Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
304 odpowiedzi w tym temacie

budo_rysiul666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawiercie

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
A co ma jedno do drugiego ??? chodzi mi oto że myśląc Twoimi kryteriami każdy może kupić sobie Mistrzostwa Świata otwierając kilka klubów.

Różnica jest tylko w twojej głowie każdy Związek w Polsce jest tak samo uważany przez Ministerstwo i tylko on wystawia Kadrę polski. A twój tok myślenia dąży do tego żeby każdy klub mógł sobie wystawiać swoją kadrę polski.


Jest mala roznica o ile PZPN za 2 lata na 99 % bedzie istnial to PZJJ ..... :)

też będzie istniał :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
ja sadze ze nie doczekam sie odpowiedzi na swoje pytanie, bo jest ona bardzo dla niektorych niewygodna, wiec chyba nikogo nie dziwi ze smoki i smoczki ignoruja moje pytanko
co wiecej odpowiedz na moje pytanko moglaby mocno zachwiac pewnoscia siebie tych wszystkich krzykaczy co to do sadu chca isc i walczyc o nazwe zawodow, bo to tylko im ta nazwa przysluguje


a co do tegorocznej obrony doktoratu przez pana Slopeckiego to na miejscu smokow i smoczkow nie poruszalbym publicznie tego tematu, zwlaszcza ze niechcacy wzialem udzial w pewnym zakulisowym smrodzie do ktorego probowano mine wciagnac, a w interesie min. pana A. lepiej by bylo gdyby sprawa nie wyszla na jaw


natomiast co do jedynej slusznej organizacji - patrzac z boku pozwole sobie na kilka obiektywnych spostrzezen (zeby nie bylo - nie najezdzam na PZJJ absolutnie, staram sie zachowac bezstronnosc, jedyne uczucie jakim darze PZJJ to potezne rozczarowanie, ale absolutnie nie zadna niechec, nienawisc i inne takie)
odnosze wrazenie ze kilku panow z zarzadu probuje powtorzyc niespelnione marzenie PCJJ - zlapac za jaja wszytskie kluby jj w Polsce, niewazne czy sportowe czy tradycyjne
a poniewaz im to nie wychodzi to probuja zdyskredytowac kazdego kto nie jest z jedynej slusznej organizacji
w tym tez tradycjonalistow!
i tu sie musze zgodzic z Martiusem: gdyby smutni panowie z PZJJ odpier..lili sie od osrodkow ktore im nie podlegaja (nawet nie smiem marzyc o wspolpracy - wystarczy mi zwykle odwalenie sie) wszyscy byliby szczesliwsi, a tak...
grono osob (trenerow, klubow, zawodnikow) ktorzy maja jak najgorsze zdanie o PZJJ rosnie i rosnie
o dziwo musze tez sie zgodzic z Bogumilem ( a zazwyczaj sie z nim nie zgadzam :wink: ) PZJJ to nie tylko ten zatwardzialy beton - to przedewszytskim zawodnicy i trenerzy, tyle tylko ze na codzien to bardziej widac, slychac i czuc panow dzialaczy, prezesow itd a nie tych ktorzy wylewaja pot na tatami i zdobywaja medale
ale Bogumile mam propozycje - jesli rzeczywiscie zalezy ci na zmianach wewnatrz PZJJ - przyjrzyj sie skladowi personalnemu wladz PZJJ na przestrzeni ostatnich np 15tu lat - wczytaj sie dokladnie w nazwiska
a potem wez do reki tekst ustawy i znajdz akapit mowiacy ze we wlazdach zwiazku mozna zasiadac najwyzej dwie kadencje
a potem postepuj wg uznania :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Porownywanie PZPN z PZJJ jest smieszne.


Dla czego śmieszne ? Przecież to też dysyplina sportu.
Zgodzisz się ze jak by jakaś nowopowstała federacja w Łodygowicach zorganizowała MŚ i ME w Piłce nożnej i hokeju na trawie w jednym. To było by to nawet nie tyle śmieszne co po prostu nie smaczne.

Sam pomysł organizacji takich MŚ zdaje sie być zbyt absurdalny nawet by nadawał się do jakiegokolwiek przedyskutowania.
Dlaczego temat organizacji równie absurdalnych MŚ i ME w JJ i Karate jest broniony że owszem ma to rację bytu ?

Jest mala roznica o ile PZPN za 2 lata na 99 % bedzie istnial to PZJJ ..... :)


No i to jest właśnie fenomen. Bo dziady nie mają żandych wyników.
Płakać się chce jak oglądam te całe mecze.

Czasami mam wrażenie, że ta banda wyżelowanych lalusi nie wie nawet, że trzeba wkopać piłkę do bramki.

Polska na którym miejscu jest w rankingu FIFA ? jesteśmy chociaż w pierwszej 30stce świata ?

Mimio to nie przeszkadza to zawodnikom trzecioligowym bez żadnych skukcesów w sporcie otrzymywać z Państwej kasy po 2tyś stypendium.

Nie jest to chore ?
Kurwa jaką prace musi włożyć zawdonik dyscyplin indywidualnych żeby osiągnąć jakikolwiek sukces na arenie krajowej ....a co dopiero na światowej .....w porównaniu do gościa który grzeje cały sezon ławę jako trzeci rezerwowy bramkarz :roll:

Mimio to drugi jest nie wiedzieć czemu doceniany jak nikt inny...w sporcie....mimo że jest w nim nikim!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

A co ma jedno do drugiego ??? chodzi mi oto że myśląc Twoimi kryteriami każdy może kupić sobie Mistrzostwa Świata otwierając kilka klubów.


A niech sobie robia najwyzej bedziemy sie z tego smiac dla mnie moze robic nawet zawody wszechgalaktyczne. W boksie tez sa rozne federacje i maja rozne pasy mistrzowskie najwyzej odbywa sie walka o pas jakiejs federacji dwoch roznych zawodnikow.

Różnica jest tylko w twojej głowie każdy Związek w Polsce jest tak samo uważany przez Ministerstwo i tylko on wystawia Kadrę polski. A twój tok myślenia dąży do tego żeby każdy klub mógł sobie wystawiać swoją kadrę polski.



Jeszcze troche i tak bedzie bo musimy dostosowac sie do UE - kazda Federacja bedzie miala do tego prawo w ramach swojej Federacji nadrzednej.

też będzie istniał :)


Moze masz racje i moze nawet sie powiekszy o 2-3 kluby :)
Proporcje do PZPN sie nie zmienia - pilkarzy beda ogladac miliony na zawodach JJ beda zawodnicy i ich rodziny 8)

Czas pokaze ja zycze szczescia.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Bogumil to jest smieszne takie MS tej organizacji jak napisalem na poczatku tematu ale czemu zal do mnie ???

To Wasz czlonek taka kiche odwala a nie JA :oops:

To uczen Waszego Prezesa stworzyl Guja JJ nie moj :oops:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

ale czemu zal do mnie ???

:

bo jestes szympansem z piwnicznego dojo :-P :wink: :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

bo jestes szympansem z piwnicznego dojo :-P :wink: :)


I Ty Brutusie .... :cry:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
[quote name="budo_aniol"][quote name="budo_Martius"] ale czemu zal do mnie ???

:[/quote]
bo jestes szympansem z piwnicznego dojo :-P :wink: :) [/quote][/quote]

Dokładnie :D ... co gorsza nie ogolonym. :wink:

A tak poważnie..... żal, że upierasz się, iż każdy może-powinien jak by chciał, organizować MP, ME, MŚ robić kursy istruktora JJ itp

W moim odczuciu i nie tylko jest to po prostu niszczenie, degradacja, dyscypliny.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

A tak poważnie..... żal, że upierasz się, iż każdy może-powinien jak by chciał, organizować MP, ME, MŚ robić kursy istruktora JJ itp

W moim odczuciu i nie tylko jest to po prostu niszczenie, degradacja, dyscypliny.


Nie Bogumil - jest to zdrowa konkurecja.
Konkurencja ma za zadanie rozwijac - wytrzymuja najsilniejsi.
Jestescie na uprzywilejowanej pozycji - inni musza zaczynac od zera jesli oni sie beda rozwijac a nie Wy to znaczy ze u Was jest cos nie tak z praca osob zarzadzajacych..

Brak konkurencji to stagnacja - sport to nie tylko zawodnicy ciezko pracujacy ale i ciezka praca dzialaczy ktorzy nie powinni spoczywac na laurach bo przeciez nie ma konkurencji.

Nie mozna postepowac jak w komunie - bo przeciez sie nalezy.

Ja nie narzekam na konkurencje - kluby obok powstaja jak grzyby po deszczu i sie zamykaja po roku - dwoch - trzech my od nastu lat zadnego drukowanego plakatu nie musielismy drukowac bo jedni polecaja drugim a w przyszlym roku bedziemy obchodzic 20 lecie wlasnego klubu wczesniej prowadzac zajecia w TKKFach.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

A tak poważnie..... żal, że upierasz się, iż każdy może-powinien jak by chciał, organizować MP, ME, MŚ robić kursy istruktora JJ itp

W moim odczuciu i nie tylko jest to po prostu niszczenie, degradacja, dyscypliny.


czekaj czekaj, o ile jestem sklonny do pewnego stopnia przyznac ci racje w kwestii zawodow (do pewnego stopnia bo probujac realizowac ustawe co do slowa popadniemy w jakies debilizmy) to nie bardzo rozumiem twoje obiekcje przeciwko organizowaniu kursow instruktorskich przez np AWF-y, szczegolnie ze w 90% tych kursow zajecia prowadza jedni i ci sami ludzie wg tych samych programow
wiec co? wszystko sprowadza sie do kasy? no kogo jak kogo ale Ciebie o takie podejscie nie podejrzewalem
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

to nie bardzo rozumiem twoje obiekcje przeciwko organizowaniu kursow instruktorskich przez np AWF-y, szczegolnie ze w 90% tych kursow zajecia prowadza jedni i ci sami ludzie wg tych samych programow
wiec co? wszystko sprowadza sie do kasy? no kogo jak kogo ale Ciebie o takie podejscie nie podejrzewalem


Oj ...nie pójde chyba spać.
Chodzi mi o organizowanie kursów Instruktora Sporu o specjalności JJ.
Uważam, że takie kursy powinny być organizowane przez instytucje do tego wyznaczone.
Na zasadzie że specjalizacje w neurochirurgi pownnna się odbywać pod okiem Profesora Neurochirurgi. A nie np Profesora od Chirurgi Miękkiej

Nie interesują mnie wszelkie inne kursy samoobrony rekracji itp itd związanych z JJ.

Cały aspekt zarabiania na kursach itp pomijam.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Przeciez sam mowiles ze w PZJJ na kursach moze kilka osob zaslugiwalo na kurs - a wiesz jak jest na innych ?

Kurs zalezy od kwalifikacji kadry nauczajacej nie od organizacji ktora go przeprowadza.

Polski Zwiazek Motorowy wcale nie musi lepiej nauczac jazdy samochodem niz firma Auto-Bogumil ;)

Istnieje jeszcze cos takiego jak Okregowe Zwiazki Sportowe ktore nie musza nalezec do Polskich Zwiazkow i one te z moga chciec szkolic instruktorow to samo UKS itp - ludziom nie mozna zabronic checi doksztalcania sie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Konkurencja ma za zadanie rozwijac - wytrzymuja najsilniejsi.


Nie w tym przypadku Martius.
Konkurencja o jakiej mówsz jest oparta na schematach kapitalistucznych.

W tym, przypadku konkurencja ma być oparta na wynikach sportowych, nie na zdolnościach menagerskich.

Jeśli dopuścić do takiej konkurencji na rynku JJ sportowego...to najśliniejsi w dyscyplinie nie wytrzymają konkurencji choćby z tego względu na cele.

Z jednej strony na szali jest najwyższy(najbardziej wartościowy) z możliwych do osiągnięcia wynik sportowy, z drugiej strony jest najwyższy (najbardziej dochodowy) z możliwych do osiągnięcia wynik marketingowy.

Szale zawsze przeważy rynek marketingowy....a to z tego względu, że sprzeda dużo nie koniecznie najwyższej jakości, nie sprawdza produktu, oferuje profity, zarabia więcej, w efkcie posiada więcej środków itp.....


Porównał bym to do produkcji butów. Buty zrobione przez Polskiego Szewca VS buty zrobione przez 13letnie chińskie dziecko na maszanie w tajwanie.

Przykład może trywialny ale z drugiej strony prawdziwy.

Powiem inaczej Miecz Japoński kuty przez znającego się na rzeczy mistrza japońskiego kowalstwa vs katana sinto Poul Chen

Co wybierze klijent ?
Za orginał trzeba naprawdę sporo zapłacić.
Za Poul Chen Shinto Katana 250Euro.... błyszczy tak samo....czasem nawet lepiej niż orginał. (ps widziałeś Guji puchar z ostatnich niby MŚ w JJ ....kurwa dwa razy większy od niego :roll: )

W SW jest tak samo zawsze chętniej zawodnicy kupią zawody które będą im minimalnym kosztem gwarantowały jakąś satysfakcje....niż zawody w których mogli by się przekonać że jeszcze masa pracy do zainwestowania w siebie żeby móc cokowliek osiągnąć.

O to chodzi w sporcie.
Rozwijać zawodnika do maksimum. Nie o to żeby właściel klubu zbił jak największe finansowe kokosy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

O to chodzi w sporcie.
Rozwijać zawodnika do maksimum. Nie o to żeby właściel klubu zbił jak największe finansowe kokosy.


Jestes utopista ;)

W sporcie chodzi o to zeby publika miala jak najwiecej zadowolenia a zawodnik ma jej to zapewnic i on tak naprawde najmniej sie liczy.

Gorzka prawda ale niestety tak to jest jak zawodnik przestaje byc przydatny to najczesciej nie ma nawet dla niego juz miejsca w klubie. A jak odniesie powazna kontuzje to tym szybciej dostaje w dupe.

Sportowcy sa po to zeby zaspokoic ambicje trenerow.
Chcialbym zeby bylo tak jak myslisz ale sam podales jak popularny jest PZPN mimo jego dziwnych sukcesow ;)

Ech... Bogumil nadal wierzy w Pierra de Cubertina :oops:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Przeciez sam mowiles ze w PZJJ na kursach moze kilka osob zaslugiwalo na kurs - a wiesz jak jest na innych ?

No właśnie. To jest strzał we własną stopę. Przyznaje to i wolałbym żeby w Polsce było 10ciu dobrych instuktorów niż 40 000 nic nie umiejących.

Kurs zalezy od kwalifikacji kadry nauczajacej nie od organizacji ktora go przeprowadza.

Pełna zgoda. Dla tego nie wyobrażam sobie kogoś kto nie jest związany ze Sportowym JJ nie ma wyników trenerskich, szkolącego przyszłych instruktorów np z metodyki treningowej dla dzieci trenowanych pod kątem wyniku sportowego.

Powtórze się ale to tak jak byś Zduństwa uczył się od Szewca.

Polski Zwiazek Motorowy wcale nie musi lepiej nauczac jazdy samochodem niz firma Auto-Bogumil ;)


No tak ale np przygotowania merytorycznego fizycznego itp do startów w zawodach motokrosowych w kat 500cm3 nie nauczysz się w ośrodku szkolenia kierowców " L " -kręcąc po parkingu ósemki na Kobozie :roll: O DAKARZE nie wspomnę ....zgadzasz się ?


- ludziom nie mozna zabronic checi doksztalcania sie.


Martius nie rozumiesz jednej rzeczy.
Aikido to też JJ a mimio to nikogo nie obchodzi w PZJJ ani tym bardziej się nie pali żeby np Staże organizowano z trenerami PZJJ albo egzaminy na stopnie dan Aikido odbywały się przed komisją DAN PZJJ. Podbnie nikt nie wnika co się dzieje u Ciebie w sekcji.


PZJJ reaguje i słusznie (choć może niefortunnie :roll: ) w momencie jak ktoś wchodzi w jego kompetencje.

I bardzo dobrze bo inaczej tak jak Ci już pisałem 100razy tytuł MŚ rozmyje się pośród 750mistrzów świata rocznie w samym Guja Dziudziutsu...a gdzie reszta federacji ?

I tak jak Ci mówiłem w pełni zgadzam się z tobą, że co za różnica skoro i tak w Polsce NIKT oprócz kilku wtajemniczonych nie wie kto był jedynym Polskim MŚ w Sportowym JJ w historii....nie wspomnę o bierzących wynikach.

Może dyskusje takie jak ta przycznią się do tego, że działacze PZJJ zrozumieją, że o pewnych sprawach warto by opinię publiczną informować....wówczas możę nie trzeba by było tak desperacko walczyć z tymi wszystkimi wiatrakami :roll:

Bo ludzie po prostu byli by świadomi tego gdzie jest prawdziwa klasa, gdzie się warto szkolić etc.

Ps póki co.... z tego co wiem, to takiego Szatana jak solidna strona internetowa to u siebie nie chcą. Być może ze względu na uprzedzenia spowodowane wiekiem :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Wiesz Bogumil jak na razie co niektore tzw niszowe organizacje maja lepiej wyksztalconych wykladowcow i praktykow w sporcie niz ma Zwiazek.
Po AWF z Katedry Sportow Walki, nie dosc ze majacych trenerow JJ I klasy to jeszcze majacych trenera Judo i nie tylko teoretykow ale takich co odnosili sukcesy w judo (kiedys nie bylo sportowego jj) a na koniec jeszcze z doktoratem. I bez zepsutej opinii organizowaniem kursow instruktora sportu combat JJ 8)
A AWF to nie tylko AWF Krakow czy Katowice a Wroclaw, Warszawa itp i jest tam duzo osob ktore znaja dobrze metodyke sportu itp
AWF maja otwarta droge do prowadzenia kursow bez zezwolen jakichkolwiek organizacji.
Takim AWF i organizacjom tez bys zabronil prowadzic kursy ?

Ps póki co.... z tego co wiem, to takiego Szatana jak solidna strona internetowa to u siebie nie chcą. Być może ze względu na uprzedzenia spowodowane wiekiem :)


Moze jak by mieli wlasne forum internetowe przy stronie to troche ich wlasnych zawodnikow powiedzialo by im co otym sadza.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Jestes utopista ;) ....Sportowcy sa po to zeby zaspokoic ambicje trenerow....


Nie jestem. Żyje w prawdzie 8)

W sporcie chodzi o to zeby publika miala jak najwiecej zadowolenia a zawodnik ma jej to zapewnic i on tak naprawde najmniej sie liczy.


Nie prawda. Mnie w sporcie Cieszy własny rozwój, samo rozwój czy jak tego nie nazwać.

Nieskończona droga do doskonałości.
Trenuje z pasją. Cieszy mnie jak naucze się czegoś nowego. Cieszę sie kiedy pokonuje własne słabości.
Cieszę się kiedy widzę progres u siebie. A progres jest cały czas. Cieszę się jeśli mogę kogoś czegoś na prawdę nauczyć. Cieszę się samą walką. Cieszą mnie wyniki i progres innych. Interesuję się tym. Szukam i korzystam z wszelkich możliwych źródeł żeby stać się jeszcze lepszym.
Kotoś na tym zarobił ? Szczerze wątpię.
Nawet jeśli to jaki to ma wpływ na Mnie i na moje podejście do sportu ?
Gdzie widzisz, że jestem w swoim sporcie Utopista ?

Gorzka prawda ale niestety tak to jest jak zawodnik przestaje byc przydatny to najczesciej nie ma nawet dla niego juz miejsca w klubie. A jak odniesie powazna kontuzje to tym szybciej dostaje w dupe.


Widzisz dla Ciebie to problem, dla mnie to naturalne prawo. Wyczynowy klub sportowy nie może koncentrować się na ogniwach które pękły...jeśli mają pociągnąć tym łańcuchem.
Niestety tak jest. Jak komuś polecą wiązadła na amen, albo kręgosłup, to trener z litości ma z takiego zawodnika na siłę robić sparing pratnera dla najlepszych w klubie ?
A może organizować zajęcia dla tych którzy na macie się z przyczyn losowych skończyli ?
Do czego to by to miało prowadzić ? Zawodnik sam wie że jak odniesie nieodwracalną kontuzje to musi się usunąć w sportowy cień.

Tak jak pisałem to naturalne prawo...A naturalne prawo, jak mówił pewien Indianin ...nie zna litości. To tylko prawo.

Ponadto wcale nie jest prawdą takie demonizacje jakie tu rozciągasz po raz któryś że zamyka się przed takimi zawodnikami drzwi klubu.
W klubach którch trenowałem zawsze ciepło się takich wita. Udostępnia się im mate jak chcą coś porobić....może nie w godzinach kluczowych ale zawsze mają możliwość przyjść pokulać się itp Podobnie ze sportowymi emerytami.

Może po porstu napisz w końcu kto zamyka na amen przed zwodnikami kotuzjowanymi drzwi mówiąc wynoś się.....a my tu wszyscy zgodnie napiszemy kolektywnie, że jest kutasem!


Sportowcy sa po to zeby zaspokoic ambicje trenerow.


Widzisz Martius podobnież jest tak to wszytko zrobione, że nie pojmujemy rzeczy takimi jakie są Tylko pojmujmujemy rzeczy takimi jakimi my jesteśmy.

Ty uważasz tak. Ja uważam inaczej, tak jak pisałem wyżej Sport jest po to by zaspokoić Moje ambicje cudze mnie nie obchdzą.
Chociaż czasem dobrze jest mieć w narożniku kogoś kto walczy razem z Tobą.
Czasem bardziej niż Ty na macie. :roll: Jakoś cięzej wtedy przegrać ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Jednak jestes utopista ;)

A ja nadal bede zbieral do sekcji bylych sportowcow dla ktorych juz nie ma miejsca na macie lub chca sie rozwijac w innym kierunku.

Ale ja akurat na to nie moge narzekac :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Jednak jestes utopista ;)

A ja nadal bede zbieral bylych sportowcow dla ktorych juz nie ma miejsca na macie lub chca sie rozwijac w innym kierunku.

Ale ja akurat na to nie moge narzekac :)


No więc właśnie ! Każdy ma swoją funkcję. To taka symbioza.
Więc zrozum, że zarzut, iż kluby wyczynowe nie poświęcają uwagi zawodnikom wykluczonym ze sportu przez kontuzje....jest równie trafny jak bym ja tobie zarzucił że nie prowadzisz zajęć dla gości którzy nie płacą za treningi.

W obu wymienionych przypadkach powód jest ten sam. Brak profitów dla klubu.

Ps Martius już nie odpisuj
Przynajmniej nie dzisiaj tzn może być dzisiaj ale jak się trochę prześpię.

Bo zacząlem odpisywać na twój poprzedni post i anioła, w między czasie zerknąłem czy odpisałeś na poprzedni mój.....i tym systemem to dziś nie pośpimy....

Zresztą i tak mam tylko pół piwa. Starczy akurat żeby skończyć pisać post który zacząłem pisać zanim ten zacząłem. :?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Mam sluzbe nie moge spac ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024