Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostki internetowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
Cos juz chyba historycznego od 1.05 ten przystojniejszy z wasem to ja.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
oki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

generalnie to jest jakas atrofia
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zero dynamiki, zero sily. zero pracy bioder.
przykro na to patrzec.



Wyborowa a co sądzisz o takim wykonywaniu technik karate?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

generalnie to jest jakas atrofia
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zero dynamiki, zero sily. zero pracy bioder.
przykro na to patrzec.



Wyborowa a co sądzisz o takim wykonywaniu technik karate?



Pytanie jest podobne do tego - co sadze o BMW X6? Sadze ze to dobry samochod.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
Patrząc na sposób w jaki Mashida prezentuje techniki (ten film to fragment jego filmu szkoleniowego) wydaje się, że brak mu dynamiki. W walkach jej jednak nie brakuje. Wcześniej zgodziłbym się z Twoim poglądem Wyborowa, po obejrzeniu walk Mashidy i jego szkoleniówki mam dużo wątpliwości.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

Patrząc na sposób w jaki Mashida prezentuje techniki (ten film to fragment jego filmu szkoleniowego) wydaje się, że brak mu dynamiki. W walkach jej jednak nie brakuje. Wcześniej zgodziłbym się z Twoim poglądem Wyborowa, po obejrzeniu walk Mashidy i jego szkoleniówki mam dużo wątpliwości.


to jest demonstracja. film do pokazu jest po to zeby sie nauczyc. ruchy sa plynne, gosciu porusza sie na przedniej czesci stopy i nie wykonuje zadnych ezoterycznych, "podbudowanych tradycja przyruchow", ktore nagminnie mozna obserwowac w innych filmach.

Czy Machida ma dynamike? A co mnie to obchodzi? Wazne co ja z tym zrobie. Dla mnie to swietny material, zachowuje ten link i wlaczam do swojego arsenalu, bo wyobraznia mi podpowiada, ze to bedzie dzialac. To prosty sprawdzian - ja patrze i oceniam, czy ten film mi cos da czy to jest ezoteryczny bullshit, "bo sensei tak pokazali".
A sprawdzian to odpowiedz na proste pytanie - wyjdz z tym na mate albo na ulice. Oczywiscie, pod warunkiem, ze odpalamy na wszystkie cylindry. Karate inaczej nie ma sensu.

jedyne co braklo w tym filmie, to zeby byl jakis filmik z walki, ktory pokazuje, ze to dziala.
tak jak w tych klipach.

Bas Rutten -



i moj film

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
To nie jest klip tylko fragment jednego z czterech filmów szkoleniowych Machidy. Każdy trwa około 1 godzina. Przykłady zastosowania technik z jego szkolniówek są na youtube.

Co dla Ciebie znaczy "na wszystkie cylindry"?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

To nie jest klip tylko fragment jednego z czterech filmów szkoleniowych Machidy. Każdy trwa około 1 godzina. Przykłady zastosowania technik z jego szkolniówek są na youtube.

Co dla Ciebie znaczy "na wszystkie cylindry"?


Kwiat, dales linka z klipem i do tego sie odnioslem.
Na "wszystkie cylindry"??? :)
nie robic czegokolwiek na zasadzie - "i chcialabym i boje sie".
Jak zaczynac to konczyc, jak kopac to tak, ze zebra pekaja, jest walka to sa ofiary w ludziach, a nie stracone punkty.
To jest tak jak w tym dowcipie o rosyjskim drwalu co wyjechal do Kanady, dali mu pile i norme 5 drzew dziennie sciac. Przez pierwsze dwa dni chlop sie nie wyrabial wiec mu zapowiedzieli, ze go zwolnia. Jednak trzeciego dnia scial 15 drzew. Nikt tyle przed nim nie scial, wiec go poprosili zeby pokazal jak on to zrobil.
Gosc sie zgodzil i zaczal siec.
Komentarz Kanadyjczykow -" kurde, jak on by ta pile jeszcze odpalil..."
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

Patrząc na sposób w jaki Mashida prezentuje techniki (ten film to fragment jego filmu szkoleniowego) wydaje się, że brak mu dynamiki. W walkach jej jednak nie brakuje. Wcześniej zgodziłbym się z Twoim poglądem Wyborowa, po obejrzeniu walk Mashidy i jego szkoleniówki mam dużo wątpliwości.


to jest demonstracja. film do pokazu jest po to zeby sie nauczyc. ruchy sa plynne, gosciu porusza sie na przedniej czesci stopy i nie wykonuje zadnych ezoterycznych, "podbudowanych tradycja przyruchow", ktore nagminnie mozna obserwowac w innych filmach.

Czy Machida ma dynamike? A co mnie to obchodzi? Wazne co ja z tym zrobie. Dla mnie to swietny material, zachowuje ten link i wlaczam do swojego arsenalu, bo wyobraznia mi podpowiada, ze to bedzie dzialac. To prosty sprawdzian - ja patrze i oceniam, czy ten film mi cos da czy to jest ezoteryczny bullshit, "bo sensei tak pokazali".
A sprawdzian to odpowiedz na proste pytanie - wyjdz z tym na mate albo na ulice. Oczywiscie, pod warunkiem, ze odpalamy na wszystkie cylindry. Karate inaczej nie ma sensu.

jedyne co braklo w tym filmie, to zeby byl jakis filmik z walki, ktory pokazuje, ze to dziala.
tak jak w tych klipach.

Bas Rutten -



i moj film

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wyborowa, Twoj film pokazuje fajne cwiczenia na skocznosc ktore ja znam jako cwiczenia z partnerem, (partnerami)zaczynamy od pozycji lezacej potem kolana i lokcie itd.

Ale w sumie niema sie z czego smiac ani to nie za bardzo dziwne, pokaz jakiegos "flopa" napewno cos sie znajdzie.
Na dzisiejszy dzien ja proponuje:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
A co powiecie na takie kwiatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

A co powiecie na takie kwiatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


dobre... w mma maja kiepskich sedziow, z opoznionym zaplonem i zepsutym termostatem...
facet jest out po jednej bombie, a zbiera jeszcze 10 czystych strzalow prosto w mozgownice. Za 10 lat to dopiero bedzie zniwo... mma to jest w tej chwili w sporcie masowa produkcja warzyw. Bez konkurencji.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

A co powiecie na takie kwiatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


widze sake5 ze masz jeszcze wiecej wolnego czasu niz ja :)
i lubisz go marnowac na jakis popaprancow. Ale to Twoj czas i ci wolno, nic mnie do tego... po prostu luzna mysl. Ja tez nie jestem bez winy bo tu zagladam, ale juz nie grzebie w internetowych smieciach. Perelki sie czasami trafiaja... w obie strony...

co do moich cwiczen "na skocznosc", to akurat na skocznosc to one nie sa...
ale w karate nie ma zadnej zorganizowanej sportowej metodyki wiec zwal jak zwal... nie ma to wiekszego znaczenia bo w starciu ezoteryczna wiedza, ktora czasami sie ociera o teorie sportu sprzed 30 lat, to jest nie do odroznienia.. ociera sie, bo nawet tej 30letniej wiedzy nikt metodycznie nie stosuje.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
sake5
dział jest karate a nie mma...
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

sake5
dział jest karate a nie mma...

Ale temat to ciekawostki, ze wskazaniem na karate (s.w.)
jezeli ci tak bardzo pezeszkadza to sie wyniose z tego natloku postow i tematoww.
i w ogole z tego forum.
Hej ale tak w ogole to chyba Ty mnie nie lubisz, co w sumie i tak mnie nie interesuje.
shihan Roman
P.S.
Poprawnosc polityczna zostawilem w staym roku.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

A co powiecie na takie kwiatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


widze sake5 ze masz jeszcze wiecej wolnego czasu niz ja :)
i lubisz go marnowac na jakis popaprancow. Ale to Twoj czas i ci wolno, nic mnie do tego... po prostu luzna mysl. Ja tez nie jestem bez winy bo tu zagladam, ale juz nie grzebie w internetowych smieciach. Perelki sie czasami trafiaja... w obie strony...

co do moich cwiczen "na skocznosc", to akurat na skocznosc to one nie sa...
ale w karate nie ma zadnej zorganizowanej sportowej metodyki wiec zwal jak zwal... nie ma to wiekszego znaczenia bo w starciu ezoteryczna wiedza, ktora czasami sie ociera o teorie sportu sprzed 30 lat, to jest nie do odroznienia.. ociera sie, bo nawet tej 30letniej wiedzy nikt metodycznie nie stosuje.


Hi Wyborowa
Tak miedzy nami nie lubie wszelkiego rodzaju swiat itp. po prostu mi to przeszkadza.
Kiedy nie mioge robic tego colubie to gdzies grzebie, ostatnio najczesciej w internecie.
Nawet zamowione ostatnio czesci z elektroniki (ktora tez sie zajmuje) nie dotarly do mnie a powodu "Swiat" co mnie bardzo w...o. i niestety spedzam troche wiecej czasu na internecie,
ale musze wpisac slowo karate bo death wish sie znowu spieni i dostane nastepne publiczne ostrzezenie, "juz sie trzese w swoich butach."
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

A co powiecie na takie kwiatki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


widze sake5 ze masz jeszcze wiecej wolnego czasu niz ja :)
i lubisz go marnowac na jakis popaprancow. Ale to Twoj czas i ci wolno, nic mnie do tego... po prostu luzna mysl. Ja tez nie jestem bez winy bo tu zagladam, ale juz nie grzebie w internetowych smieciach. Perelki sie czasami trafiaja... w obie strony...

co do moich cwiczen "na skocznosc", to akurat na skocznosc to one nie sa...
ale w karate nie ma zadnej zorganizowanej sportowej metodyki wiec zwal jak zwal... nie ma to wiekszego znaczenia bo w starciu ezoteryczna wiedza, ktora czasami sie ociera o teorie sportu sprzed 30 lat, to jest nie do odroznienia.. ociera sie, bo nawet tej 30letniej wiedzy nikt metodycznie nie stosuje.

Pora to zmienić, skoro między nami przeciętnymi zjadaczami chleba są takie perełki jak metodyczny i zorganizowany Wyborowa to jest szansa coś z tym zrobić.
Zamiast gadać, krytykować i narzekać zrób coś żeby stan wiedzy i naszych umiejętności uległ zmianie. Początek roku do dobry czas na postawienie przed sobą nowych zadań - tym bardziej - że jak sam piszesz masz dużo wolnego czasu.
Wiesz, nawet ja mam dosyć spotkań z ludźmi, którzy kilkadziesiąt, czy kilkanaście lat temu trenowali karate i dziś zostały im po tym pamiątki w postaci kontuzji i schorzeń, które były wynikiem braku wiedzy i wyobraźni ich instruktorów.
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.
A ja mam pytanie do Wyborowej. Sensei Szeligowski to pierwsza liga . Dobrze trenowac u takiego instruktora . Jak Wyborowa skometujesz ze IFK nie rozwinelo sie w Polsce bo chyba powinno . W kazdym razie byloby dobrze gdyby sie rozwinelo.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawostki internetowe.

... zrób coś ...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024