Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jako to jest z tym WF'em...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Shu Lien powinienem spac w tym samym hotelu co rok temu, nie pamietam za bardzo ceny ale ,nie byl drogi i niedaleko od kompleksu sportowego K2. Wysle Ci namiar jak bede rezerwowal miejsca dla siebie. Zapas,Wyborowa mam nadzieje ze nie wracacie do domow po turnieju :wink:
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?

Shu Lien powinienem spac w tym samym hotelu co rok temu, nie pamietam za bardzo ceny ale ,nie byl drogi i niedaleko od kompleksu sportowego K2. Wysle Ci namiar jak bede rezerwowal miejsca dla siebie. Zapas,Wyborowa mam nadzieje ze nie wracacie do domow po turnieju :wink:

Bardzo się cieszę, że Was poznam :-) i że wreszcie porozmawiamy w realu. Paul bardzo dziękuję, zwykle jak jestem w Anglii to mieszkam w Londynie.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?

to jest sposob myslenia Palikota, wyciaganie gumowych penisow na biurko w charakterze protestu. Co najwyzej doceniam intencje.

Tam nie tylko intencje były dobre. To po prostu było skuteczne. Palikot próbował rozwiązać problem policjantów gwałcących na izbie zatrzymań w Lublinie. Przez wiele miesięcy go ignorowano, więc zrobił konferencję z penisem i pistoletem jako symbolami policji. Media miały newsa, a w efekcie gwałciciele siedzą. Szacunek za rozwiązanie sprawy.

nie wiem czy sytuacja podobna jest w innych krajach z efektami nauczania Wychowania Fizycznego Question spora część dzieci pomimo uczęszczania na lekcje WF to poprostu grubaski albo łamagi.

Mnie zadziwia sytuacja w Danii. Tu grubasów jest znacznie więcej niż w Polsce, ale duński grubas rzadko bywa łamagą. Nawet grubasy jeżdżą regularnie na rowerach, pływają, uprawiają sporty, nie mają problemów z przewrotem do przodu na zajęciach sztuk walki. Po powszechności świetnie wyposażonych placów zabaw i tym co wyczyniają tu dzieciaki na drabinkach, małpich gajach itp urządzeniach, można tylko zgadywać, że tego podejścia do sportu uczą się w wieku przedszkolnym.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Tej, ale z tego co pamiętam z czasów, jak byłem dzieciakiem, to też się wyczyniało różne cuda na trzepakach, drzewach, płotach i czym się dało. Dzieciaka nie trzeba uczyć takiego podejścia. Zastanawiam się w związku z tym, czy problemu nie należy odwrócić, i zamiast pytania, dlaczego na polskim WF nie zachęca się dzieci do uprawiania sportu, może lepiej zapytać, dlaczego polski WF zniechęca do sportu?

Jak to jest, że wszyscy chcą być zwolnieni z WF? Dlaczego? Co takiego jest w tym WF, że dzieci go nie lubią?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
...i z drugiej strony co jest takiego fajnego w zajęciach dla dzieciaków typu Funny Judo jak z klubu Ricard z Warszawy gdzie dzieciaki piszczą ze szczęścia. Co takiego fajnego jest w szkółkach piłakrskich, że dzieciaki chodzą jak za guru za trenerem który przez 1,5 godziny każe im prowadzić piłkę miedzy pachołkami. Co takiego jest w tych klubach? Odpowiedź jest prosta. Zajęcia mają swój cel, są po prostu prowadzone. Dzieciaki wiedza co mają osiągnąć, jaki jest cel ćwiczeń, po prostu ... wiedzą a na wf'ach ... nie.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Ncro:
dzieciaki ruszają się bo poprostu czują taką potrzebe, i to nie ma nic wspólnego z WFem, jakimkolwiek sportem, poprostu dziecko ma ogromna potrzebe ruchu, podobnie jak potrzebe wiedzy(ciągłe pytania mojej kilkuletniej siostrzenicy "Was ist das?... Warum? i mojego bratanka: Wujek a co to? A po co to? A dlaczego? A czemu? A po co? i ich wszędobylstwo, ciągłe rzucanie czymś, bieganie, krzyk i inne rzeczy mnie o o tym w stu procentach porzekonują że ta teoria jest prawdziwa:D) , czemu potem ją tracą? Myśle że to jest kwestia w dużej mierze poprostu lenistwa i tego że poznają inne ciekawsze dl anich rzeczy niż sport czy edukacja.


Romanowicz:
Tutaj myśle że jest to związane głównie z tym że mało które dziecko chodzi na zajęcia dodatkowe dlatrego bo musi, znaczna czesc jest tam dlatego że chcą tam być i takie zachowanie nie dziwi.
Chociaż coś też w tym jest że niektórzy instruktorzy są poprostu niesamowici, znam jednego sempaia prowadzącego zajęcia z dziećmi w taki sposób że jak raz miałem okazje go zastąpić to było to dla mnie nie lada wyzwanie. Przychodze na trening dzieci czekają z niecierpliwością, nagle okazuje sie że dzisiaj kto inny prowadzi trening i wiekszość dzieciaków sie popłakał, podchodze do dziewczynki a ta obrażona nie chce na mnie nawet patrzeć tylko " ja chce mojego sempaia!" i basta :wink:
Część dzieci jakoś zachęciłem do ćwiczenia a część powiedziała że nie będzie ćwiczyć bez swojego sempaia i poszli z rodzicami do domu. Co mogłem wiecej zrobić, pogratulowałem znajomemu świtnego podejścia do dzieci i od dzis jest moim idolem w tej kwesti :D
Duże znaczenie ma też wpływ grupy na inne dzieci. Jak trafisz na grupe gdzie dominują opieprzacze to masz trudniejsze zadanie, jak trafisz na grupe gdzie dominują ambitne dzieciaki to sama grupa załatwi za Ciebie połowe pracy.
Na piłce nożnej jest o tyle łatwiej że tam najrzadziej trafiają dzieci z przymusu, wiekszosc chłopców marzy o byciu pilkarzem(ja takich marzen nie mialem, nie trawie sportow zespolowych) i dlatego widza swojego trenera jakby byl bogiem, przeciez on jest pilkarzem i umie to i tamto ijeszcze to i moze mnie tego nauczyc a wtedy ja bede mistrzem swiata.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?

Tej, ale z tego co pamiętam z czasów, jak byłem dzieciakiem, to też się wyczyniało różne cuda na trzepakach, drzewach, płotach i czym się dało. Dzieciaka nie trzeba uczyć takiego podejścia. Zastanawiam się w związku z tym, czy problemu nie należy odwrócić, i zamiast pytania, dlaczego na polskim WF nie zachęca się dzieci do uprawiania sportu, może lepiej zapytać, dlaczego polski WF zniechęca do sportu?

Jak to jest, że wszyscy chcą być zwolnieni z WF? Dlaczego? Co takiego jest w tym WF, że dzieci go nie lubią?


dzieci sie ucza przez nasladownictwo. Widza starego jak wraca z roboty po dwoch piwach, cos na szybko przerzuci, pierdolnie sie na kanape, zarzuci nastepne dwa piwa. Potem jak go mamuska bedzie chciala ustawiac to da jej dwa razy w leb, dla zasady i pociagnie tym razem flaszke i material do masladowania gotowy.
Przy braku zainteresowania i opieki, dzieci uciekaja do rowiesniczych grup, a te sie nigdy nie organizuja same wokol jakis sensownych pozytywnych celow. W ten sposob powstaje etos przetrwania jak najmniejszym kosztem energii, kosztem tego zeby oszukac kolegow i nauczycieli i wymigac sie od problemow zycia.
Zbyc je nic nie robieniem.
To jest cala moralnosc budowana od najmlodszych lat. W szkole, ten ktory sie nie przygotowal i ktoremu sie udalo nie dostac paly to jest heros, tak samo jak ten ktoskutecznie sciagal na klasowce. Sport uczy tego, ze sciagnac sie nie da, ze trzeba stana do ralnej proby, testu, konfrontacji. Ci ktorzy zwalniaja sie z WF dla zasady to moralni degeneraci, a spoleczenstwo ktore pielegnuje takie postawy - dokladnie takie samo. Zdegenerowane. Ja sie to polaczy z wielopokoleniowa tradycja picia i smigania sie od pracy, to obraz nedzy jest murowany. Odsetek doroslych Polakow, ktorzy aktywnie i niezarobkowo paraja sie sportem nie przekracza 5 procentt. Tych ludzi uznalbym za fizycznie i moralnie - wzglednie zdrowych. Reszta - nie bede komentowal.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
dobrze to ująłeś wizualizacja to właściwa metoda nauczania przez trenera :!:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?

dobrze to ująłeś wizualizacja to właściwa metoda nauczania przez trenera :!:


Tobie zalecilbym trening autogenny Schultza. Zaszkodzic, nie zaszkodzi, a pomoc moze.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Problem tego, kto i w jaki sposób naucza WF naszych dzieci (piszę jakbym jakieś już miał :) ) moim zdaniem zaczyna się już na uczelniach. W październiku będę na V roku Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Co zaobserwowałem będąc na tej uczelni? Otóż mało który wykładowca naprawdę wymaga wiedzy od studenta. Prawie każdy tępy chuj (sorry za słownictwo, ale szlag mnie trafia) prędzej czy później dostaje zaliczenie i prawie każdy czy to na poprawce czy na komisie bez względu czy coś umie czy nie zdaje egzaminy. Boli mnie to zwłaszcza z tego powodu, że jestem osobą, która ma ambicje i staram sie przykładać do nauki, żeby później coś sobą reprezentować. Przykład: najważniejszy egzamin na licencjacie kończący specjalizację gimnastyka korekcyjna. Mimo że 70% nie miało o niej pojęcia zdało ją za pierwszym bądź za drugim nieoficjalnym razem. I takie tumany nieumiejące kompletnie nic, mające wszystko w dupie, będące prostakami i chamami pójdą do szkół uczyć nasze dzieci, a potem wykształcają się stereotypy, że na WFie to tylko w piłke studenci grają i że jak ktoś jest nauczycielem wfu to na pewno tępak i fizol. Dlatego uważam, że jeśli cokolwiek ma się zmienić w kwestii WF-u w Polsce należy zacząć już od uczelni. Podnieść poziom kształcenia na nich tak, żeby do szkół trafiali jedynie ludzie którzy znają się na rzeczy. Peace
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Tekst, który usłyszałem od kolegi po AWF-ie (razem studia trenerskie kończyliśmy) po jakiś zajęciach - "tutaj to przynajmniej czegoś uczą". Jeżeli, przynajmniej w moim mniemaniu, poziom tych studiów był delikatnie mówiąc niski - to jaki musi być poziom studiów dziennych?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Wie ktoś , czy dyplomy polskich uczeklni państwowych i prywatnych kształcących nauczycieli WF są honorowane w zachodniej europie :?:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
Inhetos masz blisko :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

niestety na kilometr wali próbą zbicia kasy, odmówili podania listy prowadzących zajęcia-"...nasze najlepsze ciało pedagogiczne i najznamienitsi instruktorzy z Łodzi...żadnych szczegółów przed rozpoczęciem zajęć".

Ale by było jakby np.Ciebie "szkolił" W.Kwieciński :) :) :) a mnie ktoś z shotokanu łódzkiego :)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jako to jest z tym WF'em...?
słyszałem o tej uczelni Jersey mam też tam znajomych , najwyższe czesne z uczelni prywatnych w kujawsko-pomorskim .....mają chociaż własną hale sportową , największa uczelnia prywatna w Polsce Północnej . Niektóre szkoły jak WSHE Włocławek niższe czesne za to hale sportową dzierżawią od podstawówki . Widze że ciągnie Cię w moje strony :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024