Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
mam inne zdanie niź Ty Risk ......co wrzutki boksu na lekcjach WF kuźnia charakteru od młodych lat się przyda .... ....dzieciaki trenują np. Judo i jakoś na głowę się nie rzucają na przerwach ....jak by nawet dziś wynikła dziecięca bójaka ....lepsza bójka na przerwie niż uleganie kiedyś handlarzom narkotyków....niewidzę od czasu do czasu w bójce na korytarzu szkolnym żadnych objawów patologi...
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

jedna nauczycielka WF stwierdziła w rozmowie ze mną że trening sportów walki krzywdzi dzieci


a powiedziała chociaż dlaczego tak uważa?

powiedziała że tak jej się wydaje.....pani dyrektor szkoły ma za to inne zdanie od wuefistki w dodatku fajnach laska z dyrektorki...... np. wycieczka 3 dniowa do Czeskiej Pragi z panią dyrektor w celu poznania obopólnych poglądów na sport mogłaby być bardzo intresująca :P
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

mam inne zdanie niź Ty Risk

Dlatego nie można aż tak generalizować. Podejrzewam, że z instruktorami mam kontakt tak samo częsty jak i Ty, a z nauczycielami na pewno częstszy i ich nawet muszę oceniać. A w dodatku i z dzieciakami też czasem muszę popracować. Znam przykład instruktora, który 7-mio latkom założył kaski i rękawice i kazał walczyć. Znam też przykłady rzutów wykonanych przez czynnych małoletnich zawodników judo na swoich kolegach w szkole. Nie powiem, że bez racji 8) , ale zakończyły się z reguły uszczerbkiem na zdrowiu. WF jest od ćwiczeń ogólnorozwojowych. Po to został wymyślony.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Chłopak trenujący judo ma tylko większe szanse w bijatyce. Czy gdyby to samo (rzut) zrobił chłopak trenujący ping-ponga ocenił byś go tak samo negatywnie? Czy może byłby to wypadek, bo mu akurat wyszło a on sie bronił? Może tak samo się bronił ten judoka? Dlaczego Twój przykład odbieram pejoratywnie? Dlaczego osoby trenujące SW sa z góry nazywane agresorami? Taki wydźwiek ma przykłąd który podałeś.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

Taki wydźwiek ma przykłąd który podałeś.

No to w takim razie może lepiej przeczytać posta dwa razy. Rzecz jest w obronie wf-u jako takiego. Kwestią jest żeby był dobrze robiony. A gloryfikowanie sportów walki jako panaceum też nie ma sensu bo jest spora ilość negatywnych przykładów. Sporty walki są dla ludzi o specyficznym charakterze i na zajęcia z wychowania fizycznego w szkole nadaje się tylko część ogólnorozwojowa bo jest ona dla wszystkich. W przeciwnym razie można rzeczywiście zrobić sporo krzywdy.

A przypadki o których pisałem to było akurat przekroczenie obrony koniecznej, choć z ludzkiego punktu widzenia "napastnikom" się należało.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

mam inne zdanie niź Ty Risk

Dlatego nie można aż tak generalizować. Podejrzewam, że z instruktorami mam kontakt tak samo częsty jak i Ty, a z nauczycielami na pewno częstszy i ich nawet muszę oceniać. A w dodatku i z dzieciakami też czasem muszę popracować. Znam przykład instruktora, który 7-mio latkom założył kaski i rękawice i kazał walczyć. Znam też przykłady rzutów wykonanych przez czynnych małoletnich zawodników judo na swoich kolegach w szkole. Nie powiem, że bez racji 8) , ale zakończyły się z reguły uszczerbkiem na zdrowiu. WF jest od ćwiczeń ogólnorozwojowych. Po to został wymyślony.

walki 7 latków w kaskach i w rękawicach w Samurais Gym Norymberga to normalka....oczywiście pod nadzorem Trenera... mało produktywny jest trening wśród dzieci aplikująćy wyłącznie kata i tradycyjnego kihonu , niejestem przeciwnikiem kata , ale przed nauką kata trzeba opanować umięjetność walki , jeśli kolejność odwrotna powstaje z dziecka dziwoląg niepotrafiący walczyć sparingowo..... no ale jeśli dany instruktor według takiej szkoły był uczony no cóż przekazuje tak jak był uczony sam....rodzice nie będąc fachowcami nie są wstanie rozróżnić ziarna od plew :wink: ten WF-ista którego opisałem nieaplikuje żadnych zajęć ogólnorozwojowych uczniom :wink: jego zajęcia nie budują żadnej sprawności fizycznej ....doskonale za to budują zniechęcenie do lekcji WF....takich WF jest całkiem niemała ilość ....jak dla mnie nie jest patologią od czasu bójka w korytarzu szkolnym tylko wypłacanie 2.500 złotych takiemu nieudacznikowi z moich podatków.... :wink:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Ale ja doskonale rozumiem to co napisałeś. To, że "nie bez racji" jest OK ale jednak był jakiś uszczerbek.
Może napisałem to bardzo personalnie ale chodziło mi raczej o społeczne jednostronne rozliczanie tego który w końcu miał przewagę. W jakims polskim filmie z lat 80-tych był motyw sztuk walki, gdzie chłopak trenujący karate był opisany jako ten który umie, a skoro umie to chce uderzyć. Gdyby nie było uszczerbkuna zdrowiu to nie było by sprawy ale jak sa dzę tylko dla nietrenującego.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

Ale ja doskonale rozumiem to co napisałeś.

A ja z kolei przy wszystkich zdarzeniach ,które tu przywołałem byłem osobiście. Dlatego wiem, jak wyglądał kontekst i po której stronie leży wina nadużycia umiejętności. Myślę też (to już uwaga do czego innego), że nikt kto pracuje z dziećmi (7 lat) i ma na uwadze ich zdrowie nie zdecyduje się na zalecanie im walk. Zresztą wydaje mi się, że przepisy prawa nawet zabraniają organizowania turniejów walk dla takich bachorków. A co do wuefisty, to można się skupić na tym, żeby to właśnie on został pouczony o swojej niekompetencji (i rodzice teraz już są dość roszczeniowi, więc nie brakuje im odwagi). Niekoniecznie trzeba negować to co robią w swojej pracy inni.
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
pozwolę sobie wtrącić, odnośnie "walk" dzieci. Kaski, rękawice, zbroje.
Walki dzieci są jak najbardziej pożądane na treningu. Rolą trenera jest odpowiednie zabezpieczenie dzieci przed kontuzjami i pilnowanie przebiegu walk. Rywalizacja jest niezbędnym elementem rozwijającym młodego sportowca. Ponadto pokazuje dziecku jaką ma siłę, ile się nauczyło i co jest chyba najważniejsze uczy szacunku do siebie i kolegi. Dodatkowo taki malec ma świadomość, że nie tylko on bije ale też czasem i dostanie. Moim skromnym zdaniem uczenie dzieci na sucho SW jest problemem, który później przeradza się w jakieś zastosowanie technik poza matą. Kiedy dziecko nie jest świadome jaką może wyrządzić krzywdę, bo nigdy wcześniej nikt nie pokazał, wykonuje te techniki w szkole żeby spróbować... i mamy problem.

A na marginesie nie macie wrażenia, że osoba trenująca jest traktowana społecznie jako ta gorsza, bo się zna bo potrafi się obronić? Przecież to moja sprawa czy chodzę na SW czy pływanie. Moja droga, mój sposób na rekreację, sport. Trochę jakby winić biegacza, że szybko ucieka w razie napaści i mu tego zabronić bo w końcu tego się nauczył i biedny napastnik nie ma szans...
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
w Rosji 10 letnie dzieci walczą w knockdown bez żadnych ochraniiaczy ......
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
W Tailandii tez i srednio umieraja w granicach 30-35 lat 8)
  • 0

budo_windykator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Szanowni rozmówcy :) Czy ktoś z Was pracuje w państwowej szkole? Mam wrażenie, że nie ;-( Wykonywałem w życiu różne zawody a od 9 lat jestem nauczycielem. Gdyby nie fakt, że bardzo lubię swoją pracę to dawno bym zmienił fach na inny. Sytuacja w polskiej oświacie jest tragiczna. Magister, który przychodzi po studiach pracować w szkole dostaje na rękę 1000,00zł - po podwyżkach ;-) Obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy - może nie wszędzie ale u mnie jest to egzekwowane. Z uwagi na kiepskie zarobki do szkoły trafiają na ogół kiepscy fachowcy. Kto przy zdrowych zmysłach i z dobrym wykształeceniem chciałby tracić zdrowie pracując za grosze? Proszę mi wierzyć, że 45 minut lekcji z "trudną klasą" wyczerpuje bardziej niż 3 godziny ciężkiej pracy na budowie. Wiem coś o tym ;-) Do tego "genialne" pomysły MENu, które nie mają wiele wspólnego z realnym światem, no i mnóstwo biurokracji. Papierków jest tyle, że praca z młodzieżą to mimo wszystko - przynajmniej dla mnie - relaks ;-) Ten system jest tak skuteczny jak nasza Służba Zdrowia. Tylko ofiary widać w dłuższej perspektywie czasu. Dziećmi się mało kto przejmuje. W morzu beznajdziejności trafiają się superpedagodzy i chwała im za to. Tylko szkoda, że jak dotrwają do emerytury to czeka ich egzystencja na pograniczu nędzy. Sami są sobie winni - trzeba się było uczyć a nie zostawać nauczycielem ;-)
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
wydaje mi sie ze tutaj sklada sie wiele czynnikow. przede wszystkim jakis program podstawowy zawsze [obowiazkowo] powinien byc realizowany z ogolnej sprawnosci dzieci / mlodziezy/ studentow awfu.
wiadomo cechy motoryczne koordynacja ruchowa, wytrzymalosc, gibkosc bla bla bla.
to powinno poprostu byc. ja tylko, a moze az do trzeciej klasy podstawowki mialem ogolno rozwojowke [praca z pilka lekarska, rozciaganie] pamietam, ze wtedy te zajecia byly ciekawe i mozna zainteresowac dzieciaki tego typu aktywnoscia jesli jest sie dobrym pedagogiem. na tym etapie skaczylem to rozwijac po za cechami potrzebnymi w koszykowce ktora bardzo lubialem. od klasy drugiej liceum jujitsu. od niedawna mocno basen.

mysle ze 3 x 40 minut w szkole wfu powinno wystarczyc, aby dzieciaki byly dosc dobrze ulozone ruchowo i powiedzmy 'zdrowsze na starosc' oczywiscie wspomagane tym minimum o ktorym Martius pisal: "rower, spacery, wspolne wczasy i granie w ringo, pilke, sporty wodne", bo 3x40 napewno nie wystarczy przy swietnym programie i checiach pedagogow jak mlodziez przez reszte tygodnia bedzie siedziec i skrzywiac swoj kregoslup / meczyc oczy przed monitorem.

pamietajmy, ze hodowani niepelnosprawni uzytkownicy sieci to nie tylko wina zlego systemu szkolnictwa, ale tez braku nacisku rodzicow. oni sami czesto nie wiedza jak zmotywowac swoje dzieci, ktore dziennie siedza przy tym komputerze/ komorce 3 godziny i wiecej.
znam z zycia przypadek jak rodzice widzac ze dziecko za duzo przesiada przed komputerem mowia: nic na sile. po za tym, ze jest to dobra wymowka od wychowania. nie sa w pelni swiadomi jaka to krzywda dla dziecka.
inna sprawa ostatnio mocno badana gdyz jest to nowy temat to cyber tubylcy i cyber imigranci. po krotce imigranci to osoby ktore juz powiedzmy ukonczyly 13 rok zycia i zaczynaja sie uczyc komputerow bo to nowosc. a cyber tubylcy to poprostu pokolenie ktore zaczyna rosnac i technologia komputerowa to normalka. dla nich komputer jest czyms oczywistym jak radio dla czterdziestolatkow. to jest tak jak jechac na wakacje i nie wziasc komputera dla tych mlodych i dla starszych nie wlaczac radia samochodowego.

porownujac radio do komputera to oczywiscie jest roznica, gdyz radio mialo zniszczyc muzyke grana na zywo, a komputer w pierwszym mysleniu mial wylaczyc zycie towarzyskie, konwersjacje jednakze takie ciagle sa miedzy innymi na vortalu budo, komputer wykorzystywany odpowiednio przynosi wiele korzysci, ale gdy sie go przedawkuje to ...

windykator bardzo dobrze napisal: brak pieniedzy dla nauczycieli wfu a co za tym idzie brak motywacji do pracy z mlodzieza.
sprawa kompetencji nauczycieli juz zostal chyba kompletnie wyczerpany. jak to dan kiedys napisal: "w każdej organizacji [grupie nauczycieli wfu] są ludzie wartościowi, oddani swojej sztuce lub swojemu sportowi i tacy nad którymi nie warto się rozwodzić" i cala reszta zwyklych uleglych rutynie czyli czesto kaszanie.


w jednej z dwoch ksiazek [kumite 1 albo kumite 2] z serii best karate nakayamy wyczytalem, ze w karate nalezy najpiwrw uczyc sie kata i kihonu, a dopiero potem walczyc [kumite], jednak nie mam wiekszej wiedzy na ten temat. moze warto od poczatku juz w walce sie szkolic ? rywalizacja w sporcie to jak wiemy to nie tylko kumite. dzieci przeciesz maja na zajeciach tor przeszkod, jakies wstazki, pilki na czas w zedach ? maja jeszcze ? bo sam juz nie wiem :D . zreszta to wszystko zalezy wydaje mi sie od motywacji cwiczacych. ale to inny temat. pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....

...Czy ktoś z Was pracuje w państwowej szkole? Mam wrażenie, że nie ;-( ...

Niestety się mylisz. Przykre to, ale się mylisz. :wink:
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....


Dzieciaki nie wyglądają na nieszczęśliwe, niezdrowe albo w jakiś inny sposób pokrzywdzone. Więcej, podejrzewam, że są dużo sprawniejsi niż ich rówieśnicy kiedykolwiek będą.[/youtube]
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Filmik oczywiście nawiązuje do wcześniejszej dyskusji nt. tego czy dzieciaki powinny czy nie powinny walczyć, a nie do pracy polskiego wuefisty. Pozdro:)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Dzieciaki moga byc bardzo szczesliwe ich niedowartosciowani probujacy spelnic wlasne ambicje rodzice tez.

Dzieciak tez bedzie bardzo szczesliwy jesli bedzie jadl tylko lody i slodycze, lub tluste miesiwo jesli lubi i ogolnie wykonywal to co mu sie podoba.

To nie znaczy ze bedzie to dla nie go zdrowe i dobre dla niego i reszty spoleczenstwa 8)

Tylko ze to my wszyscy bedziemy potem utrzymywac mlodych emerytow .... jakby tylko ich rodzice i oni sami to nie bylo by problemu mogly by nawet walic sobie glowa w sciane dla lepszej sprawnosci umyslowej i fizycznej :)

Wlasnie to sa bledy popelniane przez duza ilosc trenerow - szykujemy mistrza mlodzikow, kadetow, juniorow itp kiedy ma zaczac startowac w seniorach organizm jest juz zazwyczaj spalony.

moim zdaniem dziecinstwo ma byc dziecinstwem a nie robic od razu z dziecka nastepnego Einsteina czy Rambo
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Pensje nauczycieli obowiązujące od września 2011 podał portal wprost 24 . Stawki minimalne będą wyglądały następująco nauczyciel stażysta 2039 brutto to jest 1487 netto dla nauczyciela kontraktowego 2099 brutto to jest netto 1529 , dla nauczyciela mianowanego 2383 brutto to jest netto 1727 , dla nauczyciela dyplomowanego brutto 2799 to jest netto 2016 . Do wynagrodzenia należy doliczyć wysługę lat jeśli jest to uczelnia państwowa .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Pensja nie powinna byc argumentem ze sie nie chce nauczycielowi pracowac, sam pochodze z rodziny o tradycjach nauczycielskich (babcia, mama i przez pewien czas brat).

Wiadomo jest pensja to wazna rzecz ale bez powolania do zawodu nie ma szans zeby nauczyciel zostal dobrym nauczycielem. Przez dlugi czas pensje uwlaczaly byciu nauczycielem teraz znacznie sie to zmienilo ale co niektorzy nadal jada na historii biednego nauczyciela.

Inna sprawa ze pracujac z ludzmi ktorzy musza przychodzic do szkoly - umyslnie pisze tak a nie ze musza sie uczyc ;) - jest to gorsze od kopania rowow. Bardziej meczace psychicznie i stresujace. Ale nikt nikogo nie zmusza zeby zostal akurat nauczycielem i to tez trzeba brac pod uwage - jesli ktos podejmuje sie jakiejs pracy to powinien wykonywac ja dobrze a nie narzekac ze jest stresujaca, mala placa itp

A wf powinien byc prowadzony wszechstronnie nie wybiorczo niestety i przez dyrektorow szkol i przez uczniow traktowany jest jako piate kolo u wozu. Ale moim zdaniem zadne wyniki czy trenowanie poza szkola nie powinno zwalniac z zaliczenia programu co najwyzej sluzyc jako dodatkowe punkty do uzyskania lepszej oceny.

Ja np mialem uklad z nauczycielka ze zwolnila mnie z przychodzenia jak jej przebieglem 30 okrazen stadionu - potem mialem sie tylko pojawic na ostatnie zajecia w polroczu i zaliczyc jakies stanie na rekach, stanie na glowie i inne bzdety. I tak przychodzilem na zajecia zeby pograc w kosza czy siatkowke. Reprezentacje szkoly zawsze mialy fory ale inni mogli zdobyc dobre oceny innymi cwiczeniami jak np mieli dziurawe rece ale piatki nikt za darmo nie dostawal.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wychowanie Fizyczne w Polsce produkcja łamagów ....
Zgadzam się z tym w pełni Martius że niezawysoka pensja nie zwalnia nauczyciela z wykonywania pożądnie swojego zawodu .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024