Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAKUTOGI DOJO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Nikt się nie wychyla z napisaniem coś o Sensei, więc ja spróbuje :D

Spotkałem Sensei George na zgrupowaniu w Piotrkowie i wiecie co?
Człowiek ten pomimo swojej postury(waży kilka kilogramów) ma niesamowitą dynamikę i to najbardziej rzuciło mi się w oczy. Szybkość Sensei przy jego tuszy jest zdumiewająca, potrafi błyskawicznie zmienić położenie swojego ciała, jednocześnie wykonując perfekcyjną technikę rękoma. Sensei George wręcz pasuje idealnie do Goju-Ryu, albo Goju-Ryu do Sensei George.
Goju w jego wykonaniu to "piekielna" :) sztuka walki...

CDN...
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Parę słów o George Sensei...
"Znamy" się z Sensei odkąd pierwszy raz przyjechał do Polski, a będzie to już parę dobrych lat...
Jest to niezbyt wysoki facet, można by powiedzieć, że gruby. Ale to raczej złudzenie, jego dosyć pokaźny brzuch w moment potrafi się zamienić w cholernie twardą "beczkę".
Techniki w jego wykonaniu są bardzo dynamiczne i przekonywujące. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem jego potężne zuki to skojarzyły mi się z armatnimi wystrzałami. Techniki nożne - z powodu budowy ciała - nie są efektowne, ale nie o to przecież w Okinawa karate chodzi. Również wypadek jakiego doznał Sensei kilka lat temu także pozostawił trwały ślad na jego sprawności fizycznej.
Metody treningowe George Sensei to min. dużo fizycznego wysiłu. On to uwielbia! Dopiero jak padasz na ryj zaczyna się naprzwdę wartościowy trening! I wiele razy tę zasadę wprowadzał w życie...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dziękuje Gaweł :-)
Tak Sensei potrafi wykrzesać dosłownie wszystko z ćwiczących :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
oł siet, to musze przed listopadem nad wydolnością popracować ;)

A co do dynamiki, widzę, że podobnie do Vala Mijajlowicza. Wielkie chłopy z brzucha a prędkie niczym geparty
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
George Andrews... same dobre skojarzenia :)

Jak tam już co prawda wypadłem z obiegu karate i prawie z MA, ale o senseiu coś mogę napisać. Jak ćwiczylem goju ryu, kilka lat temu, to pojechaliśmy na seminarium wlaśnie z nim. Nie spodziewalem się niczego ciekawego, bo miałem wcześniej okazję poznać ówczesnego "szefa" okinawa goju ryu w Polsce.
Na szczęscie kopara opadła mi na pierwszym treningu, nogi weszły w dupę na kolejnym... i generalnie zadowolony byłem :)

A już tak konkretnie co pamiętam:
na plus:
- rewelacyjna dynamika w technikach
- fajne krótkie, mocne techniki
- GARDA - co za moich czasów nie bylo rzeczą oczywistą ;)
na minus:
- brak albo bardzo mało walk na seminarium. Ale to może akurat taka tematyka byla.

Ogólnie rzecz biorąc, abstrahując od stylu, sensei pokazuje bardzo dobre karate. I pewnie dlatego warto pojechać i poćwiczyć.

P.S.
aż mnie, nawet trochę naszlo :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Wesley, daleko nie masz, ja minimum dwa razy w miesiącu robię tą trasę(Żary-Szczecin i powrót) i przez naszych sąsiadów zajmuje mi to 3 godzinki :) pomyśl, sam wiesz że warto :)
  • 0

budo_tomasz iogkf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Witaj "wesley"]

Jeśli paiętasz Sensei George z pierwszej wizyty z Bydgoszczy w 2001r to mogę Ci powiedzieć, ze Sensei się nie zmienił. U niego trenig to trening!!!-nie ma obijania się!!

Uczy ponad 30 lat z czego 10 lat w Moskwie (ciekawe klimaty 8) )

Gdyby jego sposób przekazywania sztuki walki był kiebski nie byłby tak poważanym instruktorem. Mimo wieku to co robi jest fantastyczne -uczy twardego karate, które nam jest jaknajbardziej przydatne. Bajeczi i machanie nogami to nie w jego stylu...

Seminarium w Żarach ma charakter otwarty -więc czekamy na Ciebie
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Sensei uwielbia słowo mocniej!!(podczas treningów)

Jakie jeszcze? :)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
STROOOONG!!! FASTEEEEER!

i czasami much better
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Ponownie zapraszam i proszę o kierowanie pytań na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], a nie na In BOX
Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dzień dobry zamieszczam kilka linków związanych z Sensei

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i trochę starsze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłego oglądania :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Witam ma ktos jeszcze jakieś filmiki z Sensei?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Panie i Panowie wzór koszulki zamieszczę wkrótce:) na forum.
Pozdrawiam
  • 0

budo_togo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

Może ktoś kto trenował z Sensei napisze coś o nim?


Witaj

Miałem zaszczyt trenowania pod okiem sensei Georga ,ręka w ręke,na indywidualnych treningach.Super człowiek,super karateka.Można pisać wiele,ale słowa tego nie oddadzą
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Panowie, poproście moda o przyklejenie tematu, nie trzeba go będzie co sekunda odświeżać, żeby nie spadł.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Bardzo dziękujemy za podwieszenie tematu.
pozdrawiam
  • 0

budo_togo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

Witam ma ktos jeszcze jakieś filmiki z Sensei?


Witam

Jeden z aktualnych filmików z sensei George.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
O sensei George Andrews można mówić wiele. Ja powiem tyle - latem tego roku podczas ogólnopolskiego obozu IOGKF-Polska trenować codziennie po kilka godzin z sensei G. Andrewsem. Ćwiczyliśmy w małej 10-osobowej grupie. Owszem, słowa "szybciej", "mocniej" są często na jego ustach, siła, kondycja i wytrzymałość też dla niego mają duże znaczenie, ale nie to jest najistotniejsze. Od niego nauczyłem się - czy też może raczej dowiedziałem się - bardzo wiele odnośnie kata i techniki w ogóle. Tego nie dowie się nikt ani z filmików na yuutube, ani nawet patrząc na innych mistrzów bez końca. Tych najistotniejszych detali na ogół nie widać. Trzeba je czuć. A, żeby je poczuć, to najpierw trzeba je zrozumieć. A żeby zrozumieć, to wpierw trzeba je poznać, w ogóle się o nich dowiedzieć. Właśnie to jest najcenniejsze w trenowaniu pod jego kierunkiem. Bo wycisk można sobie zorganizować samemu, wystarczy odrobina silnej woli. Ale techniki, tego, co jest esencją karate trzeba uczyć się od najlepszych. Sensei G. Andrews do nich należy zdecydowanie. Ponadto też ćwiczyłem pod jego kierunkiem w maju w Piotrkowie i w październiku ubiegłego roku w Bydgoszczy. Gruby, chudy, taki czy owaki. To nie ma znaczenia. Liczy się to, co sensei Andrews sam powiedział niedawno do nas - w goju ryu liczy się siła, szybkość i finezja. Ja potwierdzam, że goju ryu w wykonaniu sensei Andrewsa jest zawiera wszystkie te cechy, także finezja, czyli piękno, innymi słowy goju ryu to nie twarda i skuteczna bijatyka, ale piękna i zachwycająca bogactwem Sztuka, która w sytuacjach ekstremalnych ratuje życie.

Ale sensei George Andrews to nie tylko gruby, silny i twardy chłop, jak można by sądzić po niektórych wypowiedziach. Może ja to teraz powiem, bo to jest też bardzo ważne.
Otóż jest to także bardzo miły, sympatyczny człowiek, wrażliwy, prawie zawsze uśmiechnięty, wyrozumiały i serdeczny. To w zestawieniu z jego umiejętnościami imponuje mi w nim chyba najbardziej. Nie trzeba się bać podejść do niego i normalnie z nim porozmawiać. Nie nadyma się jak indyk, że kto to on niby jest. Przeciwnie!! jest poprostu - jak się to kolokwialnie mówi - ludzki. Cieszę się, że w Żarach znów będę miał okazję kontaktu z nim.
A kto tego nie doświadczył, tego zachęcam do skorzystania z tej okazji, myślę że nie ostatniej.
  • 0

budo_gojuryu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Do jego ulubionych słów należy też częsty na jego ustach zwrot: "jak się masz?" :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
WItam po długiej nieobecności. Zapowiada się zgrupowanie z dużą ilością trenujących :)
Przygotowaliśmy dla wszystkich świetną salę i jeszcze kilka innych spraw, które pewnie się Wam spodobają.
ZAPRASZAM!!! :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024