Skocz do zawartości


Zdjęcie

silka 1 raz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
mam mozliwosc robienia silki po bjj ale kurde ambulansem by mnnie z niej zabierali pod kroplowka :)
na pake mam tylko i wylacznie jeden dzien :(

to coz moze cos w ten desen:

wyciskanie 5x5
wioslowanie/power clean 5x5
dalej jakis komplex sztangowy...wtedy jakos w godzinke sie uwijam jestem wypruty jak szmata...

przsysiadow bym 5x5 nie robil bo i tak robie malymi ciezarami to fajnie wyjda w kompleksie




matkd, ta ostatnia metoda o ktorej piszesz to na zasadzie biore 2 cwiczenia np wioslo wycisk i robie tak:
5 wyciskow
5 wiosel
5 wyciskow...
...

i tak przez 15 minut tak?? jesli o to kaman to robilem to kiedysc...metoda w chuj kozak jesli chodzi o kondycje i podniesienie metabolizmu...ale ma jeden minus...stawy bola po jakims czsie od ilosci ruchow ;|
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz

mam mozliwosc robienia silki po bjj ale kurde ambulansem by mnnie z niej zabierali pod kroplowka :)


Jeśli siłkę masz tam gdzie trenujesz bjj to może jednak zastanów się nad krótkimi, max 20 minutowymi kompleksami od razu po treningu? Jakbym miał taką możliwość zdecydowałbym się na 100% :wink:


PZDR
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
nie no niestety na pake po bjj musial bym jechac kawalek autem...i bylo by wiecej drogi niz treningu
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
No to rzeczywiście inna bajka.

Więc ja proponuję podobnie jak ktoś wcześniej - standardowe do bólu FBW 5x5. Proste rozwiązania są najlepsze.

Jednocześnie duże obciążenie/ciężki wysiłek mocno pobudzi mięśnie do rozwoju co szczególnie jest istotne przy treningu 1 w tygodniu. Chociaż sam osobiście postarałbym się przenieść ten trening z poniedziałku na sobotę. Ale jeśli nie masz problemów z regeneracją to spróbuj tak.


PZDR
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
jest opcja typu power to the people co pavel rekomendowal,rob 2x5 powt druga seria 10% mniejsza niz pierwsza w przypadku cwiczen na nogi lub dół(nie rob wogole przysiadow ciezkich ale tylko martwy ciag co i tak bardziej sie do Twojego typu treningu nada ) i wtedy taki lajtowy trening po bjj moze byc np
pon fbw (push pull squat)
wto bjj
sro bjj
czw bjj 2x5 mc+ lekkie pchanie
piatek izometria martwy,wspiecie,pchanie,wioslo + mma czy co tam miales:)
sob izo
nd odp
musisz obserwowac siebie ja mialem np taki plan kiedys
pon kb nogi po kb
wto odp/lekki ruch np plyw
sro kb
czw martwy
piat kb
sob kb z kumplem (wiec nie tak intensywnie ) wycisk skos
nd j,w ale bez silki i regeneruje sie ok ;) dodaj do tego to ze studiuje na awf...

no oczywiscie niskie powt 3x3/4 , do 5 ciezkich powt (tj 3-4 serie srednie jedna ciezka czyli mozna rzec 1x5).5x5 nie zostawialo mi nic na drugi dzien.. , cwiczenia dodatkowe (np do przysiadow robilem dzien dobry , lekko 4x10 i tyle)


tak edt to toco piszez
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
rob 5x5 fbw i wpaltaj zawsze jedno cwiczenie dynamiczne. A jak nie masz sily to wal jakis kompleks sztangowy. Ja np kompleksy robilem po treningu jj w domu ze sztangielkami.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz

Więc ja proponuję podobnie jak ktoś wcześniej - standardowe do bólu FBW 5x5. Proste rozwiązania są najlepsze.

Jednocześnie duże obciążenie/ciężki wysiłek mocno pobudzi mięśnie do rozwoju co szczególnie jest istotne przy treningu 1 w tygodniu.

to jest najprostsze i najlepsze rozwiazanie, ktore bedziesz mogl ocenic po wynikach w miare szybko. albo sie bedziesz dobrze czul i bedziesz czul efekty albo nie (i wtedy mozesz zmieniac i szukac czegos innego).
jak zaczniesz kombinowac, przeplatac, wymieniac, itp to guzik - wg mnie - z tego wyjdzie.
wszelkie szybkosci, wytrzymalosci etc, bedzie robil na bejotjotach, zapasach, ememaach. a skoro chcesz zrobic raz w tygodniu sile to przeznacz to faktycznie na czysta sile - duze ciezary 85%-95+% maxa, malo powtorzen 2-5. 5-7 serii, same cwiczenia zlozone i bedzie w porzadku.
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
fbw na pewno
przysiady, podrzuty, laweczka, wszystko z wolnym ciezarem
sam cwicze tak dluzszy czas 1 w tygodniu
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
Słuchajcie, czy myślicie że chodząc raz w tygodniu na siłownię i wspierając się ćwiczeniami w domu z użyciem drążka, hantli i własnego ciała można odrobinę rozwinąć masę mięśniową?
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
Jak będziesz "katował" nogi to moim zdaniem jak najbardziej.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz

Słuchajcie, czy myślicie że chodząc raz w tygodniu na siłownię i wspierając się ćwiczeniami w domu z użyciem drążka, hantli i własnego ciała można odrobinę rozwinąć masę mięśniową?


Da radę.
Co prawda nie tak efektownie jak w przypadku częstszego treningu na siłowni, ale efekty powinieneś zauważyć.


PZDR
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: silka 1 raz
jak najbardziej tak. Ja cwicze tylko w ten sposob nie mam ani laweczki ani sztangi. I mase zrobilem taka jaka chcialem nogi plecy moze jeszcze klatke chcialbym troche rozwinac :) i troche z tluszczu zejsc ale wszystko da sie osiagnac trzeba tylko troche kombinowac :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024