Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seido Bunkai


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
186 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Zabijcie mnie ale na obrazku nie widze zenkutsu-dachi to cos to moze prawie zenkutsu-dachi a prawie robi roznice. Posalem ze w Enshin Karate sekwencje walki "wklejam" w walke bez zmian. Jan ,a co do walki poza knock-down bylem w niedziele na seminarium MMA i Thai Boxingu (moze dzis lub jutro wrzuce zdjecia na moja strene [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i gosc nie mogl uwierzyc ze trenuje knock-down kiedy sparowalismy na zasadach MMA. Myslal jak wielu z Was ze jesli trenuje knock-down to nie potrafie lac na leb, chwytac czy kulac sie po ziemi. :wink: Pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

Zabijcie mnie ale na obrazku nie widze zenkutsu-dachi

Wrzućcie, proszę obrazek wykonanego w ruchu zenkutsu-dachi, takiego do którego nie można się przyczepić. Będzie ciekawa rozmowa.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
o to karate w praktyce, pozycja neko ashi plus technika kung fu - atakujący żuraw ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

... bylem w niedziele na seminarium MMA i Thai Boxingu...


Super, widać doświadczenie praktyczne plus sensowny trening. Niewielu by to wyszło.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Widzisz Laser moimi korzeniami i kregoslupem jest knock-down karate ale dostrzegam tez jego braki, dlatego czesto cwicze z zapasnikami,judokami,bokserami ludzmi z MMA. Ja znalazlem swoje miejsce w Enshin (pierwszy styl knock-down ktory jest dla mnie oczywisty ze wzgledu na metodyke nauczania) ale nie moge powiedziec ze to najlepszy styl na swiecie. A swoja droga seminarium bylo o.k. nauczylem sie kolejnych sztuczek z wyjsciem z parteru gdy jestem do niego sprowadzony (lata karate preferuja u mnie "stojke") pozdrawiam wszystkich "otwartych" :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

o to karate w praktyce, pozycja neko ashi plus technika kung fu - atakujący żuraw ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


nice... chcialbym uscislic, bo ze zdjecia tego ze 100% pewnoscia nie da sie wyczytac. ta pozycja jest po wyrzuceniu belki w gore, czy jest to pozycja gotowosci przyjecia belki na glowe?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
hehehe, to tzw rzut balem ;)

No ale w druga stronę tez muszę spróbować.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

Zabijcie mnie ale na obrazku nie widze zenkutsu-dachi to cos to moze prawie zenkutsu-dachi a prawie robi roznice. Posalem ze w Enshin Karate sekwencje walki "wklejam" w walke bez zmian. Jan ,a co do walki poza knock-down bylem w niedziele na seminarium MMA i Thai Boxingu (moze dzis lub jutro wrzuce zdjecia na moja strene [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i gosc nie mogl uwierzyc ze trenuje knock-down kiedy sparowalismy na zasadach MMA. Myslal jak wielu z Was ze jesli trenuje knock-down to nie potrafie lac na leb, chwytac czy kulac sie po ziemi. :wink: Pozdrawiam


Weż tylko pod uwagę ilu instruktorów wywodzących się ze styli knockdown jeździ na szkolenia z innych systemów walki.Ty również jak sądzę wielu technik nauczyłeś się poza stylami w których działałeś(kyokushin,oyama)?Tak więc wydaje mi się,że Twoje umiejętności są zasługą nie organizacji w których byłeś a Twojej chęci uzupełnienia poza ramami tych styli pewnych umiejętności.Pewnie bodźcem było praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności w warunkach realnej walki :lol:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

Weż tylko pod uwagę ilu instruktorów wywodzących się ze styli knockdown jeździ na szkolenia z innych systemów walki.Ty również jak sądzę wielu technik nauczyłeś się poza stylami w których działałeś(kyokushin,oyama)?Tak więc wydaje mi się,że Twoje umiejętności są zasługą nie organizacji w których byłeś a Twojej chęci uzupełnienia poza ramami tych styli pewnych umiejętności.Pewnie bodźcem było praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności w warunkach realnej walki :lol:


Jak ktos popracuje pare sezonow na bramkach, w ochronie, poobstawia jakies koncerty i imprezy plenerowe to go szybko zycie nauczy, albo go przemieli. Nauczy nie tylko byc skutecznym, ale tez przebieglym, przewidujacym i przezornym.
Czlowiek jest istota dwonozna, porusza sie naturalnie w wyprostowanej pozycji, dlatego walka w pozycji stojacej jest najbardziej naturalna i powszechna. Zadne odkrycie.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

o to karate w praktyce, pozycja neko ashi plus technika kung fu - atakujący żuraw ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Byloby prawie w porzadku gdyby nie to wypiete dupsko :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

o to karate w praktyce, pozycja neko ashi plus technika kung fu - atakujący żuraw ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Byloby prawie w porzadku gdyby nie to wypiete dupsko :)


Sie czepiasz, przeciwnik stoi z tylu i to jest atak biodrem. Nienma dobrego rzutu (zwlaszca w judo) bez wejscia biodrem. To nastepne zastosowanie podstaw. Jest very ok.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

Sie czepiasz, przeciwnik stoi z tylu i to jest atak biodrem. Nienma dobrego rzutu (zwlaszca w judo) bez wejscia biodrem. To nastepne zastosowanie podstaw. Jest very ok.

Ale wypchnięcie środka ciężkości w tym przypadku w judo jest właśnie w kierunku techniki więc faktycznie jest ok. Ale w 99% przypadków nekoashi dachi jest uczone w sytuacji kiedy przeciwnik jest z przodu i wtedy tyłek nie może być wypchnięty.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
To przykład techniki niezamierzonej ;)
Wyhamowanie ruchu do przodu co by rzutu nie spalić ;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

To przykład techniki niezamierzonej ;)
Wyhamowanie ruchu do przodu co by rzutu nie spalić ;)


niewazne. that's classic.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Ale jeszcze apropo neko ashi, to bardzo wygodna pozycja w krótkim dystansie. Często zauważyłem stosuję przy zwarciu celem oddalenia centrum od przeciwnika, potem łatwiej wejść do rzutu w kiba, kokutsu lub zenkutsu
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Neko też bezwiednie stosują w długim dystansie żeby maegeri trzepnąć z przedniej nogi.
Tylko się na takie szczególiki nie zwraca uwagi :lol:
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Jesli chodzi o neko to nie ma o czym dyskutowac kazdy chyba jej uzywa. Dla mnie zagadka jest uzywanie dokladnie, zgodnie z kanonami technicznymi zenkutsu-dachi czy kokutsu-dachi. W Enshin Karate neko uzywane jest nagminnie gdy chcemy zaraz po bloku wejsc do kontry.pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
Rzadko kiedy pozycja w praktyce jest tak idealna jak kihonowa.

Zenkutsu się używa, ale kokutsu to tylko przy obaleniu mi się zdarzyło, choć zazwyczaj kiba robię.

W ogóle masakrą jest według mnie robienie w kihonie kokutsu z krokiem do przodu, sztuka dla sztuki
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai

Rzadko kiedy pozycja w praktyce jest tak idealna jak kihonowa.

Zenkutsu się używa, ale kokutsu to tylko przy obaleniu mi się zdarzyło, choć zazwyczaj kiba robię.

W ogóle masakrą jest według mnie robienie w kihonie kokutsu z krokiem do przodu, sztuka dla sztuki


Ale takich ruchow tzn kokutsu do przodu masz duzo w kata: w Pinan, w Kanku...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Bunkai
taa, no własnie, wracamy do punktu wyjścia

Nikt mi nigdy z sensem nie wytłumaczył po co ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024