej łące, mogąc się swobodnie wsłuchiwać w tembr własnego głosu. :D
Na temat tego, czego brakuje karate można sobie poczytać w dziale "karate". Odnoszę nawet wrażenie, że karatecy mają z tym nie mniejszy problem, niż niektórzy aikidocy ( szczególnie karatecy zasłużeni, o bardzo długim stażu treningowym i, w konsekwencji - stale rosnącej, rzetelnej wiedzy).

Ja natomiast lubię zwykłe japońskie aikido a także kenjutsu.

No przecież wiem ( bo to tak, jak ja :wink: ). Dlatego na treningach prowadzonych przez siebie Redakcja prawie nie pokazuje technik zwykłego aikido, tylko balachy, techniki koryu jujutsu oraz kashima shin ryu. :D
Ech, dalibyście już spokój z tym żenującym tematem, bo pomyślę jeszcze, że to jakiś szczególnie ostry przypadek andropauzy kogoś tu dopadł. :wink:

Pozdrawiam i kocham Was wszystkich ( W myśl zasady: nie bij, kochaj!) :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Ot i kolejna kula w płot.
Całkiem nie znam się na karate, to i nie wypowiadam się o nim na forum. Wiem za to sporo o aikido, o treningu wielu sportów i sztuk jakie ćwiczyłem, także treningu sportowym jego metodologi, ale to ładnie opisuje Akahige permanentnie ignorowany.

Murat cenzurował fora, Ty cenzurujesz fora chcąc wywalić, jak on, niewygodne głosy. jak dla mnie analogia jest oczywista.

Wskazywałem nie raz, że nie zamierzam aikido przerabiać, bo szkoda na to czasu, bo aikidowy beton i tak nie drgnie; jest za bardzo uwikłany w teatrzyk, trzeba by się przyznać do dziesiątek lat błądzenia, będzie się pazurami i zębami bronił od wszelkich zmian - o czym dobitnie świadczy choćby i ten topik. Za to pisze o aikido takim jakie jest, jakie się staje.

Aikido w jego koncepcji też mi się podoba, nie podoba mi się jedynie to co się robi jako aikido, przede wszystkim zarzucam mu totalny brak opracowanej metodologii nauczania, przez co nikt nic nie umie, od ntych danów po 6 kyu umiejętności aplikacji tych technik poza kichonem dążą do 0. Moim zdaniem to farsa by po tylu latach treningu nie nabyć praktycznej umiejętności. To jednoznacznie świadczy o tym że trening jest do dupy.
Naukowe opracowania wyjaśniają dlaczego. Tu znów wracamy do Akahige.

Zapytałbym jeszcze na koniec, jakie to jest zwykłe japońskie aikido? To znaczy która z dostępnych na rynku wersji to ta zwykła i dlaczego. Proszę tu o cechy gatunkowe, cechy charakterystyczne, cechy różnicujące. W punktach najlepiej.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

na którym jakaś niemota wręcza Ryśkowi dyplom

Ja bym uwazal na tego typu stwierdzenia :)
Wpadnie tu ww. i zaraz Wam da popalić :)
Ja dostałem ostrzeżenie przed sądowe za podobny tekst. :) Serio mowie. ;)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Oj tam oj tam...
Żyłujecie się.
Sprawa jest bardzo prosta do rozwiązania. Potwierdźmy, że aikido to kompletnie nieskuteczna ściema dla starców w ciąży i będzie spokój. Ja tam mogę takie coś przyklepać jako pierwszy - no problem. Nawet krwią podpisać czy coś. Skoro to ustaliliśmy, to możemy o czymś innym wreszcie pogadać? 8) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

...

+1
:) :) :)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Oj tam oj tam...
Żyłujecie się.
Sprawa jest bardzo prosta do rozwiązania. Potwierdźmy, że aikido to kompletnie nieskuteczna ściema dla starców w ciąży i będzie spokój. Ja tam mogę takie coś przyklepać jako pierwszy - no problem. Nawet krwią podpisać czy coś. Skoro to ustaliliśmy, to możemy o czymś innym wreszcie pogadać? 8) :)


Przecież napisałem kilka postów wyżej:

"Przychodzi gosciu ( na trening Aikido) - patrzy, a tu banda chuderlakow i niedorajdów robi jakies nonsensowne układy taneczne a ten co im pokazuje to jeszcze pada plackiem przed fotografią jakiegos starego dziada.
Toć ten gosciu od razu pomysli sobie : o nie, ja za takie rzeczy płacic nie bede. I nie płaci"

Dodam jeszcze :

- Akahige : metodyka treningu Aikido jest do dupy, uczymy sie tylko tych odruchów prostych czy jakis tam innych (tych mniej rozwijajacych) przez co cały trening jest bez sensu

- Randall : ludzie na Aikido to nie tylko nieudacznicy ale także skłóceni, zdezorientowani i oszukani idioci, którzy przychodza na treningi tylko z ogłupienia.

Skoro mamy wyjasnione to , jak słusznie napisał Irimi, czekamy na ciekwsze wątki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024