Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontemplacja nad sztuką mawachowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Otóż, odkąd ćwiczę a lat już kilka mija miałem max 2 bardzo krótkie okresy, gdy byłem zadowolony ze swego mawacha. Ostatnio jak to już koledze Laserowi pisałem, z głupa postawiłem nogę na fotelu jak do mae geri, a potem stojąc prosto przekręciłem ją w bok tak, że kolano było w bok a nie do góry. Myślę sobie ło żesz ty :o nagrałem filmik zrobiłem stopklatkę i oczom nie wierzę. Założyłem kilka tematów o swoich problemach z rozciągnięciem, analizowałem nie raz godzinami ustawienie miednicy i panewek w stawach biodrowych, żeby rozszyfrować mawacha a tutaj jeden głupi skręt wystarczył coby było dobrze? Proszę o zerknięcie na to mawashi i piszcie swoje zdania czy to już jest całkiem dobry mawach, na ułożenie rąk nie zwracajcie uwagi bo byłem tak podjarany nowym odkryciem, że nawet o gardzie nie myślałem. Poza tym z racji iż mawach jest jak dupa każdy ma swoją, wrzućcie fotki lub filmiki z różnymi mawachami można by omówić różnice i które w jakiej sytuacji najlepiej się nadają. Pozdrawiam całą budo familiję

ps. no tak i stopa sie oderwała od ziemii, ale nie o to tu chodzi.

Dołączona grafika
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Odkryłeś, że noga ma być bokiem, a nie pionowo? 8O
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
hehehe nie, odkryłem że można ustawić biodro i miednicę inaczej niż robiłem to dotychczas ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Jak już wspominałem, każdy masach dobry o ile działa.

Kwestia jest indywidualnych predyspozycji.

Dołączona grafika
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
To co ty, przez całe życie kopałeś uchi mawashi? :P
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Nie :P ale minimalnie innaczej ustawiałem miednicę i biodra a dało to ogromną różnicę.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
w jakim sensie różnicę? wygodniej, większy luz, skuteczniej?
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Wygodniej, większy luz i skuteczniej - póki co przetestowane na worku.
Piszecie jakbyście nie mogli, ludzie piszta!
  • 0

budo_mag68
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Dawno temu mistrz tajskiego boksu poradził mi abym trzymał się kilku zasad w czasie wykonywania tego kopnięcia:
1. "pokaz przeciwnikowi pietę nogi podporowej".
2. " nie myśl o nodze kopiącej, a o nodze podporowej na której wykonujesz skręt"
3. " staraj się aby piszczel ( lub stopa) była jak koniec bata."( chodzi tu o włączanie w czasie wykonywania kopnięcia kolejnych części ciała)
Dzięki tym zasadom zacząłem "lekko" kopać.
Może to i Panu pomoże :-)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Panu? :lol: Zwykły wiejski chłopak jestem a nie żaden pan :wink:
No to o czym piszesz to są chyba podstawowe zasady, tak mnie uczono, tak to jest opisane w Dynamicznych Kopnięciach Chong`a Lee, ale mimo wszystko jakoś to mawashi mi zwyrodniało. W tej chwili chyba jest ok.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
kwestia stawów biodrowych
Często warto zamiast słuchać trenera wsłuchać się w swoje ciało ;) (to oczywiście jest możliwe już na jakimś tam wyższym poziomie niż basic)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
I to w zasadzie jedyny faktor postępu. Byle tylko mieć łeb na karku.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Tam w Oyama nie masz instruktoow zeby ci powiedzieli co i jak i musisz sie uczyc z intrnetu :oops:
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
korda, to są dwie różne rzeczy.
Instruktor jest od wyznaczania kierunku. Nie od tego, żebyś dobrze zrobił.
Możesz stać nad łosiem, drzeć się na niego, pchać go do przodu, ale jeśli sam nie zechce, to zapomnij. Jedyne co zyska, to kondycja i siła z fizolenia. Choć oczywiście jeśli chce, to dobry instruktor będzie pomocny. To jednak nadal jest praca jednostki.
Instruktor jest instruktorem, ale każdy powinien wiedzieć sam, po co przychodzi. I to raczej dobrze o Łybie świadczy, że zastanawia się też poza treningami i na własną rękę szuka.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Korda gdybyś poznał moich instruktorów zamknąłbyś swój niewyparzony ryj i nabrał trochę pokory. Uczono mnie dobrze i tak jak powinno być, a że miałem pewne problemy z kopaniem to już inna postać rzeczy.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
w każdym razie wygląda ok w wersji foto. daj film. koźlak Ci wszystko powie ;-)
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
Jeździcie po korda(nie wiem czy to się odmienia), a mi to też się wydaje dziwne, że żaden z twoich sensei nie był stanie skorygować błędów przy wykonywaniu podstawowego kopnięcia.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
tw.dziki, nie jeździmy, ale tutaj jest pewna tendencja niektórych osobników do czepialstwa pospolitego. Nie mam pojęcia, co ludzie chcą sobie w ten sposób udowodnić. Może to zwyczajnie polskie. Sąsiada nie posłucham, wolę japończyka, bo ma 9 dan... nawet jeżeli obaj mówią to samo. A jednocześnie będę udowadniać, że sąsiedzi niczego nie umieją.
Tak więc nie odbierz mojego pytania z kolej jako jeżdżenie, ale czy kiedykolwiek uczyłeś kogoś? Czy uczyłeś opier**** się grupę? Czy byłeś w stanie poprawić ich wszystkie błędy?

Wiesz, dla mnie jest jasne. Grupa jest grupą. W grupie 95% się opieprza. Ludziom się wydaje, że wystarczy przyjść na trening a stopień i tak po upływie danego czasu skapnie. To taka promocja - z klasy do klasy. Czasami zostawi się kogoś na drugi rok, ale większość przechodzi. Nikt w grupie nie wyjdzie ponad poziom, bo a) nie trzeba B) ma punkt odniesienia "średnia grupowa" i do niego ew. dąży. Słabsi się podciągną do tego punktu, lepsi opuszczą. W grupie każdy się schowa i jest wesoło.

Niestety, prawda jest taka, że żaden trening grupowy niczego nie załatwi. Twój poziom, to praca w domu. Twoja, nie trenera. A skoro jest internet, to chyba naturalne, że można z niego korzystać. Trening za 3 dni, a ja mam potrzebę poćwiczenia teraz. I co? Mam dzwonić do senseia?
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania

korda, to są dwie różne rzeczy.
Instruktor jest od wyznaczania kierunku. Nie od tego, żebyś dobrze zrobił.
Możesz stać nad łosiem, drzeć się na niego, pchać go do przodu, ale jeśli sam nie zechce, to zapomnij. Jedyne co zyska, to kondycja i siła z fizolenia. .


Ha ha ha tu to sie wykazals . No to od czego mjest ten instruktor ? Nie od tego zebs dobrze robil ? Ale jaja . NO TO K... OD CZEGO ON JEST ? takich mcie instruktorow w Oyama ha ha ha .

Lyba kozlak nazwal cie losiem :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontemplacja nad sztuką mawachowania
My z koźlakiem jesteśmy na tyle blisko, że to są nasze pieszczotliwe określenia :-)

Powiem tak, instruktor\instruktorzy u których trenuję\trenowałem nie mogli mnie naprowadzić na ten tor na którym teraz jestem bo jest to tak niewielki niuans, że w luźnych spodniach od kimona nawet sam Oyama by chyba tego nie zauważył - a przyznać muszę, że zarówno w Jaśle jak i w Rzeszowie trenuję u wybitnych instruktorów.

ps. Nawet sama boska Marta Niewczas z którą przez jakiś czas miałem zajęcia nie zwróciła mi uwagi gdy kopałem mawashi

ps2. Koźlak ma rację, instruktor jest od tego żeby cie nakierować pokazać to i tamto, ale człowiek staje sie dobry dopiero jak sam nad tym zacznie pracować i analizować to czego sie nauczył. Przynajmniej na początkowym, niespecjalistycznym etapie szkolenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024