Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przytyć przy aktywnym treningu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
A od jak dawana juz trenujesz tak intesywnie? (ponawiam pyt)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

a jaki jest cel Twoich treningow :?: jesli chcesz odnosic sukcesy w sporcie (nawet amatorskim) to rob to co robisz w klubie i odpusc sobie rady typu "musisz robic ciezkie siady i martwe ciagi". w to miejsce przyloz sie lepiej do techniki i sparingow ;)

zainwestuj w diete jesli Cie stac ale nie bede powtarzal tego co juz Ci powiedziano :) rosniesz na jedzeniu nie na suplach.

powodzenia
Itosu

PS. Z tego co piszesz jestes pewnie ektomorfikiem. moze warto zluzowac z treningami troche?

PPS. nie rob celowo masy. w to miejsce szanuj swoja naturalna wage, trenuj systematycznie, trzymaj diete, unikaj uzywek i gwarantuje Ci ze bedzie git ;)


+1 :-)

Na prawdę nie ma sensu robić masy na siłę. Jeśli będziesz brał udział w jakiś zawodach to raczej będziesz schodził z masy żeby się w możliwie najniższej kategorii załapać.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
dokladnie tak.zrob naturalnie cialo z ktorego bedziesz dumny i je utrzymaj wtedy jest jak trzeba.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

A od jak dawana juz trenujesz tak intesywnie? (ponawiam pyt)


Odpowiedział po Twoim pierwszym pytaniu. Piszecie o naturalnej wadze, ale imo on naturalnej wagi nie ma. 175 cm i 58 kg to bardzo mało. Przydałoby się nieco przytyć. Ja ważyłem 58 i byłem bardzo szczupły przy takiej masie, a jestem jeszcze niższy.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

6. do picia tylko woda i herbata


A jak ma się do tego kawa i napoje izotoniczne, te powszechnie dostępne w sklepach jak Gatorade, Powerade, Oshee :?:

Pytam bo widzę, że masz dużą wiedzę na ten temat.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

6. do picia tylko woda i herbata


A jak ma się do tego kawa i napoje izotoniczne, te powszechnie dostępne w sklepach jak Gatorade, Powerade, Oshee :?:

kawa moze byc. izotoniczne, jak nie masz treningow 2h+ to bym sobie odpuscil, po 1) wcale nie sa izotoniczne, po 2) tych wegli tam tyle co kot naplakal, lepiej sie naladowac przed i po treningu, zamiast pic chemie.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
przed treningiem węgle po białko,wszystko w posiłkach , odpowiednia regeneracja(odpoczynek miedzy dniami treningowymi i nie treningowymi) , dostarczenie witamin , żadnych odżywek w tym wieku
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Maveric... trening KB/MMA trwa 1,5-2 h, uważasz, że po takim wysiłku rozsądnie jest wypić białko po? Ja bym polecał przed węgle + bcaa
w trakcie- woda
po- węgle + bcaa
białko 30-45min po węglach

Akurat na takim schemacie mam najmniejsze problemy z regeneracją/zakwasami/przetrenowaniem + oczywiście non stop żreć ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
sory nie sprecyzowałem się , po czyli przed snem , bo jak wiadomo nasz organizm najlepiej regeneruje się podczas snu
  • 0

budo_2dol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Dziwne ze nikt tu jeszcze nie uznal za podstawe przy takim treningu i zalozonym celu, systematyczne branie aminokwasow rozgalezionych bcaa. kazdy trening sztuk walki to trening beztlenowy przy ktorym badz co badz spala sie miesien, a bcaa wlasnie chroni taki misien przed spalaniem przy treningu beztlenowym.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Podstawą jest jedzenie, a suplementy, jak sama nazwa wskazuje, to tylko dodatki. Sam nigdy w życiu nie brałem BCAA, a udało mi się nabrać masy z 77 do 98kg.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

kazdy trening sztuk walki to trening beztlenowy

To nie jest prawda.

Łatwo można zrobić trening dowolnej sztuki walki będący wyłącznie treningiem aerobowym. Zrobienie treningu sztuk walki w pełni anaerobowego by było trudne. Treningi sztuk walki zawierają zarówno fazy tlenowe jak i beztlenowe, a już sama walka to zwykle pełny mix obu typów wysiłku.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?
Po okołu 20 minutach ciągłego wysiłku [nawet ze średnim obciążeniem] organizm wchodzi w cykl pracy aerobowej. W zależności od treningu sw może być też tak, że końcówka będzie typowo aerobowa [sparing, ćwiczenia techniczne w walce sportowej] a anaerobowa praca mięśni będzie dodatkowo stymulowana podczas np.zadawania ciosu, wykonywania bloku, rzutu - po prostu podczas nagłych, szybkich czy dynamicznych ruchów.

Nie ma możliwości z punktu widzenia fizjologii i biochemii by organizm pracował w trybie anaerobowym przez cały trening ... dzieje się to jedynie w początkowej jego fazie [ANAEROBOWA (ATP z fosfokreatyny) - od 0 do 30 sekund : nagły,intensywny wysiłek => i wchodzi w AEROBOWĄ - która trwa do 20 min (ATP z glikogenu) - po drodze pod koniec się włączy spalanie kwasów tłuszczowych [ok. 15 minuty] ... później dochodzi jeszcze cykl Krebsa bla bla bla

OCZYWIŚCIE w zależności od rodzaju wysiłku, pracy mięśniowej, zasobów energetycznych, metodyki i programu treningowego !!

... nawet w przypadku treningu typowo siłowego na siłowni [mowa o standardowych obciążeniach, ilościach serii i powtórzeń jak i czasach przerw - zarówno w treningu dzielonym jak i obwodowym] organizm w późniejszej fazie może wejść w tryb pracy aerobowej
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

Po okołu 20 minutach ciągłego wysiłku [nawet ze średnim obciążeniem] organizm wchodzi w cykl pracy aerobowej.

nie mam wyksztalcenia zadnego dietetycznego ani zwiazanego ze sportami ale cos mi tu nie gra.
Ale wg tego co przez wszystkie lata zdazylem wyczytac zawsze myslalem ze to jest tak:
wysilek areobowy i anareobowy to przede wszystkim kwestia intensywnosci wysilku. Nie bardzo widze wiec zwiazek pomiedzy czasem a przejsciu z anaerobow na aeroby.

natomiast kwestia zrodel 'zasilania' w przypadku aerobow i anaerobow jest scisle polaczona z czasem, ale tylko w kwestii tego, na ile wystarczy glikogenu w miesniach czy watrobie.

tak to zawsze rozumialem. czy gdzies sie myle i moja wiedza wymaga uzupelnienia?
bede wdzieczny za info

edit:
znaczy oczywiste jest ze ta faza beztlenowa jest tylko chwilami, przy najwyzszym obciazeniu, a reszta czasu to taki niskowysilkowy 'zapychacz'. to jest zgodne z tym o czym sie 'uczylem' w interetach. ale dalej pozostaje kwestia tego czasu aerobowego i anaerobowego. chbya ze nie chodzi o to ze po 20 minutach tylko ze z calego treningu moze tego maksymalnego beztlenowego wysilku wyjsc laczie 20 minut. wtedy to by mialo sens, ale powodowalo by ze to cytowane zdanie by bylo malo precyzyjne, ew moja wiedza jest o kant dupy :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć przy aktywnym treningu?

tak to zawsze rozumialem


Podział tlenowy/beztlenowy dotyczy tego czy w do procesów przemiany energii (cykli metabolicznych) potrzeba tlenu czy nie.

Istnieje kilka różnych cykli metabolicznych. To, który cykl metaboliczny dominuje, jest zależne od szeregu czynników, np. od tego czy niezbędne w cyklu substancje (tlen, glikogen, ATP itd.) są dostępne w miejscu w którym zachodzi przemiana, a to z kolei zależy od czasu i intensywności procesów.

czy gdzies sie myle i moja wiedza wymaga uzupelnienia?
bede wdzieczny za info


Po kolei:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024