Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak usunąć frustratów z forum aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

- Akahige : metodyka treningu Aikido jest do dupy, uczymy sie tylko tych odruchów prostych czy jakis tam innych (tych mniej rozwijajacych) przez co cały trening jest bez sensu

Nie odruchów tylko nawyków ruchowych, nie odruchów prostych tylko reakcji prostej. Ale dobrze Ci idzie, jeszcze trochę i poznasz elementarne pojęcia. Poza tym ( może Cię zmartwię, a może nie :-) ), taki trening wcale nie jest bez sensu.

Skoro mamy wyjasnione to , jak słusznie napisał Irimi, czekamy na ciekwsze wątki.

Ależ proszę! Ja też czekam... :wink:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Miszcz co yondan oblał nas uczy... :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Miszcz co yondan oblał nas uczy... :)

Ależ, irimi, jak możesz się wysmiewać z czyjegoś nieszczęścia... :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Wolność słowa. Oczekujmy teraz PW :) :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Nie sądzę... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
A tak by the way. Kto to jest akahige to wiem, a ten randall cały to co to za jeden :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
No jak to - filozof i myśliciel... Mysli, że jest filozofem... 8) :twisted: :) :roll: 8)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
(Jakiś wirus administracyjny wyłączył mi funkcje edycyjne) :cry:
Mod on
To nie wirus, to ty sam. Nie mozesz miec zaznaczonego "Wyłącz BBCode w tym poście" pod okienkiem gdzie piszesz text.
mod off

będąc fachowcem od frustracji Redakcja zapomniała, że w psychoanalizie frustrację (czyli niemożność zaspokojenia popędów i potrzeb ) traktuje się jako czynnik rozwojowy, który przyczynia się do dojrzewania osobowości.


REDAKCJA>>U jednych przyczynia się do dojrzewania a u innych do dezintegracji osobowości.

Podobnie jak emocjonalna reakcja Redakcji na post Randalla skojarzyła mi się z filmem "Barwy ochronne".


REDAKCJA>> i tu się mylisz reakcja nie była emocjonalna, a cały temat postawiony jest po to żeby frustraci przybili pieczątkę na własnym czole i z nią widoczną zdala głosili swoje misyjne prawdy dlaczego nie wolno kochać aikido.
Dygresja:
kiedyś jeden gość chciał do spółki ze mną robić czasopismo dla miłośników aikido Tatami i w pierwszym numerze dał artykuł swojego kolegi pioniera i piewcy bjj wałkujący wasz ulubiony temat czyli dlaczego nie lubię aikida. Ja mu na to: człowieku jak wydajesz gazetkę która w podtytule ma "dla miłośników aikido" to nie zaczynaj od manifestu dlaczego nie lubię aikido bo zalatuje to jakimś sado-macho a on na to: tak jak ty z tym kolegą co się z nim świetnie zgadzasz, że wolność słowa i już, ja zaś odpowiadam, ale masz jeszcze Budokan i tam sobie pisz jakie to aikido głupie i że bjj lepsze i że chętnie napiszę nawet tekst polemiczny. No i robił sobie dalej pisemko ale już bez mojego udziału.

Na temat tego, czego brakuje karate można sobie poczytać w dziale "karate". Odnoszę nawet wrażenie, że karatecy mają z tym nie mniejszy problem, niż niektórzy aikidocy ( szczególnie karatecy zasłużeni, o bardzo długim stażu treningowym i, w konsekwencji - stale rosnącej, rzetelnej wiedzy).


REDAKCJA>>Ja też chętnie o tym podyskutuję, ale z ludźmi którzy lubią aikido i je ćwiczą i mają pozytywne nastawienie do ludzi a nie uważają ich za idiotów. Dlatego nie chcę żadnej cenzury liczę, że frustraci sami się ujawnią i dobrowolnie zrezygnują z pisania w tym dziale 8)

Dlatego na treningach prowadzonych przez siebie Redakcja prawie nie pokazuje technik zwykłego aikido, tylko balachy, techniki koryu jujutsu oraz kashima shin ryu. :D



REDAKCJA>>Robię to co mój japoński trener 8 dan aikido i mój francuski przyjaciel 7 dan aikido którzy są dla mnie inspirującym przykładem robią na swoich treningach. Pokazuję aikido w szerszym kontekście poznawczym. I tu zasadza się wasz problem o tym co jest a co nie jestem aikidem nie będą decydować forumowi frustraci. 8)


Pozdrawiam i kocham Was wszystkich ( W myśl zasady: nie bij, kochaj!) :lol:


REDAKCJA>>Może i kocha ale jakoś inaczej ... :? :oops: :roll:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Dlatego nie chcę żadnej cenzury liczę, że frustraci sami się ujawnią i dobrowolnie zrezygnują z pisania w tym dziale.

Nie sądzę. Po pierwsze dlatego, że Redakcja sama ich prowokuje tekstami deprecjonującymi inne sztuki walki. Po drugie i - znacznie ważniejsze - dlatego, że frustraci, jeżeli rzeczywiście gdzieś są, to nie tam, gdzie Redakcja ich wypatruje.

Pokazuję aikido w szerszym kontekście poznawczym.

No przecież wiem, a nawet bardzo się cieszę! Tym bardziej przyłączam się do prośby o wyjaśnienie jakie to jest zwykłe japońskie aikido, które Redakcja tak lubi? To znaczy która z dostępnych na rynku wersji to ta zwykła i dlaczego. Proszę też o cechy gatunkowe, cechy charakterystyczne, cechy różnicujące. W punktach najlepiej. A wtedy sobie może podyskutujemy czy aikido, które lubi Redakcja jest zwykłe, czy niezwykłe. :D

...o tym, co jest, a co nie jestem aikidem, nie będą decydować forumowi frustraci.


Z tym zdaniem Redakcji zgadzam się co do joty. :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Ale to przecież user 'redakcja xxx' jest sfrustrowany z tego co widzę. Nie będziesz już pisał? :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
hej

mysle ze my jak te psy bedziemy szczekac a aikido jak ta karawana pojedzie dalej
czy to dobrze czy zle?
mysle ze bez znaczenia to jest...
kazdy mysli co chce, robi co chce, taki swiat
jedni nie widza "problemu", inni zas "nie widza", inni zas tylko widza problem, nic wiecej nie robia
inni zas poprostu maja juz dosc wszystkiego, widzenia i "widzenia" czegokolwiek
zamykaja sie gdzies i robia co uwazaja za stosowne :-)
inni chca, chcieli walczyc zeby cos zmienic

i tak wszystko bez sensu bo jest jak jest i bedzi ejak bedzie, wplyw mamy na to taki jak widac na tym forum, mozemy se pogadac, jedni grzecznie i milo, inni chamsko inni stosujac jaies metody i kto ich tam wie co jeszcze
jedni w mysl promoci inni autopromocji a inni dla jaj...

i co nam daje taka salatka?

z jednej strony nic, z drugiej wszystko
do wyboru koledzy i kolezanki o dowolnych pogladach, swiatopogladach, wyznaniach, orientacjach seksualnych i upodobaniach dotyczacych SW
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

REDAKCJA>> i tu się mylisz reakcja nie była emocjonalna, a cały temat postawiony jest po to żeby frustraci przybili pieczątkę na własnym czole i z nią widoczną zdala głosili swoje misyjne prawdy dlaczego nie wolno kochać aikido.

Znaczy, temat w którym szanowna Redakcja dała upust swoim emocjom, obraziła użytkowników o odmiennych poglądach, jest w rzeczywistości przebiegłym planem? Smoka w tej bajce brakuje. :lol:

Dygresja:
kiedyś jeden gość chciał do spółki ze mną robić czasopismo dla miłośników aikido Tatami i w pierwszym numerze dał artykuł swojego kolegi pioniera i piewcy bjj wałkujący wasz ulubiony temat czyli dlaczego nie lubię aikida. Ja mu na to: człowieku jak wydajesz gazetkę która w podtytule ma "dla miłośników aikido" to nie zaczynaj od manifestu dlaczego nie lubię aikido bo zalatuje to jakimś sado-macho a on na to: tak jak ty z tym kolegą co się z nim świetnie zgadzasz, że wolność słowa i już, ja zaś odpowiadam, ale masz jeszcze Budokan i tam sobie pisz jakie to aikido głupie i że bjj lepsze i że chętnie napiszę nawet tekst polemiczny. No i robił sobie dalej pisemko ale już bez mojego udziału.

Dygresja. Umknęło Redakcji że Vortal Budo to nie miejsce do wzajemnego głaskania się aikidoków po główkach. To otwarte forum internetowe o tematyce sztuk walki, które jest pogrupowane na działy tematyczne, jak to zwykle w forach bywa. Pisza tu wszyscy zainteresowani, nie tylko aikidocy ale i byli aikidocy, przyszli aikidocy, nie aikidocy.
Wobec tego i powyższej Redakcji dygresji o pisemkach, proponuję skorzystanie z mojej wcześniejszej rady, założenie własnego forum, gdzie przyjmowani będą jedynie praktykujący aikidocy z wybranych klubów, a każdy kto napisze coś złego i politycznie niepoprawnego dostanie bana.
Z Vortalu znikną frustraci, jak to ładnie Waść ująłeś: Będziemy sobie robić dalej forum ale już bez Twojego udziału.

REDAKCJA>>Ja też chętnie o tym podyskutuję, ale z ludźmi którzy lubią aikido i je ćwiczą i mają pozytywne nastawienie do ludzi a nie uważają ich za idiotów. Dlatego nie chcę żadnej cenzury liczę, że frustraci sami się ujawnią i dobrowolnie zrezygnują z pisania w tym dziale 8)

Też chętnie podyskutuję, z każdym kto ma do przedstawienia rzeczowe argumenty dotyczące tematu. Dzięki temu będę miał szanse na rewizję moich poglądów.


REDAKCJA>>Robię to co mój japoński trener 8 dan aikido i mój francuski przyjaciel 7 dan aikido którzy są dla mnie inspirującym przykładem robią na swoich treningach. Pokazuję aikido w szerszym kontekście poznawczym. I tu zasadza się wasz problem o tym co jest a co nie jestem aikidem nie będą decydować forumowi frustraci. 8)

Moim zdaniem cały ten "szerszy kontekst" to tandetny chwyt marketingowy mający na celu podłączenie obrazu aikido, do obrazu technik bojowych zaczerpniętych z innych sztuk. Tego typu rzeczy są popularne w wielu szkołach. Po co?
- kompensacja braków w odbiorze treningu aikido
- budowanie błędnego wyobrażenia o aikido (sztuczne skojarzenia z walką)
- utrzymanie klienta oczekującego elementów walki od sztuki walki
Nawet jeśli powyższe nie jest intencją trenera, to daje takie efekty i trener/sensei za nie odpowiada.

REDAKCJA>>Może i kocha ale jakoś inaczej ... :? :oops: :roll:

Kolejna niskich lotów obelga, żyłka nerwowa się napina?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

proponuję skorzystanie z mojej wcześniejszej rady, założenie własnego forum, gdzie przyjmowani będą jedynie praktykujący aikidocy z wybranych klubów, a każdy kto napisze coś złego i politycznie niepoprawnego dostanie bana.

bylo Szczepanowe podforum "po 20 latach" mimo iz spelnialem glowny warunek nie zostalem przyjety do grona :) widac Szczepan wyczul ze beda ze mna klopoty polityczne hehe :)
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Przepraszam Panów za tak zwany off top, ale mam pytanie - czy któryś z Panów występujących w tematach "aktywnych" w ciągu co najmniej trzech ostatnich dni nazywa się Krzysztof Świercz?

Pytam, bo retoryka co najmniej jednego z dyskutantów pasuje do rzeczonego jak ulał.

Jeszcze raz przepraszam za tak zwany off top, ale uznałem, że to miejsce jest najlepszym do zadania pytania na temat tego pana - nie chciałem śmiecić i zakładać kolejnego tematu a google na temat rzeczonego wypowiada się skąpo.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Randall idź do swoich, tam też mają problemy, potrzebują ciebie bardziej a i lepiej się wyżyjesz, idź już sobie. Aikido bez ciebie sobie poradzi - chociaż z drugiej strony czy poradzisz sobie bez aikido? :roll: :roll: :roll: To może jednek zostań jakoś to zniesiemy, ale zobacz jaka ważna dyskusja toczy się bez twojego bezpardonowego i intelektualnie dojrzałego komentarza. Twój czas i tam nadszedł możesz zdążyć odrócić bieg tej dyskusji, i uratować dziesiątki ćwiczących TKD przed....
:roll: :roll: :?:
Oto tytuł tematu w dziale TKD :
To forum umiera, tak jak umiera TKD w Polsce

Czyli w ciszy, którą raz po raz przerywa jakiś idiotyczny, bezsensowny głos.

Ta sztuka umiera. Zostanie kilku zapaleńców, którzy będą mieli po kilku uczniów.
Tę sztukę zniszczyli sami trenujący, którzy ją kochali.
Tę sztukę zniszczyli ludzie, którzy jej kosztem chcieli uczynić swoje życie wygodnym.

Kiedyś jak mówiłem, że trenuję Taekwon-do, spotykałem się z uznaniem.
Teraz wstyd się przyznać, żeby nie narazić się na kpiny.
Trenerzy, którzy wyśmiewają metodologię nauczania Taekwon-do i jego elementy są najlepszym świadectwem zgonu tej sztuki walki.


i głos w dyskusji:

tak to jest jak się zamiast na walce koncentruje na układach i egzaminach na dany.
w wielu stylach są układy, taniec, walka z cieniem ale nikt nie próbuje tym zastąpić walki. Zamiast sztuki walki robi się z tego taniec z gwiazdami.


  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Redakcjo.
Wydźwięk owego posta, a zwłaszcza wstępu jest dla mnie niezrozumiały. W szczególności o radzeniu sobie bez aikido. O co chodziło poecie? Do czego służy aikido że nie można sobie bez niego poradzić? jak sobie radzą miliardy ludzi bez aikido?

Chciałbym też wskazać że Redakcja chyba działy pomyliła. Tu piszemy o Aikido. Konkretnie o żalach jakie masz do ludzi odmiennego zdania i woli cenzurowania działu.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

... zakładaj ten nowy wątek, może się coś uda w końcu...

Na macie się nie powiodło, to może w necie, z pomocą literatury :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Mod on
Znow musialem wydzielic off topic ktory zaczal Voivod. To najlepszy dowod ze jakakolwiek normalna dyskusja jest niemozliwa na forum aikido dopoki uzytkownicy nie beda na tyle zdyscyplinowani, zeby samemu zakladac nowe tematy :twisted:

Ja nie mam czasu siedziec na forum 24/24 zeby caly czas czyscic kazdy temat bo jakiemus leniwcowi sie nie chce :evil:
mod off

  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Del
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Redakcjo.
Wydźwięk owego posta, a zwłaszcza wstępu jest dla mnie niezrozumiały. W szczególności o radzeniu sobie bez aikido. O co chodziło poecie? Do czego służy aikido że nie można sobie bez niego poradzić?


Nie czujesz, nie czujesz...a sam rozumek czasem nie wystarczy :cry:

Poproś akahige, on mnie zna ponad 20 lat więc jest szansa, że objaśni trafnie poetyckie niuanse i ukryte brzmienie posta redakcji.

Dygresja, lubisz Chomsky-iego więc posłuchaj:
Poezja niczego nie objaśnia, nie argumentuje, jedynie budzi wewnętrzne drżenie i prowadzi do samoistnej przemiany osobowości, odkrywania wspólnoty.
Otwórz się i zmieniaj a wraz z tobą zmieni się świat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024