Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

Ja nie czytałem Nagiego Wojownika i nie wiem co to jest GTG. Mógłby ktoś wyjaśnić?

Jeszcze jedno, czy wielokrotne podciąganie się w ciągu dnia na hamuje rozwoju mięśni? (mam na myśli podciąganie się np. na zasadzie: ilekroć przejdę pod drążkiem, robię 4 podciągnięcia).

Ja tak właśnie robie od kilku miesiecy i efekt jest zajebisty. Nie wiem czy mam wieksze te miesnie czy nie, bo ogolnie jestem duzy, ale widze, ze te miesnie sie 'wyrobily' lepiej i moja sylwetka nabiera lepszego ksztaltu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
GTG, grease the groove. robisz w ciagu dnia jak najwiecej serii, zawsze zostawiajac 2-3 powtorzenia w zapasie.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Jet czy hamuje rozwoj miesni? hmm... wydaje mi sie ze duzej masy tym nie zrobisz ale napewno polepszy sie towj maks w podciaganiu.

A ja ponawiam zagadnienie z mojego posta ktory troche wyzej jest.
''A ja dalej szukajac inspiracji w cwiczeniu na drazku znalazlem fragment w Nagim Wojowniku co Pavel opisuje utrudnianie cwiczen przez rozne ''dzwignie'' (czy jakos tak) w cwiczeniach. I w ten sposob doszedlem do posciagania na drazku z kolanami podniesionymi (kat miedzy brzuchem a udem mniejszy niz 90), i zauwazylem ze w ten sposob o wiele trudniej jest sie podciagnac (nie mowiac o np podniesiu calych nog tak a nie tlyko kolan), co myslicie o wykonywaniu podciagania w taki sposob? Ma to jakies plusy? Bo roznica jest naprawde duza a nie chodzi tu o miesnie brzucha bo nogi tak moge trzymac jakis czas zanim sie zmecze. Wiec czy warto taka waricje wykonywac?''
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
skoro pavel tak radzi, to ja bym przynajmniej przez 2 tygodnie sprobowal.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

Jet czy hamuje rozwoj miesni? hmm... wydaje mi sie ze duzej masy tym nie zrobisz ale napewno polepszy sie towj maks w podciaganiu.


Moim celem ćwiczenia na drążku nie jest robienie masy mięśniowej, a głównie praca nad siłą i ładne V. :wink:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
To moze to nie jest najlpesze wyjscie.
Kto probuje podciagnia z nogami podcieganietymi pod klate? :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

To moze to nie jest najlpesze wyjscie.

W takim razie ja mam pytanie do ludzi lepiej niż ja zapoznanych z metodyką Pavla, co dokładnie rozwija GTG? Wytrzymałość, siłę, rzeźbę?

P.S. Ja najczęściej podciągam się z luźnymi nogami, staram się całkowicie oduczyć "bujania" na drążku.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Po GTG najbardziej poprawia sie towje wyniki ilosciowe.

Jet a podciagnij kolana pod klate i podciagtaj sie tak :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

Po GTG najbardziej poprawia sie towje wyniki ilosciowe.


No to imo bez sensu. Mi zależy na wytrzymałości, sile i Vce, a nie na biciu rekordów w podciąganiu, bo na co mi to... :-)

Jet a podciagnij kolana pod klate i podciagtaj sie tak


Próbowałem tak raz czy dwa kiedyś. Jest to o tyle trudniejsze, że dodatkowo męczą się mięśnie brzucha, wątpię żeby jakoś wspomagało to rozwój mięśni ramion i pleców.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
plan dla tych,ktorzy chca poprawic wyniki w podciaganiu sie.
plan 5 dniowy,rozlozony na 2 czesci:
-poranny po przebudzeniu robisz 3 serie pompek na maxa.np.pierwsza seria po przebudzeniu,druga po oddaniu moczu i podrapaniu sie po j....trzecia przed prysznicem.
-popoludniowy lub wieczorny(zalecana 3 godziny po porannych pompkach):
dzien 1:5 serii, nachwyt do bolu,przerwy ok 60-90sek.
dzien 2:piramida ,nachwyt, czyli jedziemy od 1 w gore i kiedy juz nie wykonujemy wiecej powtorzen jedziemy w dol..przerwy ok 10-20sek.
dzien3:3x3 do bolu czyli pierwsze 3 serie nachwyt na szerokosc barkow,nastepnie 3 serie podchwyt,rece zlaczone,3 serie nachwyt szeroko.przerwy 60sek.
dzien 4:wykonaj jak najwieksza ilosc serii do zalamania,przerwy 60sek.
dzen 5:wykonaj serie ktore wydaly ci sie najciezsze.mozesz dodac ciezar.


wiecej na :
Autor nieznany
Źródło [http]
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ciekawe czy działa. Po pierwsze jakiś krótki ten plan. Po drugie co z odpoczynkiem?
Jeżeli chodzi o podciąganie się za każdym razem kiedy przechodzimy pod drążkiem- kiedyś pod wpływem wpisu na forum spróbowałem ze dwa tygodnie, dzień w dzień- bez rezultatu (tj. nie było progresu).
Wydaje mi się, że najlepsza metoda to zmęczyć daną partię mięśni szybko i maksymalnie (krótkie odstępy między seriami, każda seria z ostatnim ruchem "bolącym") i potem stosowny odpoczynek 2 dni.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Jet:
Ale to patrz podciagasz kolana do brzucha no i czemu jest o wiele trudniej sie podciagnac? (mnie miesnie brzucha przy tym nie bola bo tlyko pare razy probowlem) a o wiele mniej mozna pwt zrobic i ciezsza jest praca
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

No to imo bez sensu. Mi zależy na wytrzymałości, sile i Vce, a nie na biciu rekordów w podciąganiu, bo na co mi to... :-)

Zakładam, że większe obłe masz już rozbudowane (rosną od każdego rodzaju podciągania), więc jeśli chodzi o V, to: V = szerokie najszersze grzbietu, czyli nachwyt, łokcie wzdłuż tułowia, jak najszerszy uchwyt (najlepiej będzie się do tego nadawał drążek z zagiętymi do dołu końcami lub odpowiedni uchwyt wyciągu górnego) i podciąganie/ściąganie do karku.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

plan dla tych,ktorzy chca poprawic wyniki w podciaganiu sie.
plan 5 dniowy,rozlozony na 2 czesci:
-poranny po przebudzeniu robisz 3 serie pompek na maxa.np.pierwsza seria po przebudzeniu,druga po oddaniu moczu i podrapaniu sie po j....trzecia przed prysznicem.
-popoludniowy lub wieczorny(zalecana 3 godziny po porannych pompkach):
dzien 1:5 serii, nachwyt do bolu,przerwy ok 60-90sek.
dzien 2:piramida ,nachwyt, czyli jedziemy od 1 w gore i kiedy juz nie wykonujemy wiecej powtorzen jedziemy w dol..przerwy ok 10-20sek.
dzien3:3x3 do bolu czyli pierwsze 3 serie nachwyt na szerokosc barkow,nastepnie 3 serie podchwyt,rece zlaczone,3 serie nachwyt szeroko.przerwy 60sek.
dzien 4:wykonaj jak najwieksza ilosc serii do zalamania,przerwy 60sek.
dzen 5:wykonaj serie ktore wydaly ci sie najciezsze.mozesz dodac ciezar.


wiecej na :http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1381
Autor nieznany
Źródło [http]


to jest trening Armstronga, podobno działa bardzo dobrze, z tym że dzień czwarty to nie są serie na maksa (co mogłoby wynikać z Twojego postu), ale np. serie po 4 powtórzenia, wykonywane aż nie będzie można wykonać kolejnej pełnej serii.

Program był napisany dla chłopaków którzy chcę zdawać do jakiś szkół wojskowych i na różśne testy są im potrzebne wyniki na drążku pow. 20
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
pytanie ktore napisalem w zlym dziale :)

Wracajac do tematu czy podciaganie sie do karku (tak zeby drazek byl z tylu), lepiej wplywa na rozwoj miesni plecow? Czy mniej wiecej tak samo jak normalne z drazkiem z przodu? :D

Przy podciąganiu do karku większy nacisk kładziesz na zewnętrzne i dolne włókna mięśnia najszerszego grzbietu, co powoduje jego rozrost na szerokość. Oprócz tego w końcowej fazie podciągnięcia, kiedy ściągasz łopatki, angażujesz dodatkowo m. równoległoboczny i część wstępująca m. czworobocznego.


i pownownie:
to jaki rozsatw rak uwazacie za najlpeszy przy podciaganiu za kark? Bo chyba wroce do tego rodzaju podciagania.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Wrocilem do cwiczenia na amatorskiej silce u kumpla, nie forsujemy sie tam za bardzo dlatego mam pytanie czy moge robic w dni w ktore nie ide na ta silownie wieczorkiem piramide na drazku ? Czy czasem nie przyniesie to odwrotnych skutkow ?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
to zalezy jakie miesnie na silowni robisz + jak ciezki trening na drazku zrobisz :)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ok wlasnie jestem po ponad 100 pwt zrobionych metoda ''drabiny'' przy podciaganiu sie na okolo 2 szeroksci barkow do karku. Porozciagalem placy i czuje sie spolniony :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024