Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed atakiem głową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_zezol1
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Obrona przed atakiem głową
Jak należy sie bronić przed atakiem głową: Jeżeli napastnik zatakuje nas głową...

Na ulicy jest to bardzo czeste zjawisko kiedy podchodzi do nas dres niby coś mówi i ni z tąd ni z owąd atakuje nas głową (głowa w naszą głowe).

Jeżeli przeczuwamy ,że zaraz może nastąpić takowy atak ze strony agresora to ,jest jakiś sposób aby tak nadstawić swoją głowe aby nie mieć wiekszych obrażeń(i zmniejszyć ból)? a przeciwnika aby wyrządził sobie większa szkodę niż nam

PS. Spotkałem sie z tym już kilkukrotnie

Niedawno
Znajomy uśmiechnoł sie do dziewczyny dresa który to zobaczył, podbiegł do niego i wywalił mu z bańki.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Jak jestes pewien ze typ bedzie sie chcial bic, albo sprzedac ci banke, to lepiej go wyprzedzic i zaatakowac jako pierwszy
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Najlepsze jest to:

Dołączona grafika

:)

ew. możesz jeszcze pochylić głowę i zacisnąć zęby.
  • 0

budo_zezol1
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową

Jak jestes pewien ze typ bedzie sie chcial bic, albo sprzedac ci banke, to lepiej go wyprzedzic i zaatakowac jako pierwszy


Tylko że jak go wyprzedzisz i zatakujesz jako pierwszy to już nie jest obrona konieczna ... - a jak byś mu coś uszkodził np. złamał zęba/nosa/szczękę to odpowiadasz jak za pobicie z uszczerbkiem na zdrowiu. Więc dlatego pytam jak należy w razie przyjąć uderzenie agresora
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Kask to podstawa :lol:
Kumpel miał taka akcję: idzie sobie ulicą, z naprzeciwka podchodzi grupka. Z grupki wyskakuje jeden dresikowiec, coś zaczyna pierdolić. Kumpel mówi, że nie rozumie, ale widzi, że zaraz dostanie z bańki. Lekko obniżył się na nogach, nadstawił czoła, dresikowiec o jego czoło rozjebał sobie nos.
A potem kumple wkurwionego dresikowca wzięli kumpla na buty....
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
To przyjmi banie na nos, powodzenia. Albo noś kask tak jak kolega u góry zaproponował
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową

Lekko obniżył się na nogach, nadstawił czoła, dresikowiec o jego czoło rozjebał sobie nos..

Może oglądał szkoleniówkę Basa Ruttena. :)
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Odsuń. Siebie od gościa albo gościa od siebie. Cios głową ma to do siebie, że wymaga dość krótkiego dystansu. Jak ktoś dziwny do Ciebie podchodzi i zaczyna coś ględzić, nie słuchaj to w ogóle, tylko mów mu "ale odsuń się ode mnie, nie właź na mnie", i tak ciągle, i odsuwaj go od siebie. Wtedy raczej nie dostaniesz głową, co najwyżej będziecie się bić normalnie.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Ja znam historie taką
mój kumpel szarpał się z jakimś typem i chciał mu wypłacić z dyńki(jak to brzmi hahaha), ten zszedł na bok i mój kumpel przywalił barana w słup. Na szczescie jeszcze ogarniał i nastukał tamtego, tyle że nie wygladał zbyt ciekawie. :roll:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową

Jten zszedł na bok i mój kumpel przywalił barana w słup


Chciałbym to zobaczyć, mogę nawet zapłacić :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową

Jten zszedł na bok i mój kumpel przywalił barana w słup


Chciałbym to zobaczyć, mogę nawet zapłacić :lol: :lol: :lol:


niestety takie rzeczy dzieja sie tylko pod wplywem chwili :lol:
Ale jakbym miał to nagrane to bym za opłatą wrzucił CI to na jaiś serwer :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Pewnie chodzilo o to ze "baske" wypklaca trzymajac za klapy ... jsak gosciu sie odsunol ... i ja bym zaplacil :D
  • 0

budo_zezol1
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową

Odsuń. Siebie od gościa albo gościa od siebie. Cios głową ma to do siebie, że wymaga dość krótkiego dystansu. Jak ktoś dziwny do Ciebie podchodzi i zaczyna coś ględzić, nie słuchaj to w ogóle, tylko mów mu "ale odsuń się ode mnie, nie właź na mnie", i tak ciągle, i odsuwaj go od siebie. Wtedy raczej nie dostaniesz głową, co najwyżej będziecie się bić normalnie.


dzieki za odpowiedź, wydaję sie to najlepszym rozwiazaniem aby nie doszło do tego ataku. Tylko jeżeli mamy za soba przeszkode- ściane/płot itp. a agresor nie zwraca uwagi na to co mówimy i co robimy, wtedy trzeba się ewentualnie przygotować ,że zaraz może polecieć bańka. Wtedy najskuteczniej jego głowe przyjąć na czoło ? - jak nie mam racji prosze poprawić ;d
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Tak.
  • 0

budo_zezol1
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
a jeżeli chodzi o naszą szczekę to wiadomo ,że podczas uderzenia siła również odbija się na naszej szczęce- co może skutkować jakimś urazem zębów. Szczękę trzeba trzymać raczej zaciśnietą?
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Dobrze, że się nad tym zastanawiasz, ja zupełnie zapomniałem o takiej konieczności, bo nigdy nie byłem na treningu, w którym w klinczu wali się z bani i dostałem w ten sposób. Nie bolało, jak adrenalina opadła też nie, więc chyba nie ma się czego bać.
Rozmawiając z kolegą po tym zajściu usłyszałem, że jak nie masz jak się cofnąć, dobrze jest nastawić tę część czaszki, którą (chyba) uderza się z główki w piłkę nożną. W najgorszym wypadki zaboli Was tak samo. Mowa o tym miejscu, gdzie masz nad czołem linię włosów. Popróbuj waląc w ścianę ;)
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
Gorzej jak to nie będzie bańka na twarz, tylko:

Dołączona grafika
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed atakiem głową
1. Jak wspomniano wyżej, najskuteczniej jest oczywiście trzymać dystans.
Co odnosi się na ulicy do każdej sytuacji, nie tylko do takiego ataku...

2. Jeśli atak jest wyraźnie sygnalizowany (odchylenie ciała/głowy do tyłu), można złapać za głowę przeciwnika/wystawić kciuki, tak, aby weszły na oczodoły. Powinno zastopować agresora dość skutecznie, jeśli mamy tą chwilę czasu na reakcję.

3. Jeśli nie zdążymy, to dobrze jest chociaż obniżyć głowę/pozycję, tak, aby przyjąć uderzenie właśnie mniej więcej na linii włosów, końcu czoła. Powinno wyrządzić najmniejsze szkody.


Generalnie taki atak może być bardzo skuteczny, jeśli jest wykonany szybko i zaskoczenia (a'la Bas Rutten - pozycja zamyślonego gościa... and BUUM! ...I deliver head-butt out of nowhere! ;) )i wtedy baaardzo trudno się przed czymś takim obronić. Dlatego dystans i unikanie przytrzymania za szyję, ubranie (klincz tylko jeśli potrafimy go wykorzystać) jest kluczowe.



PZDR,
smk.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024