Skocz do zawartości


Zdjęcie

Posiłek przed bieganiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Posiłek przed bieganiem
Witam, zwracam się z następującym pytaniem do osób, które mogą coś sensownego powiedzieć w tym temacie, a więc - Biegam zwykle po południu i mam następujący problem, co najlepiej jeść przed bieganiem i na ile czasu przed? Czasami zjem coś nieodpowiedniego i czuje później, że na mniej jest mnie stać podczas biegu. Słyszałem, że dobra jest kawa bez mleka oraz posiłki, które nie podnoszą poziomu insuliny we krwi. Możecie coś zaproponować?
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed bieganiem
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepiej przed bieganiem jest nic nie jesc :D Zadne owoce, slodycze itd. Po sporym wysilku zbieralo mi sie na wymioty i takiego banana czy batonika to mialem ochote wyrzygac :) Co innego bylo jak sie zjadlo banana czy cos lekkiego pol godziny przed bieganiem, wtedy byl luz. bo sie przetrawilo i nie zalegalo nic.

Najlepiej mi sie biegalo jak z 10 minut przed bieganiem wypilem z pol litra mineralki dodatkowo z jakims pluszczem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed bieganiem
kofeina podnosi wydolnosc podobno. A jak czytalem kiedys wywiad z jakims maratonczykiem to mowil ze bezposrednio przed bieganiem nie jesc tylko kilkadziesiat minut przed i najlepiej same weglowodany poniewaz bialka i tluszcze sa dluzej trawione i powoduja uczucie dyskomfortu podczas treningnu.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed bieganiem
Posiłki podnoszące poziom insuliny to posiłki bogate w węglowodany. Insulina jest odpowiedzialna za transportowanie glukozy do komórek, ale jest w tym tak skuteczna, że po ok. 45 minutach od posiłku znacznie obniża poziom cukru we krwi, co powoduje senność i zmęczenie. Poziom cukru wraca do normy dopiero po chwili.
Najlepiej będzie zjeść coś ponad godzinę przed bieganiem, a przed samym treningiem jeszcze poświęcić te 15-20 minut na rozgrzewkę.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed bieganiem
Staram się nie jeść co najmniej 2 godziny przed bieganiem. Jeśli trzeba, to lekki posiłek z "szybkimi" węglowodanami: bułka z dżemem, herbata z miodem.
W tygodniu biegam zaraz po przyjściu z pracy czyli jestem po 1 i 2 śniadaniu, a przed obiadem (obiad jem po bieganiu). W weekend zwykle biegam tez przed obiadem, czyli jakieś 4 godziny po śniadaniu. Wolę być lekko głodny (czego w biegu się nie czuje) niż choćby lekko czuć jeszcze posiłek.
Zaraz po bieganiu napój izotoniczny nie pity zbyt szybko, potem obiad.
  • 0

budo_eru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed bieganiem
Ja przed bieganiem jem kromkę lub dwie bułki wrocławskiej z masłem.Odczekam ok 20 minut,wypijam szklankę niegazowanej mineralnej i biegam.Po bieganiu woda mineralna,znowu troszkę odpoczynku,obiad.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024