Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?


wariant na początek to np.boks i siłownia

to się wyklucza..

...


Niby czemu?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Thufir,Ty z uporem maniaka dalej swoje :)
Wysportowany człowiek(sportowiec uprawiający sporty walki) jest w stanie sobie poradzić w sytuacji napadu na ulicy.Każdy zaawansowany sportowiec od walki zna niesportowe chwyty do zastosowania w walce sportowej...i oczywiście - jak najbardziej w innych okolicznościach:)
Nie sądzę żeby dźgnięcie palcami w oczy było skuteczniejsze od ciosu pięścią:) ...nawet dla kobiet...niektórzy nie potrafią trafić w głowę pięścią a co dopiero palcami w oczy-i to skutecznie.
Wszystko o czym piszesz to teoretyczne rozważania.Ile osób po takim treningu miało starcia uliczne w których sobie poradzili?
Stres i adrenalina i tak weryfikują wszystko czego się człowiek nauczył i wtedy twarda psychika i sprawnosć fizyczna są czynnikiem decydującym...a najczęściej wszytkie te zaimprowizowane działania z pomocą różnych rekwizytów(ćwiczone na krav madze) i tak wychodzą u osoby odpowiednio zdeterminowanej i wyćwiczonej w "niepraktycznych" na ulicy sportach walki.


Zwierzu, a ty z uporem maniaka dalej swoje :)
Napisałem że "brudne sztuczki" czy niesportowe chwyty to tylko jedna z różnic między walką sportowa i uliczną i że są znacznie ważniejsze różnice- a ty na to, ze "sportowiec" zna te sztuczki i będzie je umiał zastosować. I co z tego? Przygotowanie do samoobrony to coś znacznie więcej niż kopanie w krocze czy wsadzanie palców w oczy.

Próbujesz zaklinać rzeczywistość powtarzając, ze przygotowanie do walki sportowej przygotowuje do walki ulicznej. To trochę tak, jakbyś twierdził, że trening strzelca na olimpiadę powinno się stosować w szkoleniu żołnierzy w wojsku ( i odwrotnie). Inne są warunki, inne są cele i inne metody szkoleniowe. I nie łudź się- trening przygotowujący do walki sportowej jest czymś innym niż trening cywilnej samoobrony, który jest czymś innym niż trening policjanta, który różni się od treningu walki wręcz ochraniarza, który się różni od treningu żołnierza. Naprawdę polecam książkę Rory Millera "Meditations on Violence"- bardzo otwiera oczy i rozwiewa złudzenia w rodzaju "ostro sparujamy na full contact na treningach, więc dam sobie radę w razie napadu".

Pozdrawiam, Thufir

PS. W odróżnieniu do uderzenia pieścią, dźgniecie palcami w oczy nie musi być silne by odnieść pożądany skutek. Z tego względu może być znacznie szybsze, gdyż nie musi być poparte ruchem ciała i może być wykonane sama ręką. NB- wiesz, że na ulicy nie powinno się uderzać pięścią, tylko otwartą dłonią? Wielu bokserów ( w tym Mike Tyson) boleśnie się o tym przekonało...
  • 0

budo_shamal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?


wariant na początek to np.boks i siłownia

to się wyklucza..

...


To że typowy trening siłowy do pewnego stopnia ujemnie wpływa na szybkość, wytrzymałość i koordynację a typowy np. trening bokserski na zwiększanie siły, wcale nie oznacza, że nie należy tego łączyć. Wręcz przeciwnie, uważam że trzeba, należy tylko zachować odpowiednią równowagę w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.
Boks + siłownia - w moim otoczeniu np. zdecydowanie najpopularniejsze połączenie, jednak przecież kopnięcia są zdecydowanie mocniejsze, więc dlaczego ograniczać się do trenowania tylko pracy rąk? I tak dalej i tak dalej...
Na zajęciach krav-maga mam podstawy boksu, kopnięcia, walkę w zwarciu + to co jest specyfiką samoobrony i systemów kombat.
W walce ulicznej zastosujesz intuicyjnie to w czym czujesz się najpewniej i na co pozwoli sytuacja, nerwy..., ważne aby gdy już dojdzie do starcia poprzeć to odpowiednią determinacją. Jak na razie wydaje mi się, że na zajęciach na które chodzę to wszystko mam.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
- Jak przebiegają przygotowania do walki z Estradą? Nie jest łatwo, za kilka dni Święta.
TA: Tak już jest, co zrobić. Co dwa dni biegam po około 5 mil, a każdego dnia jestem około 2 i pół godziny w sali. Normalne zajęcia - skakanka, worek, walka z cieniem. Dokładam do tego przygotowania ringowe z Ralfem Mendozą - przywiązuje mnie gumowymi pasami do narożnika, sam staje na środku ringu, a ja muszę się wyciągnąć w jego kierunku i bić w rękawice. I tak przez pięć rund. Bardzo wzmacnia to siłę.

- Sztangi, ciężary?
TA: Nie dotykam. W Polsce to popularne w środowisku bokserskim, tutaj nikt tego nie robi, są lepsze, bardziej wartościowe treningi. Sztanga zabija szybkość.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ja to wiem od dawna ale wiem ze dobrze sie podeprzeć autorytetem
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

- Jak przebiegają przygotowania do walki z Estradą? Nie jest łatwo, za kilka dni Święta.
TA: Tak już jest, co zrobić. Co dwa dni biegam po około 5 mil, a każdego dnia jestem około 2 i pół godziny w sali. Normalne zajęcia - skakanka, worek, walka z cieniem. Dokładam do tego przygotowania ringowe z Ralfem Mendozą - przywiązuje mnie gumowymi pasami do narożnika, sam staje na środku ringu, a ja muszę się wyciągnąć w jego kierunku i bić w rękawice. I tak przez pięć rund. Bardzo wzmacnia to siłę.

- Sztangi, ciężary?
TA: Nie dotykam.
W Polsce to popularne w środowisku bokserskim, tutaj nikt tego nie robi, są lepsze, bardziej wartościowe treningi. Sztanga zabija szybkość.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ja to wiem od dawna ale wiem ze dobrze sie podeprzeć autorytetem


Nie no,jasne,masę on robi przecież na pompkach i joggingu :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
nie wiem jak robi masę, ale naprawde na siłowni w sportach typu boks czy MT się nie ćwiczy.
to ćwiczenie z gumami mi się spodobało, zrobimy
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
A jak jest z judo w krav madze? Na forum ulica co raz wypływa, że judo na ulicy przydaje się bardzo, czy w związku z tym w ramach kravki ćwiczy się osotogari czy o goshi? Pytanie do tych co ćwiczą trochę dłużej lub tych co już mieli elementy rzutów na treningach.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
Sally,tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Adamek dwa lata temu i wg mnie w optymalnej dla siebie wadze i najlepszej sprawności.
Ale domyślam ślę,że i tu znajdziesz jakieś ale i nikt Cię niczym nie przekona, to ja już "ten" temat skończyłem,przynajmniej w tym wątku bo nie chcę chłopakom zaśmiecać.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

Sally,tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Adamek dwa lata temu i wg mnie w optymalnej dla siebie wadze i najlepszej sprawności.

przeciez to właśnie na malutkich ciężarach, tak to ja tez ćwicze :D

rzuty dobre na ulice, ale nie judo
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

rzuty dobre na ulice, ale nie judo


:?: :roll:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
no co sie dziwisz?
jak znam Sally to stwierdzi ze z sistiemy najlepsze beda
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
nie wiem co dziwnego w tym rzuty sa przydatne ale trenowanie stylu w którym zamiast uderzeń jest obalanie to nie jest pożyteczna rzecz na ulice.
oczywiście ja nie uważam ze sztuki walki sa po to żeby bić się na ulicy ale to juz inna kwestia

a co do Sistemy to bardzo fajna sprawa już niedługo będziemy organizować seminarium bedzie ogłoszenie
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

A jak jest z judo w krav madze? Na forum ulica co raz wypływa, że judo na ulicy przydaje się bardzo, czy w związku z tym w ramach kravki ćwiczy się osotogari czy o goshi? Pytanie do tych co ćwiczą trochę dłużej lub tych co już mieli elementy rzutów na treningach.


Zależy od sekcji, u nas są elementy judo. Osoto gari, o goshi również, ale też i niektóre duszenia...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

nie wiem co dziwnego w tym rzuty sa przydatne ale trenowanie stylu w którym zamiast uderzeń jest obalanie to nie jest pożyteczna rzecz na ulice.(...)

Ćwiczyłaś kiedyś judo albo zapasy?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

- Jak przebiegają przygotowania do walki z Estradą? Nie jest łatwo, za kilka dni Święta.
TA: Tak już jest, co zrobić. Co dwa dni biegam po około 5 mil, a każdego dnia jestem około 2 i pół godziny w sali. Normalne zajęcia - skakanka, worek, walka z cieniem. Dokładam do tego przygotowania ringowe z Ralfem Mendozą - przywiązuje mnie gumowymi pasami do narożnika, sam staje na środku ringu, a ja muszę się wyciągnąć w jego kierunku i bić w rękawice. I tak przez pięć rund. Bardzo wzmacnia to siłę.

- Sztangi, ciężary?
TA: Nie dotykam. W Polsce to popularne w środowisku bokserskim, tutaj nikt tego nie robi, są lepsze, bardziej wartościowe treningi. Sztanga zabija szybkość.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten gość jak się zdaje nie ma żadnego pojęcia o treningu ze sztangą,albo pieprzy głupoty pod publiczkę, a Ty Sally bezkrytycznie go cytujesz.Pogadaj z ludźmi od sportów siłowych to może Ci wyjaśnią jak pracuje się ze sztangą - w zależności jakie efekty chce się uzyskać


ja to wiem od dawna ale wiem ze dobrze sie podeprzeć autorytetem


  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
ten gość jak się zdaje nie ma żadnego pojęcia o treningu ze sztangą,albo pieprzy głupoty pod publiczkę, a Ty Sally bezkrytycznie go cytujesz.Pogadaj z ludźmi od sportów siłowych to może Ci wyjaśnią jak pracuje się ze sztangą - w zależności jakie efekty chce się uzyskać
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

nie wiem jak robi masę, ale naprawde na siłowni w sportach typu boks czy MT się nie ćwiczy.
to ćwiczenie z gumami mi się spodobało, zrobimy


masę robi na sterydach...wstrzykuje w mięśnie,wpierdziela doustnie i robi lewatywę z anabolików w dupsko....potem leży i patrzy jak mu wszystko rośnie
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?
tak sa rzuty, juz wymagane na pas niebieski i zielony :) .
  • 0

budo_shamal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

nie wiem jak robi masę, ale naprawde na siłowni w sportach typu boks czy MT się nie ćwiczy.
to ćwiczenie z gumami mi się spodobało, zrobimy


masę robi na sterydach...wstrzykuje w mięśnie,wpierdziela doustnie i robi lewatywę z anabolików w dupsko....potem leży i patrzy jak mu wszystko rośnie


A to niby w sportach walki nie stosuje się wspomagania sterydami, nie? Tylko co najwyżej coś tam się "cyka" dla lepszej regeneracji (nie dosłowny cytat z Bena Johnsona w rozmowie z redaktorami ostatniego programu "Teraz My" w TVN).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga?

(...)

A to niby w sportach walki nie stosuje się wspomagania sterydami, nie? Tylko co najwyżej coś tam się "cyka" dla lepszej regeneracji (nie dosłowny cytat z Bena Johnsona w rozmowie z redaktorami ostatniego programu "Teraz My" w TVN).

Ale co to ma do tematu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024