Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_windykator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Czy używacie rękawic bokserskich ( i bandaży ) w treningach, sparując na zasadach knockdown (kyokushin)? Od mojego ostatniego sparingu na w.w. zasadach minęło półtora roku. Wybiłem wtedy paskudnie kciuk. Było to po 3 latach treningów Oyama Karate. Po kilkumiesięcznej przerwie wybrałem się na zajęcia Muay Thai i... zostalem. Mimo sparingów na każdym treningu (głównie zadaniówki) przez rok ćwiczenia boksu tajskiego nie doznałem żadnej kontuzji. Wczesniej na karate, własnie w wyniku sparingów "na gołe pięści" mialem kilkakrotnie wybite palce i raz złamane żebro po shita-uchi. Pomimo tego :-) mam ogromny sentyment i szacunek do karate i wciąż zastanawiam się nad powrotem lub treningami w obu sekcjach OK i MT. Stad moje pytanie. Wydaje mi się, że używanie bokserskiego sprzetu w sparingach mogłoby zminimalizować wiele kontuzji. Proszę szanownych forumowiczów o podzielenie się doświadczeniem i przemyśleniami ;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Bokserskie to bez sensu, lepiej takie od mma. Zdarzyło mi się tak obijać, przyjemnie było ;) Akurat dla amatorów ;)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Sparring w rękawicach bokserskich na zasadach knockdown z przeciwnikiem chociażby z niebieskim paskiem już jest prawie pozbawiony sensu, bo prawie bezkarnie można sobie przyjmować większość uderzeń. Sparowałem w ten sposób kilka razy gdyż chodziło raczej o zmęczenie sie szybkie bez kontuzji niż o prawdziwą walkę i jak dla mnie lipa straszna.
Jak znajdziesz dobrą sekcję Oyama to będziesz ćwiczył i knockdown i full contact, który wiele od formuły stosowanej w MT nie odbiega :wink:
  • 0

budo_windykator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Hmm, ja tam potrafię w bokserskich rękawicach nokautować uderzeniem na wątrobę lub w przeponę (12 oz ). :?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
@windykator początkującego czy kolegę 30kg lżejszego? ;)
Nawet w knockdownie, z gołymi pięściami nie tak łatwo kogoś znokautować trafieniem w korpus, a co dopiero z balonami na rękach ;] Ale nie mówie że jest to niemożliwe, bo się zdarza.
Ale też nie bardzo rozumiem czemu nie chcesz ćwiczyć w zwykłych piąstkówkach / rękawicach do mma.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
ale w walce knockdown masz inną pozycję, trudniej położyć wtedy ręką na tułów.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Naucz się zaciskać pięść albo przestań być takim pechowcem. Proste.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Laser myślę, że ważna jest również różnica w sposobie poruszania się pomiędzy knockdown a walką z dozwolonymi uderzeniami ręką w głowę i różnica w dystansie przy wykonywaniu technik ręcznych.

tw.dziki hak na tułów w knockdownie często kończy się na łokciu i wtedy nawet przy dobrze
zaciśniętej pięści o kontuzję bardzo łatwo
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Jasne, że dystans też, bardziej skulona postawa, bardziej frontalne ustawienie.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?

tw.dziki hak na tułów w knockdownie często kończy się na łokciu i wtedy nawet przy dobrze
zaciśniętej pięści o kontuzję bardzo łatwo

Wiem, słyszałem takie historie. Ale osobiście nigdy nie spotkałem kogoś kto wybiłby sobie w ten sposób palec i dlatego myślę że ludzie po prostu mieli pecha, nie ma z tego sensu od razu ładować kasy w rękawice bokserskie. Lepiej już bandaże + rękawice do MMA.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?

Hmm, ja tam potrafię w bokserskich rękawicach nokautować uderzeniem na wątrobę lub w przeponę (12 oz ). :?


co moze oznaczac ze twoi przeciwnicy nie sa zbyt wymagajacy :)

U nas w sekcji walczy sie z: bandazami elastycznymi na rekach, w piastkowkach do mma, w bokserskich tez jest 1 czy 2 osoby (albo jezeli ktos ma mocno piesc rozbita) no i bez, Wedlug mnie powinno sie cwiczyc w jakiejs ochronie na piesci ze wzgledu na mniejsze prawdopdobienstwo kontuzji (twojej i partnera) co jak wiadomo na treningu jest najwazniejsze.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
To nie jest tylko kwestia zaciskania pięści. Ja po trzech miesiącach od zawodów do teraz czuję stłuczoną środkową kostkę. Liczę tylko na to, że wakacje zaleczą ten uraz, bo to niby nic wielkiego, ale nie uderzam prawą ręką mocniej, bo po prostu bolałoby to bardziej mnie niż przeciwnika.

Nie zmienia to faktu, że nie wyobrażam sobie sparringów w rękawicach bokserskich. Wsadzenie czystej techniki jest wtedy o wiele, wiele trudniejsze i to bynajmniej nie oznacza, że wytrenować w ten sposób można jakąś super skuteczność. Dobrze sprawdzają się rękawice od MMA, jak pisali moi przedmówcy.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
ja się właśnie przerzucam powoli z napięstników na sparringowe (8 oz). Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;) W końcu kupiłam sobie też i przyrządowe do worka, bo o ile można i bez nich, o tyle czasem gdzieś się przypadkiem nadgarstek wywinie i może być smutno.
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?

ja się właśnie przerzucam powoli z napięstników na sparringowe (8 oz). Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;) W końcu kupiłam sobie też i przyrządowe do worka, bo o ile można i bez nich, o tyle czasem gdzieś się przypadkiem nadgarstek wywinie i może być smutno.

Jak nie masz co robić z kasą to pożycz mi na prawko. :wink:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?

Jak nie masz co robić z kasą to pożycz mi na prawko. :wink:


haha, to wpadnij :-) jakieś 5 zeta jeszcze wyskrobię, ale więcej już nie mam. Wydałam :P
  • 0

budo_windykator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy używacie rękawic bokserskich w sparingach knockdown?
Dziękuję za ciekawe przemyślenia. Trochę się chyba odzwyczaiłem od sparingów na zasadach knockdown. Faktycznie w tej formule, kiedy garda jest nisko a łokcie i przedramiona chronią korpus ciężko trafić czysto, zwłaszcza w bokserskich rękawicach. Na zasadach K-1 jest łatwiej. Zainicjowałem temat gdyż chciałbym poznać zdanie osób mających większe doświadczenie w knockdown. Od dłuższego czasu zastanawiam się jak sprawić aby ta formuła była bezpieczniejsza - dla mnie :) Mam już dobrze po 30ce na karku a trenuję dla przyjemności i ... zdrowia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024