Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
to nic nie ma do tematu :lol: ...Shmalu tak sobie to napisał :D
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Thufi!
sporty walki poprzez róźniste ćwiczenia(np.zadaniówki,sparringi)przygodowują do walki na ringu/macie albo wyczynowo albo amatorsko ale ...do walki.I sportowcy trenują walkę i walczą,jeśli ktoś z wyczynowców przegrywa np.na zawodach to analizuje się dlaczego i poprawia technikę,kondycję,taktykę itd.aby kolejne zawody przyniosły sukces.
Krav maga poprzez różniste ćwiczenia(np.zadaniówki,sparringi,trening w środkach lokomocji,ciasnych pomieszczeniach)przygotowuje do walki ulicznej...ale ile masz adeptów krav maga który sprawdzili/zweryfikowali swoje umiejętności na ulicy...(mam na myśli konkretne konfrontacje a nie jakię obcierki lub szybkie oddalenie się z niebezpiecznego miejsca:)Treningi pozostają tylko w sferze przygotowań i dopóki nie będzie weryfikacji to nie wiadomo czy są one efektywne.
Sportowcy weryfikują swoje umiejętności w walce,sportowej walce ale są otrzaskani fizycznie i psychicznie z konkretną konfrontacją co ma przełożenie na sytuacje poza sportowe...
Jeszcze raz powtarzam...powielasz kravmagowe slogany reklamowe.
Krav maga została stworzona do tego aby w maksymalnie szybkim czasie nauczyć się obrony przez atakiem(o ile nie uda się go uniknąć)w najprostszy możliwie sposób,a to co się teraz dzieje to maksymalne rozbudowywanie treningów aby jak najdłużej utrzymać adeptów w sekcjach(aby był stały dopływ gotówki:)i tłumaczenie tego rozwojem systemu i przygotowywaniem do nowych ulicznych czy jakich tam wyzwań:)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Thufi!

Jeszcze raz powtarzam...powielasz kravmagowe slogany reklamowe.


Jakie slogany według ciebie powielam? Proszę o cytaty.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
ze kravka jest skuteczna na ulicy :)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

ze kravka jest skuteczna na ulicy :)


A niby gdzie to napisałem? :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Witam..
Czytam z zainteresowanie to o czym piszecie w tym temacie... i postanowiłem dodać coś od siebie...
Pamiętam swój pierwszy trening krav maga... Poszedłem na niego z moim przyjacielem.. On miał za sobą kilka lat Muay Thai ja jakieś 12 lat treningów kicka, ze 4 lata stażu w karate i w miedzyczasie trochę treningów innych styli... Na krav maga przyciągnęła nas reklama - chcielismy zobaczyć jak to w praktyce wyglada... Pierwsze wrażenie i szok - jakieś 60 osób na sali i tylko jeden instruktor - trening fajny - mocno kondycyjny. Techniki ciekawe - niestety trenowane bezkontaktowo. Ogólnie straszny chaos panował na sali... Trochę "przeraziły mnie" serie brzuszków, pompek i przysiadów - widać było, ze instruktor próbóje na siłe zająć nimi część treningu... "Przeraziły mnie " - bo takie ćwiczeia moża robić w domu bez pomocy instruktora - ogólnie strata czasu..
Kolejny problem - to przerwy w treningu, które zarządzał instruktor aby omówić daną technikę -potrafiły trwać nawet 10 minut - kolejna strata czasu - co gorsza - instruktor . opowiadał a cała grupa siedział na podłodze. Każdy kto trenował sporty walki ma świadomość, że takie przerwy zwiększają ryzyko kontuzji podczas ćwiczen, które następuja po nich
Po jakimś miesiącu dołaczyłem z kolegą do grupy zaawansowanej - co było dla nas nie do pomyślenia - gdyż kompletnie nie znaliśmy technik krav maga - widocznie wystarczyło poprawnie kopać i uderzać. Na grupie zaawansowanej - sparingi... Technicznie słabo ale przygotowanie kondycyjne ćwiczących w porzadku. Faktem jest, iż strasznie irytowały próby kopania w krocze, albo uderzenia w potylice podczas sparingów, oraz nadrabianie braków w wyszkoleniu faulami - ale jakby nie było lubiłem jeździć na te zajęcia...
Ogólnie przetrenowałem w tej sekcji 4 lata... Szkolenia w terenie - tramwaj itp.. Fajna sprawa... To co mnie przerazało to fakt, iż osoby które zaczeły uczeszczac na treningi mniej więcej w tym samym czasie co my nie zrobiły żadnych postępów jak chodzi o walkę.. Co do kondycji to było widać duże postępy.
Jakiś czas temu otwarłem własny klub I od tego czasu treningi krav maga stały się dla mnie udreką. Idiotyczne teksty instruktora na temat konkurencji I innych styli walki były nie do zniesienia.... W związku z powyższym, po kilku latach treningów krav maga zmuszony byłem zrezygnować I szukać sobie alternatywy w innym klubie.
Sekcja w której trenowałem należała do IKMP – I tak na marginesie, niech osoby ze stopniami P lub G nie myśla że te stopnie oddaja ich poziom wyszkolenia. Byłem na kilku egzaminach prowadzonych przez T.A... Na niektórych egzaminach było kilkadziesiat osób I zazwyczaj wszycy zdawali – uwierzecie lub nie – ale znam poziom wyszkolenia częsci osób, które brały udział w tych egzaminach – I przy stopniach G niekiedy był on bardzo niski. Cóz, wygladło na to,że jak sie płaci za egzamin to wypada go zdać.
Po odejściu z “rodzimej sekcji” brałem udział w szkoleniach organizowanych przez SKMP, GKMA oraz IKMA - najlepiej na tym polu przezntowało się SKMP - panowie Kopeć I Tarnawski – na tych szkoleniach nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy. GKMA – to taka replika IKMP, natomiast w IKMA nie podobało mi się fanatyczne wręcz uwielbienie dla Pana Sawickiego
Reasumując – nie neguję Krav Maga – nadal ją trenuje I uważam, że jest to bardzo dobry I skuteczny system samoobrony. Ale również system, w którym często nie uczy się podstaw.
Na stronie IKMP widnieje informacja, iż Pan T.A ma za sobą 35 lat treningów różnych styli walki, w tym 25 lat stażu instruktorskiego.... Niestety nie udalo mi sie dotrzeć do informacji, jakie style/sytemy walki trenował przed 1995 r. Pan T.A I w jakich stylach szkolił zanim zajął się krav maga....?
Jedna z Krakowskich sekcji Krav Maga posługuje się hasłem reklamowym : “Trenując z nami – trenujesz z najlepszymi”... Gdyby ktoś mi mógł napisać w czym są najlepsi – z kim walczyli I z kim konkretnym wygrali?

I na koniec:
Drodzy adepci Krav Maga
Dzięki systemowi, który trenujecie poprawicie kondycję, pewność siebie oraz własne samopoczucie... Niestety nie zostaniecie mistrzami walk ulicznych – ale być może zdrowe kravmagowe podejscie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji... I tego Wam życzę...\\
Krav Maga w krajowym wydaniu jako rodzaj rekreacjiruchowej – jak najbardziej -
jako system walki wręcz – owszem – o ile uzupelnicie swoje treningi , zajęciami z “pełnokontaktowych” sztuk walki (boks, mt, bjj I inne....)
Na pocieszenie powiem Wam, że sporty I systemy walki uprawiam od 15 lat – I poza ringiem rzadko kiedy musiałem używać nabytych umiejetnosći...

Co do skutecznośći Krav Maga – przytaczam artykuł znaleziony w internecie....
W turnieju UFC nr 10 (12 lipca 1996) - przedstawiciel krav maga (trenujący też karate Shotokan, Oyama) - Moti Horenstein (służby specjalne etc.) - powalczył z Markiem Colemanem tylko 2 minuty i 43 sekundy. Nie miał w tej walce nic od powiedzenia! Został natychmiast sprowadzony do parteru (próbował jakiegoś wysokiego kopnięcia) przez Colemana i tylko zbierał uderzenia z dosiadu. Informacja dla chcących wymyślać brednie, czemu ten kraver przegrał? W TYM TURNIEJU WOLNO BYŁO KOPAĆ W KROCZE. Nie wolno było tylko gryzć i atakować oczu. A to w praktyce jest zupełnie bez znaczenia - te techniki w walce na ziemi z wykwalifikowanym przeciwnikiem nie dają żadnej przewagi!

Z sambistą Olegiem Taktarovem 21 lutego 1998, w Kazachstanie Horenstein również przegrał przez poddanie (tym razem przez dzwignię na kolano). Ogólnie ten zawodnik wygrał tylko JEDNĄ WALKĘ w całej karierze MMA. Przegrał SZEŚĆ. Niezwykła skuteczność...


Pozdrawiam I życzę konsekwencji w realizacji założonych celów...

Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, ani “poniżyć” w żaden sposób systemu Krav Maga – piszę I omawiam rzeczy w taki sposób jak je widzę I oceniam....

Przepraszam za błedy - jest późno a ja mam problemy z kalawiaturą....
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Joeykrol,dobry post. Lubię poczytać "głębsze opinie" o czymś niż jednozdaniowe wypowiedzi w stylu "krava jest dobra bo sobie wydłubujemy oczy"albo "kravka jest ble bo nie ma tam sparingów full contact".
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Horenstein walczyl tez z mlodym Sakuraba, ktory nie wiadomo dlaczego kilka razy odstepowal od egzekucj. Horenstein, mimo przewagi jakies 20 kg masy byl bezradny.

K_P
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Dziękuje...
Bylem zmęczony - wiec drobne sprostowanie - krav maga zaczałem trenować w 2004 roku czyli po 9 a nie po 12 latach kickboxingu... Inna kwestia jest pytanie, które zadałem w poscie powyzej... Kogo szkolił i u kogo się szkolił prekursor Krav Maga w kraju Pan T.A? Czy posiada jakiś certyfiktat sprzed roku 1995 i przez kogo był on wystawiony. Weźcie pod rozwagę, iż na początku T.A współpracował z R.Douiebem który założył swoją organizację w 1997 r.
Nie chodzi mi w tym poście o rozpoczynanie nagonki na kogokolwiek - a raczej zanalezienie odpowiedzi na postawione pytanie.... Czysta ciekawość...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Z tego co wiem, trenowal jak wiekszosc w 80. latach - kyuokushin. Wszsycy z tamtych lat zapozyczyli swoja metodyke, wlacznie z BAS, od tego stylu - surowosc, utwardzanie tzw., nieuzywanie ochraniaczy i sporo wlasnych wyobrazen na temat tego stylu, etc.
Ale czy to ma jakies znaczenie? Feliks Stamm byl kiepskim zawodnikiem, ale wyszkolil mistrzow olimpijskich. Nie ma co sie oszukiwac tez, ze z przecietnych ludzi wyszkoli sie msitrzow.

K_P
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia - pytałem przez zwykła ciekawość....
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
skoro tyle ci się nie podobało w treningach krav maga to czemu trenowałeś aż 4 lata??Piszesz,że otworzyłeś własny klub- tzn.pod auspicjami IKMP?Piszesz ,że było dla ciebie nie do zniesienia krytykowanie konkurencji w biznesie krav magowym i byłeś zmuszony zrezygnować i szukać alternatywy w innym klubie tzn.zacząłeś trenować w innym klubie czy zmieniłeś"barwy klubowe"(odszedłeś z IKMP i zacząłeś prowadzić zajęcia pod innym krav magowym szyldem?)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
podobno pan Sawicki lubi zbierać wokół siebie klakierów rekrutujących się z ludzi potrzebujących jakiegoś autoryteru który mogą podziwiać i czuć się wtedy dobrze :D
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Znam nawet jednego gościa od Sawickiego, wiem ze to za mało zęby wyrobić sobie opinie o wszystkich ćwiczących ale pasuje jak ulał do kreowanego tu obrazka... Grubcio w okularach, z ciężką nadwagą wożący się do nieprzytomności jaki to on nie streetfighter, jak się niczego nie boi, jak mu nikt nie podskoczy, i , cytat, jakie to "pedalskie bjj i i muay thai jest nieskuteczne i nei życiowe i ogólnie głupie w porównaniu z krav maga". Do samej kravki nic nie mam ale tacy karate-mistrzowie robią jej złą prasę.
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Nie napisałem powyższego posta aby sie z kimkolwiek wykłócać....
Krav Maga trenowałem przez 4 lata w jednym klubie - napisałem również ze w mojej ocenie to bardzo dobry sytem samoobrony i dlatego nadal go trenuje i nie robie tego w ramach działania w strukturach jakiejkolwiek organizacji... Kiedy mam informacje o jakimś stażu i jestem nim zainteresowany to jezeli czas pozwala to sie na niego wybieram - niezaleznie o tego jaka federacja taki staz organizuje... I w ten sposób miałem mozliwosć potrenować na stażach prowadzonych prZez Pana Yanilova, czy chociażby Panów Kopcia i Tarnawskiego, p. Jacka Moryla I kilku innych instruktorów.
Nigdzie nie napisałem, że otwarłem klub Krav Maga – nie prowadzę zajęć Krav Maga – uczę tego czym zajmuję się od kilkunastu lat... W moim klubie prowadzimy zajęcia z boksu, muay thai, mma oraz samoobrony. Ja prowadzę zajęcia z samoobrony oraz jestem odpowiedzialny za nauczanie stójki w MMA.

cytat, jakie to "pedalskie bjj i i muay thai jest nieskuteczne i nei życiowe i ogólnie głupie w porównaniu z krav maga"

własnie dlatego zrezygnowałem z treningów w tym klubie.... właśnie przez takie teksty kierowane przez instruktora pod moim adresem....

Podkreślam – nie należę do żadnej organizacji Krav Maga – trenuję ten sysetem, gdyż jak nadmieniłem uważam go za bardzo wartośćiowy – a poza tym staram sie rozwijać jako instruktor...

Zabrałem głos w tej dyskusji nie po to aby komukolwiek cokolwiek udowadniać – trenuję rózne sporty I systemy walki kilkanaście lat a ponadto krav maga w kilku róznych organizacjach – nie bedac zwiazany z zadna z nich mam obiektywne spojrzenie na pewne kwestie....

Każda organziacja Krav Maga ma swoje plusy I minusy – tak jak każdy instruktor ma swoją specyfikę prowadzenia zajęć... Nie faworyzuję żadnej z tych orgaznizacji
ale dzieki skali porównawczej wiem np. Które zajęcia I z kim mogę sobie darowac a na które warto uczęszczać...

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
"pedalskie bjj,a muay thai nieskuteczne i nie życiowe i ogólnie głupie w porównaniu z krav maga" -czy tak lansuje się Israeli Krav Maga? :lol:
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Tak się lansuje ten pasztet z zespołem downa i skrajnymi kompleksami, nie wiem reszta kraverów.
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
To tez nie jest tak do konca - znam instruktorów Krav maga wywodzacych sie z innych sw - Ci raczej nie wygłaszają takich opinii - troche gorzej jest z tymi którzy rozpoczynali swoja przygode ze sw od Krav Maga - takimi którzy nigdy nie walczyli na ringu ani nie mieli dłuzszego kontaktu z bjj, mt i innymi sw...
I żeby oddac prawde to takie negatywne opinie o innych sw wygłaszają nie tylko instruktorzy i studenci z IKMA ale takze z innych orgaznizacj...
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Oczywiście nie stosuje tutaj myślenia rozszerzającego, jeden fiut nie czyni z IKMA Stuchujowego Lasu:P Tym nie mniej, maiłem już parę razy styczność z tego rodzaju nastawieniem. Ryba psuje się od głowy, winni są sami trenerzy w dużej mierze, w końcu to0 oni promując krav maga jako coś skuteczniejszego w mniej lub bardziej zawoalowany sposób deprecjonują inne sztuki walki. Nie chcę zaczynać tematu co lepsze bjj czy krav maga (bo jak ktoś to ładnie ujął "na ulicę to kij z kupą") ale fakt faktem, po bjj jeżdżą street fighterzy pokroju tego grubasa najczęściej.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Czyli jednak w tak niezwykle wyszukany sposób lansują siebie i swoją israeli krav magę instruktorzy i ich studenci ? :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024