Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
304 odpowiedzi w tym temacie

budo_radekanto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 834 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Bogumił czy mogłbyś podać konkretne przykłady startu Twoich zawodników w JUDO i jakie rezultaty??
z czystej ciekawości pytam...
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
odnośnie postu Bogumiła Polska Reprezentacja w Gandawie w Belgii na Mistrzostwach Europy 29-30 października wywalczyła 1 złoty, jeden srebrny, trzy brązowe medale, trzy piąte miejsca. i rzeczywiście w klasyfikacji pucharu Europy w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników znalazło się dwóch Polaków, a tu nijaki Handzlik w Łodygowicach 13.11.2010 roku znowu organizuje Mś połączone z ME z ramienia IMAF powołanej do życia 01.09.2010 gdzie pewnie jeszce formalnie ta organizacja nie została zarejestrowana gdyż te procedury sprawdzania zgodności statutu z obowiązującym prawem, legalności siedziby, opinii starosty powiatowego trwaja troszke dłużej niż mesiąc zarówno w KRS jak i w Urzędach Miejskich(nawet przy stowarzyszeniach zwykłych)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Bogumił czy mogłbyś podać konkretne przykłady startu Twoich zawodników w JUDO i jakie rezultaty??
z czystej ciekawości pytam...


Jeśli chodzi o wyniki klubu w Judo.
Mamy kilka medali MŚ, ME, MP całą mase w historii....jeśli Cię to na prawdę interesuje. Jak nie wierzysz na słowo-mogę, wysłać Ci kilka konkretów na Priva.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

...Jesli osoby ze Zwiazku jezdzily by na rozne zawody nawet w Koziej Wolce i wygrywali je to ludzie by zaczeli cwiczyc tam skad by byli zwyciescy bylo by to samoistne. Niszowe systemy by poupadaly. Jak sie tego nie chce robic tylko sie mowi czemu u nich startuja chcociaz to my jestesmy najlepsi to jest jak jest ...


Na start w zawodach w Guja Dzidziutsu wydaliśmy z własnej klubowej kasy ponad 2tyś. Na paliwo i ok tauzena na startowe. Bo jak ktoś był nie zrzeszony w tej elitarnej organizacji to płacił nie pamiętam ok 90zł ?..za start. resta to koszty paliwa dla trzech samochodów.
PZJJ nie zwraca kosztów za udział w takich zawodach, ani UM ani tym bardziej ministerstwo. Więc trzeba było wydać klubowe.

Wszytko po to żeby toczyć takie zajadłe walki o niebywały prestiż:
(filmik z w/w zawodów)

gdyby nie przepisy określające że walka w parterze trwa 10sek.. to ten półfinalista zakończył by walkę po pierwszej akcji.... :roll:

Nie wspomnę o tym, że zawodnicy mają praktycznie co miesiąc-półtora zawody międzynarodowe + zawody w kraju...oprócz tego uczą się....lub pracują.

Szczytem ich marzeń i szczytem marzeń trenera, jest żeby jeździć za własną kase po Toruniach a to po Żywcach....czy Gdańskach i tracić siły i dwa dni, na takie dupiate pseudo mistrzostwa ...tylko po to żeby udowodnić, zaprezentować różnicę między prawdziwym wynikiem sportowym a jakąś zasraną amatorką.

Ponadto tak jak Ci już pisałem. TO SŁABI nie chcą przyjeżdżać na zawody oficjalne> z prostej przyczyny.
Upada ich samo wyobrażenie o tym, że są w czymś dobrzy. ...

Ty natomiast sugerujesz, że taki profesjonalny zawodnik który na prawdę na codzień na macie na siłowni itp zapierdala ....jeździł na jakieś gówniane zawody -podnosząc ich prestiż-płacił dziadom za startowe po 100zł ... żeby cokowliek udowodnić ???

Właśnie doszedłem do wniosku. że na takie zawody nie powinien jeździć NIKT !!!

Na zawody POJJ pojechaliśmy skompromitować Mistrza G. na macie ... mistrz wyniuchtał co się święci i nawet się nie zważył. OD CO !



Tak w szczegolnosci ze osoby startujace w zawodach po stronie judo mialy wczesniej wysokie stopnie i doswiadczenie w JJ. W pierwszym okresie Kano wspieral sie zawodnikami innych klubow jj a nie wyszkolonymi przez siebie o tym tez nalezy pamietac


Najwyraźniej nie rozumiesz na czym polega osławiony Paradoks Kano.

Martius pleciesz znowu bzdury.
Jak nie wierzysz to mogę Ci zaaranżować walkę z Juniorem.

Będziesz mógł kopać w Jaja wkładać palce w oczy, robić kata na 40 i te wszytkie śmiertelne techniki których sporcie nie ma....kontra tylko Ju-jitsu w Sportowym wydaniu.
Mówie poważnie: WCHODZISZ W TO ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Ile kosztuje startowe w MŚ i ME w Łodygowicach ???
  • 0

budo_radekanto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 834 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Bogumił czy mogłbyś podać konkretne przykłady startu Twoich zawodników w JUDO i jakie rezultaty??
z czystej ciekawości pytam...


Jeśli chodzi o wyniki klubu w Judo.
Mamy kilka medali MŚ, ME, MP całą mase w historii....jeśli Cię to na prawdę interesuje. Jak nie wierzysz na słowo-mogę, wysłać Ci kilka konkretów na Priva.


byłbym wdzięczny.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
....jakieś wyniki ???
Bo szukam na Onecie na Eurosporcie na oficjalnej stronie IMAF ....i dupa żadnych relacji .. :P

Kto jest najlepszy w Ju jitsu Sportowym na Świecie według organizacji IMAF ? :)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
w boksie jest kilka federacji, czemu w jj nie może być ? wszyscy (na tym forum) wiemy jak jest i kto jest kim - ale są leprze i słabsze federacje - ALE SĄ i jeśli regulamin mi odpowiada to startuję - jek nie to nie
pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Co z tymi wynikami ??? Poda ktoś ??? :D

Powinni trąbić kto jest najlepszy w Sport Ju jitsu ...a jak do tąd- zero informacji. :?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

w boksie jest kilka federacji, czemu w jj nie może być ? wszyscy (na tym forum) wiemy jak jest i kto jest kim - ale są leprze i słabsze federacje - ALE SĄ i jeśli regulamin mi odpowiada to startuję - jek nie to nie
pozdrawiam


To znaczy Co konktretnie nie pasuje Ci w przpisach PZJJ ?
Chyba nie fakt, że trzeba rzucać i robić akcje w parterze ?
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
w Polsce istnieje jeden Polski Zwiazek Bokserski zarejestrowany przez Ministra o charakterze ogólnokrajowym reprezentujacy tę dyscyplinę jaką jest boks na arenie międzynarodowej w tym w Światowej Federacji Bokserskiej która przynalezy do Międzynarodowewgo Komitetu Olimpijskiego.
poza tym istnieją federacje o charakterze zawodowym do których może przynależeć Polski Związek Bokserski ale nie musi.
natomiast w dyscyplinie sportu boks tylko Polski Związek ma prawo reprezentować kraj na arenie miedzynarodowej stanowi o tym ustawa.
i nie należy tutaj łączyć boksu jako sportu amatorskiego oraz boksu zawodowego
natomiast czym innym jest karate które należy do dziedzin sportu,

NALEŻY ROZRÓZNIAĆ SPORT AMATORSKI I ZAWODOWY ORAZ DYSCYPLINY I DZIEDZINY SPORTU
:!:
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
no dobra:
ale jeśli mamy Dyscyplinę sportu - np Oyama Karate która jest w dziedzinie sportu Karate
to kto powinien wystawić reprezentację na zawody międzynarodowe w Oyama Karate?
Polski Związek Karate gdzie o ile się nie mylę nie ma żadnego klubu Oyama Karate czy jakaś inna polska organizacja zajmująca się Oyama Karate?

Oyama służy tu jedynie jako przykład
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

Na start w zawodach w Guja Dzidziutsu wydaliśmy z własnej klubowej kasy ponad 2tyś ....


I kto tu narzeka na przepisy ze nie odpowiadaja ???
Kto narzeka ze z wlasnej kieszeni zawodnicy i trenerzy maja wydawac kase a Panstwo nic nie zwroci ... ?

Wielu zawodnikow JJ tak ma od zawsze jak i zawodnikow BJJ i jakos nie narzekaja.
Niektorzy nie narzekaja a startuja wszedzie tak jak startowala i startuje czesc zawodnikow zwiazkowych i to rangi Mistrzow Polski.

Jesli Tobie nie odpowiadaja przepisy nikt nie zmusza do startowania w nich tak jak nikogo nie mozna zmuszac do startowania wedlug przepisow Zwiazkowych. Rozne organizacje maja rozne przepisy JJ Sportowego w jednych jest 10 s parteru w innych 30 sekund w innych po przejsciu do parteru walka nie jest przerywana. W jednych sa Low Kicki w innych nie ma kazdy wybiera sobie to co che.

Najwyraźniej nie rozumiesz na czym polega osławiony Paradoks Kano.


No to wykaz sie znajomoscia historii judo i pokaz mi choc dwoch zawodnikow z 1 okresu judo ktorzy nie cwiczyli nic wczesniej zanim nie poszli do Kano trnowac i dla Kano nie wygrywali zawodow.

Martius pleciesz znowu bzdury.
Jak nie wierzysz to mogę Ci zaaranżować walkę z Juniorem.

Będziesz mógł kopać w Jaja wkładać palce w oczy, robić kata na 40 i te wszytkie śmiertelne techniki których sporcie nie ma....kontra tylko Ju-jitsu w Sportowym wydaniu.
Mówie poważnie: WCHODZISZ W TO ?


Typowe jak nie ma sie argumentow zaczyna sie myslec miesniami :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
tak na marginesie:

No to wykaz sie znajomoscia historii judo i pokaz mi choc dwoch zawodnikow z 1 okresu judo ktorzy nie cwiczyli nic wczesniej zanim nie poszli do Kano trnowac i dla Kano nie wygrywali zawodow.

a czego tak nagle po przejściu do Kodokanu zaczęli hurtem wygrywać? i czemu tak chętnie przechodzili? nie zwalajcie wszystkiego na Paradoks Kano, to tylko mały wycinek tego, co zrobił Profesor w zakresie zrewolucjonizowania metod szkoleniowych.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Bylo to cos nowego, cos co pozwalalo na bezpieczna rywalizacje, przestalo im wystarczac to co juz osiagneli to nie byli najgorsi z innych styli tylko ci co chcieli sie rozwijac w czyms nowym bo im nie dostarczalo tego to co robili i to jest normalne.
Na tej samej zasadzie BJJ robilo przez dlugi czas judokow ale bardzo duzo z zawodnikow bjj wywodzi sie z judo u nas w kraju tez.
Takie sa prawa nowych dyscyplin z zapalem rozwijanych kiedy kostnieja te ktore istnieja od lat.
  • 0

budo_marbie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
tak jak to jest zawarte w wykazie dziedzin sportu to do Polskiego Związku Karate WKF wchodza następujące odmiany : Kyokushinkaj, shotokan, Goju ryu, shorin ryu, gosoko ryu, OYAMA KARATE, Doshinkan, oprócz tego istnieje POlski Związek Karate Tradycyjnego ITK oraz karate fudokan zatem proste według prawa w Oyama karate Polski Związek Karate WKF może wystawiać reprezentantów na ME i MŚ
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010

I kto tu narzeka na przepisy ze nie odpowiadaja ???
Kto narzeka ze z wlasnej kieszeni zawodnicy i trenerzy maja wydawac kase a Panstwo nic nie zwroci ... ?


Jakie przepisy ? Wyjąłęś z kontekstu.
Napisałem tylko, że ze Sportowego punktu widzenia, nie ma sensu jeździć na zawody o najniżeszj randze które są w dodatku tytułowane MP..... i płacić dziadom po 1000zł za startowe.

W MP PZJJ poziom jest o 10klas wyższy a startowe kosztuje 15zł.

Tak jak Ci już pisałem. Wszelkie te pseudo Miszczostwa są organizowane nie po to żeby wyłonić najlepszego zawodnika w dyscyplinie....tylko po to żeby:

A) Realizować niespełnione ambicje trenerskie.
B) Zarobić
C) Oszukać ludzi których się trenuje.


Jesli Tobie nie odpowiadaja przepisy nikt nie zmusza do startowania w nich tak jak nikogo nie mozna zmuszac do startowania wedlug przepisow Zwiazkowych.


Ja nikogo nie zmuszam, tylko sugeruje.
Ponadto pytałem już Stando co wam w przepisach PZJJ nie odpowiada ? Kokretnie!
Dodać chciałem, że to nie są przepisy PZJJ tylko IJJF do którego PZJJ jest zobligowany należeć jako do najsilniejszej Federacji Światowej w JJ.

Części zawdoników też nie podobają się przpisy. Części trenerą też nie.
Nikt z PZJJ nie wymyślił tych przepisów.

Jak dla mnie przpisy są bardzo dobre.


Rozne organizacje maja rozne przepisy JJ Sportowego w jednych jest 10 s parteru w innych 30 sekund



No to też już Ci pisałem jak to w jest z tymi zawodami ....5sekund od uchwytu na rzut. :roll:

10 sekund na akcje w paterze :roll:

Efekt ? Dwóch gości stoi i się bije jak pod sklepem.... Pytałem już : co to ma z JJ wspólnego?

...ale bądźmu szczerzy. Przpisy są takie dla tego żeby ukryć braki własnych zawodników i przez to własne braki.

Napatrzyłem się jak to wygląda na osławionych MP w Guja Dzidziutsu.....gość dwadzieścia razy został by odklepany w ciągu walki gdyby sędzia nie leciał i nie krzyczał Stop po 10sek.
Gość jest duszony, zbordowiał, już odlatuje .....a tu zjawia się sędzie i rozdziela zawodników.

Bądzmy dorośli normalnie... w 10sekund nieraz ciężko jest udusić nawet jak ktoś ma wybrane duszenie...chyba że wybierze się duszenie tętnicze.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010


Najwyraźniej nie rozumiesz na czym polega osławiony Paradoks Kano.


No to wykaz sie znajomoscia historii judo i pokaz mi choc dwoch zawodnikow z 1 okresu judo ktorzy nie cwiczyli nic wczesniej zanim nie poszli do Kano trnowac i dla Kano nie wygrywali zawodow.



Martius. Co to ma za znaczenie ?
Chcesz mi powiedzieć, że zawodnicy Kano byli po porstu wyselekcjonowani jako najlepisi i oszlifowani tylko przez Kano ??
Tak jak Ci pisałem nie wiesz o czym mówisz.

Paradoks Kano polega na tym, że Profesor Kano świadomie zrezygnował ze wszytkich "śmietrtelnych" i niebezpiecznych technik.
Dzięki temu uczniowie kano moglli trenować pozostałe techniki na pełnej sile, na 100% oporującym przeciwniku...bez pozorwania....jak w przypadku technik niebezpiecznych.
Sparingi były na 100%.

Spowodowało to przepaść w umiejętności zastosowania technik w wytrenowaniu i...przez to przepaść w walce na korzyść zawodników JUDO.
Pomio możliwości stosowania różnych niebezpiecznych technik,
tradycyjni mistrzowie nie byli w stanie się obronić przed zawodnikami Kano.
Na tym polega Paradoks Kano!

...i tak jak Ci pisałem wcześniej Paradoks Kano działa do dziś.

...i tak jak pisałem wcześniej , mówie że:


Jak nie wierzysz to mogę Ci zaaranżować walkę z Juniorem....


..żeby się przekonać

Na co Ty napisałeś

Typowe jak nie ma sie argumentow zaczyna sie myslec miesniami :)



Więc mówie Ci ! To nie jest groźba....jak próbujesz to przedstawić.
To jest zaproszenie do sprawdzenia doświadczalnie tezy o Pradoksie Kano.... zgodnie ze starojapońską tradycją w JJ :D
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Ponawiam Pytanie :

Kto jest najlepszy w Ju jitsu Sportowym na Świecie według organizacji IMAF ?

...ktoś już wie :) :?:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata w Karate i Ju-Jitsu w Łodygowicach 2010
Bogumil podales definicje paradoksu Kano a nie podales przynajmniej 2 zawodnikow kano ktorzy nie byli wczesniej przedstawicielami JJ.

tak jak napisalem przepisy sa rozne jedni maja po uchwycie 10 sekund inni 5 jeszcze inne nie maja czasu ograniczonego - czemu podajesz tylko przepisy z GJJ czyzbys innych nie znal to czemu sie wypowiadasz ze sa do niczego - aby sie wypowiadac ze sa do niczego trzeba je najpierw poznac tak samo zeby sie wypowiadac o zawodnikach innych organizacji podlug innych przepisow ze sa do niczego trzeba najpierw tam pojechac i wygrac a przynajmniej powalczyc. Wtedy bedziesz mial prawo mowicz ze nawet 100 razy wyzszy 8)

Czemu podajesz wpisowe 1000 zl u innych i wpisowe Zwiazkowe 15 zl ???
Nie stosuj socjotechniki jesli nie wiesz jak ja stosowac.

Dolicz jeszcze do wpisowego koszt licencji po pierwsze a po drugie wiekszosc turnieji ma koszt startowego nie przekraczajacy 50 zl a najczesciej 30 zl nie mowiac juz o tych gdzie startowe jest 10 zl bez pomocy Panstwa.

Nie dales jeszcze odpowiedzi dlaczego "Wasi" czlonkowie organizuja poza Zwiazkiem Mistrzostwa Swiata a czepiasz sie w tym temacie wszystkich w tym TG i jego Organizacji zamiast czlonkow wlasnej organizacji ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024