Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?


Różnice techniczne między Mistrzem Choi Jung Hwa a tym czego uczą koreańscy mistrzowie znalazłem na razie dwie.
sposób wykonywania guburyo sogi
sposób wykonania sang jumok nopunde sewo jirugi


Dodałbym chociażby:

- zmianę w diagramie Juche Tul i zmianę nazwy na Kodang Tul (hit sezonu moim zdaniem... :? )
- wprowadzenie okrzyków (kihap) do układów

Mogę zmieścić na YT dla porównania to jak naucza mistrz Choi Jung Hwa. Jeśli chcecie oczywiście.


Nawet nie pytaj, zamieszczaj. Dobrych materiałów nigdy za wiele.
(ps. czy to znaczy że masz jakieś tajne materiały wideo z GM Choi? )



Tak. Jeszcze Zmiana nazwy z Juche na Kodank, ale to nie technika.

Materiał zamieszczę wieczorem.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Zamieściłem na wrzuta.pl, bo na YT trzeba konto zakładać. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla porównania wersja pana Jeduta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Więc tak jak pisałeś Gizmo: ewolucja.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Zamieściłem na wrzuta.pl, bo na YT trzeba konto zakładać. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla porównania wersja pana Jeduta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Więc tak jak pisałeś Gizmo: ewolucja.

Piszesz tak, jakby Cię zaskakiwało, że każdy sport (polityka, idea, dosłownie wszystko) obrasta ludźmi, którzy za dużo czasu poświęcają kontemplacji tego co robią i przez to nie starcza im czasu na dokształcanie, a cały wolny czas trawią na przekonywaniu, że to co oni robią jest ok, ale już to co robi sąsiad ok nie jest.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Zamieściłem na wrzuta.pl, bo na YT trzeba konto zakładać. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dla porównania wersja pana Jeduta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Więc tak jak pisałeś Gizmo: ewolucja.

Piszesz tak, jakby Cię zaskakiwało, że każdy sport (polityka, idea, dosłownie wszystko) obrasta ludźmi, którzy za dużo czasu poświęcają kontemplacji tego co robią i przez to nie starcza im czasu na dokształcanie, a cały wolny czas trawią na przekonywaniu, że to co oni robią jest ok, ale już to co robi sąsiad ok nie jest.


Zaskakuje mnie brak odrobiny samokrytycyzmu i refleksji, że są lepsi.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
A mże należałoby się przyjrzeć jak to bangla w taki PZN. W końcu nikt Justynie nie każe skakać, a Adamowi wyprzedzać konkurentów pod górę techniką łyżwową (czy jak tam). W końcu było tyle dyskusji o tym jak to byłoby dobrze gdyby TKD zwarło szyki ;-) .
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Zero fali.. sztywne przekręcenie .. (w filmiku Choi Jung Hwa).
Jakby po staremu wykonywane, jest zejście w dół ale brak jeszcze "góra i dół", przede wszystkim.
Jest to znaczna różnica. Oprócz tego wiele innych różnic, ale tego nie da się przeoczyć.
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Jak to mawiał nam na treningach Ri Myong Chol "jest Taekwondo i polskie Taekwondo" :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
A czy Generał podzielał tą opinię na seminariach? Jakoś nie słyszałem ... ;-)
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

A czy Generał podzielał tą opinię na seminariach? Jakoś nie słyszałem ... ;-)


Może stałeś w ostatnim rzędzie.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Aż tak źle nie było ;-) Ale dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto wie lepiej niż sam Generał ;-) .
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Aż tak źle nie było ;-) Ale dobrze wiedzieć, że jest ktoś kto wie lepiej niż sam Generał ;-) .


Pan Jedut? Sam mówił, że musi po generale poprawiać.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Nie wiem czy p.Jedut, bo nie słyszałem tego, i nie mam przekazu z wiarygodnego źródła. Mogło tak być, mogło nie być, ale jako dykteryjka jest OK :)

Tadeusz, a może podzielisz się własnymi obserwacjami z jakiegoś seminarium z Generałem?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Jak to mawiał nam na treningach Ri Myong Chol "jest Taekwondo i polskie Taekwondo"


Faktem jest, że co nowy "żółty" się u nas pojawiał swoje wprowadzał i dodawał ale co do tego "polskiego Taekwondo" .... coś w tym jest :wink:


pzdr
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
Mnie tam się zarąbiście podoba ta rzekomo sztywna wersja mistrza Choi Jung Hwa. Ktoś mi kiedyś przytoczył jego zdanie, które wygłosił swego czasu na seminarium bodajże w Anglii - "dynamika kosztem fali, a nie fala kosztem dynamiki".

A co do jednoczenia TKD, ja już jakiś czas temu powiedziałem, obiema rękami podpiszę się pod projektem wspólnego związku z komisjami stylowymi, byle to nie były dwie jedynie słuszne komisje stylowe. Jeśli będzie związek TKD dla całego TKD, nie tylko dla WTF i jednego z trzech ITFów, to natychmiast wstępujemy i co więcej - gorąco namówimy innych. W PZKarate komisje niby dwie, a podkomisje komisji shotokan to: WKF, WSKA, WKC, KOI,
WSKF, JKA, KOMISJA TECHNICZNA, FSKA, WSI. Toż to więcej niż mamy ITFów/GTFów/PUTów i podobnych w kraju i okolicach.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Nie wiem czy p.Jedut, bo nie słyszałem tego, i nie mam przekazu z wiarygodnego źródła. Mogło tak być, mogło nie być, ale jako dykteryjka jest OK :)

Tadeusz, a może podzielisz się własnymi obserwacjami z jakiegoś seminarium z Generałem?


IRA ty się podziel. Na pewno byłeś więcej razy na seminarium z Generałem Choi Hog Hi niż my wszyscy pozostali razem wzięci na tym forum.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

Mnie tam się zarąbiście podoba ta rzekomo sztywna wersja mistrza Choi Jung Hwa. Ktoś mi kiedyś przytoczył jego zdanie, które wygłosił swego czasu na seminarium bodajże w Anglii - "dynamika kosztem fali, a nie fala kosztem dynamiki".


Też tak uważam. Sonkal yop taerigi wygląda jak atak w jego wykonaniu, a nie jak podawanie ręki do cmoknięcia.

Mam jeszcze kilka podobnych filmików z Mistrzem. Mogę je zamieścić jak chcecie. Za każdym razem robi piorunujące wrażenie. Żaden jeszcze Mistrz nie dał mi tyle do myślenia co Choi Jung Hwa. Potrafi dynamicznie pokazać technikę, z detalami objaśnić jej wykonanie, a jak weźmie jakiegoś lamusa do maglowania wybranego układu, to po zakończeniu tej krótkiej lekcji schodzi już nie ten sam uczeń. inni koreańscy mistrzowie uczą bardzo podobnie. Tylko z objaśnianiem trochę słabiej bo nie mówią dobrze po angielsku. Całą reszta jest identyczna.


A co do jednoczenia TKD, ja już jakiś czas temu powiedziałem, obiema rękami podpiszę się pod projektem wspólnego związku z komisjami stylowymi, byle to nie były dwie jedynie słuszne komisje stylowe. Jeśli będzie związek TKD dla całego TKD, nie tylko dla WTF i jednego z trzech ITFów, to natychmiast wstępujemy i co więcej - gorąco namówimy innych. W PZKarate komisje niby dwie, a podkomisje komisji shotokan to: WKF, WSKA, WKC, KOI,
WSKF, JKA, KOMISJA TECHNICZNA, FSKA, WSI. Toż to więcej niż mamy ITFów/GTFów/PUTów i podobnych w kraju i okolicach.


W Polsce nie widzę na to szans. W Wielkiej Brytanii jest tak jak mówisz. Wszystkie TKD są zrzeszone w jednym jakby związku. Jeden organ wydaje licencje trenerskie. Na zawodach rangi krajowej startują wszystkie tekłonda i to niekiedy bardzo egzotyczne, że aż szczęka opada. Nikt nie robi problemu, że nie ten ITF, czy nie ta organizacja, albo nie taki jak trzeba dobok.
  • 0

budo_tkdartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?
chcialbym zobaczyc jak mistrz Jedut rozbija ta technika przynjamniej 3 deski.
wiecie co,zwiazek zwiazkiem,ale palikowanie wlasnych teorii do uksztaltowanej sztuki walki to inna sprawa.uwazam to za karygodne,zeby uczac sonkal yop tearigi skupiac sie na odleglosci reki od biodra, a nie na poprawnej rotacji bioder. jak ktos pisze ze Mistrz Choi Jung Hwa robi sztywno to mi rece opadaja - to u niego wlasnie widac dynamike i zrozumienie tego, co wykonuje.

a propos podważania, nie tylko generała Choi Hong Hi, ale starszych stopniem Mistrzów(i nie to, że się uwziąłem na Jeduta czy coś), to byłem kiedyś na seminarium z Mistrzem Bosem, na którym rolę tłumacza pełnił Jedut(wówczas VI dan). W pewnym momencie Bos tłumaczył jakąś pozycję czy technikę(nie pamiętam niestety dokładnie jaką) i Jedut stał za nim i kręcąc głową mówił: "To nie jest tak jak mówi. Wytłumaczę to przy okazji..."

Myślałem, że się przesłyszałem,ale później już w podobny deseń jechał..
Wtedy autorytet Dżejdiego upadł.

:?
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

a propos podważania, nie tylko generała Choi Hong Hi, ale starszych stopniem Mistrzów(i nie to, że się uwziąłem na Jeduta czy coś), to byłem kiedyś na seminarium z Mistrzem Bosem, na którym rolę tłumacza pełnił Jedut(wówczas VI dan). W pewnym momencie Bos tłumaczył jakąś pozycję czy technikę(nie pamiętam niestety dokładnie jaką) i Jedut stał za nim i kręcąc głową mówił: "To nie jest tak jak mówi. Wytłumaczę to przy okazji..."

Myślałem, że się przesłyszałem,ale później już w podobny deseń jechał..
Wtedy autorytet Dżejdiego upadł.


Byłem na tym seminarium (chyba że powtarzało się to regularnie na innych seminariach). Widziałem to na własne oczy i słyszałem na własne uszy. JJ dreptał za plecami WB i na jego tłumaczenie kiwał głową na "nie" z równoczesnym gestem palcem wskazującym. To nie był taki jedyny wypadek na tym seminarium.

No ale odbiegliśmy od wątku! Bonku5 wybrałeś już coś z oferty [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Przecież nie wyskoczysz na matę bez hoga i w rękawicach 10 oz. Byłem u psychiatry którego mi poleciłeś. Powiedział, że nie odbiegam od normy, natomiast na pytanie o twoją osobę tylko z politowaniem pokiwał głową.
  • 0

budo_tkdartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?

No ale odbiegliśmy od wątku! Bonku5 wybrałeś już coś z oferty [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Przecież nie wyskoczysz na matę bez hoga i w rękawicach 10 oz. Byłem u psychiatry którego mi poleciłeś. Powiedział, że nie odbiegam od normy, natomiast na pytanie o twoją osobę tylko z politowaniem pokiwał głową.


Skupmy się na konstruktywności wypowiedzi, a nie uszczypliwości, przecież wiadomo, że tak czy owak kupić je będzie musiał, chyba że się odłączy... A prywatne watki na privie, bo wam pokażę, gdzie pieprz,tyyy, te, gdzie raki zimują!
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sądzicie o przejściu całych klubów ITF na WTF?


No ale odbiegliśmy od wątku! Bonku5 wybrałeś już coś z oferty [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Przecież nie wyskoczysz na matę bez hoga i w rękawicach 10 oz. Byłem u psychiatry którego mi poleciłeś. Powiedział, że nie odbiegam od normy, natomiast na pytanie o twoją osobę tylko z politowaniem pokiwał głową.


Skupmy się na konstruktywności wypowiedzi, a nie uszczypliwości, przecież wiadomo, że tak czy owak kupić je będzie musiał, chyba że się odłączy... A prywatne watki na privie, bo wam pokażę, gdzie pieprz,tyyy, te, gdzie raki zimują!


To był żart, dla rozluźnienia atmosfery. Nudno tu trochę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024