Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_oli220
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Deski
Witam, niedługo mam egzamin na niebieski pas, i będę łamać na nim deski, chciałem się was zapytać czy da się do tego jakoś przygotować, nigdy nie łamałem deski, tylko dachówki, i do tego nie nogą tylko ręką. Jak by ktoś miał jakieś uwagi to niech napiszę. Dziękuje, pozdrawiam :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski

chciałem się was zapytać czy da się do tego jakoś przygotować

Kupić deseczki i poprosić kogoś o przytrzymanie to chyba najlpeszy trening. Biorąc pod uwagę, że kilkanaście desek takich jak do rozbijania to koszt paru złotych, to chyba można się szarpnąc i pozytywnie zaskoczyć komisje :)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Gdzie kupujecie najczęściej deski? Tartak czy może jakieś sklepy?
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
W castoramie parapet sosnowy - poproś o przycięcie do rozmiarów 30x30.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Muszę spróbować. Bo zawsze rozbijam całe z tartaku.
Przy np 4 na yopa zawsze sie obawiałem, że klejenie może znacznie wpłynąć na rozbicie..
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
W castoramie na pewno wyjdzie Ci taniej. Są równe i mają 1,8cm grubości.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
na niebieski pewnie bedziesz mial pojedyncze rozbicia, deski lecą łatwiej niż się wydaje, tylko sie nie bac, coco jumbo i do przodu :)
w casto czy innym budomarkecie najtaniej, tak jak przedmówca, mają deche 2mx30cmx2cm i prosisz tylko fachmana zeby ją pociął co 30 cm i z wymarzonymi kwadracikami maszerujesz do kasy
w tartaku mogą dac Ci dechy o zapachu świeżego lasu, soczyste fakt faktem wysuszone ale twardsze o wiele...jak powiedział kiedyś nam jeden z tartaku: "po co to wam? do łamania? Panie, my z tego parapety robimy, nie ma prawa pęknac" ale też pękają, no stres:)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Ja tam zawsze biłem z tartaku i nigdy nie było problemu. Musze sobie trzasnąć te z castoramy.
A cena to raczej na odwrót. W tartaku za ok 60pln to pół samochodu desek, a w castoramie jedna dłuższa deska chyba koło 30pln
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski

A cena to raczej na odwrót. W tartaku za ok 60pln to pół samochodu desek, a w castoramie jedna dłuższa deska chyba koło 30pln

dokladnie tak.
  • 0

budo_oli220
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Dobra, chyba nie ma złotych rad :P zrobię to jak należy, dam z siebie wszystko :) mimo to dzięki za wskazówki :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_sobol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kolbudy, Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Tak tylko podsumowując najlepsza deska do łamania, to taka z tartaku.
30x30x2cm drewno sosnowe najlepiej bez sęków, sucha . Można poprosić w tartaku o oheblowanie wtedy deska jest gładka i nie ma drzazg.
Najlepiej kupić wcześniej i zostawić żeby wyschła, unikać desek mokrych i mocno żywicznych bo gorzej się je łamie. Sucha deska nie znaczy wysuszona na wiór :) , bo wtedy nie ma przyjemności z rozbicia.

W tartaku można zwykle takie deski dostać po cenie ok. 3-4 pln trzeba najpierw tylko znaleźć taki tartak gdzie bedą chcieli taką deskę zrobić :) .

Deski z castoramy te z półek wychodzą dość drogo jak ostatnio liczyłem to wyszło ok 9-10 pln od deski, w dodatku parapet miał 1,8mm .


Co do rozbijania oczywiście odpowiednia powierzchnia uderzenia, celować w środek deski, odpowiedni odmierzyć tak by przebić się przez deskę. Kopać mocno i nie bać się, po to na treningach robi się pompki na kostkach i utwardza się delikatnie powierzchnie żeby nie było problemów przy łamaniu. Przy pierwszym łamaniu adept jest już po paru latach treningów, ma za sobą dużo powtórzeń technik więc techniki są na tyle silne że bez problemu powinien rozbić deski.

Nie ma w tym żadnej magii i czarów po prostu idzie się i się rozbija.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Jak kiedyś kupowałem za 400 zł deski w tartaku, to koleś mnie pyta - po to panu, na panele? A że mam już dość opowiadania po co, to powiedziałem, tak na panele :wink:

Tylko jak suszycie te z tartaku, to nie kładźcie przy kaloryferze - duża temperatura sprawi, że podczas schnięcia, deski popękają. Najlepiej suszyć w miejscu gdzie jest cyrkulacja powietrza i przekładać deseczki przekładkami (tak by nie leżały jedna na drugiej). Najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej.

Do do samego rozbijania, to bardzo ważne jest by trzymanie deski było pewne i stabilne. Jeśli ktoś ma ugięte ręce w łokciach, to siła uderzeniowa jest wręcz amortyzowana.
  • 0

budo_oli220
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Deski
Heh, jednak nie było tak tragicznie jak myślałem, że będzie :) 1 deski nie rozbiłem :) w sumie nawet ciężkie techniki miałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024